Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ.

Rey
2
2%
Matos
64
66%
Varela
1
1%
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
8
8%
Canas
1
1%
Cimirot
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
2
2%
Campos
8
8%
Mak
1
1%
Κουλούρης
3
3%
Πέλκας
1
1%
Prijovic
1
1%
Λημνιός
5
5%
 
Σύνολο ψήφων : 97

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 18:02

Καλά μετα απο όλα όσα έχουν γίνει στην ομάδα και μετά και το τελευταίο ινσταστορυ του Γιωργηςς
μονο ΠΑΟΚτσης θα μπορούσε να μιλάει για πρωτάθλημα.
Εντάξει παίδες καταλαβαίνω πεινασμένοι είμαστε, αλλά όχι κι έτσι...
Το πρωτάθλημα προφανώς και δεν έχει χαθεί μαθηματικά, ομως εκεί οδηγούμαστε με μαθηματική ακριβεια.
Δεν είναι δυνατόν η ομάδα να μεταμορφωθεί και να αρχιζει να κερδίζει εκτός έδρας, πιο πιθανό είναι να αρχίσει να
χάνει κι εντός έδρας.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 18:07

Nαι αλλά το θετικό είναι ότι βαλαμε δύο γκολ εκτός έδρας. Ποτέ το κάναμε αυτό φέτος;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BIacky » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 18:15

Sekeris4 έγραψε:Εικόνα

Αλλού(Udeze league) παιρνουν πρωταθλημα με 2 εκτός εδρας νικες και εδω μας εχει φαει η γκρινια επειδη δεν εχουμε επιδοσεις μπαρσελονα :lol: 8-)

*Με τα ποδια πηγαινουν οι ομαδες στα εκτός εδρας μαλλον :lol: :lol:

Ε αφου στην Νηγιρια περνουν πρωτ με δυο διπλα εδω στο Ουγκαντα γιατι οχι :)
ΠΑΟΚ πρωταθλητής SuperLeague 2017-2018
Τα μαλλία μ' έσπριναν αλλά η ώρα έρθε!
BIacky
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 14 Απρ 2017, 14:17

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 18:16

Φαγαμε ομως και δυο ποτε το καναμε αυτο φέτος; :mrgreen:

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 18:20

Shiiiit!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 18:50

trouman έγραψε:Υγ. Δε μ άρεσε καθόλου ένα κοντινό πλάνο προχθές που δείχνει τον Λουτσέσκου με απόγνωση να γυρίζει στο βοηθό του και να έχει και αυτός παρόμοιο ύφος, σαν φόβος ένα πράμα, τι κάνουμε τώρα.. ελπίζω να είναι απλά μια λάθος αίσθηση..


Το ένιωσα κι εγώ, μάλιστα πάτησα PrntScr button να τον απαθανατίσω αλλά δεν πρόλαβα. Ποιός είναι αυτός ο κύριος, φαίνεται διαβαστερος πάντως.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 19:02

Ειναι οπως ταγραψε ο αουρελιανο
Προσωπικά μιλώντας, βλέπω έναν ΠΑΟΚ μπερδεμένο και φοβικό, αναποφασιστικό, άψυχο και χλιαρό.
Δυστυχώς, η ομάδα μοιάζει με τον προπονητή της.


Η ελλειψη ειδικου βαρους γνωστη
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 19:54

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν το παρατήρησε κάνεις χθες ή αν γράφτηκε , αλλα......

Που πας να πάρεις διπλό ρε ΠΑΟΚ χωρίς Κωστή Μπότσαρη στο ρεπορτάζ;
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό skalon » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 20:47

simba έγραψε:Ο ματος που αποθεωνεται λογω του γκολ (λες και κανεις δν ειδε τον αγωνα, ενδεικτικο των κρισεων οσον αφορα και αλλα), στο 1ο ημιχρονο παιζει να ανεβηκε 3-4 φορες, κ οταν το εκανε χαλουσε πολλες επιθεσεις, κρατωντας αχρειαστα μπαλα χωρις να συνεργαζεται με συμπαικτες..
Και στο β', μεχρι το 75 περπατουσε, νωχελικος, αφηνοντας πολλες φορες τον καμπος μονο του, ανεβηκε ελαχιστες φορες κυριως για να κανει καποιες ατομικες ενεργειες (οπως περσι).


Αν πρόσεξες, σε όλα τα α' ημίχρονα των αγώνων του ΠΑΟΚ με το Λουτσέσκου, ο Μάτος δεν ανεβαίνει και δεν δίνει βοήθειες στο εξτρέμ. Αρχίζει και προωθείται μόνον στο β' ημίχρονο, και αν μέχρι τότε η ομάδα δεν είναι μπροστά στο σκορ.
Αυτό σαφέστατα δείχνει ότι εκτελεί εντολές του προπονητή, που για χάρη της "αμυντικής ισορροπίας" δεν του επιτρέπει να ανεβαίνει, παρά μόνον όταν ο ΠΑΟΚ επιζητά εναγωνίως το γκολ.
Αλλά όταν συμβαίνει αυτό, δείχνει πόσο σπουδαίος παίκτης είναι. Παθιάζεται και πορώνεται, σκυλιάζει και τα δίνει όλα.
Γι' αυτό θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος παίκτης της ομάδας μέχρι σήμερα (στη φετινή χρονιά).

ΥΓ: Σε λίγα μόνο παιχνίδια ο Μάτος ανέβαινε λίγο περισσότερο και αυτά ήταν όταν μπροστά του έπαιζε ο Βιερίνια, ο οποίος κάλυπτε απόλυτα τις προωθήσεις του (βλέπε Λάρισα, κλπ).
ΥΓ2: Ο Μάτος ποτέ δεν διακρίθηκε για τα αμυντικά του καθήκοντα, ούτε νομίζω ότι θα το κάνει ποτέ. Αμυντικά είναι ένας μετριοκαλός παίκτης. Όταν μπορέσεις όμως να αξιοποιήσεις τα επιθετικά του χαρίσματα είναι σαν να παίζεις με παίκτη παραπάνω...
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 20:54

DimitrisS έγραψε:Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν το παρατήρησε κάνεις χθες ή αν γράφτηκε , αλλα......

Που πας να πάρεις διπλό ρε ΠΑΟΚ χωρίς Κωστή Μπότσαρη στο ρεπορτάζ;


γιατί τι έγινε, τον απόλυσαν;
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 20:56

Αντε στο 1ο, να δεχτω εν μερει οτι ειναι οδηγιες..
Στο 2ο, που ενεργοποιηθηκε μετα το 70+?
Περα απ'την οποια αδυναμια συνεργασιας με το εκαστοτε εξτρεμ, που συνεβη και στο 1ο στα οποια ανεβασματα του..

Αυτα σημειωνω, αντιδρωντας λγκ στα τοσα διθυραμβικα σχολια, χωρις φυσικα να αρνουμαι οτι ειναι τερας ποιοτητας και ψυχης..
Θελω να δω καλυτερα πραγματα απο κει
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 21:02

elvetos giatros έγραψε:
γιατί τι έγινε, τον απόλυσαν;


Δεν γνωριζω και δεν νομιζω επισης.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 22:09

Sick Bastard έγραψε:Πρώτ απ όλα εγώ δεν αναφέρω καμία θεωρία, αναφέρω γεγονότα.
Απ τους μάξιμουμ 18 η ομάδα έχει τους 4.


Δεύτερον, αν υπάρχει δεύτερον μετά το πρώτο,
η δικιά μου η θεωρία μπάζει που φιογυράρουμε 3οι στους τρεις
κι όχι τα wishful thinking (στην καλύτερη) περί ότι όλα είναι σχετικά (κι όλα είναι μάταια)
και το πραγματικά εκπληκτικό επιχείρημα ότι με λες ότι αν δεν κερδιζεις τους παντες στην εδρα σου, παλι δεν μαζευεις αρκετους βαθμους; Φανταστικό, πως δεν το είχε σκεφτεί κανείς μέχρι τώρα.

Μα τι λέτε ρε παιδιά, θέλετε και τα λέτε;

Οι υπόλοιποι που λες, είναι από πάνω μας και γελάνε μαζί μας.


Μπερδευεσαι μου φαινεται η δεν διαβαζεις προσεκτικα....Το ΓΕΓΟΝΟΣ ειναι οτι και πρωτος ησουν και πολυ κοντα εισαι ακομα, παρα την τραγικη συγκομιδή στα εκτος. Αρα οι αντιπαλοι σου ,που τα πανε καλυτερα εκτος εδρας, εχουν χασει βαθμους εντος! Αποφασισε τελικα, η συνταγη για τιτλο ειναι τα εκτος η οπως λες οι ποντοι στο τελος?

Ειναι αυτονοητο οτι για να παρουμε πρωταθλημα πρεπει να βελτιωθουμε πολυ, κυριως στα εκτος! Αλλο αυτο και αλλο να προσπαθεις με τοσο ζηλο να μας πεισεις οτι το πρωταθλημα χαθηκε. Δεν εχεις αντιπαλο τον γαυρο που συνηθως τετοια εποχη ειχε το απολυτο σε βαθμους. Τις αλλες χρονιες ναι ηταν wishful thinking, αλλα οχι φετος που εισαι δυο ποντους πισω ενω παιζεις στο 10% των δυνατοτητων σου.

Η τελευταια σου προταση μου θυμισε σκεπτικο του γιωργη, τωρα δηλαδη ειναι απο πανω και γελανε μαζι μας, πριν δυο βδομαδες φανταζομαι εκλαιγαν?
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό northend4 » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 23:51

simba έγραψε:Αντε στο 1ο, να δεχτω εν μερει οτι ειναι οδηγιες..
Στο 2ο, που ενεργοποιηθηκε μετα το 70+?
Περα απ'την οποια αδυναμια συνεργασιας με το εκαστοτε εξτρεμ, που συνεβη και στο 1ο στα οποια ανεβασματα του..

Αυτα σημειωνω, αντιδρωντας λγκ στα τοσα διθυραμβικα σχολια, χωρις φυσικα να αρνουμαι οτι ειναι τερας ποιοτητας και ψυχης..
Θελω να δω καλυτερα πραγματα απο κει

Φίλε Simba δεν εχεις άδικο κ πλην της καλής εμφάνισης που έκανε λόγω ποιότητας κ του μεγάλου γκολ που έβαλε εγω ειδα έναν Ματος κουρασμένο απο πολυ νωρίς κάτι που μου έκανε εντύπωση.
Ήταν παρατήρηση μου μεςα στο γηπεδο κ γιαυτο έμεινε το μάτι μου πανω του μέχρι τέλους. Πιθανόν να μην κοιμήθηκε καλα ή να πηδούσε 2 μερες σερί, δεν ξέρω, ο Ματος εδειχνε κουρασμένος απο νωρίς.
Ειναι τοςο μεγάλη η κλάση του βέβαια που ακομη κ εαν διάλεγε ποτέ θα πιέσει τον εαυτό του, αποτελεί τεράστιο κεφάλαιο για την ομάδα σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 28 Νοέμ 2017, 01:37

Δυο πραγματα χθες μου εκαναν μεγαλη εντυπωση.και τα δυο ειχαν πρωταγωνιστη τον αντελινο.

Στο πεναλτυ μιλαει στο λουτσεσκου σα να του λεει δε θα το εκτελεσω εγω;;;καταλαβαινεις απο μιση φαση οτι ο καθενας κανει οπως νομιζει.

Δευτερο στο δευτερο γκολ ενω ολοι πανηγυριζουν ο αντελινο εχει πεσει στο χορταρι ξαπλα μπρουμυτα.τωρα τι εκανε δεν ξερω.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης