ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ.

Πασχαλάκης
3
2%
Matos
2
1%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
7
5%
Misic
117
80%
Augusto
15
10%
Biseswar
1
1%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
1
1%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 146

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 22 Σεπ 2019, 23:19

navigator11 έγραψε:
maceio έγραψε:η δευτερη κιτρινη του Ματος απλα δεν υπαρχει ουτε κατα φαντασια,δεν τον τραβαει καν ,ισα ισα ο επιθετικος βαζει χερι πανω του και βουταει ....(ΑΛΛΑ στην πρωτη πρεπει επιτελους να κοψει τις αγκωνιες ,ελεος πια φτανει !)
και ερχεται ο μπαρουφας να σου πει οτι ο Ματος τον τραβαει !!! και παιρνει δικαια κοκκινη αλλα στην φαση με την κοκκινη του ρουλη αδικα δινεται !!!! επισησ συμπεραινει οτι ο Μπισε ειναι οφασαιντ γιατι ο εποπτης εχει καλη θεση !!!!!!! ΣΤΗΝ ΕΡΤ ....ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ


Η 2η στον Μάτος είναι σκανδαλωδώς ανύπαρκτη. Βέβαια, έδωσε το περιθώριο στον πουστασο να τον αποβάλει, παίρνοντας την 1η χωρίς καμιά δικαιολογία. Εκείνη δικαίως του την έδειξε. Η 2η ήταν η αναμενόμενη εκδούλευση εν όψει της άλλης αγωνιστικής.Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

ΚΑΛΑ ΤΟ ΒΑΡ δεν ειναι και για τις καρτες ????παντως το γεγονος οτι ισοφαρισε τη λαθος αποφαση επαληθευει αυτο που ειπες γαι εκδουλευση
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ramolimendo » Κυρ 22 Σεπ 2019, 23:27

προσπαθησα να κανω αναλυση της φασης οφσαιτ του Μπισε.
Παγωσα την εικονα και μετρησα τα pixel μεταξυ της γραμμης αουτ και της γραμμης που αλλαζει χρωμα ο ταπητας και την αποσταση της γραμμης αουτ απο τον παικτη. Το επανελαβα και για τους δυο. Με απλη μεθοδο των τριων βγαινει αν ειναι οφσαιτ.
Αμυντικος σκουληκιων
220 γραμμη με γραμμη
130 αυτος
Μπισε
254 γραμμη με γραμμη
149 αυτος

254x130 = 33020
33020 : 220 = 150 ( και ειναι στα 149 )
Σιγουρα δεν ειναι ακριβείας, αλλα δείχνει οτι δεν μπορουσαν να εχουν εικονα ( και χωρις την γραμμη να υπαρχει για να τους βοηθησει ). Αρα η φαση ειναι υπερ του επιτιθέμενου. !
Αυτα..
Άβαταρ μέλους
ramolimendo
 
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2014, 15:03

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Κυρ 22 Σεπ 2019, 23:32

:o :o :shock:
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 22 Σεπ 2019, 23:42

εχοντας δει καρε καρε τη φαση του μπισε ΔΕΝ φαινεται να ειναι οφσαιτ και εν πασει περιπτωση μιλαμε για βαρ και δεν εχουμε ριπλευ της φασης απο την ιδια ευθεια !!!!!!!!!!!
οπως επισης και στο πρωτο τους γκολ οριακα δεν ειναι οφσαιτ ,ημουν στην ιδια ευθεια στη 2 ,και εκει δεν ειχαν ριπλευ με γραμμη
ο Ντουγκλας εχει βγαλει φοβερη ασιστ στον Μισιτς!επισης οταν τον βλεπουν να σουταρει πρεπει οπωσδηποτε να τρεχουν στο τερμα για ριμπαουντ ...
η μπαλα στο 2ο γκολ του ρουλη βρισκει σε παικτη μας αλλα δεν φαινεται να αλλαζει ιδιαιτερα πορεια , εννοειται βεβαια οτι δεν επρεπε να σουταρει ολομοναχος ...επισης στη μονη ευκαιρια που δεν τρωμε γκολ το σωζει ο Πασχα , αλλα τι να το κανεις οταν μετα το τρωει στην κλειστη του γωνια
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 22 Σεπ 2019, 23:44

Φίλε ramolimendo. Μαι μαιντ εξπλόουντιντ(ή my mind exploded). Να είσαι καλά, καιρό είχε να μου συμβεί! :D
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kal4 » Κυρ 22 Σεπ 2019, 23:59

Σε όλες τις χώρες δείχνουν και στην τηλεόραση αυτά που βλέπουν στο VAR, δηλαδη τη φαση με γραμμες μια για τον επιθετικο και μια διαφορετικου χρωματος για τον αμυντικο. Στην Ελλάδα δε βλέπουμε τίποτα. Παντως εμενα μου φαινεται οφσάιντ και αφου ακυρωθηκε πιστευω πως ηταν πραγματι.
Kal4
 
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 23:27

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:01

Γιομες κατευθειαν αουτ.
Σέντρες απευθειας αουτ ενω υπαρχουν 3 παικτες μας στην περιοχη.
Εκτελεσεις στημενων απευθειας αουτ.
Αναρχα σουτ απελπιστικα αουτ.
Μηδαμινη αναπτυξη στον αξονα με κατω τη μπαλα.
Εξτρεμ επιπεδου ξανθης και ατολμια/αδικια προς στοχ και λαμπρου.
Μπισεσβαρ βγαζει ματια ως δεκαρι και τον βαζουμε εξτρεμ.
Βαρελα ντεφορμε και ατολμια να δουμε Ινγκασον.
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theodoros » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:07

Και που εί
Mīngus έγραψε:Ρε φίλε λες ότι αυτή τη στιγμή η ομάδα έχει μέσα έναν ''Τζαβέλλα''. Πες μας ποιος είναι και εξήγησέ το να το καταλάβουμε κι εμείς.
Το ότι τρώμε πολλά γκολ, σημαίνει ότι τα γκολ αυτά δεν είναι φυσιολογικά; Δεν μπορώ να καταλάβω πού το πας. Ότι ο Πασχαλάκης τα πνίγει επίτηδες ας πούμε;

Συ ειπας
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:11

Λοιπον , πιαστηκαν ! Ο Βαρελα πιανει την κεφαλια , παει στον Μπισε ,κανει την κεφαλια ,παει στο δοκαρι ,αναπηδαει παει στον Ματος ,κανει κεφαλια ....ΚΑΙ ....Ο ΕΠΟΠΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ , ΕΝΩ ΜΟΛΙΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙ !!!!! θα μου πειτε ειναι και το βαρ ,αλλα και το βαρ απο ποιο στιγμιοτυπο συμπεραινει οτι ειναι οφασαιτ ,μπορουμε να το δουμε και εμεις ???????ΑΙΣΧΟΣ , απο τη ροη φαινεται οτι ο αμυντικος του ρουλη τρεχει πρωτος προς τα πισω
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:12

καταφεραμε σε δικη μας παραγωγη να εχουμε ολοι την απορια αν ειναι το γκολ κανονικο ή οχι. Αν παντως το γκολ ειναι κανονικο πρεπει να φυγουν τωρα ολοι οι υπευθυνοι παραγωγης για την μεταδοση του αγωνα. ουτε που να το φανταστω οτι μας ακυρωσαν κανονικο γκολ με βαρ και δεν εχουμε γυρισει τον ουρανο αναποδα.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theodoros » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:17

theodoros έγραψε:Και που εί
Mīngus έγραψε:Ρε φίλε λες ότι αυτή τη στιγμή η ομάδα έχει μέσα έναν ''Τζαβέλλα''. Πες μας ποιος είναι και εξήγησέ το να το καταλάβουμε κι εμείς.
Το ότι τρώμε πολλά γκολ, σημαίνει ότι τα γκολ αυτά δεν είναι φυσιολογικά; Δεν μπορώ να καταλάβω πού το πας. Ότι ο Πασχαλάκης τα πνίγει επίτηδες ας πούμε;

Συ ειπας

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι η ομάδα που πάει να γυρίσει το ματς με τη Σλόβαν, τον Ατρόμητο κ σήμερα είναι δικοί μας...
Αλλά δεν φτάνει.. δε πάω πιο πίσω γιατί στοιχίζει 50 εκ. η φάση,.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:29

Καθένας έχει το αναφαίρετο δικαίωμα σε μια θεωρία συνωμοσίας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ruud Knol » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:30

Καλησπέρα σε όλους.

Θα προσπαθήσω με ήρεμο πια κεφάλι να μιλήσω για το ματς αλλά και τον Προπονητή μας.
Είχα πει και πριν τη διακοπή τί καταλογίζω στον προπονητή και από τι θα τον κρίνω. 1) Φυσική κατάσταση 2) Ψυχολογία 3) Στημένα

1) Σε φυσική κατάσταση η ομάδα εμφανίζεται βελτιωμένη. Στα θετικά η διαχείριση του Εσίτι που δεν έπαιξε σε αυτό το ματς για να είναι έτοιμος στο ΟΑΚΑ και η γενικότερη εικόνα της ομάδας πού εμφανιστηκε βελτιωμένη σε τρεξίματα μετά την διακοπή.

2) Όσον αφορά στη ψυχολογία εγώ βλέπω διαφορά προς το θετικό από παίχτες όπως Μάτος, Γιαννούλης (ο οποιος για άλλη μια αγωνιστική ήταν ο καλύτερος για μένα), Μίσιτς, Ακπομ, Αγκούστο, Κρέσπο, Μπίσε, Σφιντέρσκι κ.α. αλλά χάλια ψυχολογία Πέλκα, Ζαμπά που κατά τη γνώμη μου έρχεται από την πίεση της εξέδρας (ειδικά σήμερα ήταν καταφανέστατη η αρνητική επίδραση που είχαν οι αντιδράσεις τις εξέδρας στον Ζαμπά).
Είμαι βέβαιος πως θα βελτιωθεί κι άλλο η ομάδα στον τομέα αυτό όσο δουλεύουν στην φυσική κατάσταση και βελτιώνονται..

3) Επιτέλους φαίνεται μια κάποια δουλειά στα επιθετικά στημένα. Κόρνερ και Φάουλ μας έφεραν πολύτιμους βαθμούς με Ατρόμητο και γκόλ Μάτος σήμερα. Στα αμυντικά στημένα θέλει δουλειά πολύ ακόμα από ότι φάινεται..

Μόνο εγώ αισθανόμουν πως όσα γκολ και να τρώγαμε σήμερα η ομάδα θα έβαζε άλλα τόσα; Ήμουν και ένιωθα σίγουρος πως θα βάζαμε γκολ μετα το γκολ που δεχτήκαμε ακόμα και στο 87'. Όπως και ήμουν σίγουρος -σε αντίθεση με πέρυσι- πως όταν έφυγε η μπάλα από το σουτ του απίθανου θα τρώγαμε γκολ. Ώς τώρα δεν ξέρω ποια είναι η στατιστική σουτ/γκολ του Πασχαλάκη αλλά πρέπει να είναι μια από τις χειρότερες στην Ευρώπη τουλάχιστον. Το ερώτημα δεν είναι αν παίζουμε καλά, γιατί παίζουμε επιθετικό και καλό ποδόσφαιρο και σκοράρουμε. Το ερώτημα είναι ΠΩΣ γίνεται και τρώμε τέτοια και τόσα γκολ σε σχέση με τις ευκαιρίες και την εικόνα των αντιπάλων!!!

Αυτό που κρατάω εγώ και αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν ο μή πανηγυρισμός στο γκολ του Μισιτς και οτι έκανε νόημα σε όλους να πάνε στη σέντρα. Νοοτροπία μεγάλης ομάδας.

Το έχω ξαναπέι και θα το ξαναπώ. Ο προπονητής είναι καλός για μένα. Καλύτερος από προηγούμενους που είχαμε στην διαχείριση κατα την διάρκεια του ματς, καλύτερος στην προετοιμασία του ματς, αλλά για την ψυχολογία των παιχτών χρειάζεται διάρκεια και είναι νωρίς ακόμα. Μακάρι να ενισχυθεί η ομάδα τον Ιανουάριο είτε με την ακέραια επιστροφή τραυματιών είτε με μεταγραφές.
Δηλαδή το 4-4-2 έφταιγε στα 2 γκολ που δεχτήκαμε ΠΑΛΙ σήμερα; Ο προπονητής ή το σύστημα φταίει που η μπάλα παίζεται με πάσα στο κόρνερ και κοιτάνε 7 άτομα; Μεμονωμένα ατομικά λάθη παιχτών σε κρισιμότατα σημεία έκαναν πάλι την διαφορά.

Δεν ξέρω αν ο Στόχ δεν είναι ετοιμος ακόμα αλλά από αυτόν τον Ζαμπά δεν ξέρω πόσο χειρότερος μπορεί να είναι...
Στο ΟΑΚΑ τώρα λοιπόν,ευκαιρία του Σοάρες να αποδείξει αν μπορεί να αποτελέσει το μέλλον της θέσης στον Π.Α.Ο.Κ. αλλά και του Εσίτι οτι υπήρχε κούραση από πολλά συνεχόμενα ματς. Ελπίζω σε Ακπομ - Σβιντέρσκι από αρχή αλλά έχω απόλυτη εμπιστοσύνη προσωπικά στον Προπονητή μας.
Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ Π.Α.Ο.Κ. ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΠΟΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Ruud Knol
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευτ 27 Μάιος 2019, 18:32
Τοποθεσία: Αθήνα, Δυτικά Προάστια

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theodoros » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:30

navigator11 έγραψε:Καθένας έχει το αναφαίρετο δικαίωμα σε μια θεωρία συνωμοσίας.

Φυσικά, όπως και να γράφει ότι πάει εστία,.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: ΠΑΟΚ - Ο. Α.Ρ.Η.Σ 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Δευτ 23 Σεπ 2019, 00:35

η ουσια ειναι οτι ο γαυρος εκανε χειροτερη γκελα , η ισοπαλια δεν μας στοιχιζει και τα σκουληκια δεν μπορουν να το χωνεψουν...the invicibles go on !  (συνελθετε ομως αμεσα , Αμπελ και συ )
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης