52.Erik Sabo

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό Pa0ki » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:17

Καλώς ήρθες στην ΠΑΟΚΑΡΑ
Σε πάω γιατί γούσταρες και συ να έρθεις....θα βγάλεις γούστα σύντομα
:opaokara: :opaokara: :opaokara:
2 ζωές Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
Pa0ki
 
Δημοσιεύσεις: 754
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 23:05
Τοποθεσία: Ζιμπάμπουε

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:18

Πογκπιζει , ελπίζω να κανίς καλυτερα δηλώσεις απο μακ

Ελπίζω να σε πουλήσουμε ακριβά


Τραυματίας ήρθες ομως πεθαμένο που λει και μια ψυχη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:20

Καλώς ήρθες Έρικ (Καστέλ...) :D

Συγχωρήστε με για το σεντονάκι που ακολουθεί, αλλά δεν τα έγραψα εγώ, δικά σας λόγια είναι και προφανώς λείπουν και πολλά:

pisakaipoupoula » 30 Ιούλ 2015 21:50
Mvp Κίτσιου και Κάτσε, ο Λούκας πλην του γκολ όχι πολλά.
Τρομερός ο Νο. 25 της Σπαρτάκ!

Περιπτερος » 31 Ιούλ 2015 10:40
ΣΑΜΠΟ
Χαίρομαι ιδιαίτερα που κάποιοι φίλοι έκαναν την υπόδειξη.
Μιλάω για το 25 της Σπαρτάκ, τον ΣΑΜΠΟ, ο οποίος έδειξε στοιχεία μεγάλου παίκτη και μας έκανε άλογα.
Αυτόν τον ήθελα στον ΠΑΟΚ των επόμενων 5-6 ετών.
Και πρέπει να τον αποκτήσει η ομάδα μας.

Περιπτερος » 31 Ιούλ 2015 11:08
Ο Σάμπο είναι 23 στα 24 ... και η τιμή του κατά transfermarket είναι 385.000 Ευρώ.
Είναι Σλοβάκος (δηλ. Ε.Ε.).
Νομίζω ό,τι με αυτά που έδειξε, σε 1-2 χρόνια θα είναι στα 6-8 εκατομμύρια.

Demir » 04 Αύγ 2015 11:59

και ο sabo πολυ καλα στοιχεια....

Περιπτερος » 06 Αύγ 2015 09:36
Μόνο στην αγορά της πρώην σοσιαλιστικής Ευρώπης μπορούμε να βρούμε παίκτες (εξαιρώ τους γερμανοτσολιάδες των βαλτικών κρατών. Αντε και τίποτα σκανδιναβούς γιατί αυτοί το έχουν το άθλημα ως πλάκα (και καλά κάνουν).
Την απάντηση πρέπει να την δώσουν τα παιδιά στο γήπεδο.
Οσο για μεταγραφές, θέλω πολύ αυτόν τον Σαμπο του Τυρνάβου (σ.σ. δείτε σε φωτογραφία τι μυικό σύστημα έχει στα πόδια και θα καταλάβετε πολλά). Αυτά όμως από αύριο και εφόσον προκριθούμε.

Περιπτερος » 06 Αύγ 2015 10:16
Δεν θα τον πάρουμε.
Αλλά είδα ένα παίκτη που τρέχει γρήγορα, μαρκάρει, σουτάρει, πατάει περιοχή, πηδάει στις κεφαλιές, χτυπάει τα στημένα, ξέρει αρκετά καλό ποδόσφαιρο ... . Νομίζω ότι έβγαλε μάτια και όλη η Τούμπα μιλούσε για αυτόν

Περιπτερος » 06 Αύγ 2015 15:55
H είδηση για Σάμπο βγήκε από την Σλοβακία.
Με εμάς λίγο απορώ, όμως.
Στην Τούμπα δεν ήταν κανείς ? έστω από τηλεόραση το παιχνίδι δεν το είδε ?
Μας έκανε όλα τα χαφ γιο-γιο 7-8 φορές και εμείς λέμε ποιός είναι.
Εγω δεν τον ήξερα, αλλά από το 1ο δεκάλεπτο φάνηκε το παιδί και ως ταχύς και ως τεχνικός.

gergeo4 » 06 Αύγ 2015 21:05
Και θελουμε ν παρουμε αυτον τον καργιολη τον σαμπο..μην τολμησει και ερθει......

theo86 » 06 Αύγ 2015 21:40

Το 25 που θελουμε παντως ειναι όντως καλός. Θυμίζει στο στυλ Λαζάρ αλλα πολυ πιο καλός...

panpangr77 » 06 Αύγ 2015 21:50
Δεν πιστευω να παρουμε παικτη απο αυτους ,ο Σαμπο ειναι ξυλοκοπος ελεος

sic-4 » 06 Αύγ 2015 21:52
να τον παρει ο γαυρος.. εχει ταλεντο στην ηλεκτροπληξια

maikopoulos » 06 Αύγ 2015 21:53
Σαμπό, μαμπό και το κακό συναπάντημα. Λιμά έχουμε, παίκτες θέλουμε. Ποιόν να πάρεις από ομάδα που δεν μπορεί να κερδίσει 1,5 ματς με παίκτη παραπάνω.

koylios » 06 Αύγ 2015 22:00
Ο παίκτης είναι ένα ψηλό αχαρο τσεκούρι που δεν πέφτει με τίποτα και έχει ένα συμπαθητικό σουτ... Εδώ στη σουπερλιγδα αν παίζει έτσι θα χάσει τι μισή σεζόν από κάρτες...
Για ράγκμπι θα ήταν ότι πρέπει!!!

Καπετάνιος » 06 Αύγ 2015 22:06
Μεγάλο παρτάλι αυτός ο Σαμπο.

ABALAEA2 » 06 Αύγ 2015 22:08
Διαφωνώ κάθετα! Μου άρεσε πολύ... Ξεχώριζε. Ντελικάτος παίκτης. Όσο για τα σουτ, όταν έχεις 10 ταμτάκους δίπλα σου που ότι μπάλα και να τους δώσεις θα τη στείλουν στα τάρταρα, αναγκαστικά θα μπουμπουνίσεις...

potamda » 06 Αύγ 2015 22:11
Προσωπικά ο Σαμπό μου θύμισε πολύ τον Τζιόλη, ίσως στο λίγο πιο γρήγορο. Δε νομίζω ότι τον έχουμε άμεσα ανάγκη!

K_geo » 06 Αύγ 2015 22:12
ο σαμπό, μου άρεσε. σε ένα ελεύθερο ρόλο στο κέντρο πιστεύω θα ταιριάξει καλά στο 352 μαζι με κοντό Κάτσε.

panpangr77 » 06 Αύγ 2015 22:15
Δεν υπαρχει παικτης Σαμπο

vs40 » 06 Αύγ 2015 22:21
Για αυτό το λόγο η ομάδα χρειάζεται και άλλα χαρακτηριστικά: ύψος και δύναμη και λίγα ταγάρια. Για αυτό το λόγο νομίζω ότι ο Σάμπο θα είναι πολύ καλή κίνηση μεταγραφική. Πριν τον αγώνα ήμουν αρνητικός. Όμως είδα ήταν όλη η ομάδα μόνος του. Αλλάζει πολλές θέσεις μέσα σε ένα αγώνα και αγωνίζεται αποτελεσματικά όπου και αν τον βάλεις. Ο μόνος παίκτης που ήξερε μπάλα και ήταν γρήγορος. Δυνατός ψηλός και σκληρός. Χρειαζόμαστε και εμείς έναν τέτοιο παίκτη, αλλά προς θεού δεν είναι για πολλά λεφτά.

K_geo » 06 Αύγ 2015 22:22
πάντως ότι καλό έκαναν, περνούσε απο τα πόδια του. μετά το 80 βέβαια παρέδωσε πνεύμα. δεν ξερω αν ειχαν πρωτάθλημα ή αλλο αγώνα στο μεσοδιάστημα, αλλά αυτό είναι ενα θέμα. όπως και η υπέρμετρη σιγουριά του σε δυο τρία σημεία που έκανε ένα λαθος και πήρε και κίτρινη πηγαίνοντας να πατήσει ποδιά (έκανε κανα 2-3 σημερα) στον Σαββίδη...
κατα τα άλλα, πολύ ντελικάτος για το ύψος του, καλή βάση, δυνατός, καλά πόδια, πάτησε σε αρκετά σημεία του γηπέδου, γενικά, ότι ήταν η τρναβα ήταν αυτός.

Ovalencianos » 06 Αύγ 2015 22:22
Παίκτης με γρήγορη σκέψη, κανενα σχεδόν λάθος, καθετη πάσα, δυνατό σουτ!!!
Παίκτης που αν δεν το πάρουμε φέτος και κανει εμφανίσεις με τη εθνικη θα είναι απλησιάστος.
Η θεση του είναι καθαρά το 8, σε θέση που έχουμε μεγάλη αναγκη.

χξς' » 06 Αύγ 2015 22:25
Ο καθε σαμαρης εχει κατι παραπανω? Αντιθετα ουτε την ταχυτητα δν ειχε.
βεβαια επιπεδο δν με ανεβαζει, αλλα λυσεις δινει ο,,,Σαμπος , και κανα ξυλικι

vs40 » 06 Αύγ 2015 22:41
Πριν το ματς δεν ήμουν θετικός για Σάμπο. Τώρα λέω φέρτον με 500,000 και μισθό στα 200,000. Όλη η ομάδα μόνος του. Παίζει σε όλες τις θέσεις του κέντρου μέσα στο γήπεδο. Αλλάζει κατά τη διάρκεια του αγώνα. Τα στατιστικά του είναι βέβαια φοβερά γιατί εκτελεί τα πέναλτι τα φάουλ, τα αράουτ. Όλα από αυτόν περνούν σε αυτό το χωριό. Εμένα μου άρεσε γιατί είναι γρήγορος, δυνατός, σκληρός, ψηλός. Χρειαζόμαστε και 1 τέτοιο παίκτη. Ρίχνει ξυλικι. Η ομάδα που θα χτίσει ο Τούντορ θα είναι γρήγορη και για αυτό θα τρώμε ξύλο για να μας σπάνε το ρυθμό. Σε αυτό πρέπει να απαντάς και εσύ με μερικές κλοτσιές. Έχει να δώσει λύσεις. Πάνω απ'όλα είναι παλικάρι.

obanebane » 06 Αύγ 2015 22:43
Ο Σαμπο του δευτερου ημιχρονου (στο πρωτο ηταν εξαφανισμενος) ανετα παιζει στον ΠΑΟΚ.

koylios » 06 Αύγ 2015 22:46
Δηλαδή απόψε εσύ είδες τον νέο γιαγιά τουρε σε λευκό να φανταστώ???
Μήπως σου άρεσε και τα τρομερά του σουτ σήμερα??? Γιατί τα σουτ αουτ που από καραμπόλα γυρνανε στο τέρμα μπορεί να είναι η αδυναμία σου...

mrpink » 06 Αύγ 2015 22:50
Κι εγώ άλλαξα γνώμη. Ενώ πριν τον ήθελα, τώρα δεν τον θέλω. Στον γάβρο θα έκανε παπάδες. Σε ομάδα που παίζει 11 εναντίον 11 δεν νομίζω πως μπορεί να παίξει.

john4serres » 06 Αύγ 2015 22:51
ανετα παιζει στον ΠΑΟΚ ο Σαμπο
ψηλος με καλο διασκελισμο , ο αμυντικος πεφτει πανω του αλλα με ωραιο τροπο παντα τον προσπερναει και με 3-4 μεγαλα βηματα ξεφευγει

MANIAKOS » 06 Αύγ 2015 22:53
Καλος ο σαμπο τέτοιες εχουμε οκτάρι με διασκελισμό και δυνατότητες μπροστα

vs40 » 06 Αύγ 2015 22:58
Ο Σάμπο έχει δυνατότητες να γίνει καλύτερος σε εμάς πιστεύω. Δε θα κάνει τόσα στατς, γιατί δεν θα περνούν όλα από τα πόδια του, όπως σε αυτό το χωριό, αλλά δουλεύοντας σε μία τόσο καλύτερη ομάδα θα μπορέσει να βελτιωθεί και να ωριμάσει. Μου δίνει την εντύπωση εργατικού παίκτη που δεν έχει φτάσει στο πικ του.

simba » 06 Αύγ 2015 22:59
Ο Σαμπο μου φανηκε λιγο glorified Βλαχοδημος, αλλα ντάξει εχει τρομερο διασκελισμο και αρκετα ακατεργαστα στοιχεια...

ron-swanson » 06 Αύγ 2015 23:03
Ο Σαμπο ηταν με διαφορα ο καλυτερος τους, αλλα στο 11 vs 11 ηταν αφαντος.

obanebane » 06 Αύγ 2015 23:10
Διαφωνω σε ολο το δευτερο ημιχρονο ηταν καλος.

Snitch4 » 06 Αύγ 2015 23:13
Αν ο Σάμπο προορίζεται να πάρει την θέση του Μαντούρο καλώς να έρθει, αλλά για βασικός στον Π.Α.Ο.Κ δεν κάνει

georgedoulk2008 » 06 Αύγ 2015 23:34
Καμια φορά υπερβαλλουμε για τους παικτες που αγωνιζονται αντιπαλοι και υποτιμουμε τους δικούς μας.
Ο Σαμπο ξεχωρίζει σε αυτο το τσούρμο αμπαλων αλλά δυστυχώς είναι χειρότερος απο τον Σαββίδη.

joshua » 06 Αύγ 2015 23:34
Εμενα ο Σαμπο μου αρεσε και με νορμαλ λεφτα ειναι ενδιαφερουσα περιπτωση

simba » 06 Αύγ 2015 23:37
Για το σαμπο ρε γμτ μπερδευτηκα..τα χαρακτηριστικα του δε δείχνουν παιχτη καθαρο οχταρι κ μεσο,κατι που φανηκε και στο τελυταιο μισαωρο..
Οσο ηταν στο κεντρο παντως τον ελεγες και ψιλο-αφαντο..
Παντως στην τουμπα στην κοντρα με ειχε κανει μεγαλυτερη εντυπωση..
Μου φαινεται λιγο φαση glorified Βλαχοδημος με φοβερο διασκελισμο και αρκετα ακατεργαστα στοιχεια..

lamosas » 06 Αύγ 2015 23:42
Πολύ καλός αθλητής θυμίζει σουλουπι Τζεραρντ βλέπει γήπεδο μαρκάρει σωστά αλλά δεν έχει τόσο καλή τεχνική. Ο Σαββιδης πρέπει να φάει πολλά καρβελια για να φτάσει στις αθλητικές δυνατότητες του Σαμπο.

Ακάλυπτος » 06 Αύγ 2015 23:44
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.
Οι τυφλοί είναι οι παίκτες της Σπάρτακ που είναι επιπέδου β' εθνικής και ο μονόφθαλμος ο Sabo, ο οποίος ξεχώριζε μέσα σε ένα τσούρμο από άτεχνους παίκτες. Φυσικό, να μας προκαλεί το ενδιαφέρον, όμως αν παίζαμε με τον Ατρόμητο και βλέπαμε τα ίδια πράγματα από τον Δημούτσο, δεν θα εντυπωσιαζόταν κανείς.

thanos-xanthi » 06 Αύγ 2015 23:45
τετοιο αλογο παντως δεν εχουμε
δυναμη, διασκελισμο, ταχυτητα και σουτ
ας αποκτησουμε και λιγο υψος, αρκετα με τους κοντους

obanebane » 06 Αύγ 2015 23:46
Διαφωνω,εδειξε πολυ καλα στοιχεια παιζει ανετα στον ΠΑΟΚ κατα τη γνωμη μου.
Και αποτι φαινεται εχει την ιδια γνωμη και ο Αρνεσεν.

Φοίνικας » 06 Αύγ 2015 23:48
Έλεος ρε παιδιά με αυτόν τον Σάμπο, ένας χωριάταρος είναι και τίποτα παραπάνω.

nothu » 06 Αύγ 2015 23:49
Μια χαρά φαίνεται για αλλαγή. Ψηλό κορμί και πατάει και ξυλικι.

che4 » 06 Αύγ 2015 23:51
Ο σαμπο ειναι σκυλαρος και ξερει μπαλα
Μακαρι να τον παρουμε
Με τουντορ θα τρωει σιδερα και αν εχει μπροστα τις σφαιρες μακ γκαρι κωννιδη κιτσιου πελκινιο και οτι αλλο ερθει θα ειναι αλλη κλαση παιχτης .... Στον τυρναβο σε ποιον να δωσει μπαλα .... Αν κινδυνευσε ο ΠΑΟΚ σημερα ηταν απ αυτον και τα κορακια

MANIAKOS » 06 Αύγ 2015 23:54
Είδα καλα στοιχεία για οκτάρι που βγαίνει και μπροστα σε αλλο στυλ εντελώς απο Πέλκα χωρίς να πω οτι τρελάθηκα ειναι θετικός

che4 » 06 Αύγ 2015 23:56
Επισης ο σαμπο ηταν παντου σημερα αμυνα επιθεση μια ομαδα χωριου μεν αλλα μονος του ηταν το παλικαρι

Demir » 06 Αύγ 2015 23:57
Μπαίνω και ξέρω ακριβώς ποιοι θα πουν τον σαμπο αμπαλο κτλ...! Ειμαι σίγουρος οτι όταν βλέπατε τον 25 χρόνο Λουκάς σε μια καρπατι λέγατε τα ίδια!! Εμένα μ άρεσε παρά πολύ !! Οποίος είδε αμπαλο κτλ να το κοιτάξει λίγο!!
Μακάρι να τον πάρουμε!! Το παλικάρι έχει τρομερά στοιχεία , δυσευρετα!! Ύψος, ταχύτητα, αλτικοτητα, τεχνική , σούτ!! Τι να κάνουμε δηλαδή που γεννήθηκε Σλοβακία;; Το οτι ξεχώριζε σαν την μύγα μες το γάλα ειναι γεγονός! Οτι οι υπόλοιποι ειναι ανάπηροι πως το αλλάζει αυτό;

olafpaok » 07 Αύγ 2015 00:03
Θετικός είμαι κι εγώ για Σάμπο.

BigBaby » 07 Αύγ 2015 00:11
Ο Σαμπο ειναι ενας συγχρονος χαφ που χρειαζεται αρκετη δουλεια.
Πολυ τρεξιμο και καλο σουτ. Σε αυτο το ''χωριο'' ηταν ηγετης.
Στην ομαδα εχουμε καλα εργαλεια αλλα μας λειπουν παικτες
''ηγετες''. Ο Σαμπο με δουλεια μπορει να γινει ενας τετοιος.

fiorentinos » 07 Αύγ 2015 00:15
Καλή λύση θα είναι. Θα γεμίσει τα χαφ. Θα δώσει δύναμη και ξυλικι.

Kostas_Peraia4 » 07 Αύγ 2015 00:17
Εμενα ο Σαμπο μου εδωσε την αισθηση οτι ειναι ενας συγχρονος box-to-box παικτης.Κουβαλημα μπαλας,πασα,σουτ,τρεξιμο σε ολο το γηπεδο και καλυψη κενων χωρων,δυναμη,υψος και ταχυτητα.Εκει που φανηκε να υστερει βεβαια ειναι στο μαρκαρισμα αλλα και στο καθαρο μυαλο καθως καποιες κινησεις του ηταν τσαπατσουλικες.Αυτο βεβαια μπορει να συμβαινει γιατι παιζει σε μια ομαδα η οποια οπως φανηκε δεν εχει καθαρο πλανο παιχνιδιου.
Εμενα προσωπικα μου θυμισε τον Κασαμι του κωλογαυρου και πιστευω πως ενας τετοιος παικτης λειπει απο τον ΠΑΟΚ.

odnarepsed » 07 Αύγ 2015 00:24
τα χαρακτηριστηκα που εχει ο σαμπο δεν τα βρισκεις ευκολα στην αγορα και αυτο το ξερει πολυ καλα ο φρανκ
παικτης ψηλος δυνατος αλλα ταυτοχρονα πολυ γρηγορος και με καλη τεχνικη. ισως βλεπει σε αυτον μια παλια του ανακαλυψη τον ματιτς.

Thracian » 07 Αύγ 2015 06:40
οσο τον ειδα εγω λεω παντως:
- ηταν τακτικα καλός
- λαθη εκανε οταν εβγαλε εκδηλο εκνευρισμό σε διλεπτα τριλεπτα που τους καναμε οτι θελαμε και ηταν θεμα συμπαικτων
- ειναι κορμί απο τα λίγα....
αν κανει του αρνεσεν εμενα μου περισσευει

GoMaRoS » 07 Αύγ 2015 07:32
Αυτό που μου έκανε εντύπωση στον Σάμπο, και στα δύο παιχνίδια, είναι το βρωμόσουτο που έχει και όλα στην εστία

ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » 07 Αύγ 2015 07:40
Ο Σάμπο μου θύμισε έντονα τον Μπραντιτς.
Πιο δυνατός όμως,με περισσότερα περιθώρια βελτίωσης και εξέλιξης και όχι βεντέτα όπως ο γόης Σέρβος.
Καλώς να ορίσει...

Athens » 07 Αύγ 2015 07:47
ποιος Σαμπο ρε παιδια? μονο σουτ εχει και τιποτα αλλο...κορμι λεει ο αλλος...βρε δεν τον θελουμε να παιξει μπασκετ...ο Σαμπο δεν ειναι για μας

Sera4 » 07 Αύγ 2015 08:05
τον σαμπο ομως χθες (οπως και στον πρωτο αγωνα) ουτε κατσε, ουτε τζιολης ουτε η παναγια τον σταματουσε σαν ξεκινουσε επελαση απο τον αξονα...
ο παιχτης εχει παρα πολυ καλα στοιχεια και μπορει να δωσει λυσεις...δινει υψος, ταχυτητα, σουτ εκτος περιοχης, εχει σωστο κρατημα μπαλας και κινησεις, ενω και το μυαλο του ειναι κοφτερο χθες περασε 5-6 μπαλες φαρμακι που δημιουργησαν δυσκολες καταστασεις...
ειναι λιγο ακατεργαστος ακομα λογω πρωταθληματος που αγωνιζεται αλλα ο τουντορας και το τιμ μπορουν να τον απογειωσουν...για μενα αξιζει σαν κινηση ροστερ...

back in black » 07 Αύγ 2015 08:25
Ο Σάμπο είναι ότι καλύτερο έχει η Σπάρτκ, αν προορίζεται για 6-8άρι δείχνει καλύτερος του Κάτσε, δεν ξέρω όμως αν αυτό είναι αρκετό για τον ΠΑΟΚ που φτιάχνεται τώρα.

teod1980 » 07 Αύγ 2015 08:27
Για το Σαμπό να πω ότι φαίνεται να έχει καλό σουτ, καλή κίνηση με την μπάλα στα πόδια και πολύ σημαντικό ότι παρότι φαίνεται να παίζει και στη γραμμή καλούτσικα, σίγουρα μπορεί να δουλευτεί για να πάιξει στο 8 ως box to box.
Οι κινήσεις του για να σουτάρει καθώς συγκλίνει από τη γραμμή προς το κέντρο θυμίζει έναν άλλο κοντό σλοβάκο που είχαμε (φυσικά μιλάω για την εν λόγω κίνηση)

Dimitris_L4 » 07 Αύγ 2015 09:38
αθλιος στο ακατανομαστο..Αλλα στην πραγματικοτητα εμενα μου αρεσε..Νομιζω με δουλεια θα γινει η κολονα του κεντρου μας..

tad » 07 Αύγ 2015 09:59
Δεν λέω οτι ειναι παιχταράς αφού δεν εχει δοκιμαστεί σε υψηλό επίπεδο ...
Αλλα η διαφορα του με Τζιοληδες και κάτι άλλους δικούς μας φάνηκε εμφανώς και στα δυο παιχνιδια ... Αξίζει το ρίσκο ... Αυτόν ιδίως τον Τζιόλη το εχει περάσει και στα δυο ματς σαν σταματημένο πάνω απο δέκα φορές ...
Εάν εχει σωστή νοοτροπία δουλειάς θα ειναι πολυ καλή μεταγραφή ...

sic-4 » 08 Αύγ 2015 16:40
ο Σαμπο δεν μου φαινεται να εχει την τεχνικη για 10αρι που γραφουν καποιοι. Ομως εχει πολλα καλα στοιχεια και επισης μου αρεσαν οι δηλωσεις του που δειχνουν οτι θα ερθει πολυ καυλωμενος στον ΠΑΟΚ.

Sera4 » 08 Αύγ 2015 16:52
εγω απο παιχτη βουνο (πανω απο 1,85) πολυθεσιτη με τετοιο διασκελισμο, τεχνικη και σουτ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χασω...με τη δουλεια που θα του ριξει το τιμ πιστευω μπορει να γινει ενα φοβερο 8αρι (βοξ του βοξ ρε παιδι μου)...εκει θελω να τον βλεπω

thanos-xanthi » 08 Αύγ 2015 16:58
τετοιο 8ρι θελω, οπως καποτε λιγουρευομασταν τον Κουμορτζι του Πανιωνιου
τετοιο στυλ
ΑΤΙ

Dimitris_L4 » 08 Αύγ 2015 17:07
Ο σαμπο παιδια με αυτο το προπονητικο τιμ σε κανα δυο τρια χρονια θα παρει τεραστια μεταγραφη..τον πιστευω περισσοτερο απο ολους..αντε κλειστε γρηγορα τον στελακο και μετα φερ τε και την μπομπα σεντερ μπακ.

marauder » 08 Αύγ 2015 18:15
Αν "τον καλό ποδοσφαιριστή τον ξεχωρίζεις από το μυαλό και όχι από τα πόδια" (Έρνστ Χάπελ) η μεταγραφή του Σάμπο πιστεύω πως είναι το πρώτο λάθος του Άρνεσεν .
Ο Σάμπο ενώ έχει πλούσια σωματικά προσόντα υστερεί σε αντίληψη. Στα μεταξύ μας παιχνίδια συχνά δεν είχε σωστές τοποθετήσεις , κυρίως αμυνόμενος, ενώ και επιθετικά χρησιμοποίησε κάποιες αυτοματοποιημένες κινήσεις , προφανώς δουλεμένες στην προπόνηση, π.χ. συγκλίνει από αριστερά προς περιοχή και σουτ ή πάσα στον κενό χώρο που δημιουργείται στον αριστερό εξτρέμ.
Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά νομίζω πως ο παίκτης δεν έχει γρήγορη σκέψη ούτε είναι ποδοσφαιρικά ευφυής ( + έλειψη φαντασίας)

vs40 » 08 Αύγ 2015 18:44
Ο Σαμπο 8άρι είναι από ότι δείχνουν τα χαρακτηριστικά του και ως 8άρι χρησιμοποιήθηκε σε όλους τους προκριματικούς αγώνες. Όντως παίζει σε στιλ Πογκμπα, δηλ ελεύθερος. Μου κάνει εντύπωση που μπορεί να πλαγιοκοπήσει κιόλας αποτελεσματικά. Επαναλαμβάνω πολύ καλή μεταγραφική κίνηση!!!

black death » 09 Αύγ 2015 14:10
Άλογο ο πστης, άμα ανοίξει βήμα. Δείτε πόσο πίσω αφήνει τον Κίτσιου (ο οποίος μάλλον τον υποτίμησε, βλέποντας τον νταμάρι, ή φοβήθηκε το φάουλ και πήγε χαλαρά στη φάση). Αν του είχε πει κάποιος πόσο αργός είναι στα πρώτα βήματα ο Σκόνδρας, θα έμπαινε μόνος του στα δίχτυα.

:ugeek:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:22

Παλι ακαταλαβίστικα έγραψα ρε φουστη μου :lol:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:32

MANIAKOS έγραψε:Πογκπιζει , ελπίζω να κανίς καλυτερα δηλώσεις απο μακ

Ελπίζω να σε πουλήσουμε ακριβά


Τραυματίας ήρθες ομως πεθαμένο που λει και μια ψυχη


:lol: :opaokara:
Πάλι καλά που δεν είναι και γατάκι :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

Re: Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:35

KOSTAS54 έγραψε:
prist64 έγραψε:
KOSTAS54 έγραψε:Γιατί μου θυμίζεις τον Καίσαρα Σαράφη?????????


Λιγο πιο στεγνος και........................ισιο μαλλι.

Εχεις "ματι" παντως. ;)



Τηρουμένων των αναλογιών, της διαφορετικής εποχής, περιπου 45 χρόνια.
Μη ξεχνάς οτι ειμαι μια δεκαετία παλαιότερός σου κι εχω ζήσει την εποχή στην καλύτερη ηλικία μου.


Τελικα το 54 ειναι ετος γεννησεως.
Εισαι πολυ τυχερος,αντε τωρα να σε καταλαβει καποιος που ακουσε σαν παραμυθι
αυτα που εζησες στην ΤΟΥΜΠΑ.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Τρί 11 Αύγ 2015, 19:57

Καλώς ήρθες παιχταρά,Σε πιστεύω πολύ,και θα είσαι σημαντικό γρανάζι στη μηχανή του Τούντορ!

:opaokara: :opaokara: :opaokara:

Πρόβλημα με Σάμπο!

Πρόβλημα με τον Έρικ Σάμπο που νιώθει ενοχλήσεις...


Την πρώτη τους προπόνηση στα ασπρόμαυρα θα κάνουν σήμερα το απόγευμα οι νεοαποκτηθεντες Λέοβατς και Σάμπο.

Ένα πρόβλημα προέκυψε με τον Έρικ Σάμπο όπου σήμερα και τις επόμενες μέρες δε θα κάνει προπόνηση σε φουλ ρυθμούς αφού έχει ενοχλήσεις στον λαγονοψοϊτη, ενοχλήσεις που είχε μετά το τελευταίο ματς της Σπαρτάκ στο πρωτάθλημα.

Να σημειωθεί πως δε θα αγωνιστεί την Παρασκευή στο φιλικό με την Βέροια μέχρι να αποθεραπευτεί…

http://paokvoice.com/15314/provlima-me-sampo
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 11 Αύγ 2015, 20:01

Gimnistis έγραψε:
MANIAKOS έγραψε:Πογκπιζει , ελπίζω να κανίς καλυτερα δηλώσεις απο μακ

Ελπίζω να σε πουλήσουμε ακριβά


Τραυματίας ήρθες ομως πεθαμένο που λει και μια ψυχη


:lol: :opaokara:
Πάλι καλά που δεν είναι και γατάκι :opaokara:



Ειναι σκύλος το παιδι :lol:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό simba » Τρί 11 Αύγ 2015, 22:35

Καλως ηρθες ρε ατι!

Δεν το κρυβω ομως φοβαμαι μη βγει αληθινος ο
marauder » 08 Αύγ 2015 18:15
Αν "τον καλό ποδοσφαιριστή τον ξεχωρίζεις από το μυαλό και όχι από τα πόδια" (Έρνστ Χάπελ) η μεταγραφή του Σάμπο πιστεύω πως είναι το πρώτο λάθος του Άρνεσεν .
Ο Σάμπο ενώ έχει πλούσια σωματικά προσόντα υστερεί σε αντίληψη. Στα μεταξύ μας παιχνίδια συχνά δεν είχε σωστές τοποθετήσεις , κυρίως αμυνόμενος, ενώ και επιθετικά χρησιμοποίησε κάποιες αυτοματοποιημένες κινήσεις , προφανώς δουλεμένες στην προπόνηση, π.χ. συγκλίνει από αριστερά προς περιοχή και σουτ ή πάσα στον κενό χώρο που δημιουργείται στον αριστερό εξτρέμ.
Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά νομίζω πως ο παίκτης δεν έχει γρήγορη σκέψη ούτε είναι ποδοσφαιρικά ευφυής ( + έλειψη φαντασίας)

Την πχιοτητα του Αντωνις παντως δεν εδειξε να την εχει..
Χρειαζεται δουλειά με τον Ιγκορ, ωστε ν'αξιοποιησει στο μέγιστο τα σωματικα του προσοντα,
ειδικα στον τομεα της τακτικης και της αμυνας, για να γινει πιο ολοκληρωμενος, να καθιερωθει και eventually ν μοσχοπουληθει γτ τα προσοντα αυτα πουλανε πολυ (βλ.Σαμαρη)..

Σιδερενιος κ ναχεις guts!
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 11 Αύγ 2015, 22:45

Θα τον δουμε , στο δεύτερο ματς που τον πρόσεξα πιό πολυ .. Εδειξε κπ καλα στοιχεία αλλα φάνηκε ακατέργαστος ...
Τωρα όπως λετε αν εχει μυαλό θα εξελιχθεί αλλιως ρολίστας
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 11 Αύγ 2015, 22:59

welcome.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 12 Αύγ 2015, 01:18

Καλορίζικος. Σιδεροκέφαλος.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό mike » Τετ 12 Αύγ 2015, 06:59

καλώς μας ήρθε το παλικάρι
στα χέρια του Ιγκόρ θα κάνει παπάδες
Άρνεσεν νόους!
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 909
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό Thracian » Τετ 12 Αύγ 2015, 07:09

φοραδα ο τυπος....
ανασταλτικο το γεγονός οτι δεν ξερει γρί ξενη λέξη και οτι φευγοντας πρωτη φορά απο την γειτονια του αφηνει πισω γκαστρωμενη την κυρα
θέλει χρόνο οπως καθε καλή φοράδα για να "ανοιξει"....
οταν ανοιξει ομως....
παιχτης απο αυτους που ΟΛΟΙ οταν βλεπαμε τις μπουντεσλίγκες και ακουγαμε οτι δεν ειναι γερμαναράδες αλλα απο την γειτονια μας λέγαμε με απορία "ρε που τους βρίσκουν"
καλορίζικος νταμαρι μου
-=Η ΧΑΙΡΩΝΕΙΑ ΠΟΝΕΙ ΑΙΩΝΙΑ!=-
Άβαταρ μέλους
Thracian
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Δευτ 16 Ιουν 2014, 14:04

Re: 52.Erik Sabo

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Τετ 12 Αύγ 2015, 07:38

Καλωςηρθες στη μεγαλυτερη ομαδα του κοσμου και σιδεροκεφαλος .Το κεφαλι κατω και δουλεια,δουλεια,δουλεια.
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3152
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες