Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Ότι έχει σχέση με Συνδέσμους Φίλων του ΠΑΟΚ μας από την Ελλάδα και το εξωτερικό!!!

Re: Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 01:02

Πάντως καλό θα ήταν,πριν βγάλουν άλλη ανακοίνωση οι σύνδεσμοι μας....να έχουν βρει τον π@υστρογαυρο ή κρυφοχανουμο(διαλέξτε οποίο από τα δύο θέλετε)...και να τον εξαφανίσουν από τον ΠΑΟΚ....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τετ 12 Σεπ 2018, 01:06

Και ο πανελλήνιος και της Πολίχνης είναι ιστορικοί σύνδεσμοι...δεν κρίνουμε αυτό , κρίνουμε όμως τις τελευταίες ανακοινώσεις τους.
Όταν μια ανακοίνωση είναι προφανεστατα άστοχη δεν είναι κακό να επισημαίνεται.Δεν σημαίνει ότι θα ανοίξουμε εμφύλιο, αλλά δεν γίνεται να δικαιολογούνται τα αδικαιολόγητα.Με τον ίδιο τρόπο πρέπει να κρίνεται και η ΠΑΕ.
Αν θέλετε την εύνοια των μαζών, πρέπει να λέτε τα πιο χοντρά και τα πιο ηλίθια ψέματα.
Αδόλφος Χίτλερ
Άβαταρ μέλους
alp920

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Σεπ 2018, 01:14

Όταν στα καλά μούγγα και στα άσχημα είσαι λαλίστατος, τότε απέχεις από την αγάπη.

Είδατε πολλές ανακοινώσεις στήριξης για Lucescu, παίχτες, διοίκηση;

Αν έχω ένα παιδί και το κράζω στα στραβά, το μαλώνω, το φωνάζω, το βρίζω, το κάνω, το ράνω και όταν με φέρει καλό έλεγχο σπίτι, ή όταν κάνει κάτι καλό σε κάποιο άθλημα ή τέχνη και εγώ κοιτάω αλλού, τότε δεν είμαι μ@λ@κ@ς γονιός; Δεν χρήζω συμβουλών για το πώς θα μεγαλώσω σωστά το παιδί μου;

Ο οπαδός ακολουθεί...η δουλειά του είναι να είναι παρών και να στηρίζει. "Π.Α.Ο.Κ. στα εύκολα, ΠΑΟΚάρα στα δύσκολα". Όχι άδεια γήπεδα εκεί που δεν έχει τζάμπα είσοδο.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 01:31

joshua έγραψε:
zepos4 έγραψε:
Έχει στηριχτεί ποτέ συνδεσμιακα ο Σαββίδης στα τόσα χτυπήματα που έχει δεχτεί και δεν το θυμαμαι; Μιλάς για την χαρτινη.Ποιος έφτασε την ομάδα στο σημείο μετά από 34 χρόνια να χτυπάει για πρώτη φορά πρωταθλημα; Ο φουφουτος; Ποιος λες να πόνεσε πιο πολυ; Οι συνηθισμένοι στην φάπα για δεκαετιες παοκτσηδες η αυτός που λυσσαλέα παλεύει να ανατρέψει μια χούντα;

"Κάποτε είπες ότι τα χρέη του ΠΑΟΚ είναι δικά σου. Τώρα σου λέμε ότι τα λάθη σου είναι και δικά μας."
Υ.Γ. Εσύ την φαπα μπορεί να την συνηθισες. Εγώ όχι.
zepos4

Δημοσίευσηαπό tsou » Τετ 12 Σεπ 2018, 03:08

Εν προκειμένω είναι τόσο χαζοχαρούμενη η επικοινωνιακή πολιτική της ΠΑΕ ΠΑΟΚ που για 2 εκτυπωμένες φανέλες, πέρα απ΄το υλικό που δώσαμε στους κάτω μάστερ της φουστιάς να δημιουργούν κλίμα, βγήκαν και ανακοινώσεις συνδέσμων και δημιουργήθηκε μια αχρείαστη εσωστρέφεια.
Για 2 εκτυπωμένες φανέλες.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou

Δημοσίευσηαπό adidas1926 » Τετ 12 Σεπ 2018, 05:32

Ρε παιδια γιατί παραφραζετε το λόγο μου?Εθεσα ποτέ θεμα πως ο Πανελλήνιος ειναι πιο ΠΑΟΚ απο άλλους ή τιποτα τετοιο?Σχολιασα κανενός καποιο αρνητικο ή θετικό σχόλιο για την ανακοινωση?Τη δημοσιεύουν τα παιδια και λογικό ειναι,φορουμ ειναι,θα γινει σχολιασμός είτε θετικός είτε αρνητικός.

Αλλα άλλο η κριτική και άλλο η έλλειψη σεβασμού σε έναν απο τους ιστορικότερους συνδέσμους στην ελλαδα και σε ενα διαμάντι του ΠΑΟΚ σύμφωνα με οποιον εχει κανει εστω και μια εκδρομή στην αθηνα.Κανε την κριτικη σου λεγε οτι γουσταρεις αλλα λιγο σεβασμο ρε πουστ*η μου,τι ποσα μελη εχει ο Πανελληνιος.Μη πουλας ειρωνεία για τον Πανελλήνιο αμα δεν εχεις ιδέα,αστο να παει.
adidas1926

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 12 Σεπ 2018, 08:14

zepos4 έγραψε:
joshua έγραψε:
zepos4 έγραψε:
Έχει στηριχτεί ποτέ συνδεσμιακα ο Σαββίδης στα τόσα χτυπήματα που έχει δεχτεί και δεν το θυμαμαι; Μιλάς για την χαρτινη.Ποιος έφτασε την ομάδα στο σημείο μετά από 34 χρόνια να χτυπάει για πρώτη φορά πρωταθλημα; Ο φουφουτος; Ποιος λες να πόνεσε πιο πολυ; Οι συνηθισμένοι στην φάπα για δεκαετιες παοκτσηδες η αυτός που λυσσαλέα παλεύει να ανατρέψει μια χούντα;

"Κάποτε είπες ότι τα χρέη του ΠΑΟΚ είναι δικά σου. Τώρα σου λέμε ότι τα λάθη σου είναι και δικά μας."
Υ.Γ. Εσύ την φαπα μπορεί να την συνηθισες. Εγώ όχι.

7 χρόνια μια πρόταση και αυτή επειδή στο συγκεκριμένο λάθος έγινε ένας από εμάς,μπούκαρε στο γήπεδο σε μια στιγμή αδικίας,ονειρωξη στα μάτια πολλών...Την ίδια στιγμή έχουν χυθεί τόνοι μελάνης κριτικης για τον τρόπο που ασκεί διοικηση σε ύφος μάλιστα "κάτσε καλά,γιατί θα σε ξυπνήσουμε" όπως έγραψαν και χτες...

Υ.Γ Αλήθεια εσύ που δεν συνηθίσες στην φάπα πως αντιδρούσε τόσα χρόνια και ακόμα περισσότερο τι πέτυχες πριν την έλευση Σαββιδη;
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Σεπ 2018, 08:19

Δεν συνήθισε στην φάπα; κόκκινος ήταν ο σβέρκος μας από τις φάπες και τα χτυπήματα συμπόνιας στην πλάτη μας ότι δήθεν θέλουν τον ΠΑΟΚ δυνατό......

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό gpaok » Τετ 12 Σεπ 2018, 08:21

adidas1926 έγραψε:Ρε παιδια γιατί παραφραζετε το λόγο μου?Εθεσα ποτέ θεμα πως ο Πανελλήνιος ειναι πιο ΠΑΟΚ απο άλλους ή τιποτα τετοιο?Σχολιασα κανενός καποιο αρνητικο ή θετικό σχόλιο για την ανακοινωση?Τη δημοσιεύουν τα παιδια και λογικό ειναι,φορουμ ειναι,θα γινει σχολιασμός είτε θετικός είτε αρνητικός.

Αλλα άλλο η κριτική και άλλο η έλλειψη σεβασμού σε έναν απο τους ιστορικότερους συνδέσμους στην ελλαδα και σε ενα διαμάντι του ΠΑΟΚ σύμφωνα με οποιον εχει κανει εστω και μια εκδρομή στην αθηνα.Κανε την κριτικη σου λεγε οτι γουσταρεις αλλα λιγο σεβασμο ρε πουστ*η μου,τι ποσα μελη εχει ο Πανελληνιος.Μη πουλας ειρωνεία για τον Πανελλήνιο αμα δεν εχεις ιδέα,αστο να παει.

ΠΟΥ ακριβώς την πούλησα αδερφέ την ειρωνεία; ναι δεν ξέρω τι γίνεται στον Πανελλήνιο όμως ζώντας 40 χρόνια στην Αθήνα ξέρω καλά πολλά άλλα πράγματα. Το να θελήσω να μάθω πόσους πραγματικά αντιπροσωπεύει μια ανακοίνωση υπό την υπογραφή του Πανελληνιου που το βλέπεις λάθος; βγήκαν 2 ανακοινώσεις που διχασαν, είτε το θες είτε όχι. Ήθελα να μάθω λοιπόν πόσοι περίπου έχουν αυτή την άποψη... Βλέπεις λάθος; είπα ότι πρέπει να κλείσει ο Πανελλήνιος;
gpaok

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 09:11

Σωστα. Ειναι ανακοινωσεις στο ονομα του ΠΑΟΚ, με τις οποιες δε συμφωνω και βλεπω πως και η πλειοψηφια των συνοπαδων μου δεν συμφωνει και θα ηθελα να εχω εκτιμηση περιπου τι ογκος οπαδων τις υπογραφει. Που ειναι το κακο; Καμια ειρωνεια δεν ειχε η ερωτηση του gpaok. Το ειπε κι ολας οτι ρωταει στα σοβαρα, οχι ρητορικα δηλαδη.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 09:34

joshua έγραψε:7 χρόνια μια πρόταση και αυτή επειδή στο συγκεκριμένο λάθος έγινε ένας από εμάς,μπούκαρε στο γήπεδο σε μια στιγμή αδικίας,ονειρωξη στα μάτια πολλών...Την ίδια στιγμή έχουν χυθεί τόνοι μελάνης κριτικης για τον τρόπο που ασκεί διοικηση σε ύφος μάλιστα "κάτσε καλά,γιατί θα σε ξυπνήσουμε" όπως έγραψαν και χτες...

Υ.Γ Αλήθεια εσύ που δεν συνηθίσες στην φάπα πως αντιδρούσε τόσα χρόνια και ακόμα περισσότερο τι πέτυχες πριν την έλευση Σαββιδη;

Αν δεν κάνω λάθος η ανακοίνωση αναφέρεται στην παε και όχι στον Σαββίδη. και μην μου πεις ότι είναι το ίδιο.
χρόνια φωνάζουμε ότι η παε έχει κάποια ανίκανα στελέχη που μόνο καλό δεν κάνουν.
φίλε joshua είμαι 46 ετών και ποτέ δεν ανήκα στο συνδεσμιακό κίνημα. Επίσης δεν μπορώ να τσουβαλιάσω όλους τους συνδέσμους.Είμαι ευτυχισμένος που έχω αυτόν τον μεγαλομέτοχο. έχει κάνει πολλά καλά στον ΠΑΟΚ,αλλά όπως τον αποθεώνω φωνάζοντας το ονομά του στο γήπεδο, έτσι πιστεύω ότι μπορώ να ασκήσω και κριτική για πράγματα που δεν μου αρέσουν.
zepos4

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 09:50

sic-4 έγραψε:Σωστα. Ειναι ανακοινωσεις στο ονομα του ΠΑΟΚ, με τις οποιες δε συμφωνω και βλεπω πως και η πλειοψηφια των συνοπαδων μου δεν συμφωνει και θα ηθελα να εχω εκτιμηση περιπου τι ογκος οπαδων τις υπογραφει. Που ειναι το κακο; Καμια ειρωνεια δεν ειχε η ερωτηση του gpaok. Το ειπε κι ολας οτι ρωταει στα σοβαρα, οχι ρητορικα δηλαδη.

μου θυμίζει αυτό που γίνεται στα ραδιόφωνα. Βγαίνουν 10 20 30 άτομα,κράζουν και μετά λένε ότι αυτή είναι η άποψη των οπαδών. Εμείς οι υπόλοιποι που δεν βγαίνουμε και έχουμε άλλη άποψη δεν μετράμε.
Την ανακοίνωση του Πανελληνιου την προσυπογράφει και η Θύρα 4.Τί σημαίνει αυτό?Ότι αυξάνεται ο όγκος οπαδών?
Είτε μας αρέσει,είτε όχι οι σύνδεσμοι αντιπροσωπεύουν ένα μεγάλο κομμάτι του λαού του ΠΑΟΚ με τα καλά τους και τα στραβά τους. Ο καθένας έχει την άποψή του. Δεν γίνεται να συμφωνούμε πάντα. Αν συμφωνούσαμε πάντα θα είμασταν γαυροι, όχι ΠΑΟΚ.
zepos4

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 12 Σεπ 2018, 10:23

Έχετε μπερδέψει κάποιοι το πως λειτουργεί ένας σύνδεσμος οπαδών και για να επιστρέψω στα περι ανιδιοτελειας τι πιο ιδιοτελές από το να χρησιμοποιείς το όνομα του ΠΑΟΚ για να βαφτίσεις την άποψη σου σημαντική.Οι συγκεκριμένες ανακοινώσεις δεν είναι τίποτα άλλο από το αποτέλεσμα σκέψης 3-4 ατόμων που τις εμπνέονται και τις στεγάζουν υπό την στέγη του ονόματος του ΠΑΟΚ συμπληρώνοντας ένα ΣΦ δίπλα.Οποιος νομίζει ότι γίνεται κάποιου είδους συνέλευσης υπό την παρουσία ενός ελάχιστου αριθμού ατόμων που υπό φυσιολογικές συνθήκες θα προσέθεταν ένα κύρος σε αυτή απλα γελιουνται.

Υ.Γ Για να προλάβω κάποιους να πω ότι γράφτηκα στο Παννεληνιο το 1988,σταμάτησα βέβαια να ασχολούμαι κάποιους μήνες αργότερα πέρα από την συνεύρεση στο γήπεδο γιατί ελάχιστα πράγματα μπορούν να συνδέσουν τους περισσότερους από εμάς με αυτούς που ως επί το πλείστον βρίσκουν στέγη εκεί.Ο παππούς ήταν μια εξαίρεση άλλα πραγματικά τα κοινά του με τα περισσότερα μέλη ήταν ελάχιστα.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 12 Σεπ 2018, 10:29

zepos4 έγραψε:
joshua έγραψε:7 χρόνια μια πρόταση και αυτή επειδή στο συγκεκριμένο λάθος έγινε ένας από εμάς,μπούκαρε στο γήπεδο σε μια στιγμή αδικίας,ονειρωξη στα μάτια πολλών...Την ίδια στιγμή έχουν χυθεί τόνοι μελάνης κριτικης για τον τρόπο που ασκεί διοικηση σε ύφος μάλιστα "κάτσε καλά,γιατί θα σε ξυπνήσουμε" όπως έγραψαν και χτες...

Αν δεν κάνω λάθος η ανακοίνωση αναφέρεται στην παε και όχι στον Σαββίδη. και μην μου πεις ότι είναι το ίδιο.
χρόνια φωνάζουμε ότι η παε έχει κάποια ανίκανα στελέχη που μόνο καλό δεν κάνουν.
φίλε joshua είμαι 46 ετών και ποτέ δεν ανήκα στο συνδεσμιακό κίνημα. Επίσης δεν μπορώ να τσουβαλιάσω όλους τους συνδέσμους.Είμαι ευτυχισμένος που έχω αυτόν τον μεγαλομέτοχο. έχει κάνει πολλά καλά στον ΠΑΟΚ,αλλά όπως τον αποθεώνω φωνάζοντας το ονομά του στο γήπεδο, έτσι πιστεύω ότι μπορώ να ασκήσω και κριτική για πράγματα που δεν μου αρέσουν.

Κριτική: ''Κοίτα, νομίζω ότι αυτό που κάνεις, δεν το κάνεις καλά και επειδή είμαι και κάπως ειδικός πάνω στο ζήτημα, θα σου έλεγα να το κάνεις έτσι και μάλλον θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα απ αυτά που έχεις τώρα και δυσκολεύεις τη ζωή σου.''

Απειλή: ''Κοίτα, αν δεν το κάνεις αυτό, όπως θέλω εγώ, θα έχουμε μανούρες''

Ανακοίνωση Πανελληνίου: ''Καλείται η παε να σταματήσει να μας κουνάει το δάχτυλο, όταν αφήνει στη τύχη της για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά την επένδυση στο αγωνιστικό τμήμα, βορά στα νύχια των πρωκταθλητών των δικαστικών αιθουσών. Καλείται η παε να σεβαστεί τα όσια και ιερά του Π.Α.Ο.Κ. γιατί εμείς οι μίζεροι δεν τυφλωνόμαστε από τις δήθεν εξαγγελίες νέων γηπέδων και αυτά μας είναι πλήρως αδιάφορα στη χώρα των ήξεων αφίξεων. Δεν μας νοιάζουν τα κλικ σας, το κους κους και τα περί ανέμων και υδάτων, όταν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά επιχειρείται η σκύλευση της ομάδας στα παρασκήνια. Σας διαβεβαιώνουμε ότι δεν θα αφήσουμε με ΤΙΠΟΤΑ και για ΤΙΠΟΤΑ να γκρεμιστεί ούτε κόκκος σκυροδέματος από το γήπεδο ιδιοκτησία και κόπο των παππούδων μας, χωρίς τη διασφάλιση της μάνας του Συλλόγου. Με λύσσα σε όλα τα πέταλα, με εισιτήρια ή μεμονωμένα. Αποφασίστε, ή θα ξυπνήσετε ή θα σας ξυπνήσουμε εμείς. Ή μαζί μας ή απέναντί μας.''

Σε ποιό απ τα δύο είναι πιο κοντά κατά τη γνώμη σου;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τετ 12 Σεπ 2018, 10:53

Να υποθέσω ότι η προειδοποίηση δεν παίζει. Γιατί εμένα έτσι μου φαίνεται. Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος εγώ και να έχεις δίκιο εσύ.
zepos4

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συνδεσμίτικα Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler