Αντώνης Σταθόπουλος

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 21:37

Εικόνα


Παίκτης του ΠΑΟΚ ο Σταθόπουλος


Σε μία σημαντική προσθήκη για την δεύτερη ομάδα του, προχώρησε ο ΠΑΟΚ, καθώς απέκτησε από την Τβέντε, τον νεαρό επιθετικό Αντώνη Σταθόπουλο.

Με καταγωγή από τα Φιλιατρά Μεσσηνίας, έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην τοπική Εράνη. Το καλοκαίρι του 2013 αποφάσισε να αφήσει την Ελλάδα και εντάχθηκε στην Κ17 της ολλανδικής Τβέντε, ενώ στην συνέχεια έπαιξε και στην Κ19. Ο νεαρός άσος αγωνίζεται στην θέση του κεντρικού επιθετικού, ενώ έχει περάσει από τα κλιμάκια ων μικρών Εθνικών Ομάδων της χώρας.

Ο νεαρός άσος ταξίδεψε με την αποστολή του Δικεφάλου από την Ολλανδία και υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ. Ο Λούμπος Μίχελ υποδέχθηκε τον ποδοσφαιριστή και μετά την ολοκλήρωση των διαπραγματεύσεων τον παρουσίασε και επίσημα.

Από την μεριά του ο Σταθόπουλος δήλωσε ότι: «Είμαι πολύ χαρούμενος για την μεταγραφή, την οποία ήθελα πολύ. Θέλω να βοηθήσω αφενός την ομάδα και αφετέρου τον εαυτό μου. Κύριος στόχος μου είναι καταρχήν να καταφέρω να καθιερωθώ στην πρώτη ομάδα και να αγωνιστώ στο υψηλότερο επίπεδο με τον ΠΑΟΚ».

Από την μεριά του ο Διευθυντής του PAOK Academy, Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος, μίλησε για την μεταγραφή: «Είναι ένας παίκτης που παρακολουθούμε εδώ και πολλά χρόνια. Προσπαθήσαμε να τον φέρουμε στην Θεσσαλονίκη και πριν τρία χρόνια, αλλά πλέον είναι εδώ. Πρόκειται για ένα παίκτη με εξαιρετικές προοπτικές και θέλουμε να τον δούμε να φτάνει μέσα από την Κ20 στην πρώτη ομάδα του Δικεφάλου» .



Ύψος: 1.85m
Ημερομηνία γέννησης: 23/02/1998 (18 ετών)
Πόδι: Δεξί
Θέση: Κεντρικός επιθετικός

2 γκολ με την εθνική U19 σε 10 αγώνες, 1 με την U17 σε έναν αγώνα και ένα με την U16 σε 3 αγώνες.



Λογικά υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο, οπότε ανοίγω και το topic του... Στο paokf.gr δεν έχει ανεβεί το "προφίλ" του, οπότε έψαξα κάποια στατιστικά στο transfermarkt, το οποίο δεν τον έχει στον Π.Α.Ο.Κ....αλλά είναι έγκυρο εεεε;; :twisted:

Εδώ λέει ότι σε 775' (16 αγώνες) είναι..άσφαιρος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 21:46

Ούτε αυτογκόλ;

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 29 Ιούλ 2016, 08:28

Τι σημαίνει κεντρικός επιθετικός; Έχει διαφορά από τον Center-forward;
Τι διαφορά έχει ο παίκτης από τους Κουλούρη (1,82) και Αθανασιάδη (1,85);
Είναι πιο ευέλικτος;
Έχε καλύτερο κοντρόλ;
Καλύτερη τρίπλα;
Παίζει με την πλάτη στον τοίχο;
Μοιράζει πάσες αριστερά και δεξιά με ευχέρεια;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89890
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 08:42

Πώς ήταν ο Λυμπερόπουλος? Κάπως έτσι. Πάντως είναι μεγάλο ταλέντο. Κουλούρης 1996, Σταθοπουλος 1998, Γκαργκαλατζίδης 2000, οι φορ μας για την επόμενη δεκαετία.
Τελευταία επεξεργασία από KOSTAS54 και Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό mike » Παρ 29 Ιούλ 2016, 08:47

γιατί το άφησαν οι Ολλανδοί και τι στοιχίζει οικονομικά?
(όχι ότι θα πληρώσω εγώ, αλλά .... :) )
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 09:07

Γιατί φαλήρισαν, όπως η Ντινπρο.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 29 Ιούλ 2016, 09:24

ΑποστόληςΑ έγραψε:Τι σημαίνει κεντρικός επιθετικός; Έχει διαφορά από τον Center-forward;
Τι διαφορά έχει ο παίκτης από τους Κουλούρη (1,82) και Αθανασιάδη (1,85);
Είναι πιο ευέλικτος;
Έχε καλύτερο κοντρόλ;
Καλύτερη τρίπλα;
Παίζει με την πλάτη στον τοίχο;
Μοιράζει πάσες αριστερά και δεξιά με ευχέρεια;


Μίρλα.
Αν μας βγει ο "ολλανδός" , τοτε να σε δω. Ακομα τον Άντονις θα ψαχνεις.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:17

Ποια μίρλα; Από περιέργεια ρωτάω. Αφού δεν τον γνωρίζω τον παίκτη!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89890
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:47

Καλώς ήρθες κι εσύ ρε παλικαράκι στο μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό φαινόμενο του πλανήτη Γη!!!! :pano: :opaokara:


Δούλευε ακατάπαυστα για να δικαιώσεις αυτούς που σε έφεραν στην μεγάλη Π.Α.Ο.Κ.άρα!!!! :nairepaok:

Εύχομαι ολόψυχα και για σένα και για την ομάδα να γνωρίσεις-ζήσεις μεγάλες επιτυχίες μαζί μας!!!! ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό mike » Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:57

KOSTAS54 έγραψε:Γιατί φαλήρισαν, όπως η Ντινπρο.


πω πω!
ψόφιες κατσίκες δεξιά αριστερά!
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:04

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ποια μίρλα; Από περιέργεια ρωτάω. Αφού δεν τον γνωρίζω τον παίκτη!


ετσι οπως τα εγραψες μου φανηκε οτι μηδενισες τον 18χρονο παικτη, που ακομη δεν τον ειδαμε σε προπονηση.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:05

mike έγραψε:
KOSTAS54 έγραψε:Γιατί φαλήρισαν, όπως η Ντινπρο.


πω πω!
ψόφιες κατσίκες δεξιά αριστερά!


Δεν βαριέσαι...του γείτονα θα είναι... :o
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 12:15

Καλή υγεία να έχει το παλικάρι και, εφόσον αξίζει, δεν πιστεύω πως δε θα έχει, λογικά από του χρόνου, τις ευκαιρίες του.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 29 Ιούλ 2016, 12:38

john4serres έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Ποια μίρλα; Από περιέργεια ρωτάω. Αφού δεν τον γνωρίζω τον παίκτη!


ετσι οπως τα εγραψες μου φανηκε οτι μηδενισες τον 18χρονο παικτη, που ακομη δεν τον ειδαμε σε προπονηση.

Ψοφάτε για παρερμηνείες! 18 χρόνων είναι το παιδί. Τι να μηδενίσω;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89890
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Αντώνης Σταθόπουλος

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 13:16

«Έχει όλα τα προσόντα ο Σταθόπουλος»
Ο Νίκος Φρούσος μίλησε για τον Σταθόπουλο #PAOK

«Έχει όλα τα προσόντα ο Σταθόπουλος»

O πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ είναι πλέον προπονητής στην Εράνη Φιλιατρών και γνωρίζει πολύ καλά το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ.

Για το που βρίσκεται τώρα:
«Έχω γυρίσει στα Φιλιατρά και είμαι προπονητής στην Εράνη Φιλιατρών. Έχει αναδείξει πολλούς παίκτες η ομάδα. Τον Νίκο Λυμπερόπουλο, τον Σωτήρη και πολλούς άλλους που έχουν παίξει σε Β’ και Γ’ Εθνική. Είμαστε στο τοπικό πρωτάθλημα και με την παρουσία της Καλαμάτας θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον».

Για τον Αντώνη Σταθόπουλο:
«Τον γνωρίζω πολύ καλά. Είχαμε παίξει με τον πατέρα του συμπαίκτες και πριν τρία χρόνια επέλεξε να πάει στην Τβέντε. Θυμάμαι πολύ καλά τι είχε γίνει τότε. Είχα μεσολαβήσει και εγώ, είχα μιλήσει με τον Πουρλιοτόπουλο και τον Γεωργιάδη αλλά ο Σταθόπουλος είχε επιλέξει να πάει στην Τβέντε. Είναι ένα παιδί που έχει περγαμηνές. Είχε παίξει σε αντρικό επίπεδο προτού φύγει και είχε πάει πολύ καλά. Εξαρτάται από αυτόν πλέον».

Για το τι πρέπει να κάνει ο Σταθόπουλος από εδώ και πέρα:
«Με δουλειά και με θέληση όλα γίνονται. Πρέπει να καταλάβουν όλοι οι παίκτες που είναι στη δεύτερη ομάδα, ότι θέλει μεγάλη προσοχή και προσπάθεια και να το αποδεικνύουν κάθε Κυριακή στο γήπεδο».

Για το πως έχει επιστρέψει από την Ολλανδία
«Νομίζω ότι έχει έρθει σε άλλο επίπεδο. Εκεί δούλευε επαγγελματικά. Είναι σε άλλο επίπεδο από άλλα παιδιά της ηλικίας του στην Ελλάδα. Εδώ είναι λίγο πιο χαμηλό. Εκεί 18 και 20 χρονών παίζουν στις μεγάλες ομάδες. Το είδαμε και την προηγούμενη εβδομάδα με τον Αγιαξ. Το μόνο που πρέπει είναι να δουλέψει πάρα πολύ. Θέλει να δουλέψει και στον ΠΑΟΚ, να δείχνει κάθε Κυριακή και να παίρνει τις ευκαιρίες που του δίνονται».

Για τα χαρακτηριστικά του Σταθόπουλου:
«Πλέον στο ποδόσφαιρο δε στέκεσαι στους επιθετικούς, σκοράρουν και οι μέσοι, γίνεται διαφορετική δουλειά πλέον. Έχει όλα τα προσόντα αυτός ο παίκτης και πιστεύω ότι μπορεί να τα καταφέρει. Είναι πάρα πολύ δυνατός, είναι γρήγορος, έχει την αίσθηση του γκολ. Εξαρτάται και από αυτόν πάρα πολύ και το μόνο που του είπα, είναι δουλειά δουλειά δουλειά. Αν δουλεύει και προσέχει τη ζωή του, μπορεί να παίξει σε μεγαλύτερη επίπεδο».

Για την πίεση που υπάρχει στον ΠΑΟΚ και πρέπει να ανταποκριθεί ο παίκτης:
«Η πίεση είναι μεγάλη γιατί η φανέλα είναι βαριά. Ειδικά στις μεγάλες ομάδες, αν δεν δείχνεις ή προσπαθείς αργά ή γρήγορα θα χαθείς. Από αυτόν εξαρτάται και από κανέναν άλλο».
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες