33. Keith Clanton

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 15 Μαρ 2016, 01:02

Καλως ηρθες! :nairepaok:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10244
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Τρί 15 Μαρ 2016, 09:02

Καλως ηρθες παικταρα.
Θα βοηθησει παρα πολυ κοντα στο καλαθι.
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3152
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 15 Μαρ 2016, 09:27

κανείς δεν κατάλαβε πραγματικά γιατί δεν αποκτήθηκε ένας τέτοιος παίκτης αρχές Δεκέμβρη. Μπορεί και η δικαιολογία να είναι οτι ΔΕΝ υπήρχε τέτοιος παίκτης τότε. Δεν ξέρω, επί της ουσίας τον πρό 2 εβδομάδων βάζελο σε ουδέτερη έδρα η οποία θα ήταν 20 χιλιόμετρα μακριά από το ΟΑΚΑ τον είχαμε 5% να τον κερδίσουμε. ΟΚ δεν μπορούμε να μείνουμε εκεί, πάμε παρακάτω.

επί της ουσίας, έγινε το άκρως απαραίτητο: πάρθηκε back up του σοφο γιατί με μάρκοβιτς στο 5 δεν μάμησε κανείς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 15 Μαρ 2016, 10:16

Καλώς τονε κι ας άργησες!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90097
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 15 Μαρ 2016, 10:27

Προσωπικά από την σπυριάρα "εν κατέω πράμα", αλλά για να το λένε κι οι άλλοι...καλώς ήρθες παιχταρά μας!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 15 Μαρ 2016, 16:39

palok έγραψε:κανείς δεν κατάλαβε πραγματικά γιατί δεν αποκτήθηκε ένας τέτοιος παίκτης αρχές Δεκέμβρη. Μπορεί και η δικαιολογία να είναι οτι ΔΕΝ υπήρχε τέτοιος παίκτης τότε. Δεν ξέρω, επί της ουσίας τον πρό 2 εβδομάδων βάζελο σε ουδέτερη έδρα η οποία θα ήταν 20 χιλιόμετρα μακριά από το ΟΑΚΑ τον είχαμε 5% να τον κερδίσουμε. ΟΚ δεν μπορούμε να μείνουμε εκεί, πάμε παρακάτω.

επί της ουσίας, έγινε το άκρως απαραίτητο: πάρθηκε back up του σοφο γιατί με μάρκοβιτς στο 5 δεν μάμησε κανείς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 15 Μαρ 2016, 17:13

καλώς ήρθες!!
Δυνατός είναι σίγουρα,όχι ιδιαίτερα αλτικός και λίγο αργός ενώ το σουτ του φαίνεται αξιοπρεπέστατο,σίγουρα θα βοηθήσει πολύ μέσα στην ρακέτα με τον όγκο του.
Σιδερένιος πάνω από όλα.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2004
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 15 Μαρ 2016, 17:14

Clanton: «Έτοιμος να βοηθήσω…»

Εικόνα

Ο Keith Clanton θα είναι από αύριο το νέο μέλος της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ. Ο Αμερικανός πάουερ φόργουορντ/σέντερ, αναμένεται στη Θεσσαλονίκη στις 12:20 το μεσημέρι της Τετάρτης και θα τεθεί άμεσα στη διάθεση του Σούλη Μαρκόπουλου.

Ο Keith Clanton, μιλώντας από το Ισραήλ όπου βρίσκεται, μίλησε στο paokbc.gr και αναφέρθηκε στη συμφωνία του με τον ΠΑΟΚ, στη νέα σελίδα της καριέρας του και στο βαθμό ετοιμότητάς του… «Είναι τιμή μου να παίξω για τον ΠΑΟΚ, αλλά και μία μεγάλη ευκαιρία να αγωνιστώ σε μία ομάδα με παθιασμένους φιλάθλους, με σπουδαία παράδοση στο μπάσκετ και σε ένα υψηλού επιπέδου πρωτάθλημα. Στόχος μου είναι να παίξω όσο καλύτερα μπορώ και να βοηθήσω τη νέα μου ομάδα να κερδίζει. Έχω ακούσει πολλά μεγάλα πράγματα για την πόλη, για την ομάδα και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω».

Ο Keith Clanton εξέφρασε μάλιστα και την βεβαιότητα ότι είναι έτοιμος να βοηθήσει, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Είμαι σε πολύ καλή κατάσταση και έτοιμος να βοηθήσω αμέσως τη νέα μου ομάδα. Είναι σίγουρα ένα διαφορετικό είδος πρόκλησης, αλλά έχω αγωνιστεί σε ομάδες και με παίκτης υψηλού επιπέδου, τόσο στο κολέγιο, όσο και επαγγελματικά και τα πήγα καλά. Είμαι σίγουρος ότι μπορώ να συμβάλω στην προσπάθεια της ομάδας και να τη βοηθήσω να κερδίζει. Δεν γνωρίζω προσωπικά τους νέους μου συμπαίκτες, έχω όμως ακούει για αρκετούς από αυτούς και ανυπομονώ να βρεθώ και να παίξω μαζί τους».

http://www.paokbc.gr/news/news/4866
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 15 Μαρ 2016, 17:17

Keith Clanton έγραψε:Δεν γνωρίζω προσωπικά τους νέους μου συμπαίκτες, έχω όμως ακούει για αρκετούς από αυτούς και ανυπομονώ να βρεθώ και να παίξω μαζί τους».


Άσε ρε που μόνο έχεις ακούσει για τον μπαμπά σου, τον Schortsanitis!!!!


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τρί 15 Μαρ 2016, 20:04

Welcome Keith!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9920
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 16 Μαρ 2016, 13:32

Εικόνα
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Μαρ 2016, 15:29

The black and white are going him!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 16 Μαρ 2016, 15:34

μείγμα tarpley-harden. σε φάτσα :oops:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Μαρ 2016, 17:36


Οι πρώτες δηλώσεις του Keith Clanton στην Ελλάδα


Την επιθυμία του να βοηθήσει άμεσα τον ΠΑΟΚ και την βεβαιότητά του ότι είναι έτοιμος να το κάνει, εξέφρασε ο Keith Clanton στις πρώτες του δηλώσεις επί Ελληνικού εδάφους. Ο Αμερικανός που έφτασε σήμερα το μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη, μίλησε λίγο πριν από την έναρξη της προπόνησης του ΠΑΟΚ και της πρώτης δικής του με την ομάδα…

«Έχω ξανακούσει για τον ΠΑΟΚ και στο παρελθόν, οπότε όταν ήρθε η πρόταση σκέφτηκα ότι είναι μία πολύ καλή ευκαιρία για εμένα και ήμουν πολύ θετικός να έρθω. Είναι μία πολύ καλή ευκαιρία για εμένα το να παίξω στον ΠΑΟΚ και σίγουρα θεωρώ ότι είμαι έτοιμος. Πιστεύω ότι μπορώ να ανταποκριθώ σε υψηλότερο επίπεδο από ότι αγωνιζόμουν και θα το δείξω μέσα στο γήπεδο», είπε αρχικά ο Keith Clanton και αναφέρθηκε στα σημεία που χαρακτηρίζουν το παιχνίδι του: «Είμαι πολύ καλός στο ριμπάουντ και το μεγάλο μου προσόν είναι ότι με ενδιαφέρει η ομάδα, δεν είμαι εγωιστής στο παιχνίδι μου και προσπαθώ πάντα να παίζω για το καλό της ομάδας».

Ο Keith Clanton αναφέρθηκε επίσης…

Στην προσαρμογή του:
«Πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει μία δυσκολία για το σημείο χρονικά που έρχομαι, αλλά νομίζω ότι μπασκετικά είμαι αρκετά έξυπνος παίκτης για να προσαρμοστώ και σίγουρα με τη βοήθεια των συμπαικτών μου, αλλά και του περιβάλλοντος που υπάρχει στην ομάδα θα ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα. Εγώ πάντως νιώθω έτοιμος για να παίξω το Σάββατο και να βοηθήσω την ομάδα».

Στη συνεργασία του με τον ΠΑΟΚ: «Θα πρέπει να εστιάσω αυτή τη στιγμή στα επόμενα παιχνίδια της ομάδας μέχρι το τέλος της σεζόν. Μπορεί να υπάρχει μία σκέψη να έχουμε μεγαλύτερη συνεργασία και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, ωστόσο πρέπει αυτή τη στιγμή να δω τους πρώτους αγώνες με τον ΠΑΟΚ. Ξέρω ότι σήμερα έχει μία σημαντική επέτειο η ομάδα για έναν Ευρωπαϊκό τίτλο που έχει κατακτήσει. Εύχομαι αυτό να σημαίνει πολλά. Να σημαίνει κάτι θετικό, κάτι ξεχωριστό».

Σε αυτά που γνωρίζει για τον ΠΑΟΚ: «Δε γνωρίζω πάρα πολλά πράγματα. Έχω μιλήσει με τον ατζέντη μου κυρίως για το ποιοι είναι οι συμπαίκτες μου και έμαθα πριν από λίγο και κάποια πράγματα για την ιστορία της ομάδας. Έχω δει ότι ο ΠΑΟΚ είχε μία συγκεκριμένη πορεία στο Eurocup, ότι έχει κερδίσει δύο Ευρωπαϊκούς τίτλους. Ξέρω για τον κόσμο της ομάδας και πόσο φανατικός είναι». (Στm: :lol: )

Στο Σοφοκλή Σχορτσανίτη και στον παίκτη του ΝΒΑ που θα ήθελε να μοιάσει: «Έχω ακούσει για τον Σχορτσανίτη και τον έχω δει στο ίντερνετ. Είδα ότι έχει πολλές ικανότητες και μεγάλο ταλέντο. Ξέρω ότι τον αποκαλούν Baby Shaq. Οι προπονητές μου στο κολέγιο μου έλεγαν ότι πρέπει να παρακολουθώ τον Al Jefferson και να προσπαθώ να παίζω σαν αυτόν. Είναι ο παίκτης που παρακολουθούσα περισσότερο».





Κύριος. Με απάντησε στο τέλος και στο

RoMaN έγραψε:
Keith Clanton έγραψε:Δεν γνωρίζω προσωπικά τους νέους μου συμπαίκτες, έχω όμως ακούει για αρκετούς από αυτούς και ανυπομονώ να βρεθώ και να παίξω μαζί τους».


Άσε ρε που μόνο έχεις ακούσει για τον μπαμπά σου, τον Schortsanitis!!!!


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Keith Clanton

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Μαρ 2016, 18:25

Εικόνα

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης