Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ.

Rey
2
2%
Matos
64
66%
Varela
1
1%
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
8
8%
Canas
1
1%
Cimirot
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
2
2%
Campos
8
8%
Mak
1
1%
Κουλούρης
3
3%
Πέλκας
1
1%
Prijovic
1
1%
Λημνιός
5
5%
 
Σύνολο ψήφων : 97

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό White Ranger » Κυρ 26 Νοέμ 2017, 23:44

DimitrisS έγραψε:Κανενας Λουτσεσκου δεν παιζει το κεφαλι σε κανενα παιχνιδι. Στηριξη μεχρι τελους δεν ειπανε; Και Ραζβαν γερα;

Ε ας το δουμε.

:pano:
Άντε να δούμε...
The White Ranger= Colors of PAOK
Άβαταρ μέλους
White Ranger
 
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 17:59

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Κυρ 26 Νοέμ 2017, 23:45

Κανεις μηπως?

Και ειναι αλλο το "mvp λογω γκολ ετσι οπως ηρθε ο αγωνας",
και αλλο το παικταρα μου, μονο εσυ παιζεις, αξιζεις κ βγαζεις ψυχη, ναχαμε αλλους 10 τετοιους..
εχει μια διαφορα.

τεσπα, χεστο, απλα οσο παικταρας-ψυχαρα κ ναναι, εχει αρχισει κ με κουραζει λιγο αυτο το παιζω μονο οταν ειναι να κανω ατομικη προσπαθεια, το ολοι τους vs μονος μου, το δεν τη δινω ουτε στη μανα μου, γενικα ολη αυτη η δυσλειτουργια στα δεξια απο περσι με ελαχιστους συνδυασμους με τα εξτρεμ (για την οποια τελικα δν ευθυνεται μονο ο καμπος)
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 26 Νοέμ 2017, 23:56

Most Valuable Player δεν θα πει Ο Πολυτιμότατος Παίχτης? Ε αυτόν ψηφίσαμε, γιατί αυτός ήταν, τι να κάνουμε? :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Κυρ 26 Νοέμ 2017, 23:58

μα αυτο εγραψα πιο πανω, δν εχω αντιρρηση με τα περι mvp, αλλα με τα υπολοιπα..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzoker » Κυρ 26 Νοέμ 2017, 23:59

Προφανως σε ισοπαλια ολοι εννοουμε mvp της ομαδας που ειναι το ιδο πραγμα με το κορυφαιο στη προκειμενη περιπτωση.Τεσπα.Δλδ εχω ενα μπακ, αμυντικα σχεδον σωστο σε ολη τη διαρκεια, ειναι πρωτος στα κλεψιματα , μου εχει κανει 2 τελικες 1 γκολ,μου κερδιζει το φαουλ απο ατομικη προσπαθεια που αγνοειται περα απο καποιες περιττες του Καμπος, μου εχει κανει αρκετα ανεβασματα με το Τζαλμα να τρωει 1 λεπτο καθε φορα να αποφασισει αν τρακαρει η οχι.Ε συγγνωμη κιολας στην ατομικη προσπαθεια θα παει και θα κανει κια λαθη.Εγω δεν μπορω να ζητησω κατι ακομη.Οντως σε καποια σημεια περπατουσε, αλλα ο μεγαλος παικτης φαινεται οταν καιει η μπαλα και για ακομη μια φορα τη πηρε αυτος, οπως σε καθε παιχνιδι.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:07

Τεσπα, κ αυτος μαλλον θελει εναν προπονητη που θα τον καλουπωσει καλυτερα προς οφελος της ομαδας, δημιουργωντας μια πλευρα φωτια που θα απειλει με συνεπεια κ ισορροπια, με συνδυασμους, οχι μονο με γιουρουσια ή ατομικες εξαρσεις..
οχι οπως τωρα ή με βλαντο, η μπαλα εκει (ή πιο παλια στον μπισε) και ο θεος βοηθος..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:10

Από πέρσι φωνάζω να πάρει το περιβραχιόνιο, τότε που το είχε ο "θα μας έδιωχνα όλους" :twisted: , γιατί είναι ΝΙΚΗΤΗΣ...
Επίσης δεν θα μπορούσαν να τον στοχοποιήσουν τόσο εύκολα τα κοράκια, γιατί το περιβραχιόνιο έχει ένα κύρος...
Αν πάντως μας έλειπαν κι οι ατομικές του ενέργειες, μαζί με την επιθετική του ποιότητα, θα μασταν κι άλλο πίσω!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:16

Τελευταία αγωνιστική που θα είμαι καυστικός με Λουτσέσκου είναι η επόμενη. Μετά για μένα χάθηκε το πρωτάθλημα σε γκέλα. Θα νικήσουμε στην Τούμπα το βάζελο και θα πάρει την παράτασή του. Μπορεί να τους ρίξουμε και 3άρα. Όπως και να έχει το Μάρτιο θα είμαστε στο -5. Εγώ λοιπόν μετά τον αγώνα με τη Ξάνθη είμαι με Λουτσέσκου έως το τέλος. Πραγματικά μόνο για τρολάρισμα είναι η φάση και να κάνουμε χαβαλέ να γελάμε. Τουλάχιστον κράτα το λόγο σου Γιώργη και αφήστε το καμάρι σας να κλείσει τη χρονιά να κάνουμε απολογισμό το Μάϊο.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5279
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:28

Εφημεριδες του κωλου....και δημοσειογραφοι για μπατσες... εχουν βαλθει να μας παρουσιαζουν οτι η ομαδα εχει παικταραδες και θα οπου παιζει θα γ@ μαει και θα δερνει....και μετα ξυπνησαμε....
Η προσγειωση στην πραγματικοτητα ειναι πολυ οδυνηρη

Τους καλους παικτες τους παραδεχωνται και οι αντιπαλη οπαδοι.Οποιος εχει βρεθει εκτος θεσσαλονικης και εχει δει ματς του ΠΑΟΚ σε καφε με αλλους φιλαθλους καταλαβαινει τι λεω
Εκει λοιπον εδω και καιρο μιας και βρισκομαι συχνα τους τελευταιους μηνες εκτος θεσσαλονικης ακουω αληθειες, και οχι σαλιαρισματα και αβαντες

Ολοι παραδεχωνται την αξια των βιερινια Ματος Μπισεσβαρ Μαουριτστιο Πριγιοβιτς....μεχρι εδω και τελος....
Μακ Καμπος Λεοβατς Κουλουρης Κανιας Ζαμπρανο Σακχοφ Πελκας περνουν απαρατηρητοι και καποιοι ...προκαλουν
και γελιο....
Και δυστυχως μετα απο τοσα ματς ...δεν εχουν αδικο...

Οταν λοιπον αποδεκτουμε την πραγματικοτητα...
.... και διορθωσουμε καποιες ""χοντραδες.""..ισως να δουμε αλλον ΠΑΟΚ
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:31

Γιατί εμείς στη Θεσσαλονίκη τι λέμε για τους κάτω? Πόσους παίκτες εσύ θα ήθελες στον ΠΑΟΚ? Το να παραδέχονται ότι έχουμε 4-5 παικταράδες, είναι μεγάλη επιτυχία. Επί Τούντορ πχ μόνο τον Μακ λέγανε ότι αξίζει.

Φέρε κανονικό προπονητή ή Άγγελο να το πάρεις αέρα. Τότε να δούμε τους από κάτω. Κάθε άμπαλος λέει την λαλαριά του και θα τον παίρνουμε στα σοβαρά (και καλά ουδέτερος)? Οι Αεκτσήδες ξέρουν τι κάνουν. Στην προπαγάνδα πρώτοι είναι. Μην τσιμπάς.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:35, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5279
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:33

Πωπω ειλικρινά με αρρώστησε το σημερινό.

Τέτοιο ανούσιο συνονθύλευμα δεν περίμενα ότι θα παρουσιάζαμε Δεκέμβρη μήνα. Μιλάμε για την επιτομή της αδιεξοδης βαρεμάρας, το παιχνίδι μας. Πάμε κι ερχόμαστε χωρίς αρχή μέση τέλος.

Κι έχω τον Ρουμάνο να λέει ότι κυριαρχούσε.

Ρε καταλαβαίνεις ότι και χωρίς προπονητή, με κατεβασμένα βρακιά και πιωμενοι, πάλι αυτοί οι παίκτες θα κυριαρχούσαν γιατί απλά είναι καλύτεροι παίκτες απ τη συντριπτική πλειοψηφία των αντιπάλων τους;

Τέσσερις μήνες προετοιμασία, ένα κάρο επιλογές παικτών, ένα ματς τη βδομάδα κι εσείς δε ξέρετε πού πάνε τα τέσσερα γιατί λέει "η χημεία χτίζεται το καλοκαίρι" .

Γουααατ; Και τι άλλαξε δηλαδή ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ και χάθηκε η χημεία;

Και τι άλλαξε δηλαδή απ το καλοκαίρι; Ο κοουτς; Ε και; Οι παίκτες ξέχασαν τους συμπαίκτες τους;;


Δεν έχει τελειωμό αυτό το γαϊτανάκι της ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΙΑΣ.


Βγάλτε το σκασμό και παίξτε μπάλα, μη μας προσβαλλετε άλλο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13137
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό falconakis » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:54

Οκ δεν μας θέλει η μπάλα ο Πανιώνιος με 2 επιθέσεις έβαλε 2 γκολ κλπ κλπ
Αλλά ρε παιδιά με αυτούς τους παίκτες ακόμη κι εγώ θα είχα καλύτερα αποτελέσματα από τον Ρουμάνο...
Τι σκατά τακτική είναι αυτή που κάνουν στην προπόνηση όταν η ομάδα δεν έχει 1 μαμημένη κομπίνα στα στημένα και 1 μαμημένο πλάνο στην επίθεση; Που σκατά είναι οι αυτοματισμοί; Θα παίξουν επιτέλους οι παίκτες στις θέσεις τους;

Αμάν πια ας τον τελιώσουν να ησυχάσουμε...ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 00:56

Την επική αλλαγή Τσίμιροτ και την οπισθοχώρηση Ελ Καντουρί την κατάλαβε κανείς;

Το μάτς ήταν δύσκολο χτές μήν γελιόμαστε, αλλά γίναν και πάλι πάρα πολλά από προπονητή, διοίκηση ΠΑΟΚ, για να φτάσουμε να δούμε το ίδιο έργο που βλέπουμε απο το καλοκαίρι. Παίκτες υπάρχουν, οκ σε καμιά δύο θέσεις θέλουμε διορθώσεις, και; Διοίκηση και προπονητής δεν υπάρχουν να βάλουν τα πράγματα σε μιά σειρά ώστε να παίρνουμε το μάξιμουμ σαν ομάδα.

Αγωνιστικά ένα σχόλιο: κλέψαμε πολλές μπάλες ψηλά μετά από πίεση, τις περισότερες φορές όμως αντί να παίξουμε γρήγορα μπροστά και κάθετα, χαμηλώναμε τον ρυθμό και γυρίζαμε την μπάλα στον Ρέι, η στον Βαρέλα αφήνοντας τον αντίπαλο να οργανωθεί και να μας προβλέπει... Τι είναι αυτά ρε σεις, αυτά δεν υπάρχουν στο σημερινό ποδόσφαιρο, αφήνεις τον αντίπαλο να οργανωθεί και μετά ψάχνεις με γιόμες τον Μακ και τον Μάτος (γιατί δεν μπορείς να βρεις χώρους); Με τέτοια τακτική (βλέπε Λουτσέσκου) δεν υπήρχε περίπτωση να βάλουμε γκόλ με την μπάλα κάτω και το πιό πιθανό ήταν να μας βρούν ανοιχτούς στην κόντρα. Όπερ και εγένετο. Το ότι ισοφαρίσαμε οφείλεται καθαρά στη απίστευτη ικανότητα του Μάτος στο κεφάλι.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 07:17

Είναι και ορισμένοι που ακόμη πιστεύουν πως πάμε για πρωτάθλημα ενώ δεν έχουμε κάνει ούτε ΜΙΑ νίκη εκτός έδρας.

Και ψάχνω να βρω στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο ομάδα που ενώ δεν είχε ούτε ΜΙΑ νίκη εκτός έδρας, να θεωρείται πως διεκδικεί πρωτάθλημα και δεν βρίσκω καμία.

ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό White Ranger » Δευτ 27 Νοέμ 2017, 07:22

gpap έγραψε:Είναι και ορισμένοι που ακόμη πιστεύουν πως πάμε για πρωτάθλημα ενώ δεν έχουμε κάνει ούτε ΜΙΑ νίκη εκτός έδρας.

Και ψάχνω να βρω στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο ομάδα που ενώ δεν είχε ούτε ΜΙΑ νίκη εκτός έδρας, να θεωρείται πως διεκδικεί πρωτάθλημα και δεν βρίσκω καμία.

ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.


Τζάμπα κουράζεσαι φίλος. Δεν υπάρχει το ίδιο έψαχνα πριν μέρες και γώ.
The White Ranger= Colors of PAOK
Άβαταρ μέλους
White Ranger
 
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 17:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες