Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
2
2%
Μάτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βιερίνια
4
3%
Κρέσπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρέλα
3
2%
Κάνιας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαουρίσιο
37
28%
Πέλκας
27
20%
Μπίσεσβαρ
16
12%
Μακ
40
30%
Πρίγιοβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μουλέν
1
1%
Κουλούρης
3
2%
 
Σύνολο ψήφων : 133

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 18 Φεβ 2018, 02:02

ειδα μονο το πρωτο ημιχρονο και η ομαδα δεν μ'αρεσε. Χαιρομαι που καθαρισαμε στα γρηγορα το ματς με 2 γκολ στο β παντως και η ομαδα συνεχιζει να γραφει ρεκορ συνεχομενων νικων.

Καιρος να το διευρυνουμε ακομα περισσοτερο με τον ερυθρολευκο θιασο το επομενο σ/κ
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6213
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 02:58

Αν είδες μόνο το πρώτο είναι σαν να μην είδες τίποτε

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 03:09

zepos4 έγραψε:Δεν μπήκαμε καλά σήμερα. Χωρίς νεύρο και φαντασία. Στο δεύτερο έστρωσε η ομάδα. Ψήφισα Μαουρίτσιο για mvp. Μεστό παιχνίδι και πανέξυπνο γκολ. Για να πω την αμαρτία μου, εμένα ο Μακ δεν μου άρεσε. Μπορεί να έβγαλε τις σέντρες απ'όπου προήλθαν τα γκολ αλλά ρε παιδιά πολύ τσαπατσουλης. Χάλασε πολλές φορές τις επιθέσεις μας και έκανε τον κοτσίδα να βγάλει εκνευρισμό με τις πολλές ατομικές του ενέργειες. Πολύ καλοί επίσης αφανας και Πέλλας. Για την άμυνα τι να πω; Απροσπέλαστη.


Δεν είναι θέμα τσαπατσουλιάς για τον Μακ. Είναι θέμα ατομιστίας καθαρά. Ενώ κάνει μια καλή ενέργεια και είναι σε θέση να σπάσει τη μπάλα ή θα προσπαθήσει να περάσει και άλλον αντίπαλο και θα χάσει την κατοχη ή θα τελειώσει τη φάση ΜΟΝΟΣ του από δύσκολη θέση. Αν ήταν αυτός βστη θέση του Μαουρίτσιο ή του Μπισεσβαρ στο πρώτο γκολ θα το τελείωνε μόνος του. Αυτό φέρνει ένα μικρό εκνευρισμό στην ομάδα και φαίνεται. ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΣ ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ.
MVP Μαουρίτσιο

Βουντού βουντού...
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 06:07

Εκτός όλων των άλλων ρεκορ έχουμε και ένα ακόμα που είδα βλέποντας την στατιστική και ενώ σπάμε τα κοντερ σε Τελικές ,Γκολ, Κλειψίματα, Άμυνα, Νίκες, Βαθμούς, Κατοχή
Έχουμε τα λιγότερα κερδισμένα φάουλ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 ΠΡΩΤΟΥΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ(με το Νταμπλ)
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό g4freeman » Κυρ 18 Φεβ 2018, 07:06

Μεταμορφωμένος ο Μαουριτσιο σήμερα. Επιτέλους πάσες προς τα εμπρός, φωνές και παροτρύνσεις για κίνηση, και όπως είπε και πιο πάνω ο αδελφός, φοβερός πανηγυρισμος στο γκολ. Mvp με μεγάλη δυσκολία διότι στο Β ημίχρονο ήταν όλοι τρία επίπεδα πιο ουσιαστικοί και σοβαροί.
Άβαταρ μέλους
g4freeman
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 07:17

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 18 Φεβ 2018, 08:20

Περνούσαν τα λεπτά, δεν μας έβγαινε φάση, οι λαμιώτες έδειχναν ποδοσφαιρικό θράσος,

αλλά η ψυχραιμία των παικτών, είτε αμυντικά είτε επιθετικά, έδειχναν προφίλ πρωταθλητή.
Το περίμενες το γκόλ, φαινόταν σίγουρο.

Έτσι παίρνεις πρωταθλήματα, δείχνοντας στον αντίπαλο και σε κάθε έναν, πως ότι κ να γίνει, εσύ εμπιστεύεσαι το παιχνίδι σου κ θα πετύχεις.

Μακ ψήφισα, γιατί ήταν μέσα κ στις δύο φάσεις.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό okkas73 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 09:33

Μπραβο στην ομάδα. Δε θα σταματήσει πουθενά το τρένο.... Εχω ξαναπεί ότι εχω ενα προαισθημα για γκελα της κουλας σήμερα. Θα κανω και εγώ το καθήκον μου ως άλλος panta και θα καθησω στη γουρικη θεση στο σαλόνι υποστηριζοντας την πρώην ομάδα του coach.... Θέλω ειλικρινά να δω Γιώργο Μινο και κηδεία στην αλητικη Κυριακή το βράδυ :lol:

ΥΓ: ανακαλώ τους χαρακτηρισμους για την Θ4. Δεν ξέρω βέβαια αν ηταν η Θ4 στο λόφο της φωτογραφίας ή ήταν στους μαντρωμενους στην αστυνομία της Λαμίας αλλά αφού δεν εγινε τίποτα και ακούστηκε και η ιαχη ΠΑΟΚ από ατομα που ήταν εξω από το γήπεδο(!!!)
τους οφείλω συγνώμη και τεράστιο respect :opaokara:
ΠΑΟΚ πρωταθλητής, 2018 στο γήπεδο 2019 και στα χαρτιά
Άβαταρ μέλους
okkas73
 
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 23:18
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 09:58

Μπράβο στην ομάδα, μπράβο τον Λουτσεσκου, μπράβο και στον κόσμο που δεν δημιούργησε πρόβλημα . Μπράβο σε μένα που σε μια καφετέρια γεμάτη γαύρους στη φάση του πρώτου γκολ φωναζα σουτ σουτ σουτ μέχρι να φτάσει η μπάλα στον Πελκα και ακόμα γελάνε, απαλευτη κατάσταση να διεκδικείς πρωτάθλημα . Πολύ το αγχος :D

Ένας κύκλος αγώνων έκλεισε όχι μόνο με το απόλυτο αλλά και με πειστικές εμφανίσεις. Ξεκινάει ενας άλλος με 4 αγώνες που νομίζω θα κρίνουν και το πρωτάθλημα. Υπομονή, πίστη και προσήλωση στον στόχο από όλους .
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2423
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:07

Μεγάλη νίκη σε ματς που χάθηκε το πρώτο ημίχρονο και μύριζε γκέλα.
Αφιερωμένη ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ σ αυτούς τους 200
εγωιστές,μπερδεμενους, στον καρκίνο του ΠΑΟΚ.Οσο υπάρχετε,ο δικός μας ΠΑΟΚ δεν θα πεθάνει ποτέ.

:pano:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:14

ημασταν νευρικοι και οσο περνουσε ο χρονος και δεν σκοραραμε αυτοι κλεινοταν κι αλλο.

3 ηταν τα σημεια που αλλαξαν το ματς.

πριν την εναρξη του β, ο βιειρινια εχει μαζεψει ολους τους παικτες σε κυκλο και γκαριζει φορωντας το περιβραχιονιο με τους υπολοιπους να τον ακουνε σαν αλλον προπονητη.

τα μπακ στο β πηραν ξεκαθαρη εντολη απο τον λουτσο να γινουν εξτρεμ και να δημιουργησουν υπεραριθμια στην επιθεση που επνιξε την λαμια.

ο μακ τρεχει τον αμυντικο στην γωνια, γυρναει την μπαλα σε σωστο σημειο, ο μαουρισιο κανει το πολυ απλο να κανει την ευκολη πασα στον μπισεσβαρ, αυτος με 60 παλμους ενω η μπαλα καιει την σηκωνει συστημενη για το κεφαλι του πελκα ο οποιος κανει το 0-1 και τα υπολοιπα ειναι ιστορια.

ενα τεραστιο ρισπεκτ στην ομαδα αλλα και στον λαο ο οποιος για αλλη μια φορα εδειξε την σωστη οπαδικη μαγκια, με λαμιωτικα διαρκειας, απο ταρατσες και λοφους, δειχνοντας οτι 33 χρονια ειναι πολλα για να στερησεις απο τον ΠΑΟΚτση αυτες τις μαγικες στιγμες της πορειας προς την κατακτηση του νταμπλ.

Και τωρα,
Εμεις,
Εσεις
Και η παναγια μαζι σας
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:31

Η ομάδα Μ έχει αφήσει άφωνο...πάει τρένο για πρωτάθλημα...
Μεγάλη εντύπωση το πώς ξεκλείδωσε το ταμπούρι...μεγάλη μπαλιά από Βαρελά στον κενό χώρο...σφαίρα Μακ και γύρισμα στον Μαουρίτσιο εκείνος εκπληκτικά στον Θεό Μπισεσβαρ που θα κάνει το μαγικό για τον Πέλκα...
Επίσης το ότι η ομάδα δεν χάνει την ψυχραιμία της και παίζει πασουλες μέχρι να βρει την κατάλληλη πάσα δείχνει ότι έχουμε ανέβει επίπεδο..
Μάγκες το πρωτάθλημα όλοι μαζί θα το πανηγυρίσουμε γιατί όλοι μαζί το αξίζουμε
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:32

Έτσι το αξίζουμε όλοι






Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:36

Πολύ σημαντικό ότι κλείσαμε τη σειρά των "εύκολων" αγώνων χωρίς καμία απώλεια.
Τώρα αρχίζουν δύσκολοι αγώνες σερί, λογικά θα έχουμε και κάποιες απώλειες. Ας διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας, ας μείνουμε ενωμένοι και το πρωτάθλημα δεν χάνεται.

ΜΠΡΑΒΟ στα αλάνια που κατέβηκαν και φωνάξαν ΠΑΟΚ κόντρα σε απαγορεύσεις και μαλακίες
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15429
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kayde » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:37

True story για το χαβαλε.
Σχολαω 19.25,τηλεφωνο που ειστε,κρατα μια θεση κλπ.Παιρνω ταριφα,μπαινω στο μαγαζι στο 15 του αγωνα.Τιγκα ολα,πανω οροφος,ισογειο,δε βλεπω ουτε καρεκλακι αδειο.Με τα πολλα βολευομαι,δεν εχω φαει τιποτα ολη μερα,αλλα δε γ@μιεται,ΠΑΟΚ χωρις αλκοολ δε λεει.Βαρελισια μεγαλη,ξεκιναμε.Τριγυρω,δε σκοραρουμε,γκρινια ψιλομπινελικι,τα γνωστα.Ηρεμηστε ρε λεω,0-2 ειναι το ματσακι.Τελειωνει το ημιχρονιο,κακα τα ψεματα,ειμαστε λιγο σφιγμενοι.Ξεκιναει το δευτερο,παμε στα πιο βαρια,"κοπελια ουισκι",και τους λεω,με το που θα ερθει σκοραρουμε.Ερχεται το ουισκακι,γκολ η ΠΑΟΚαρα,σας το ειπα,δωσε κλπ,φευγει μονορουφι."Φερε δευτερο",πρεπει να το καθαρισουμε το ματς.Με το που σκαει και το δευτερο,0-2,αμαν καποιος μας κανει πλακα,εμεινα και απο λεφτα,δεν εχω για αλλο,δε πειραζει,καλο και το 0-2.Cheersss.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 18 Φεβ 2018, 11:38

Ο αντελινο και ο ματος θα αφησουν τα πνευμονια τους στο γηπεδο,..

Ειναι ετοιμοι για τσουλου!!!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες