71.Παναγιώτης Γλύκος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

71.Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 29 Οκτ 2008, 06:51

Παναγιώτης Γλύκος

Εικόνα


Στοιχεία Παίκτη:

  • Πλήρες όνομα: Παναγιώτης Γλύκος
  • Ημερομηνία Γέννησης: 10 Οκτωβρίου 1986
  • Τόπος Γέννησης: Βόλος
  • Θέση: Τερματοφύλακας
  • Πριν τον ΠΑΟΚ:
      2005–2007 Ολυμπιακός Βόλου 19 (0)



------------------------------------------------------------------------------------------------

Ο δεύτερος τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ πραγματοποίησε μια καλή εμφάνιση στο ματς του Κυπέλλου κόντρα στο Μακεδονικό, κι όπως όλα δείχνουν, εφόσον ο Κώστας Χαλκιάς δεν ξεπεράσει το μυικό τραυματισμό που τον ταλαιπωρεί από το περασμένο Σάββατο, θα είναι ο βασικός μας γκολκίπερ στο ματς της Κυριακής κόντρα στη γριά..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό rou » Τετ 29 Οκτ 2008, 08:23

Θελει παρα πολυ δουλεια γιατι ηταν πολυ αγχωμενος.. σε ολες τις εξοδους του εβγαινε οπως να ναι.. οι προπονητες τερματοφυλακων πρεπει να κανουν σοβαρη δουλεια..
http://footballworld24.blogspot.com/ (υπο κατασκευη) Τα παντα για τις Ξενες ομαδες!
Άβαταρ μέλους
rou
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2008, 11:09
Τοποθεσία: Ελλαδα, Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό arisk » Τετ 29 Οκτ 2008, 09:29

Ο Γλύκος είναι καλός τερματοφύλακας και ιδιαίτερα ελπιδοφόρος. Έχς προσωπική εικόνα και επίσης και οι επιτελείς του ΠΑΟΚ τον πιστεύουν ιδιαίτερα.
Στο χθεσινό παιχνίδι όμως ήταν μετριότατος για να μην πω κακός. Ίαως και να επηρεάστηκε απο τη γενικότερη αστάθεια της άμυνας χθές, ίσως όμως και να την προκάλεσε αυτός με την ελιππή καθοδήγηση...
Είδωμεν! :wink:
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Δημοσίευσηαπό xose24 » Τετ 29 Οκτ 2008, 09:38

:x καλημέρα παιδιά,ο Παναγιώτης Γλύκος ήταν καλός και μας έσωσε στην φάση του 75' και αν ήταν αχγωμένος λόγω της πρεμιέρας και πιστεύω πως έχει να δώσει πολλά και την κυριακή στην 'γριά' θα πέξει καλύτερα και είναι το μέλλον του Πάοκ και την Εθνικής ΕΛΛΑΔΟΣ ..Καλή συνέχεια στον Γλύκο,φόρτσα ΠΑΟΚ..!!!
xose24
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 09:27

Δημοσίευσηαπό Steenage » Τετ 29 Οκτ 2008, 10:21

Πολυ καλος και γρηγορος σε ολα !!
Το 98 τα εκατο των ελληνων παικτων ειναι αμπαλοι ..
Pablo Contreras,Etto,Pablo García,Lazar,Lino,Vieirinha,Georgiadis και Salpi οι μονοι παικται που αξιζουνε απο τον ΠΑΟΚ ..
Άβαταρ μέλους
Steenage
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:51
Τοποθεσία: Vorras

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 29 Οκτ 2008, 11:20

Εγώ στα φιλικά που τον είδα τον γούσταρα άσχημα .. τώρα έκανε κάποιες μα@ακίες αλλά δεν τρέχει και τίποτα .. όλη η άμυνα + το κέντρο μπάζανε.
Εξάλλου ποιός δεν κάνει τέτοια πράματα; Γκαλίνοβιτς - Κέλεμεν - Μάλαρτζ έχουμε δει φέτος να κάνουν απίστευτα πράγματα ..

Ένας τερματοφύλακας θέλει ιδιαίτερη προσοχή ... κι απ' τον Μπαλάφα.
Προσωπικά δεν απογοητεύομαι καθόλου με την πάρτυ του και πιστεύω ότι θα γίνει μεγάλος τέρμας!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό eleos » Τετ 29 Οκτ 2008, 11:37

xose24 έγραψε::x καλημέρα παιδιά,ο Παναγιώτης Γλύκος ήταν καλός και μας έσωσε στην φάση του 75' και αν ήταν αχγωμένος λόγω της πρεμιέρας και πιστεύω πως έχει να δώσει πολλά και την κυριακή στην 'γριά' θα πέξει καλύτερα και είναι το μέλλον του Πάοκ και την Εθνικής ΕΛΛΑΔΟΣ ..Καλή συνέχεια στον Γλύκο,φόρτσα ΠΑΟΚ..!!!


Για μενα αν βάζαμε χθές τον Μπαλαφα τερμα, περισσότερη σιγουρια θα είχα...
ΑΠΟΡΩ σε τι βασιζεστε εσεισ που λετε οτι πήγε καλουτσικα!! Στα ΕΝΤΕΛΩΣ παρακινδινευμένα ή με τη μια αουτ διωξίματα? Στις εξόδους που ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΙΑ δε βρίκε μπάλα και στις περισσότερες ήταν ουτε τερμα ούτε έξω (το χειρότερο)? Η στη φοβερή - ΜΑΜΑ φοβαμαι και σηκώνω τα χερια μπας και μου βγεί - αποκρουση...?
Δε θα τον κρίνω απο ένα ματς και με μια άμυνα ότι ναναι μπροστά του αλλα ΠΟΤΕ δε θα ξαναπω κακή κουβέντα για το Χαλκιά (1000000 κλασεις πανω) όσο ο 2ος μας είναι αυτος...
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 29 Οκτ 2008, 11:48

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με τον fotis52. Και τον Μπουφόν να βάλεις με τρύπια άμυνα, κουνέλα θα φαίνεται. Είναι και η έλλειψη εμπειρίας, γιατί ταλέντο έχει. Τουλάχιστον αυτό πιστεύει η διοίκηση που τον έχει στην ομάδα και όσο να' ναι τα παιδιά ξέρουν κάτι παραπάνω για τη μπάλα απ' ότι εγώ. Πιστεύω ότι με το τείχος των τεσσάρων στην άμυνα κόντρα στη γριά θα δούμε αν μπορεί να σταθεί στον ΠΑΟΚ μας. Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα Κυριακίδη..... Εμπνέει περισσότερη εμπιιστοσύνη η φάτσα του. :lol: :lol: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 29 Οκτ 2008, 12:15

fotis52 έγραψε:
Yiankos έγραψε:Εξάλλου ποιός δεν κάνει τέτοια πράματα; Γκαλίνοβιτς - Κέλεμεν - Μάλαρτζ έχουμε δει φέτος να κάνουν απίστευτα πράγματα ...


Υianko οι 3 που αναφερεις, ειναι για μενα οι 3 χειροτεροι τερματοφυλακες της Super League......Αν ειναι να συγκρινουμε τον Γλυκο μ αυτους....... :)

Η αληθεια ειναι οτι χθες δεν ηταν καθολου καλος, ειδικα στην αρχη που κατι πηγε να πιεσει ο Μακεδονικος....

Ναι ρε συ .. αλλά ποιός έχει τερματοφύλακα; Ο ένας είναι του Βάζελου που πάει για πρωτάθλημα και ξέρω γω, ο άλλος του ΟΦΗ τι κουνελιές έχει κάνει φέτος; Και όταν πήραμε Χαλκιά όλοι λέγανε μαμουσουτού .. Ο Κοτσόλης της Λάρισας επίσης .. φέτος πνίγει μπόλικα γκολάκια ..
Έμεινε ένας Νικοπολίδης στα 38 του .. η ΑΕΚ δεν ξέρω τι έχει, προφανώς όχι κάτι ιδιαίτερο .. και ο Σηφάκης του Άρη που έκανε ένα καλό παιχνίδι απλά.

Εντάξει .. 2ος τερματοφύλακας είναι ο Γλύκος .. μην ζητάμε και τρελά απ' αυτόν. Εξάλλου ένα τέρμα οριμάζει σε μεγαλύτερη ηλικία από τις υπόλοιπες θέσεις ..
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 29 Οκτ 2008, 15:11

πονάω πολυ οταν τον βλεπω να μην βγενει σε φάσεις που πρεπει να ειναι τερμα-έξοδος - τελος.

Κατω απο τα δοκάρια παρα πολυ καλος και με παιχνίδια θα γινει καλύτερος.

την έξοδο η την εχεις η οχι με δουλειά μπορει να την βελτιώσει αλλα αυτο ειναι και να το εχεις να εχεις τσαμπουκά.
ο ντανι που ηταν 2 μετρα νταμαρι και οτν εβγενε κλαίγαμε.

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΑ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΕ ΣΕΝΑ.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Τετ 29 Οκτ 2008, 16:47

Κάνω σχόλιο μόνον για τον Γλύκο γιατί για τους υπόλοιπους λίγο εώς πολύ τα έχετε καλύψει.

Οι ποδοσφαιρικές μου γνώσεις είναι περιορισμένες γι'αυτό θα μιλήσω για το συναίσθημα που μου δημιούργησε ο συγκεκριμένος παίκτης ...

... βλέποντας τον εχτές λοιπόν μου δημιουργήθηκε ένα άγχος ... (ειδικά στις εξόδους του) ... Η "κακιά" σκέψη που μου μπήκε στο μυαλό πριν τελειώσει το παιχνίδι ήταν τί θα γινόταν αν πηγαίναμε στα πέναλντι (την οποία και απομάκρυνα αμέσως).

Νομίζω ότι δεν αποτελεί ακόμα αξιόπιστη λύση πίσω από τον Χαλκιά.

Μακάρι να βγώ λάθος.
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό eleos » Τετ 29 Οκτ 2008, 19:19

Καλα καλα... Ας τον βαλει την κυριακη με τη σιχαμερή γρια και αν έχετε κανα πατέρα/παππού καρδιακο ΜΗ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ!
Το παλικάρι είναι για γερά νεύρα θεατων και οχι αδυναμες καρδιες...
Δε κάνει για παοκ ακομα έστω...
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 29 Οκτ 2008, 20:02

Ετοιμάζει τον Γλύκο ο Σάντος για Ηρακλή

Τον Παναγιώτη Γλύκο ετοιμάζει ο Φερνάντο Σάντος για το Κυριακάτικο ντέρμπι με τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο. Ο Χαλκιάς έχει λίγες πιθανότητες συμμετοχής. Είναι πολύ δύσκολο να παίξει έξι μόλις μέρες μετά από τράβηγμα στο δικέφαλο και είναι τακτική του Σάντος να αγωνίζονται μόνοι όσοι είναι

Ο Χαλκιάς έτρεξε στην προπόνηση της Τετάρτης ακολουθώντας πρόγραμμα θεραπείας. Ο Σάντος θα δώσει την ευκαιρία στον Γλύκο. Ο νεαρός γκολκίπερ έκανε πολλά λάθη ιδίως στις εξόδους στο παιχνίδι κυπέλλου με τον Μακεδονικό και δεν πήγε καθόλου καλά, αλλά έχει την αιτιολογία ότι ήταν το πρώτο του επίσημο ματς και κουβαλούσε το άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά. Ο Σάντος τον πιστεύει και τον θεωρεί πολύ καλό και γρήγορο τερματοφύλακα.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 18059.html
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maikopoulos » Τετ 29 Οκτ 2008, 20:05

AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εικόνα
Go Village!
Άβαταρ μέλους
maikopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:25

Δημοσίευσηαπό Πανθεσσαλονι » Τετ 29 Οκτ 2008, 20:49

Αν ειστε προσκοποι και θελετε να κανετε την καλη πραξη της ημερας ας μην ειναι αυτη ο καλος λογος για τον πιτσιρικα.Ηταν απαραδεκτος.Μαλιστα ειμαι και πολυ επιεικής μαζι του.Στις εξοδους (ποιες εξοδους δηλαδη?) δεν ειχε καμια σχεση με τη φαση.Οσες φορες τα μπακ του επεστρεψαν την μπαλα αυτη βρεθηκε στον περιφεριακο.Η ασυνενοησια με τους αμυντικους ηταν στην ημερισια διαταξη.Δεν ενεπνεε καμια σιγουρια στην ομαδα και γενικα μαλλον λαθος επαγγελμα διαλεξε να κανει.Ακομα και στη μοναδικη φαση που του πιστωθηκε ως θετικη επεμβαση μη μου πειτε οτι δε γελασατε με την αντιδραση του(του στυλ φυγε κακο απο κοντα μου).Δεν εχω δει τον Ριζο αλλα αν ειναι αυτου του επιπεδου εχουμε πολυ σοβαρο προβλημα.

Το αλλωθι του νεαρου της ηλικιας θα προτιμησω να το δωσω απλοχερα σε καποιον που πιστευω οτι εχει μελλον σαν επαγγελματιας.Π.χ. τον Γεωργίου
αλλα αυτος οσο επαιξε ηταν ο καλυτερος με διαφορα.Ασχετο βεβαια με τον Γλυκο αλλα το αστειο με τον σβουρα να αγκομαχαει να βγαλει ενα ημιχρονο και τον Γεωργίου μεταξυ παγκου και κερκιδας πρεπει να σταματησει και μαλιστα γρηγορα.
Πανθεσσαλονι
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 20:12

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες