NEW BETMANIA

Πετάμε (?) τον κουβά και πάμε για πολλά!!!!

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τετ 28 Δεκ 2011, 17:26

Σήμερα είμαι με το Χ στο Ηράκλειο
Χ2 στο βικελάου
και 2-3 γκολ στο ντέρμπι της Σκωτίας.

Σφιχτός είμαι αλλά αν βγει βγάζω και το δώρο του Πάσχα.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό TASARAS96 » Σάβ 14 Ιαν 2012, 02:51

http://pamekouva.weebly.com/

Γεια σας παιδιά, έχει καιρό που το έχω κάνει το site αυτό με κάτι φιλαράκια, εντελώς για hobby, χωρίς κανένα κέρδος!
Αν θέλει κάποιος προγνωστικά μπορεί να μπει, τώρα σκέφτηκα ότι μπορώ και εδώ να το μοιραστώ μαζί σας :)
TASARAS96
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 21:37

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 22 Φεβ 2012, 15:46

Καλα οι στοιχηματικες τι εχουνε παθει και δινουν ψιλοσιγουρο τον 1 της Μαρσειγ???
Απ'οτ ειδαμε πολυ πεσμενη ομαδα και οσο να ειναι η ιντερ ειναι ιταλικη ομαδα...

Εγω διπλο το βλεπω ή χ..Δυσκολος ο ασσος...

Οπως δυσκολο θεωρω και το διπλο της μπαγερν...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 03 Απρ 2012, 17:54

Το τόπικ έχει να κουνηθεί πάνω από μήνα, που σημαίνει δύο πράματα: κάποιες κουφάλες τα τρώνε μόνες τους και κάποιοι γκαντεμόσαυροι (σαν κι εμένα) κωλώνουν να πάρουν και άλλους στον λαιμό τους. :lol:

Για σήμερα το 8.50 στον οπάπ για την Μίλαν, είναι πειρασμός μεγάλος. Το Χ ημίχρονο, 2 τελικό, μεγαλύτερος. :twisted:
Κουβαδιαστήτε μαζί μου. :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό ARMY » Τρί 03 Απρ 2012, 18:27

Τι είπες τώρα.


















ΥΓ: και εις ανώτερα αδερφέ.
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 03 Απρ 2012, 18:28

Πόσο πιο ψηλό κουβά δηλαδή;
Σαν του Δήμου Θεσ/νίκης;;;;
Εμπιστοσύνη στον Sakis των φτωχών!!!!

ΥΓ: Στωωω.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 04 Μάιος 2012, 13:22

OK .... άσχετο με την μπάλα αλλά αυτό το 1.81 που έχω δει σε στοιχηματική (σε μια, δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες), για κάτω από το 43.5% νδ+παssοκ, το γλυκοκοιτάζω. :lol:
Παρεπιφτόντως, το "άλλο κόμμα" για νικητής, έπεσε από το 29 στο 26 ....
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 04 Μάιος 2012, 13:40

Παίξτο over καλύτερα..
τα ΠΑΣΟΚΕΜΟΝ θα ρίξουν πάλι..
18% θα πιάσει εδώ θα'μαστε..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Μάιος 2012, 13:42

38% και oi δύο προβλέπει το Reuters (χθεσινό άρθρο στο defence.net)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό slidar » Τρί 05 Ιουν 2012, 10:16

Για οσους θα ασχοληθουν με το κουμαρι ... Προβλεψεις απο τον κορυφαιο ( για μενα ) tipster στην ελλαδα .. τον γνωστο ως "billara"

Ο Φαν Πέρσι και οι άλλοι!

Καλώς τους. Η Ολλανδία ήταν σαρωτική χθες, την απόλαυσα, όλα καλά, μπαίνει έτοιμη η ομάδα,την ώρα που η Πορτογαλία προβληματίζει τους φίλους της και...χαροποιεί εμάς που θα την έχουμε “αντίπαλο”. Εδώ είμαστε, 5 μέρες πριν τη μεγάλη σέντρα, την έναρξη του EURO 2012, με την εθνική μας ομάδα να είναι στο εναρκτήριο ματς κόντρα στην Πολωνία.

Προχθές, στο πρώτο μου κείμενο, στάθηκα σε ομάδες περισσότερο, στην κατάκτηση από την Ολλανδία, στον πιθανό τελικό Ολλανδίας-Γερμανίας και σε προκρίσεις δυάδων με ακριβή σειρά, από 3ο και 4ο όμιλο (Ισπανία-Ιταλία από τον 3ο και Γαλλία-Αγγλία από τον 4ο).

Πριν πάω στο κυρίως σημερινό μενού (σκόρερς, σκορ, κλπ), ας μείνω λίγο παραπάνω στις ομάδες, γιατι προχθές ανέλυσα ουσιαστικά την 1η τριάδα.

Θα ήθελα να σταθώ κατ'αρχάς στην Γαλλία. Είδατε ήδη ότι την υπολογίζω αρκετά, την “χρεώνω” ως πιθανή 1η του ομίλου της, πάνω από την Αγγλία. Θα πάω κατ'ευθείαν στην...κεντρική ιδέα. Θεωρώ ότι η Γαλλία από τις λεγόμενες “μεγάλες”, μπορεί να είναι η έκπληξη. Η φανέλα της μόνο ελαφριά δεν είναι. Εχει πλέον απαλλαγεί από τον Ντομενέκ. Πάντα έλεγα μέσα μου ότι “είναι κρίμα αυτή η ομάδα να έχει αυτό τον ...αστρολόγο στον πάγκο”. Ο Μπλαν οκ, δεν είναι ο τοπ προπονητής, δεν έχει δείξει και πολλά, αλλά τουλάχιστον είναι σοβαρός. Και σαφώς μπορεί να μεταλαμπαδεύσει όσα έχει ζήσει ως παίκτης. Να εμπνεύσει.

Από εκεί και πέρα, η Γαλλία φέτος έχει πολλά θετικά. Εχει μιά κορυφή στην επίθεση που λέγεται Μπενζεμά. Και ο Ζιρού έκανε τρομερή σαιζόν και αν κληθεί να βοηθήσει μπορεί να δώσει πολλά, αλλά ο Μπενζεμά είναι τοπ κλας. Καμιά σχέση με τον παίκτη που πάντα “το είχε”, αλλά του έλειπαν πολλά. Ο Μουρίνιο τον έκανε παίκτη κορυφής. Φέτος μεταμορφωμένος. Ομαδικότερος. Πρόσφερε τα μέγιστα στην Ρεάλ. Πρόσθεσε στοιχεία στο παιχνίδι του. Θα τον...δείτε και παρακάτω, στους σκόρερς.

Από εκεί και πέρα, Ριμπερί-Νασρί έκαναν καλή ως πολύ καλή χρονιά. Εξαιρετικοί οργανωτές-πασαδόροι.Μετά, το δίδυμο της Νιουκάστλ, ο Μπεν Αρφά και ο Καμπάιγ. Εξαιρετικοί εκατέρωθεν και οι δύο. Χαφ σαν τον Καμπαίγ ελάχιστοι έχουν. Μενέζ, Μ'Βιλά, από κοντά, ενώ να μην ξεχάσω και τον Βαλμπουενά. Οι τερματοφύλακες είναι εξαιρετικοί (Γιορίς-Μανταντά), ειλικρινά αν η Γαλλία είχε και πιό δυνατή άμυνα (πλην Εβρά οι άλλοι είναι επιρρεπείς στο λάθος), θα την είχα γιά...πολύ ψηλά. Θα πέσει πάνω σε Ιταλία ή Ισπανία στους “8”. Αν είναι η πρώτη απέναντι της, τότε η Γαλλία μόνο χαμένη δεν είναι. Προχθές έγραψα ότι υπολογίζω πολύ την... “υπουλη” Ιταλία, που πάντα ενώ είναι...ψόφια, ανασταίνεται. Εδώ όμως, δίνω αβαντάζ στην Γαλλία. Και θα συμφωνήσω με τους μπουκ που την έχουν 4ο φαβορί. Δικαίως είναι. ΔΕΝ προτείνω κάτι, δεν παίζω κάτι, αλλά θα την έχω...σοβαρά στα υπ'οψην στην πορεία.

Μετά, στρέφομαι σε μια έκπληξη από τις “μικρές” δυνάμεις. Ούτε εδώ θα παίξω κάτι, αλλά αν έδινα ένα πόντο, θα τον έδινα στην Πολωνία. Την διοργανώτρια. Που το μετράω και αυτό. Αντίθετα, δεν μου αρέσει η άλλη διοργανώτρια, η Ουκρανία, την θεωρώ κακή ομάδα (όπως και την Δανία). Πιστεύω λοιπόν ότι μιά από τις δύο διοργανώτριες θα πάει στα νοκ αουτ. Και δίνω την ψήφο μου στην Πολωνία. Ομπρανιάκ (Μπορντό), Μπλαζικόφσκι (Ντόρτμουντ), Πίζτσεκ (Ντόρμουντ), δεν είναι παίκτες της πλάκας. Εμπειροι, καλοί παίκτες. Και μαζί με αυτούς, το αστέρι. Ο Λεβαντόφσκι. Κι αυτός της Ντόρτμουντ. Και μόνο που στην 11αδα της Πολωνίας είναι τρεις νταμπλούχοι Γερμανίας, μου λέει πολλά. Ο Λεβαντόφσκι με 22 γκολ στο πρωτάθλημα και 7 στο κύπελλο Γερμανίας, χωρίς κανένα πέναλτι, είναι σοβαρή απειλή γιά όλους. Και θα τον..δείτε κι αυτόν παρακάτω.

Γιά να το ολοκληρώσω: Πέραν των τριών πρώτων (Ολλανδία-Γερμανία-Ισπανία με αυτή τη σειρά), οι Γάλλοι και οι Πολωνοί θα είναι σοβαρά στα υπ'οψην μου. Τουλάχιστον γιά τα παιχνίδια τους και αν μη τι άλλο, μπορούν να μου δώσουν και κάτι άλλο! Τι; Τους....σκόρερς τους!

Σκόρερς

Οπως κάνω πάντα, σε τέτοιες διοργανώσεις, δεν θα παίξω μόνο έναν παίκτη. Μπορώ να παίξω 5-6, με έναν “βασικό” και τους αλλους περιφερειακούς, σε μεγάλες αποδόσεις. Αυτό “έπιασε” το 2010, όταν με πλήρωσε ο Σνάιντερ, αφού είχε φτάσει τα 4 γκολ μαζί με άλλους πέντε πάικτες. Εδώ, ανοίγω σημαντική παρένθεση: Σε ΟΛΑ τα μπετ μου, αυτά τα μακροχρόνια, η επιλογή μου να κάνω trading κατά την διάρκεια του τουρνούα, είναι πάντα ανοικτή και στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Οταν πχ έχω γιά κατάκτηση την Ολλανδία στο 11.00, αν πάει τελικό θα μπορώ να πουλήσω κάτι και πριν τη σέντρα του τελικού, δεν θα είναι σε απόδοση άνω του 3.00!! Και πάει λέγοντας. Αυτό ΔΕΝ πρέπει να το ξεχάσετε.

Στους σκόρερς λοιπόν...

Το 2008 ο 1ος Βίγια βγήκε με 4 γκολ. Από πίσω του ήταν τέσσερις παίκτες με 3 γκολ. Το 2004, ο Μπάρος βγήκε με 5 γκολ. Από πίσω του ήταν δύο με 4 τέρματα. Το 2000, δύο πρώτοι σκόρερς, με 5 γκολ ο καθένας, Μιλόσεβιτς και Κλάιφερτ. Ενας ακόμα πίσω τους, με 4 τέρματα. Και τέλος, το 1996, ο Σίρερ πρώτος με 5 γκολ, κανείς με 4 γκολ.
Αρα, η ιστορία των EURO μας λέει ότι με 5 γκολ έχουμε...λεφτά στην τσέπη. Μπορεί και με 4 τέρματα. Τι κοιτάω γιά τους σκόρερς; Τρία πράγματα. 1) Αν η ομάδα τους μπορεί να πάει ψηλά, να παίξει έστω προημιτελικά, δηλαδή τέσσερα ματς μίνιμουμ. 2) Την κατάσταση των ίδιων. Αν έκαναν καλή σαιζόν, αν είναι σε φόρμα. Και 3) Το σύστημα της ομάδας. Αν παίζουν με αυτόν. Αν ψάχνουν τον target man. Υπάρχουν κι άλλα στοιχεία (πχ αν εκτελεί και τα στημένα), αλλά τα βασικά τρία ήταν τα παραπάνω.

Μετά από πολύ ψάξιμο, κράτησα μιά εξάδα. Φαν Πέρσι (13.00), Μπενζεμά (17.00), Χούντελαρ (20.00), Λεβαντόφσκι (25.00), Μίλερ (40.00) και Γέλαβιτς (48.00).

Τα στοιχεία τους; Ολοι βασικοί (ερωτηματικό ο Χούντελαρ). Ολοι από άψογη σαιζόν. Είναι “καυτοί”. Και γιά τους τέσσερις από τους έξι, ελπίζω ότι θα πάνε ψηλά, εκτός του Γέλαβιτς που νομίζω ότι η Κροατία θα αποκλειστεί. Τον κρατάω όμως, γιατί είναι...έμπνευση.

Εχω δύο της Ολλανδίας. Και γιατί την βλέπω να παίζει έξι ματς και γιατί δεν ξέρω...ποιός από τους δύο (ή και οι δύο μαζί) θα πρωτοπαίξει! Κανείς από την εξάδα δεν είναι το μεγάλο φαβορί, που είναι -κατά τους μπουκ- ο Γκόμεζ. Εξήγησα προχθες το γιατί δεν παίζω τον Γκόμεζ. Αντίθετα, πάω στον Μίλερ από την Γερμανία, που μπορεί να εκμεταλλευτεί τις τρύπες που θα αφήνουν τα αντίπαλα μπακ τρέχοντας στον φορ. Το έκανε και στον τελικό του Champions League αν θυμάστε. Και βέβαια, γιά τους Μπενζεμά και Λεβαντόφσκι εξήγησα παραπάνω.

Το βασικό μου μπετ θα είναι ο Φαν Πέρσι. Και την μικρότερη απόδοση έχει και τον πιστεύω (εκτιμώ ότι αν παίζει με έναν φορ η Ολλανδία, αυτός θα ξεκινάει) και χθες εκτέλεσε και το πέναλτι αυτός, καλό σημάδι. Αλλά και οι άλλοι, δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Τα λεφτά μου θα τα “σπάσω” έτσι ώστε να βγαίνει καλό κέρδος με όλους από την εξάδα, λίγα παραπάνω από τον Φαν Πέρσι. Και πάντα θα έχω το δικαίωμα του trading. Πχ αν ο Λεβαντόφσκι κάνει τρία γκολ στην 1η φάση, από το 25.00 θα έχει πέσει πολύ. Δεν θα περιμένω να δω τι θα κάνει με Ολλανδία ή Γερμανία στην οκτάδα! Θα πουλήσω , θα κάνω trading από το τέλος της 1ης φάσης...

Αν δεν θέλετε να παίξετε τα παραπάνω μπετ, μπορείτε να τους ποντάρετε και γιά να μπουν στην 4αδα των σκόρερς. Εδώ οι αποδόσεις είναι Φαν Πέρσι 3.75, Λεβαντόφσκι 4.7, Μπενζεμά 4.8, Χούντελαρ 5.5, Γέλαβιτς 10.5, Μίλερ 10.5. Ισως να είναι φρόνιμο γιά τους Μίλερ-Λεβαντόφσκι-Γέλαβιτς να παιχθούν με αυτό το μπετ. Να είναι δηλαδή απλώς στην 1η τετράδα των κορυφαίων σκόρερς του EURO. Εσεις αποφασίζετε, εγώ σας δίνω ιδέες, σκέψεις και κατευθύνσεις...

Τα σκορ

Εκατσα και έψαξα όλα τα σκορ απο το 1996 που τα EURO είχαν ίδιο τρόπο διεξαγωγής. Αναζήτησα τα 1-0, 2-0, 3-0, 2-1, 3-1, 0-0, 1-1, 2-2 και 3-2. Από εκεί παραπάνω, δεν έχει νόημα. Αυτά είναι τα εννιά πλέον πιθανά σκορ σε κάθε ματς. Θυμίζω, τα ματς είναι 31 συνολικά, έχει σημασία αυτό.

Το 1996, κορυφαίο “αναδείχθηκε” το 1-0, με έξι φορές εμφάνιση. Το 2000 “έσκισε” το 2-1, με οκτώ εμφανίσεις. Το 2004 πάλι πρώτο το 2-1, με επτά εμφανίσεις. Και τέλος, το 2008, πρώτο σκορ “αναδείχθηκε” το 2-0, με επτά εμφανίσεις.

Τα πλέον πιθανά σκορ λοιπόν, είναι τα 2-1, 1-0 και 2-0. Αυτά τα τρία. Συνολικά, σε 124 ματς, το 2-1 εμφανίστηκε 24 φορές (σχεδόν ένα κάθε πέντε ματς), το 1-0 εμφανίστηκε 22 φορές, το 2-0 εμφανίστηκε 17 φορές, το 0-0 στις 14 φορές, το 1-1 στις 13 φορές, το 3-0 δέκα φορές, το 3-2 στις έξι φορές.

Και αυτά που...εκλίπουν; Γιατί κι αυτά έχουν σημασία. Το 2-2 και το 3-1. Μόλις 3 φορές το καθένα! Και μάλιστα, το 2-2 ήρθε τρεις φορές μαζί το 2004 και σε...κανένα άλλο από τα άλλα τουρνουά!! Το δε 3-1, εμφανίζεται μόλις μιά φορά και...αν (το 2000 δεν ήρθε καθόλου).

Αν θα προτείνω κάτι τώρα; Οχι. Αυτά τα αναφέρω μετά από ώρες δουλειάς γιά εσάς. Δεν είναι στατιστικά που θα βρείτε εύκολα. Και που είναι απόλυτα χρήσιμα. “Κυνηγήστε” το 2-1 με λίγα λόγια. Αποφύγετε τα 3-1 και 2-2, ποντάρετε (αν βλέπετε το ματς και σας “βοηθάει”) στο 2-1 και μετά στο 1-0. Αυτά τα δύο σκορ εμφανίστηκαν 13 φορές το 2008, 12 φορές το 2004, 13 φορές το 2000 και 11 φορές το 1996. Δηλαδή....στο 1/3 των 31 αγώνων κάθε EURO, έχουμε αυτά τα δύο σκορ.

Τα over-under

Κλείνω με τα over/under 2,5 goals. Το 2008 “κέρδισαν” τα under (18 έναντι 13). Το 2004 “κέρδισαν” τα over, με 17 έναντι 14. Το 2000 “κέρδισαν” τα over ξανά, με το ...ίδιο σκορ, 17-14. Και το 1997, κέρδισαν τα under με διαφορά, 12-19!! Συνολικά, τα under είναι παραπάνω, 65 έναντι 59 στα 124 ματς από το 1996. Να το έχετε υπ'όψην σας και αυτό. Γιατί οι περισσότεροι κυνηγάνε τα over, αλλά τα under -αυτό λέει η ιστορία- είναι περισσότερα...

Ελπίζω όλα να σας φάνηκαν χρήσιμα. Προσπαθώ να βοηθήσω όσο μπορώ, να πάτε όσο γίνετε πιό ψαγμένοι στα ματς που ξεκινάνε την Παρασκεύη. Επόμενη στήλη την Τρίτη, θα μιλήσουμε για την Ελλάδα, αλλά και γιά αλλά ειδικά στοιχήματα πέρα από όσα είδαμε μέχρι τώρα (υπάρχουν... δεκάδες επιλογές πέρα από τις γνωστές, αυτές ψάχνω από εδώ και πέρα).

1οι ΣΚΟΡΕΡΣ:
Φαν Πέρσι (13.00) (βασικό μπετ)
Μπενζεμά (17.00)
Χούντελαρ (20.00)
Λεβαντόφκσι (25.00)
Μίλερ (40.00)
Γέλαβιτς (48.00).

Κορυφαία 4αδα ΣΚΟΡΕΡΣ:

Μίλερ (10.5)
Λεβαντόφκσι (4.7)
Γέλαβιτς (10.5)

ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΕΛΙΚΟΥ

ΙΣΠΑΝΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ 1η-2η (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

ΓΑΛΛΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ 1η-2η (4ος ΟΜΙΛΟΣ)


Οπως σας είχα ήδη προαναγγείλει, μην περιμένετε κανένα άλλο στοίχημα σήμερα ή τις επόμενες μέρες. Η προσοχή είναι μόνο στο EURO, βλέπω και τα τελευταία φιλικά τους. Και ότι ειδήσεις προκύπτουν, να πιάσω κλίμα. Ραντεβού λοιπόν ξανά την Τρίτη (και στο http://www.betradio.com το μεσημέρι 3-4) και στο chat.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.betsellers.com/content/2159/o-phan-persi-kai-oi-alloi
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό slidar » Τρί 05 Ιουν 2012, 11:55

Ανανέωση: Τρίτη 5/6 12.20μμ

Καλημέρα. Είδατε πρόγραμμα σήμερα; Φιλικά, under 21, και β Βραζιλίας! Τι σημαίνει αυτό; Ότι προσωπικά δεν κοίταξα καν τα παιχνίδια!

Σας έχω τονίσει επανειλημμένως ότι οι συγκεκριμένες διοργανώσεις δεν μπαίνουν ποτέ στον στοιχηματικό μου ορίζοντα! Όταν έχω να προτείνω (όπως χθες) έστω ένα σημείο από κάπου αλλού, το κάνω με μεγάλη μου χαρά…
Το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι από το πρωί γνωρίζει σημαντική πτώση το διπλό στην αναμέτρηση Εσθονία – Γεωργία.

Χθες σας έλεγα ότι δεν έχω πάψει να ασχολούμαι με τα εκλογικά στοιχήματα. Θέλετε μια γεύση και μια λανθασμένη κατά τη γνώμη μου απόδοση που βρήκα στην Sportingbet.gr; Δίνουν 4.0 (!) απόδοση στο να έρθει τέταρτο κόμμα η ΔΗΜ.ΑΡ. του Κουβέλη. Προσωπικά αν ήμουν μπουκ δεν θα σας το έδινα πάνω από δυάρι το συγκεκριμένο στοίχημα. Αυτό βγαίνει και βάσει δημοσκοπήσεων αλλά και βάσει λογικής.

Θα επανέλθω και με τα υπόλοιπα λίαν συντόμως….

Το συγκεκριμενο ενδεχομενο το εχω παιξει ηδη..
Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.bookenemy.com/neo/index.php?pID=1
Τελευταία επεξεργασία από DC και Τρί 05 Ιουν 2012, 11:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Να βάζετε τα links σε κώδικα.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό slidar » Τρί 05 Ιουν 2012, 14:57

Δύο λάθη στα over/under!

Καλώς τους. Εψαχνα αυτές τις μέρες μερικά ακόμα ειδικά στοιχήματα γιά το EURO. Υπαρχουν...δεκάδες. Ψάχτηκα γιά την ομάδα που θα δεχθεί τα περισσότερα τέρματα, τον όμιλο που θα έχει τα περισσότερα γκολ και άλλα πολλά (γιά τα μόνα που δεν ψάχνομαι και δεν θα το κάνω ποτέ, γιατί το θεωρώ καθαρό τζόγο, είναι γιά σύνολο πέναλτι, σύνολα καρτών, σύνολα κόρνερ κλπ).

Εφαγα κάμποσες ώρες, δεν με ικανοποίησε κάτι. Να προτείνω κάτι απλά γιά να το προτείνω; Εχει κανένα νόημα; Το θέμα είναι να με ικανοποιούν πρωτίστως οι αποδόσεις. Να “σπάσω” το συνολικο μου κεφάλαιο που έχω να διαθέσω γιά το EURO και σε άλλα κομμάτια; Το ξανασκέφτηκα και έκανα πίσω. Αφού δεν είδα κάτι να με ενθουσιάσει, έκανα πίσω. Είδα κάτι που με χαροποίησε στα ήδη παιγμένα μου μπετ, αλλά όχι κάτι φρέσκο. Τι είδα; Οτι ο Φαν Πέρσι που εγώ πόνταρα στο 13.00 έχει ήδη “προσπεράσει” τον Γκόμεζ στο ανταλλακτήριο και είναι πλέον 1ο φαβορί αυτός, με απόδοση 11.00. Καλό αυτό. Και σύντομα εκτιμώ ότι θα ακολουθήσουν και οι μπουκ, οπότε όσοι πιστεύετε ότι πιστεύω κι εγώ, μην...το καθυστερείτε.

Αφού λοιπόν δεν βρήκα κάτι αξιόλογο, γιατί γράφω σήμερα; Γιά την Εθνική μας θα τα πούμε την Παρασκεύη, ημέρα έναρξης, μαζί με την ανάλυση των πρώτων αγώνων. Ποιό είναι το...θέμα σήμερα;

Θα κάνω την...έκπληξη. Ψάχνοντας αριστερά και δεξιά, έπεσε το μάτι μου στις αποδόσεις των αγώνων ως και την Δευτέρα. Να σας πω την αλήθεια μου; Ο ΟΠΑΠ με τσίγκλισε! Κουπόνι δεν παίρνω, αλλά εφημερίδα (που το έχει μέσα) παίρνω. Και διαβάζοντας το πρωί σήμερα την Kingbet, είδα το κουπόνι του ΟΠΑΠ.

Του ρίχνω μιά ματιά. Και ...κολλάω. Σε δύο αποδόσεις. Και μάλιστα, όχι σε σημεία, αλλά σε over/under και συγκεκριμένα σε δύο over!!

Ολλανδία-Δανία το 1ο ματς. Η...ομάδα που έχω επιλέξει να το σηκώσει. Κάποια στιγμή χθες, το έγραψα παραπάνω, κοίταγα ποιά ομάδα θα δεχθεί τα περισσότερα γκολ. Ποιά είναι φαβορί; Η...Δανία. Αυτή είναι γιά να δεχθεί τα περισσότερα από όλες. Γιά την Ολλανδία δεν χρειάζεται να πω τίποτα, τα έχω αναλύσει όλα. Η Δανία σκοράρει σχεδόν πάντα μίνιμουμ ένα γκολ, αλλά τρώει κίολας. Και ο τραυματισμός Σόρενσεν στο τέρμα, είναι πρόβλημα.
Κοιτάω τις αποδόσεις λοιπόν του κουπονιού και βλέπω ...λάθος. Φαβορί το under και αουτσάιντερ το over; Από που κι ως που; Ο ΟΠΑΠ το έχει στο 1.80 το over, πήγα κατ'ευθείαν σε ξένους μπουκ και είδα ότι το over (πάντα ως αουτσάιντερ) παίζεται στο 2.05 και στο ανταλλακτήριο στο 2.14!!

Το άλλο ματς; Είναι την Δευτέρα το βράδυ. Ουκρανία-Σουήδια. Και εδώ το over αουτσάιντερ και μάλιστα μεγάλο (στο 2.00 ο ΟΠΑΠ, στο 2.35 οι μπουκ, στο 2.44 το ανταλλακτήριο).

Και παραξενεύομαι. Κοιτάω τις δύο ομάδες. Η Ουκρανία είναι το...τρίτο φαβορί να δεχθεί στο EURO τα περισσοτερα γκολ. Τελευταία αποτελέσματα; 2-3, 4-0, 3-2, 2-1, 3-3. Η..χαρά του γκολ, με σαφώς προβληματική άμυνα. Αν ο Αρναούτοβιτς της Αυστρίας τους κάνει πλάκα, τι θα γίνει με τον Ζλάταν; Από την άλλη, σκοράρουν κιόλας οι ουκρανοί. Σε όλα τα φιλικά τους, το γκολ το έβαλαν. Και οι σουηδοί; 3-2, 3-1 τα τελευταία τους σκορ. Τοίβόνεν, Ιμπραίμοβιτς, Ελμάντερ μπροστά. Το γκολ το έχουν...ψωμοτύρι και οι τρεις!

Το αποφασίζω. Δεν θα κάτσω να περιμένω το Σάββατο. Αφού άλλα ειδικά δεν παίζω, ποντάρω από σήμερα σε αυτή την -κατά την γνώμη μου- πολύ υψηλή απόδοση των δύο over. Σε δυάδα απόδοσης 4.81 στους μπουκ. Οκ, ξέρω ότι είναι πρεμιέρες γιά όλες τις ομάδες, τα πόδια μπορεί να μην είναι λυμένα 100% και το άγχος αρκετό, αλλά δέχομαι να το ρισκάρω. Γιατί; Γιατί πολύ απλά, και το ανέλυσα, θεωρώ ότι οι μπουκ εδώ έχουν κάνει εξώφθαλμο λάθος (και δεν αποκλείω να το διορθώσουν μέσα στα επόμενα 24ωρα).

ΠΡΟΤΑΣΗ:
Δυάδα: Ολλανδια-Δανία over- Ουκρανία-Σουηδία over (απόδοση 4.81).


Κλείσαμε και γιά σήμερα. Επόμενο κείμενο πλέον την Παρασκεύη, ως το μεσημέρι το πολύ, να έχετε χρόνο πριν τη σέντρα (ειδήσεις -όπως βλέπετε- θα υπάρχουν καθημερινά). Αν προκύψει κάτι άλλο, εδώ είμαστε (τα λέμε και στο chat). Σημείωστε κάτι ακόμα: Σήμερα θα έχουμε ραδιόφωνο στο http://www.betradio.com κανονικά 3-4, σε λίγη ώρα. Αλλά ΚΑΙ την Παρασκεύη πλέον, και κάθε Παρασκεύη γιά όλο τον Ιούνιο, η ώρα πάει 3-4 (αντί του 6-7 του παλιού). Ευθυγραμμίζεται με την ώρα της Τρίτης, να είναι μερικές ώρες πριν τη σέντρα κάθε αγώνα. Αρα, κάθε Τρίτη και Παρασκεύη πλέον, το ραντεβού μας είναι 3-4.

Και σημείωστε και κάτι ακόμα σημαντικό: Την Παρασκεύη η Kingbet θα έχει ένα..σπέσιαλ περιοδικό, μαζί με την εφημερίδα, που θα έχει τα...πάντα όλα γιά το EURO. Παράλληλα, προσωπικά εγώ θα γράψω στην εφημερίδα ένα εξτρά κείμενο αποκλειστικά γιά το live betting. Την αφορμή μας την δίνει ο ΟΠΑΠ που ξεκινάει το live παιχνίδι στα πρακτορεία και είναι πολλοί παίκτες ακόμα που δεν ξέρουν...τα βασικά του live. Αυτά τα βασικά, μαζί με ...οδηγίες, αλλά και “μυστικά” θα τα γράψω εκτάκτως-πέρα από την κανονική στήλη- στο φύλλο Παρασκεύης.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.betsellers.com/content/2168/duo-lathe-sta-overunder


Slidar, το έχουμε πει επανειλλημένως, βάζετε τα links σε κώδικα.
DC


ΟΚ ΜΑΣΤΕΡ
Τελευταία επεξεργασία από slidar και Τετ 06 Ιουν 2012, 11:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 06 Ιουν 2012, 09:19

Εχω τσαντιστει τοσο πολυ απο χθες που εβλεπα 3 ματς και δεν προλαβα να τα παιξω.

Ευκολος ο ασος της τουρκιας στο 2,3- το χ της αυστριας με τη ρουμανια, και τον ασο της σουηδιας...Αποδοση γυρω στο 12.

Γαμωτο.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ελπιζω στο euro να ειμαστε δυνατοι να κομοησουμε τιποτα...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: NEW BETMANIA

Δημοσίευσηαπό slidar » Παρ 08 Ιουν 2012, 08:28

Mε ενθουσιασμό αλλά και απειρία...
08/06/2012 - 04:49
~ Πρεμιέρα στο Euro με την Εθνική μας απέναντι στη διοργανώτρια Πολωνία.

~ Επί προσωπικού, δύο είναι οι επιλογές για νικητή διοργάνωσης. Πορτογαλία και Αγγλία με τον Κριστιάνο Ροναλντο πρώτο σκόρερ διοργάνωσης. Καλό αουτσάιντερ για είσοδο εκ πρώτης στην τετράδα η Ρωσία που θα παίξει και σε γνώριμα «χώματα», κάτι που πρέπει να αξιολογηθεί.



** ΠΟΛΩΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ: Ως τροπαιούχοι του πρόσφατου παρελθόντος, αλλά και έχοντας την εμπειρία σε μεγάλες διοργανώσεις τα τελευταία χρόνια η Εθνική μας παίρνει τον απαραίτητο σεβασμό από τους αντιπάλους. Σε κάθε περίπτωση η Εθνική μας είναι μια σκληροτράχηλη ομάδα που δύσκολα χάνει από οποιοδήποτε αντίπαλο. Στο επιθετικό κομμάτι σαφώς έχουμε ένα πρόβλημα όπως δηλώνουν και τα 5 τελευταία ματς, όπου σε κανένα από αυτά δε σκοράραμε πάνω από 1 γκολ ανά αγώνα. Η δύναμη μας βρίσκεται στην άμυνα, και στην τακτική σκέψης όπου τα καταφέρνουμε περίφημα.

Η Πολωνία με ενθουσιασμό αλλά και απειρία, δεν αποτελεί φόβο και τρόμο, είναι μια μέτρια ομάδα που θα βασιστεί, και θα κοιτάξει να επωφεληθεί την έδρα της σε όσο μεγαλύτερο βαθμό μπορεί. Τα 6 τελευταία φιλικά παιχνίδια τα έδωσε στην έδρα της έχοντας δεχτεί μόλις 1 γκολ. Βέβαια μόνο η Πορτογαλία ήταν κάτι το εξαιρετικό ως αντίπαλος. Ουγγαρία, Βοσνία, Latvia, Σλοβακία και τέλος Ανδορα (αυτό έγινε για ψυχολογικούς λόγους) καθώς ξεκόλλησαν επιθετικά πάνω από το 1 γκολ οι αντίπαλοι. Επιλογές το (0-1) γκολ και το -- Χ -- .



** ΡΩΣΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ: Χωρίς ήττα στα 14 τελευταία ματς η Ρωσία που έκλεισε εντυπωσιακά των κύκλο των φιλικών παιχνιδιών απέναντι στην Ιταλία με το επιβλητικό 3-0. Ποδοσφαιριστές που κατέχουν το τόπι όσοι λίγοι, είναι πάντα πρόβλημα για όποιον τους βρει απέναντι. Η Τσεχία δεν είναι στα καλύτερα της, είναι όμως πάντα μια υπολογίσιμη ομάδα που ποδοσφαιρικά συγγενεύει με τους Ρώσους. Ο φορμαρισμένος Τσεχ το μεγάλο ατού, σε έναν όμιλο που όλοι έχουν τις δικές τους πιθανότητες. Θα κρατήσω τον άσο με συνοδεία (2-3) γκολ. -- 1 -- .





** ΕΜΠΟΛΙ - ΒΙΤΣΕΝΤΣΑ: Οι 3 νίκες της Βιτσεντσα στα 4 τελευταία ματς της κανονικής περιόδου απέναντι σε αδιάφορους αντιπάλους την έφεραν απέναντι στην Εμπολι που και καλύτερη ήταν και πιο σταθερή από αρχές Φεβρουαρίου. Το 0-0 στο πρώτο ματς δίνει προβάδισμα στην Εμπολι με την κατάσταση να είναι στα χέρια της. -- 1 -- .


ΠΙΘΑΝΗ ΜΠΟΜΠΑ.....ΑΝΑΛΥΣΗ

** ΑΡΣΕΝΑΛ Σ - ΑΡΖΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡ: Έστω ελαφρώς καλύτερη από άποψη πρόσφατης φόρμας η Αρζεντινος με αήττητο στις 5 τελευταίες αγωνιστικές έχοντας 3 νίκες 2 ισοπαλίες και άμυνα που δέχτηκε μόλις 3 γκολ στις 7 τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Με καλή έδρα η Αρσεναλ Σ αλλά και μόλις 3 νίκες στις 7 τελευταίες αγωνιστικές σηκώνει κόντρα. -- 2 -- .

Λετε να σηκωσουν oi losers οι πορτογαλοι.. :mrgreen:

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.surfbet.net/tipster.php?lang=el&hmen=0&tipster=1
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙ

Δημοσίευσηαπό thodoris31 » Κυρ 19 Αύγ 2012, 13:25

βγηκαν αποδοσεις για την 1η αγωνιστικη στη bet365.....

αεκ - αστερας τριπολης 1 ( 2.30 ) - Χ ( 3.10 ) - 2 ( 3.25 )

δε πανε καλα !!! :lol:
Τελευταία επεξεργασία από thodoris31 και Κυρ 19 Αύγ 2012, 13:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ Είσαι ρε!
Άβαταρ μέλους
thodoris31
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 15:51
Τοποθεσία: Καμποτζη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Στοίχημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες