ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
2
2%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
1
1%
Γιαννούλης
69
56%
Esiti
16
13%
Augusto
6
5%
Λημνιός
24
19%
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Swiderski
3
2%
Misic
3
2%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 124

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mantzoumis » Κυρ 25 Αύγ 2019, 22:31

Ικανοποιητική εμφάνιση παίζοντας όσο χρειαζόταν. Φυσικά όλοι μας θέλαμε να δούμε περισσότερα τρεξίματα και καλύτερα τελειώματα, όμως υπάρχει στο μυαλό της ΟΜΑΔΑΣ μας ο επαναληπτικός της Πέμπτης. Συν την όποια κούραση, άγχος και ζέστη, αυτές οι παράμετροι για το χρονικό αυτό σημείο, δίνουν πιστεύω και κάποιο ελαφρυντικό.
Επίσης νέος προπονητής, οι νέοι παίχτες χωρίς μεγάλο χρόνο συμμετοχής και άλλο σύστημα παιχνιδιού, όλα αυτά δυσκολεύουν το να δούμε αυτό που θέλουμε και έχουμε όλοι στο μυαλό μας. Ας κάνουμε λίγη υπομονή και φυσικά να μην έχουμε και απρόοπτα με τραυματισμούς ή και αποχωρήσεις-μεταγραφές σημαντικών μας παιχτών.
Άβαταρ μέλους
mantzoumis
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 21:58

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό praman » Κυρ 25 Αύγ 2019, 22:34

Ψήφισα Εσιτί για δεύτερη συνεχόμενη φορά. Μου άρεσαν επίσης Γιαννούλης και Αουγκούστο.

Η νίκη είναι πολύ σημαντική για τη συνέχεια, όπως και το γκολ που φάγαμε ξανά στις καθυστερήσεις. Θα πρέπει να μας γίνει μάθημα. Μην επαναπαύεσαι ποτέ, όποιον κι αν έχεις απέναντι σου, παρά μόνον όταν σφυρίξει ο διαιτητής.
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Κυρ 25 Αύγ 2019, 22:36

Η ομάδα ήταν καλή σε γενικές γραμμές.. Πολυ καλή κατά διαστήματα και μέτρια σε κάποια άλλα.. Ο Παναιτωλικό, έδειξε πολύ καλά στοιχεία. Δε δείξαμε με τίποτα το 25λεπτο με αγιαξ. Πρέπει όμως να το δείξουμε με τους Σλοβακους. Μας λείπει ΠΑΡΑ πολυ ο Βιειρινια και οι ιδέες του Μαουρισιο στο κέντρο.
Ο Γιαννούλης κάνει τέταρτο σερί καλό ματς.. Και ο Λημνιός σήμερα μου έδειξε ότι την Πέμπτη πρέπει να ξεκινήσει αυτός..Ελπίζω ο στοχ να ανέβει και να μην υπάρχει άλλο θέμα που δεν παίζει και μένει εκτός αποστολής!! Πρόκριση την Πέμπτη και θα έχουμε ξεκινήσει καλά..
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 25 Αύγ 2019, 22:47

Καλούτσικοι είμασταν σήμερα και κερδίσαμε πολύ πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ. Βέβαια ΠΑΛΙ φάγαμε γκολ και ΠΑΛΙ στις καθυστερήσεις. Ένα τέτοιο αν κάνουμε την Πέμπτη την κάτσαμε τη βάρκα.
Μου άρεσε ο Matos που είναι άλλη κλάση.
Μου άρεσαν οι Augusto (για μένα ο καλύτερος του γηπέδου) και Esiti. Ενδιαφέρων ο Misic σαν αλλαγή.
Σε κόντρα του ρεύματος των μελών του φόρουμ, δεν με ενθουσίασε κανένας Έλληνας. Ειδικά ο Γιαννούλης, που ήταν συνέχεια αμαρκάριστος, ελάχιστες σέντρες έκανε σωστές, στο δε ένας με έναν ήταν οικτρά ολίγιστος. Απέναντι σε έναν μέτριο αντίπαλο αυτό είναι πρόβλημα. Έτρεξε βέβαια και κάλυψε σωστά τη θέση του, αλλά ΠΟΤΕ δεν έκανε μια πολύ καλή προσπάθεια. Το ίδιο ισχύει και για τους 4 (Πασχα, Γιανν, Πέλκας, Λημνιός).
Περίμενα να δω Stoch και Λάμπρου. Απογοητεύτηκα που δεν τους είδα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Κυρ 25 Αύγ 2019, 22:56

Καλή μέσο αμυντικά όπως αναμενόταν, Προβλέψιμη ανάπτυξη απο τα άκρα, χωρίς φαντασία στο κεντρικό κομμάτι προς την επίθεση,...αυτα ειδα, αυτα λεω...

Ο Φερρειρα φωνάζει για 8-10αρο κ ίσως δευτερο επιθετικό που θα δημιουργεί κ καμία φάση...

Υ.Γ. Κάποιος να μάθει στον Πασχαλακη εξόδους υπάρχει;;;;
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 25 Αύγ 2019, 23:27

ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 25 Αύγ 2019, 23:36

MVP το ΠΑΟΚ τβ, μπραβο για την πρωτη μεταδοση εγω προσωπικα φτιαχτηκα απο αυτο που ειδα, δεν μπορεσα να δω το ποστ γκειμ, δεν πειραζει αλλη φορα. Απο τους παιχτες μας σημερα περιμενα αυτο, να παιξουν οσο χρειαζονταν για την νικη. Μου αρεσε ο Γιαννουλης και τον εβαλα MVP, τον εχω κραξει πολλες φορες και ειναι η ωρα να κανω πολλες κωλοτουμπες, δειχνει πως εχει μελλον
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Αύγ 2019, 23:41

Χαίρομαι που την ώρα του αγώνα δεν μπήκαν links για τον αγώνα. Να συνεχιστεί αυτό.. Δεν χρειάζεται να το κάνουμε κανόνα του φόρουμ. Πρέπει να είναι αυτονόητο.

Όποιος δεν έχει το πεντάευρο, να έρθει να ακούσει Paokmania Web Radio ή να πάει καφετέρια (μπορείς και με καφέ 2€ να δεις τον αγώνα).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47070
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Δευτ 26 Αύγ 2019, 00:05

Παίξαμε όσο χρειάστηκε.
Σημαντικοί οι 3 βαθμοί αλλά πιο σημαντική η πρόκριση την Πέμπτη.
MVP Γιαννούλης. Πολύ τρέξιμο, καλές συνεργασίες γενικά μεστή παρουσία.
Θετικός ο Αουγκούστο στην επίθεση, κακώς αμυντικά.
Νταμάρι ο Εσίτι, μου αρέσει που προσπαθεί να αλλάξει παιχνίδι και να πάρει πρωτοβουλίες στην ανάπτυξη χωρίς να ψάξει κατευθείαν μια σίγουρη επιλογή στα χαφ.
Σούπερ ο Λημνιός, έκανε πολύ καλό παιχνίδι. Συνεργάστηκε με τον Μάτος εξαιρετικά. Ντρίμπλαρε, σέντραρε, αμύνθηκε. Μέρα με νύχτα με Ζαμπά.

Φαίνεται ότι ο Πορτογάλος πάει να χτίσει κάτι καλό, επιθετικά. Αμυντικά θα φανεί, γιατί είμαστε πολύ μαλακοί.

Πέμπτη, αν δεν στραβώσει ο γυαλός θα δούμε ωραία πράγματα.
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 26 Αύγ 2019, 00:24

Δεν ξερω αν έχει αναφερθεί στο φορουμ, ομως εγω ειδα 5 φορες τον διαιτητή να ακούει για πιθανη παραβαση το VAR, και οι 5 ήταν εις βάρος του ΠΑΟΚ. Προσπαθούσαν εναγωνίως να εφευρουν ενα πέναλτι αλλά Αγιαξ. Δυστυχώς, παρολου που προτοστατισαμε για να μπει το VAR, μεσα σε 1 μηνα, πηρε τον πληρη ελεγχο ο γαυρος και μας κανουν χαβα. Παλι καλά η μετάδοση εγινε απο το ΠΑΟΚ ΤΒ. Ομως, στα εκτός, η Νοβα θα εφευρει δικα της πέναλτι εις βαρος του ΠΑΟΚ. Πρέπει να μη λειτουργει ο ΠΑΟΚ με ευχολόγια. Ο πολεμος ειναι σε ολα τα μέτωπα. Ευρώπη, Uefa/Mafia, FFP, τηλεοπτικα, VAR με στημενες καμερες, και τέλος τα γνωστα κοράκια αλλα και οι δορυφοροι της ΕΟ. Παλι σε ματς με μικροτερη ομαδα, Σλοβαν, ο Θεοδωριδης εδειξε στον ΠΑΟΚ τα δοντια του. Δεν τους νοιαζει να πεσει η Ελλάδα στη βαθμολογία, παρά μονο να βλαψουν με καθε τροπο τον ΠΑΟΚ και τον Ιβαν. Ψαχνουν διακαως τα οικονομικα του ΠΑΟΚ και το ffp, και για αυτο το ολο θεμα με τα τηλεοπτικά. Να μην μπορει να ενισχυθεί ο ΠΑΟΚ τους ένοιαζε, γιατι ο Ιβαν δεν εχει αναγκη τα τηλεοπτικά, παρα μονο η ομαδα για το ffp. Τοσο ξεφτυλες όλοι τους, τοσο ανθέλληνες, φτανει να πεθανει η κατσίκα του γειτονα. Ερτ και νοβα γαυροπαραρτηματα. Θα πρεπει να στηριχτει το PAOK TV, και να δει πώς θα διασφαλιστεί ωστε να μην το βλεπουν οι αντίπαλοι στο τζάμπα, με αγωγές κλπ. Ειναι το προϊόν του ΠΑΟΚ, και καθε κλοπή να παει δικαστικα εως τέλους. Καλο ειναι για τις καφετεριες να γίνει μονο μεσω αγορας ολης της σεζον, με πολυ πιο ακριβη συνδρομη απο οτι θα εβγαινε στο per view (x5x18 δηλαδή).

Για το παιχνίδι μου άρεσαν καποια πράγματα, όμως πέσαμε σε σχεση με Αγιαξ. Το ψυχολογικό χτυπημα ηταν τεράστιο μετα απο τέτοια κλοπή. Ο Σφιντερσκι σκόραρε, ομως δε γεμισε την περιοχή. Λείπει ο Πριγιο ή ο Κουλουρης απο το ροστερ. Μου αρεσε ο Γαιτανιδης απο οσο ειδα στην προετοιμασία, και ελπίζω να τον δω να είναι η αλλαγη του Πελκα αντί του Σφιντερσκι, τον οποίο επίσης πιστεύω. Του λειπει αυτοπεποίθηση. Οταν μπηκε ο Ακπομπ ενιωσα οτι παιζω με κανονικο φορ. Μπραβο σε Γιαννουλη, ασιστ και πολυ τρεξιμο. Ο Μπισε θελει ανάσες. Ο Ματος θα τις πάρει την Πέμπτη. Ο Ακπομπ πιστευω ορθώς ξεκουραστηκε σήμερα. Εκανε καλο ματς ο Αύγουστος, ενω ο χρονος δουλευει και για τον Εσιτι. Ο Πασχα με τρομαξε στην έξοδο του πάλι, ομως δεν τον φοβαμαι για το συνολο της απόδοσης του στη σεζον. Σημερα έκανε πολλες ωραίες ενέργειες ο Λημνιός, που μονο στην ακριβεια της τελικής πασας το χαλασε.

Προσωπικά θα ήθελα τον Ματος να ανεβαίνει πιο πολυ, αλλά και να χρησιμοποιούμε την επιτυχημενη συνταγη του 4 2 3 1 οταν δε μας βγαινει το ματς. Η ομαδα δειχνει αγχωμένη σε διαστήματα με στιγμες αφορητης πιεσης στον αντιπαλο και μετα να υποφερει για 15λεπτα. Στο 4 2 3 1 ειχαμε μια πιο γραμμικη, σταθερη αποδοση στα 94 λεπτα των αγωνων. Η επιθετική αναπτυξη γινονταν και απο τις 2 πλευρες με Ματος ενεργό. Λιγο μονοπατα το παμε με Μπισε και Γιαννουλη. Σήμερα ευτυχως ο Λημνιος αξιοποίησε το χώρο που αυτο δημιουργήθηκε στα δεξια, με τον Πελκα να δίνει πολλές βοήθειες.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5280
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 26 Αύγ 2019, 01:04

Ειδα το παιχνιδι στο κινητο μου κατα τη διαρκεια γαμου οποτε η αποψη μου για το παιχνιδι δεν ειναι και πληρως αξιοπιστη.Απο οσα ειδα μου αρεσαν καποιες ομορφες στιγμες στις οποιες βγαλαμε ατομικη ποιοτητα και καποιους καλους αυτοματισμους αλλα δεν μου αρεσε οτι δεν μοιαζουμε το ιδιο συμπαγεις με το παρελθον,ειμαστε πιο ''απλωμενοι'' στο γηπεδο, στα προτυπα και ειναι λογικο, του ποδοσφαιρου της Ιβηρικης, αλλα αυτο δινει το δικαιωμα στον αντιπαλο να βρισκει ευκολα κενους χωρους και να δημιουργει επικυνδινες καταστασεις.Το δευτερο που δεν μου αρεσε ειναι το γνωστο μας προβλημα στο να βαλουμε παικτες στην αντιπαλη περιοχη.Παλι ειδα πολλες φορες να φτανει ομορφα η μπαλα στα ορια της αντιπαλης περιοχης και εκει ειτε να καταφευγουμε σε σεντρα χωρις παικτη αποδεκτη, ειτε να μενουν ημιτελης προσπαθειες χωρις να φτανουμε καν σε τελικη ενεργεια.Αυτο για μενα ειναι καθαρα ελλειψη συγκεκριμενων χαρακτηριστικων απο τους παικτες μας και κυριως τους μεσοεπιθετικους.Αν θελουμε παντως να προκριθουμε την Πεμπτη δεν υπαρχει η πολυτελεια να δινουμε στον αντιπαλο τοσες ευκαριες για να γινει απειλητικος.Στα συν επιπλεον η σταθεροτητα παικτων οπως ο Γιαννουλης και ακομα ενα κλικ πανω στην αποδοση του Εσιτι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Isi4 » Δευτ 26 Αύγ 2019, 01:20

Πλήρωσα αν και δούλευα και δεν το είδα χαλάλι.
Μια χαρά...Δεν απειληθηκαμε καθόλου και κάναμε συντήρηση δυνάμεων για το επερχόμενο 3-0 στην Σλοβαν.
Αποκλείω το γεγονός να μείνουμε άπραγοι στο μεταγραφικό παζάρι μετά κι από τις ομορφιές που είδαμε στο Καραϊσκάκη!
5 μερούλες ακόμη!
Isi4
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Τρί 11 Ιουν 2019, 15:28

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:41

Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με πολλές όμορφες συνεργασίες και ευκαιρίες που θα πρέπει να μάθουμε να τις κάνουμε γκολ, για να κλειδώνουμε τις νίκες πιο γρήγορα.

MVP ο Γιαννούλης, πολύ καλός και ο Λημνιός που ήταν δύο κλάσεις πάνω από τον Ζαμπά, τρίπλαρε κιόλας, πάτησε περιοχή και είχε δύο-τρεις ξυραφιές που από ατυχία/ανικανότητα δεν έγιναν γκολ.

Κατά τα άλλα:

-Πρέπει να σταματήσουμε να τρώμε γκολ στην πρώτη (και μοναδική) φορά που βρίσκει τέρμα ο αντίπαλος. Είμαστε αφελείς.

-Θέλουμε περισσότερη ένταση στο παιχνίδι μας, είμαστε soft, αλλά αυτό μπορεί αν οφείλεται και στην χρονική συγκυρία.

-Μπροστά πρέπει να τελειώσει η φάση με τον Πέλκα, είναι πολύ ντεφορμέ. Με μετατόπιση Μπίσεσβαρ στον άξονα και Ζαμπά ή Στοχ αριστερά, θα είμαστε πολύ πιο ισορροπημένοι. Τον έχω κόψει για έξυπνο άνθρωπο τον Φερέιρα, σίγουρα θα το έχει δει και αυτός.

Γενικά πάντως παίξαμε καλύτερα σε σχέση με την περυσινή πρεμιέρα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 26 Αύγ 2019, 08:40

Μέτρια η ομάδα, κάτι μάλλον λογικό αφού αλλάζουν κάποια πράγματα στη θεωρία του παιχνιδιού της.

Το κυριότερο είναι ότι προσπαθεί να παίξει πιο γρήγορα, κάτι το οποίο σε μια ομάδα που ούτως ή άλλως έχει αρκετούς επιπόλαιους παίκτες στην επίθεση, είναι δύσκολο.

Ο μεγαλύτερος προβληματισμός μου είναι η φυσική κατάσταση. Δεν καταλάβαμε ακόμα αν όντως δουλευτηκε επαρκως ή όχι.

Μακάρι να μη στοιχίσει.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 26 Αύγ 2019, 08:56

Πολυ μέτριοι ... ιδίως στο κέντρο ...

Την Πέμπτη πάμε γερά να κανουμε την δουλειά ... συγκέντρωση και αυταπάρνηση
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες