13. Nenad Miljenovic

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

13. Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 05 Ιούλ 2016, 20:38

O Nenad Miljenovic στον ΠΑΟΚ


Εικόνα

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Σέρβο καλαθοσφαιριστή Nenad Miljenovic, για την αγωνιστική περίοδο 2016-17.

Ο Nenad Miljenovic γεννήθηκε στις 8 Απριλίου του 1993 στο Βελιγράδι, έχει ύψος 1μ.93 και αγωνίζεται ως πλέι μέικερ. Ξεκίνησε την καριέρα του από την Παρτιζάν Βελιγραδίου το 2011, έπαιξε δανεικός στη Mega Basket τη σεζόν 2011-12 και στη Radnicki Kragugevac την επόμενη χρονιά (2012-13), για να ακολουθήσει δύο ιδιαίτερα παραγωγικές χρονιές με την Maga Leks (2013-15). Την τελευταία του χρονιά στη Σερβία μάλιστα (2014-15), ο Miljenovic πραγματοποίησε σπουδαία σεζόν με 13 πόντους, 3,8 ριμπάουντ και 6,9 ασίστ ανά αγώνα (και σε σύνολο 39 παιχνιδιών σε όλες τις διοργανώσεις).

Ο Miljenovic μάλιστα αναδείχθηκε και σε αρκετές περιπτώσεις πολυτιμότερος παίκτης της αγωνιστικής στην ABA Liga, όπου οι αριθμοί αυτή την σεζόν (2014-15) ήταν ακόμη καλύτεροι (13,3 πόντοι, 4,6 ριμπάουντ, 8,3 ασίστ).

Την περσινή σεζόν (2015-16) ο Nenad Miljenovic αγωνίστηκε στο Ισπανικό πρωτάθλημα και με την φανέλα της Σεβίλλης είχε 5,3 πόντους, 1,9 ριμπάουντ και 2,2 ασίστ, στα 34 παιχνίδια της κανονικής περιόδου στα οποία αγωνίστηκε, με μέσο όρο συμμετοχής περίπου 17 λεπτά ανά αγώνα.


http://www.paokbc.gr/news/news/4963
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 05 Ιούλ 2016, 20:43

Καλη μετεγγραφη φαινεται

Να δουμε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 05 Ιούλ 2016, 21:02

Καλώς ήρθες :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Ιούλ 2016, 23:54

Άσσος, ε.. Ωραία!

Καλά νούμερα έχει, εκτός από τη περσινή σεζόν.. 23 χρονών, εξελίξιμος είναι...
Θα τα πούμε στο παρκέ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 06 Ιούλ 2016, 00:08

Πρωτα απο ολα καλως ηρθες :pano:
Θελω και πιστευω οτι πετυχαμε διανα με σενα. Τα υπολοιπα στο παρκε :opaokara:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 06 Ιούλ 2016, 07:54

για να μην παρεξηγηθώ, είμαι λίγο πνιγμένος αυτή την εβδομάδα, τώρα πρόλαβα και διάβασα λίγα πράγματα για τον παίκτη, ούτε τα videos δεν είδα. φαίνεται παίκτης με ρόλο. μου κάνει πολύ καλή εντύπωση οτι έπαιξε φέτος acb. και μάλιστα τα νούμερά του είναι μια χαρά για παίκτης ρόλου. δεν μπορεί να είναι περίπτωση μπόγιοβιτς που είχε 245 πόντους μέσο όρο ανά παιχνίδι αλλά πρίν και μετά από ΠΑΟΚ οι ομάδες του ήταν επιπέδου συμπολίτη Χολαργού.

προφανώς και μιλάμε για ρολίστα και περιμένουμε τον βασικό άσσο που πρέπει να έχει killing τρίποντο (πέραν των άλλων).

μου αρέσουν οι κινήσεις έως τώρα. πρέπει να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε τώρα ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 06 Ιούλ 2016, 16:28

Miljenovic: «Σπουδαία χρονιά για τον ΠΑΟΚ και για μένα…»

O Nenad Miljenovic είναι το δεύτερο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ. Ο 23χρονος Σέρβος γκαρντ, έχοντας πραγματοποιήσει μία εξαιρετική σεζόν (2014-15) με την Mega Leks, βρέθηκε στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης και το πέρασμά του από την ACB του έδωσε τη δυνατότητα να πάρει χρήσιμες εμπειρίες και να γίνει καλύτερος, όπως υποστηρίζει και ο ίδιος. Στη συνέντευξη που παραχώρησε στο paokbc.gr ο νεαρός Σέρβος γκαρντ, αναφέρθηκε στις φιλοδοξίες που έχει με τον ΠΑΟΚ, στη φήμη που έχει ο «Δικέφαλος» στη Σερβία, ενώ υποσχέθηκε σκληρή δουλειά από τώρα και ενόψει της προετοιμασίας της ομάδας…

«Μίλησα με το μάνατζέρ μου και όταν μου είπε για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ, ήξερα ότι ο ΠΑΟΚ είναι μία εξαιρετική επιλογή για μένα και έτσι ξεκινήσαμε τις διαπραγματεύσεις», τόνισε αρχικά ο Nenad Miljenovic και πρόσθεσε: «Έχω επισκεφθεί αρκετές φορές την Θεσσαλονίκη και μπορώ να πω ότι είναι μία όμορφη όλη. Μου αρέσει. Ο ΠΑΟΚ είναι μία πολύ γνωστή ομάδα στη Σερβία, ειδικά όσον αφορά την σπουδαία παράδοση που έχει τόσο σε αγωνιστικό επίπεδο, όσο και για τους φιλάθλους του. Όλα αυτά τα έλαβα υπόψη μου, όταν χρειάστηκε να πάρω την απόφασή μου για την ομάδα στην οποία θα αγωνιστώ την επόμενη σεζόν. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ είναι η καλύτερη επιλογή για μένα».

Τον Απρίλιο του 2015, ο Nenad Miljenovic είχε την πρώτη του αγωνιστική εμπειρία απέναντι στον ΠΑΟΚ, σε ένα φιλικό παιχνίδι που έγινε στο «Παλατάκι» και στο οποίο είχε σημειώσει 24 πόντους. «Θυμάμαι εκείνο το παιχνίδι. Είχαμε ένα φιλικό με την προηγούμενη ομάδα μου την Mega Leks, είχαμε κερδίσει με διαφορά 7 πόντων τον ΠΑΟΚ και αυτό που πραγματικά με είχε εντυπωσιάσει ήταν το γήπεδο του ΠΑΟΚ, όπως και όλα όσα είδα γύρω από την ομάδα», θυμήθηκε ο 23χρονος σέρβος γκαρντ και αναφέρθηκε στην περσινή σεζόν την οποία πέρασε στο Ισπανικό πρωτάθλημα, λέγοντας χαρακτηριστικά… «Έμαθα πολλά την περσινή χρονιά στην Ισπανία. Αγωνίστηκα απέναντι στους καλύτερους παίκτες και τις καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη και αυτό σίγουρα με βοήθησε να γίνω καλύτερος. Είχα καλό ξεκίνημα στη σεζόν, αλλά στο δεύτερο κομμάτι της χρονιάς μειώθηκε ο χρόνος συμμετοχής μου. Σαν ομάδα πάντως η Σεβίλλη είχε μία καλή σεζόν».

Ο Nenad Miljenovic έρχεται με μεγάλες προσδοκίες στον ΠΑΟΚ και όπως υποστηρίζει χαρακτηριστικά: «Ελπίζω ότι έρχεται μία σπουδαία χρονιά και για την ομάδα, αλλά και για μένα. Θα μπορέσουμε όμως να πούμε περισσότερα όταν θα έχει συμπληρωθεί το ρόστερ μας και θα ξεκινήσουμε να δουλεύουμε σαν ομάδα. Εγώ από την πλευρά μου, το μόνο για το οποίο μπορώ να υποσχεθώ είναι πολύ σκληρή δουλειά στη διάρκεια του καλοκαιριού ώστε να είμαι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση για το ξεκίνημα της προετοιμασίας. Ο ΠΑΟΚ είναι μία ομάδα που πάντα έχει υψηλές προσδοκίες σε οποιαδήποτε διοργάνωση και εάν αγωνίζεται. Είναι βεβαίως πολύ νωρίς για να προβλέψουμε τι θα συμβεί στη διάρκεια της σεζόν. Έχουμε ακόμη πολύ δρόμο μπροστά μας, ακόμη και για το πρώτο μας παιχνίδι. Θα πούμε περισσότερα τον Αύγουστο. Ανυπομονώ πάντως να έρθω στη Θεσσαλονίκη και να ξεκινήσω να δουλεύω με τη νέα μου ομάδα».

Κλείνοντας, o Nenad Miljenovic έστειλε και το δικό του ξεχωριστό μήνυμα προς τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ: «Θέλω απλά να τους πω να είναι μαζί μας σε όλη τη διάρκεια της σεζόν και στις καλές, αλλά και στις κακές στιγμές, όπως έχουμε μάθει ότι κάνουν οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ και έχουν αποκτήσει αυτή την φήμη και στη Σερβία. Και εμείς από την πλευρά μας πιστεύω ότι με την βοήθειά τους, θα κάνουμε αυτό που πρέπει μέσα στο γήπεδο για να έρθουν τα αποτελέσματα».

http://www.paokbc.gr/news/news/4965
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό Hayate » Τετ 06 Ιούλ 2016, 17:31

Τον παικτη τον παρακολουθησα στη Mega Leks περυσι.Ειναι κλασικη περιπτωση νεαρου ταλεντου που θα τον αναδειξει ο Σουλης και θα τον χασουμε γιατι απλα θα ανεβει το κασε του.Ισως καποτε να λεμε "σκεψου τι παικτης περασε απο τον ΠΑΟΚ".Δεδομενου των συνθηκων τη θεωρω τρομερη μεταγραφη.Δεν θα τον ηθελα μονο του παντως στην οργανωση του παιχνιδιου.
Άβαταρ μέλους
Hayate
 
Δημοσιεύσεις: 1125
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιούλ 2014, 23:20

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Ιούλ 2016, 18:58

Μακάρι να πλαισιωθεί από Hatcher, που είναι ΠΑΟΚτσάκι...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 06 Ιούλ 2016, 20:04

Και γω θα θελα Hatcer αλλα το βλεπω απιθανο οπως εχει ηδη λεχθει να παραμεινει οποτε παμε για αλλα
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 06 Ιούλ 2016, 21:21

Γνωρίζουμε αν έχει συμβόλαιο μονοετούς διάρκειας η παραπάνω?
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 06 Ιούλ 2016, 21:25

Για ενα λεει η ανακοίνωση
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10206
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Τετ 03 Αύγ 2016, 02:32

Το πουλεν μου για φετος....κανε μας να ξεχασουμε για λιγο τον DJ και τον Μουλα μωρη παικταρα!!!
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: 13. Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Σεπ 2016, 13:33

Milos:

Δεν είχα την ευκαιρία να παίξω συμπαίκτης ή αντίπαλος με τον Μιλιένοβιτς τα προηγούμενα χρόνια. Είναι ένα από τα μεγαλύτερα μπασκετικά ταλέντα της Σερβίας, είναι πολύ καλός παίκτης, χρειάζεται χρόνο για να παίζει. Είμαι σίγουρος πως θα κάνει μεγάλη καριέρα.


inpaok.com
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 13. Nenad Miljenovic

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Σεπ 2016, 18:26

Ωραία, πολύ σημαντικό feedback από έναν επί χρόνια διεθνή Σέρβο...και που έχει παίξει σε ομαδάρες όπως η CSKA και σε ομαδουλίτσες όπως ο γαύρος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης