Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Ότι έχει σχέση με Συνδέσμους Φίλων του ΠΑΟΚ μας από την Ελλάδα και το εξωτερικό!!!

Re: Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:17

Δεν μίλησες για προειδοποίηση, μίλησες για κριτική, υποστηρίζοντας ότι η ανακοίνωση κάνει κριτική αν κατάλαβα καλά
κι ως τέτοια θα πρέπει να την εκλάβουμε.
Η της Πολίχνης δηλαδή τι είναι κριτική με προειδοποίηση μαζί;

zepos4 έγραψε:Είμαι ευτυχισμένος που έχω αυτόν τον μεγαλομέτοχο. έχει κάνει πολλά καλά στον ΠΑΟΚ,αλλά όπως τον αποθεώνω φωνάζοντας το ονομά του στο γήπεδο, έτσι πιστεύω ότι μπορώ να ασκήσω και κριτική για πράγματα που δεν μου αρέσουν.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:23

joshua έγραψε:Έχετε μπερδέψει κάποιοι το πως λειτουργεί ένας σύνδεσμος οπαδών και για να επιστρέψω στα περι ανιδιοτελειας τι πιο ιδιοτελές από το να χρησιμοποιείς το όνομα του ΠΑΟΚ για να βαφτίσεις την άποψη σου σημαντική.Οι συγκεκριμένες ανακοινώσεις δεν είναι τίποτα άλλο από το αποτέλεσμα σκέψης 3-4 ατόμων που τις εμπνέονται και τις στεγάζουν υπό την στέγη του ονόματος του ΠΑΟΚ συμπληρώνοντας ένα ΣΦ δίπλα.Οποιος νομίζει ότι γίνεται κάποιου είδους συνέλευσης υπό την παρουσία ενός ελάχιστου αριθμού ατόμων που υπό φυσιολογικές συνθήκες θα προσέθεταν ένα κύρος σε αυτή απλα γελιουνται.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:29

Η Θύρα 4, οι ΒΕΜ και οι ΣΦ Καβάλας, Πάτρας και Μυτιλήνης συμφωνούν με την ανακοίνωση του Πανελληνίου. Ίσως και άλλοι που δεν έχω δει.
flash4

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:31

Εγώ πάλι λέω να μείνω λίγο στο Υ.Γ., που απέφυγε να το παραθέσει-σχολιάσει, θετικά η αρνητικά, ο Απόστολος...
joshua έγραψε:Υ.Γ Για να προλάβω κάποιους να πω ότι γράφτηκα στο Παννεληνιο το 1988,σταμάτησα βέβαια να ασχολούμαι κάποιους μήνες αργότερα πέρα από την συνεύρεση στο γήπεδο γιατί ελάχιστα πράγματα μπορούν να συνδέσουν τους περισσότερους από εμάς με αυτούς που ως επί το πλείστον βρίσκουν στέγη εκεί.Ο παππούς ήταν μια εξαίρεση άλλα πραγματικά τα κοινά του με τα περισσότερα μέλη ήταν ελάχιστα.

Αφού είσαι περίπου 30 χρόνια "μακριά" απ τον σύνδεσμο, πώς είσαι τόσο σίγουρος για το πώς λειτουργεί σήμερα?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:37

Οι ... προειδοποιητικές απειλές είναι αθλιότητα, ας μην το πολυκουράζουμε μάγκες. Αυτή η ομάδα, που "δίνεται βορά στα νύχια των βαρβάρων", είναι δημιούργημα της παε, της οποίας προΐσταται ο Σαββίδης. Δεν την έφτιαξα ούτε εγώ, ούτε (ο όποιος) εσύ, ούτε τα μέλη των συνδέσμων κλπ με τις οικονομίες μας. Και το γήπεδο, εφοσον δρομολογηθούν όλα και μπει μπροστά, από άλλου τσέπη θα γίνει. Καλό είναι να μην προσπερνώνται έτσι εύκολα και αυτά. Τώρα αυτή η απόπειρα διαχωρισμού μεταξύ παε και Σαββίδη πώς γίνεται να επιχειρείται, σύμφωνα με ορισμένους, δεν πολυκατανοώ. Αν εστίαζε η ανακοίνωση μόνον στα των φανελων, θα μπορούσα να το δεχθώ. Αλλά κάνει αναφορές ποικίλες. Οπότε μάταιο, θεωρώ, να προσπαθούμε να αποδώσουμε αγαθές προθέσεις, που εκ του γραπτού αποτελέσματος δε φαίνεται να υπάρχουν. Τέλος πάντων, ας θεωρηθεί μια κακή παρένθεση.
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:41

Δύο μέρες ελεγα να μη σχολιάσω.

Αλλά το έχουμε τερματίσει ως οργανισμός πάλι.

Ωραία έγιναν λάθη.

Ωραία σωστές και οι αντιδράσεις.

Για μια φορά στην ιστορία μας δεν μπορούμε να σταματήσουμε να τρώμε τις σάρκες μας την ΚΡΙΣΙΜΗ ΣΤΙΓΜΗ;;

Τόσο υποχρεωμένοι νιώθουμε να αυτοκαταστραφουμε ΠΑΛΙ λίγο πριν φτάσουμε στην πηγή με το νερό;

Τις ατέλειωτες ευθύνες των διοικήσεων τις έχουμε πει

Τις ατέλειωτες μαλακίες των συνδέσμων κατά καιρούς τις έχουμε πει

Δε μπορούμε να δούμε ποιο είναι το πρακτικό συμφέρον του ΠΑΟΚ τώρα και να προχωρήσουμε;

Αφήστε που, για μένα, μετα τις αντιδραστεις των συνδεσμων όλοι είναι ευχαριστημένοι.

Το γήπεδο προχωράει
Ο κόσμος αντιδράει και δε κάνει σα πρόβατο

Σάλτσες και λασπες για έμμισθους ΠΑΟΚτσηδες στην τσέπη του Ιβάν πλέον δεν χωράνε

Προχωραμε καθαροί και ήσυχοι.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:47

Sick Bastard έγραψε:Δεν μίλησες για προειδοποίηση, μίλησες για κριτική, υποστηρίζοντας ότι η ανακοίνωση κάνει κριτική αν κατάλαβα καλά
κι ως τέτοια θα πρέπει να την εκλάβουμε.
Η της Πολίχνης δηλαδή τι είναι κριτική με προειδοποίηση μαζί;

zepos4 έγραψε:Είμαι ευτυχισμένος που έχω αυτόν τον μεγαλομέτοχο. έχει κάνει πολλά καλά στον ΠΑΟΚ,αλλά όπως τον αποθεώνω φωνάζοντας το ονομά του στο γήπεδο, έτσι πιστεύω ότι μπορώ να ασκήσω και κριτική για πράγματα που δεν μου αρέσουν.

Φίλε μου εγώ απάντησα στον joshua στο ότι γίνεται μόνο κριτική και καμία στήριξη.
Προφανώς και η ανακοίνωση της Πολίχνης δεν έχει καμία σχέση με αυτή του Πανελληνίου. Προφανώς και δεν την επικροτώ. Αλλά όπως είπα, δεν γίνεται να τα τσουβαλιάζουμε όλα. Εσύ δηλαδή τί πιστεύεις? Ότι επειδή ο Σαββίδης έκανε χίλια καλά, δεν έχουμε το δικαίωμα να κριτικάρουμε τα όποια λάθη του? Γιατί πρέπει να είναι κακοπροαίρετη κάθε κριτική?
zepos4

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:52

Καμία κακή παρένθεση δεν είναι η ανακοίνωση του Πανελληνίου. Αν εσείς θέλετε να κρύβετε τα λάθη της ΠΑΕ κάτω από το χαλάκι και στο τέλος της χρονιάς να κλαίγεστε που μας έκλεψαν είναι η δική σας άποψη. Κάποιοι έχουν διαφορετική. Οι μισοί κολλάνε στην ατυχή αναφορά στη φωτοβολίδα και χάνουν την ουσία.
flash4

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:15

Εγώ θα ζητούσα από το paokmania αν μπορούσε να έρθει σε επαφή πχ με τον Παννεληνιο και να έκανε μια συνέντευξη με κάποιον από τους υπεύθυνους να μας εξηγήσει αν θέλει και μπορεί πως λειτουργεί ο Σύνδεσμος και ειδικά με ποια διαδικασία συντάσσονται και βγαίνουν οι ανακοινώσεις.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:20

Τα λαθη της παε κανεις δεν θελει να τα κρυψει.

Αντιστοιχα ομως και οι συνδεσμοι θα πρεπει να κανουν την αυτοκριτικη τους σε οποια λαθη γινανε.

Ας μην πεταμε παντα το μπαλακι μονο στη διοικηση.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:34

flash4 έγραψε:Καμία κακή παρένθεση δεν είναι η ανακοίνωση του Πανελληνίου. Αν εσείς θέλετε να κρύβετε τα λάθη της ΠΑΕ κάτω από το χαλάκι και στο τέλος της χρονιάς να κλαίγεστε που μας έκλεψαν είναι η δική σας άποψη. Κάποιοι έχουν διαφορετική. Οι μισοί κολλάνε στην ατυχή αναφορά στη φωτοβολίδα και χάνουν την ουσία.

Τα λάθη της παε δε θα διορθωθούν ούτε με ... προειδοποιητικές "βολές" να επιλέξει η παε να πάει με το μέρος του όποιου συνδέσμου αλλιώς θα θεωρηθεί ... αντίπαλος ούτε με απόπειρες θολωσης των υδάτων σχετικά με φαινόμενα σαν της φωτοβολίδας τις προάλλες στη νέα Σμύρνη. Είναι κωμικό να τη "λες" σε κάποιον να μη σου κουνάει το δάχτυλο για κάτι και μιάμιση γραμμή παρακάτω να τον ... απειλείς με νόημα.
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:45

Προειδοποίηση; Αλλιώς τι;

Θα πάψουν να έρχονται γήπεδο και θα χάσει η Π.Α.Ε. λεφτά από τα εισιτήριά των;

Θα κάνουν ντου στα γραφεία της Π.Α.Ε.;

Θα αγοράσουν τις μετοχές και θα εκτοπίσουν τον Σαββίδη;

Θα ανατινάξουν την Τούμπα;

Θα στείλουν φάκελο με άνθρακα στον Σαββίδη;

Μακερώσουν;

Τι;
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:49

flash4 έγραψε:Οι μισοί κολλάνε στην ατυχή αναφορά στη φωτοβολίδα και χάνουν την ουσία.

Και ποια είναι η ουσία;

Για να δούμε τι λέει η ανακοίνωση:

Ξεκινάει με αντικυβερνητική ρητορική, επειδή οι πολιτικοί προσπαθούν να γλύψουν τον ΠΑΟΚ και να μαζέψουν καμία ψήφο, αλλά μετά επιτίθεται εναντίον της ΠΑΕ:
1. Επειδή χάρισε τις μπλούζες στους πολιτικούς (ειδικά την Νο 12),
2. Επειδή ήταν "λαλίστατη" στη ρίψη φωτοβολίδας
3. Επειδή δεν διαμαρτύρεται έντονα στον διορισμό των διαιτητών.
αναφέρει επίσης:
4. "να σταματήσει η ΠΑΕ να μας κουνάει το δάκτυλο" και ότι "δεν προστατεύει την επένδυσή της"
5. "Δεν μας τυφλώνουν οι εξαγγελίες νέων γηπέδων"
6. "Δεν θα αφήσουμε ΤΊΠΟΤΕ για ΤΙΠΟΤΕ να γκρεμιστεί, ούτε κόκκος σκυροδέματος"

και τελειώνει με απαράδεκτη επίθεση:
"Η θα ξυπνήσετε ή θα σας ξυπνήσουμε εμείς"
"Η μαζί μας, ή απέναντί μας".

Αυτό εν ολίγοις σημαίνει: Θα κάνετε Ο, ΤΙ εμείς θεωρούμε σωστό, αλλιώς θα ξεκινήσουμε πόλεμο.

Εγώ με αυτή την ανακοίνωση, είμαι αντίθετος. Μπορεί να έχει στοιχεία με τα οποία συμφωνώ, αλλά το ύφος της δεν δείχνει μέλος της οικογένειας ΠΑΟΚ.
Διαφωνώ πλήρως με την έκφραση "μας κουνάει το δάχτυλο" ίσως γιατί έβγαλε (ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ) ανακοίνωση εναντίον του ανθρωπόμορφου κτήνους που έριξε την φωτοβολίδα.

Το φαιδρό είναι ότι μιλάει και για προστασία επένδυσης! Ποιάς επένδυσης; Ποιών χρημάτων; Των δικών σας;

Δεν μπορεί να μην καταλαβαίνει κανείς πού θα ήταν σήμερα ο ΠΑΟΚ, αν ο Ιβάν δεν έριχνε στον ΠΑΟΚ τα ωραία του χρήματα.
Δεν μπορεί να μην γίνεται κατανοητό το άθλιο παιχνίδι που παίζουν οι μεγαλοεπιχειρηματίες στην πλάτη του Ιβάν.
Δεν μπορεί να μην γίνεται κατανοητό πόσο διαβρωμένο είναι το ποδόσφαιρο στη χώρα μας και κάθε χρονιά το κατεστημένο σκαρφίζεται ολοένα και περισσότερα πράγματα προκειμένου ο ΠΑΟΚ να μην πετύχει τον στόχο του.

Δεν μπορεί να μην γίνεται κατανοητό ότι αυτό που φοβούνται ΟΛΟΙ οι εχθροί μας είναι ο ενωμένος ΠΑΟΚ.

Δεν μπορεί να μην καταλαβαίνουν οι σύνδεσμοι ότι κάποιοι τρίβουν τα χέρια τους με ικανοποίηση μετά από τις ανακοινώσεις αυτές.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:51

Πάντως με εκπλήσσει η σιωπή των Μακεδόνων...

Γιατί άραγε;
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:52

flash4 έγραψε:Καμία κακή παρένθεση δεν είναι η ανακοίνωση του Πανελληνίου. Αν εσείς θέλετε να κρύβετε τα λάθη της ΠΑΕ κάτω από το χαλάκι και στο τέλος της χρονιάς να κλαίγεστε που μας έκλεψαν είναι η δική σας άποψη. Κάποιοι έχουν διαφορετική. Οι μισοί κολλάνε στην ατυχή αναφορά στη φωτοβολίδα και χάνουν την ουσία.
Τι φωτοβολίδες στον τελικό και με Πανιώνιο σε ποιο χαλάκι τις κρύβουμε; ματς τα οποία κερδίζαμε; αν δεν λυθεί αυτό το πρόβλημα θα το ξαναβρουμε μπροστά μας σε χειρότερη μορφή.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συνδεσμίτικα Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler