Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 07 Οκτ 2018, 21:46

O μονος που μπορει να δωσει αντιστοιχα πραγματα με Πελκα με αλλο στυλ βεβαια ειναι ο Καρελης.Ο Καρελης ομως πισω του στον βαζελο ειχε μηχανακια στυλ Ζεκα.Εμεις δεν εχουμε αντιστοιχα χαφ για να τον στηριξουμε ως δευτερο επιθετικο και καπως ετσι νομιζω πως θα χαθει.Μια μικρη ελπιδα να δωσει πραγματα ως εξτρεμ.

Υ.Γ Ελα τωρα που ακομα μιλαμε για τον Ουκρανο.Εβλεπες τα χαφ των 2 στο ντερμπι να σκυλιαζουν,να πεφτουν,να τρεχουν,κοντρες,ξυλο και ο Σαχοφ σε καθε παιχνιδι τελειωνει με την φανελα σιδερωμενη,μοντελο, ουτε σταγονα ιδρωτα δεν σταζει...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 07 Οκτ 2018, 21:48

joshua έγραψε:O μονος που μπορει να δωσει αντιστοιχα πραγματα με Πελκα με αλλο στυλ βεβαια ειναι ο Καρελης.Ο Καρελης ομως πισω του στον βαζελο ειχε μηχανακια στυλ Ζεκα.Εμεις δεν εχουμε αντιστοιχα χαφ για να τον στηριξουμε ως δευτερο επιθετικο και καπως ετσι νομιζω πως θα χαθει.Μια μικρη ελπιδα να δωσει πραγματα ως εξτρεμ.

Υ.Γ Ελα τωρα που ακομα μιλαμε για τον Ουκρανο.Εβλεπες τα χαφ των 2 στο ντερμπι να σκυλιαζουν,να πεφτουν,να τρεχουν,κοντρες,ξυλο και ο Σαχοφ σε καθε παιχνιδι τελειωνει με την φανελα σιδερωμενη,μοντελο, ουτε σταγονα ιδρωτα δεν σταζει...
Φυσικά γιατί έχει ποιότητα και μυαλό δεν είναι ξυλοκόπος σαν αυτούς

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 07 Οκτ 2018, 22:17

joshua έγραψε:Ελα τωρα που ακομα μιλαμε για τον Ουκρανο.Εβλεπες τα χαφ των 2 στο ντερμπι να σκυλιαζουν,να πεφτουν,να τρεχουν,κοντρες,ξυλο και ο Σαχοφ σε καθε παιχνιδι τελειωνει με την φανελα σιδερωμενη,μοντελο, ουτε σταγονα ιδρωτα δεν σταζει...



Ναι αλλά οι δικοί μας κολλάνε τη μπάλα στο πόδι,ο Γαλανόπουλος κάνει κοντρόλ με το καλάμι και του φεύγει δύο μέτρα η μπάλα και ο Σίμοες πατάει τα δεμένα του κορδόνια όταν έχει μπάλα στα πόδια,οι του γαύρου από την άλλη μετριοτατοι με πολλές κακες μεταβιβάσεις.
Και τρεξίματα και δυναμη και ποιότητα είναι πολύ δύσκολο να βρεις στο κέντρο με λιγότερο από 2 μύρια.
Όλοι έγραφαν ο καλοκαίρι εδώ μέσα γι'αυτόν τον Γκιγιερμε,είδες εσύ σήμερα κάτι ιδιαίτερο από αυτόν τον παιχτη;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 07 Οκτ 2018, 22:20

Εγώ ξέρω ότι πιάσαμε δεύτερη βδομάδα του Οκτώβρη και η (φέτος ενισχυμένη, ε?) ομάδα μας, με φαίνεται, πάντα προσωπικά, να παίζει σαν συγκαμένη, όπως έπαιζε πέρσι, που την είχε "κάψει" η κακή προετοιμασία του Σέρβου...

Η μόνη διαφορά είναι ότι, φέτος παίρνουμε συνεχόμενα αποτελέσματα-νίκες, οι οποίες πέρσι (στην διάρκεια του "πιο ανταγωνιστικού ΠρωΚταθλήματος" που είχε διοργανωθεί, έως σήμερα, μιας και το φετινό δεν φαίνεται τόσο, αφού κοντεύουμε να το πάρουμε απ την 6η αγωνιστική) δεν έρχονταν, ούτε απέναντι σε χωριά, ούτε απέναντι στο ΠΟΚ...

Μάλιστα τις νίκες τις παίρνουμε φέτος με συνεχόμενες διαιτησίες σε βάρος μας, ενώ πέρσι ήταν πολύ πιο "καλές"!!!!

Δεν μπορώ να φανταστώ όμως τους λόγους για όλα αυτά, όσο κι αν σκέφτομαι με βάση την δική μου απλή λογική...
Όποιος μπορεί και αν θέλει, μπορεί να προσπαθήσει να μου τους εξηγήσει, μπας και ξεμπερδευτώ λιγάκι ο έρμος...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό proedros » Κυρ 07 Οκτ 2018, 22:27

Πιλότε το πρόβλημα με τα χαφ δεν είναι τόσο στην ποιότητα τους όσο στο ότι είναι ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολύ αργοί....με σκοπό είτε ο Σάχοφ είτε ο Κάνιας μόλις πάρουν την μπάλα να μην έχουν την γρήγορη πρώτη μπαλιά και να πρέπει να κάνουν πρώτα περιστροφή του σώματος τους και φυσικά μέχρι που να γίνει αυτό, ο αντίπαλος έχει οργανωθεί, άρα μοιραία η μπαλιά που θα γίνει μετά θα είναι συνήθως είτε προς τα πίσω είτε παράλληλα αλλά ακόμα και κάθετη να γίνει μπροστά, είναι ήδη πολύ αργά...Ο Ζέκα δεν έχει την ποιότητα του Μόντριτς, αλλά η πρώτη του μπαλιά είναι άμεση, ξέχωρα που είναι και σκυλί στο κέντρο...Επίσης όλο τον κόσμο να γυρίσεις δεν πρόκειται να συναντίσεις καλά αμυντικά χαφ που να μην κάνουν φάουλ, ή να μην παίζουν έστω και λίγο σκληρά...αυτή είναι η θέση τους εξάλλου...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 07 Οκτ 2018, 22:30

proedros έγραψε:Πιλότε το πρόβλημα με τα χαφ δεν είναι τόσο στην ποιότητα τους όσο στο ότι είναι ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολύ αργοί....με σκοπό είτε ο Σάχοφ είτε ο Κάνιας μόλις πάρουν την μπάλα να μην έχουν την γρήγορη πρώτη μπαλιά και να πρέπει να κάνουν πρώτα περιστροφή του σώματος τους και φυσικά μέχρι που να γίνει αυτό, ο αντίπαλος έχει οργανωθεί, άρα μοιραία η μπαλιά που θα γίνει μετά θα είναι συνήθως είτε προς τα πίσω είτε παράλληλα αλλά ακόμα και κάθετη να γίνει μπροστά, είναι ήδη πολύ αργά...Ο Ζέκα δεν έχει την ποιότητα του Μόντριτς, αλλά η πρώτη του μπαλιά είναι άμεση, ξέχωρα που είναι και σκυλί στο κέντρο...Επίσης όλο τον κόσμο να γυρίσεις δεν πρόκειται να συναντίσεις καλά αμυντικά χαφ που να μην κάνουν φάουλ, ή να μην παίζουν έστω και λίγο σκληρά...αυτή είναι η θέση τους εξάλλου...
Όλη η ομάδα πάει με πρώτη ταχύτητα αυτή την περίοδο, μάλλον θα υπάρχει κάποιος λόγος που αγνοούμε...

Θεωρώ ότι έρχονται καλύτερες μέρες

Το ότι θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερους, είναι βέβαιο, αλλά αυτούς έχουμε, να τους σταυρώσουμε; Όσο είναι στον ΠΑΟΚ εγώ θα τους υποστηρίζω, εδώ αναγκάστηκα και στήριξα τον... MVP.....

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό proedros » Κυρ 07 Οκτ 2018, 22:58

Άλλο να σταυρώνεις και άλλο να κάνεις καλοπροαίρετη κριτική ή να σημειώνεις κάποια ξεκάθαρα πράγματα...Αν είναι έτσι να μη μιλάμε και καθόλου και να λέμε αφού η ομάδα νικάει, άρα είμαστε μια χαρά, οι παίκτες είναι super, ο προπονητής μία από τα ίδια και όταν έρθει η πρώτη στραβή να χάσουμε τα αυγά και τα πασχάλια...Εγώ προσωπικά εμμένω στο γεγονός πως το καμπανάκι έχει ήδη χτυπήσει και παίκτες και προπονητής πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί και συγκεντρωμένοι από εδώ και στο εξής καθώς και πολύ υποψιασμένοι όσον αφορά το κομμάτι της διαιτησίας...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:03

Θα δούμε μετά τη διακοπή, σου είπα ελπίζω κι εύχομαι να βάλουμε 2α ταχύτητα........

Τους έχουμε όλους στην καλή μας μέρα

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό proedros » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:04

Συμφωνώ απόλυτα...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό CCCP » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:10

Eντομεταξυ και ο Μαου με εκνευριζει πολυ συχνα γιατι ειναι αργει πολυ να δωσει τη μπαλα και ειναι συχνα παρα πολυ συντηρητικός και δεν δινει key πασες σκοτονωντας επιθεσεις.

Βασικα τα τελευταια ματς εμενα μου φενεται οτι ειναι πολυ καλυτερος σε εναν πιο ελευθερο ρολο 8αριου παρα στο ρολο του deep-lying playmaker. Μεχρι και που κανω σκεψεις για σχημα με κανιας/βερνμπλοομ και μπροστα τους ο Μαου ως 8αρο/δεκαρι. Και ξεκινα Πελκα στα πλαγια με το Ζαμπα απο την αλλη.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:19

goran 64 έγραψε:Εγώ ξέρω ......

.....μπορεί να προσπαθήσει να μου τους εξηγήσει, μπας και ξεμπερδευτώ λιγάκι ο έρμος...


ρε συ γρηγορη....


μεχρι τωρα η ομαδα εδωσε 15 αγωνες....


ουσιαστικα επαιξε εναν ολοκληρο γυρο

και οχι αγωνες με ....σενα και μενα....αλλα με ομαδες με το ο κεφαλαιο

αν περιμενει καποιος οτι η ομαδα....η οποιαδηποτε ομαδα...θα ξεκινησει με μια ταχυτητα και μεχρι να τελειωσει τις υποχρεωσεις της η ταχυτητα θα μεγαλωνει ας παει καλυτερα αντι για γηπεδο στο σινεμα....να δει κανα καμποικο

περσυ η ομαδα τετοιο καιρο προσπαθουσε να βρει τα πατηματα της

φετος μετα απο 15 αγωνες η ομαδα ουσιαστικα θελει 2η προετοιμασια για την συνεχεια

περιμεντε λιγο καιρο και μολις προσαρμοστουν ολοι .....οργανικα...στις αυξημενες υποχρεωσεις τοτε για να παρακολουθησουμε αυτον τον ΠΑΟΚ θα χρειαζονται 3d γυαλια
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6005
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό beeman » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:30

Dimg4 έγραψε:Η κεφαλια στο 85 αν εμπαινε θα ηταν θεμα διαχειρισης?
Η το μη φρεσκαρισμα στα χαφ που εξαιτιας του στο 2ο μας πιεζαν ψηλα ηταν κολπο να τους μπερδεψουμε?
Παιζουμε με τη φωτια
Εσύ τα λες εδώ και καιρό, αλλά ευτυχώς δεν σε ακούει κανείς

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:32

υπαρχει διακοπη τωρα(καποιοι βεβαια θα πανε στις εθνικες)
οποτε δεν θα υπαρχουν αλλες δικαιολογιες,περιμενουμε να ανεβει η ομαδα,που οντως σερνεται
περιμενουμε ομως κυριως ξενους διαιτητες πρωτης κλασης στα επομενα τρια ματς

διοτι ειναι σχεδον βεβαιο πως δεν θα αργησει η γκελα με τετοιες διαιτησιες..δεν ειναι καθε μερα του Αη γιαννη
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό dravinosRa » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:48

Τι να πώ... Πολλά μπράβο σου αξίζουν. Διαχειρίστηκες όπως έπρεπε την ομάδα στους τελευταίους αγώνες. Το πρώτο ''δύσκολο'' βήμα έγινε. Έχεις άστρο και τύχη ρε ρουμάνε αλλά η αλήθεια είναι οτι οι νίκες που πήρες μόνο τυχαίες δεν ήταν. Δουλεύεις σωστά και έχεις φτιάξει μια ομάδα με ποδοσφαιρική παιδεία. Ακόμα και τώρα που η ομάδα έχει κατεβάσει ταχύτητα για να μην είναι καμμένη τον Φεβρουάριο, καταφέρνει και παίρνει τις νίκες που θέλει και χρειάζεται. Και αυτό λέει πολλά. Αλλά έχεις πολλά βήματα να κάνεις μέχρι τον Μάιο γι αυτό σε θέλω μπριζομένο.
Το 2022 Ο ΠΑΟΚ θα κάνει το treble.
Άβαταρ μέλους
dravinosRa
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:14

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 07 Οκτ 2018, 23:53

abg12d34 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Εγώ ξέρω ......

.....μπορεί να προσπαθήσει να μου τους εξηγήσει, μπας και ξεμπερδευτώ λιγάκι ο έρμος...


ρε συ γρηγορη....


μεχρι τωρα η ομαδα εδωσε 15 αγωνες....


ουσιαστικα επαιξε εναν ολοκληρο γυρο

και οχι αγωνες με ....σενα και μενα....αλλα με ομαδες με το ο κεφαλαιο

αν περιμενει καποιος οτι η ομαδα....η οποιαδηποτε ομαδα...θα ξεκινησει με μια ταχυτητα και μεχρι να τελειωσει τις υποχρεωσεις της η ταχυτητα θα μεγαλωνει ας παει καλυτερα αντι για γηπεδο στο σινεμα....να δει κανα καμποικο

περσυ η ομαδα τετοιο καιρο προσπαθουσε να βρει τα πατηματα της

φετος μετα απο 15 αγωνες η ομαδα ουσιαστικα θελει 2η προετοιμασια για την συνεχεια

περιμεντε λιγο καιρο και μολις προσαρμοστουν ολοι .....οργανικα...στις αυξημενες υποχρεωσεις τοτε για να παρακολουθησουμε αυτον τον ΠΑΟΚ θα χρειαζονται 3d γυαλια

Ρε συ δον καρπούζα μου...
Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη και με το φτωχό μου IQ που διαθέτω...
Φέτος έχουμε δώσει 4 αγώνες περισσότερους απ την περσινή αντίστοιχη ημερομηνία, με σωστή(?) προετοιμασία...
Αν αυτοί οι 4 αγώνες είναι ο λόγος που παίζουμε σαν συγκαμένοι, μάλιστα με ενισχυμένο ρόστερ 6 επιπλέον καλύτερων επιλογών από πέρσι, τότε εγώ θα πάω για να δω καμπόικο, αλλά κάποιος πρέπει να πάει να πουλάει καρπούζια...
Το ποιος, το αφήνω στην μεγάλη οξυδέρκεια σου και στο λεπτό σου χιούμορ...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Δευτ 08 Οκτ 2018, 00:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron