Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Ότι έχει σχέση με Συνδέσμους Φίλων του ΠΑΟΚ μας από την Ελλάδα και το εξωτερικό!!!

Re: Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 00:04

Να μην πάνε οκ, ντόμπρο και σεβαστό! Γενικά η ανακοίνωση γαμάτη. Αναφέρονται και στην επαναφορά του ιδιωνύμου, τη στέρηση δυνατότητας έφεσης για αποφάσεις περί αθλητικών αδικημάτων και τις 6 ώρες στο τμήμα σε μέρες αγώνων (!), την απαγόρευση παρακολούθησης αγώνα ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ αθλήματος από 2 έως 5 χρόνια, όλα αυτά που δεν στάθηκε κανείς..

Αλλά γιατί να κλείσει ΟΛΗ η 4;; Ας πάνε όσοι θέλουν να πάνε, ας μείνουν οι ΣΦ απ'έξω..

BlackFriday έγραψε:Λέει "Σύνδεσμοι Φίλων ΠΑΟΚ". Δεν μιλάμε για έναν σύνδεσμο.

Και οι Συκιές;
Υπερήφανος μικρομέτοχος ΚΑΕ ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 00:52

Όντας εμβολιασμενος, δίνω συγχαρητήρια στην θύρα 4 όπως το ίδιο είχα πει και για την ορίτζιναλ21. Οι διακρίσεις είναι γελοίες. Ή όλοι μαζί ή κανεις. Ο ΠΑΟΚ δεν είναι για πλούσιους ή φτωχούς, για αριστερούς ή δεξιούς, για Έλληνες ή ξένους, για εμβολιασμένους ή μη. Ο ΠΑΟΚ είναι για όλους μας.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 00:53

"Δυσκολεύομαι λίγο. Δεν θες να εμβολιαστεις, καλά κάνεις, δικό σου θέμα.
Θέλω να εμβολιαστω και εμβολιάστηκα,καλά κάνω, δικό μου θέμα.
Την θύρα 4 γιατί μου λες ότι θα μείνει κλειστή;
Γιατί μου απαγορεύεις να παω;
Γιατί λες ότι θα μείνει κλειστό κάτι που δεν σου ανήκει;
Πραγματικά δυσκολεύομαι να καταλάβω.
Παίρνεις τις αποφάσεις σου, παίρνω τις δικές μου.
Δεν με ενδιαφέρει η κόντρα σου με την επιστήμη, με την λογική και με την κυβέρνηση .
Δεν μπορείς όμως εσύ να μου κλείσεις μια θύρα του γηπέδου μου.
Λυπάμαι αλλά δεν με αντιπροσωπεύεις."

+1926
ΕΞΩ ΟΙ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 00:54

gika έγραψε:Όντας εμβολιασμενος, δίνω συγχαρητήρια στην θύρα 4 όπως το ίδιο είχα πει και για την ορίτζιναλ21. Οι διακρίσεις είναι γελοίες. Ή όλοι μαζί ή κανεις. Ο ΠΑΟΚ δεν είναι για πλούσιους ή φτωχούς, για αριστερούς ή δεξιούς, για Έλληνες ή ξένους, για εμβολιασμένους ή μη. Ο ΠΑΟΚ είναι για όλους μας.

Αποφασισε ομως. Το γηπεδο ειναι για ολους μας ή η 4 ειναι ιδιοκτησια τους?
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό george188 » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 00:55

Dimg4 έγραψε:"Δυσκολεύομαι λίγο. Δεν θες να εμβολιαστεις, καλά κάνεις, δικό σου θέμα.
Θέλω να εμβολιαστω και εμβολιάστηκα,καλά κάνω, δικό μου θέμα.
Την θύρα 4 γιατί μου λες ότι θα μείνει κλειστή;
Γιατί μου απαγορεύεις να παω;
Γιατί λες ότι θα μείνει κλειστό κάτι που δεν σου ανήκει;
Πραγματικά δυσκολεύομαι να καταλάβω.
Παίρνεις τις αποφάσεις σου, παίρνω τις δικές μου.
Δεν με ενδιαφέρει η κόντρα σου με την επιστήμη, με την λογική και με την κυβέρνηση .
Δεν μπορείς όμως εσύ να μου κλείσεις μια θύρα του γηπέδου μου.
Λυπάμαι αλλά δεν με αντιπροσωπεύεις."

+1926

συμφωνώ απόλυτα
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 00:58

Dimg4 έγραψε:
gika έγραψε:Όντας εμβολιασμενος, δίνω συγχαρητήρια στην θύρα 4 όπως το ίδιο είχα πει και για την ορίτζιναλ21. Οι διακρίσεις είναι γελοίες. Ή όλοι μαζί ή κανεις. Ο ΠΑΟΚ δεν είναι για πλούσιους ή φτωχούς, για αριστερούς ή δεξιούς, για Έλληνες ή ξένους, για εμβολιασμένους ή μη. Ο ΠΑΟΚ είναι για όλους μας.

Μπορεί να εννοούν ότι δεν θα πάνε αυτοί. Δεν νομίζω να κάθονται απ έξω και να δέρνουν όποιον πάει να μπει.
Αλλά ακόμα και αν δεν βγουν εισητηρια για την 4 σε συνεννόηση με την ΠΑΕ, δεν θα μας στερήσει κάτι εφόσον το γήπεδο θα ανοίξει με μειωμένη χωρητικότητα.

Αλλά και μόνο που η κυβέρνηση απαγορεύει την είσοδο στο σπίτι τους σε χιλιάδες αδέρφια μας θα έπρεπε να κατέβουμε Αθήνα και να τους πηδήξουμε. Το συμβολικό κλείσιμο μιας θύρας είναι το ελάχιστο που πρέπει να κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 01:02

gika έγραψε:
Dimg4 έγραψε:

Μπορεί να εννοούν ότι δεν θα πάνε αυτοί. Δεν νομίζω να κάθονται απ έξω και να δέρνουν όποιον πάει να μπει.
Αλλά ακόμα και αν δεν βγουν εισητηρια για την 4 σε συνεννόηση με την ΠΑΕ, δεν θα μας στερήσει κάτι εφόσον το γήπεδο θα ανοίξει με μειωμένη χωρητικότητα.

Αλλά και μόνο που η κυβέρνηση απαγορεύει την είσοδο στο σπίτι τους σε χιλιάδες αδέρφια μας θα έπρεπε να κατέβουμε Αθήνα και να τους πηδήξουμε. Το συμβολικό κλείσιμο μιας θύρας είναι το ελάχιστο που πρέπει να κάνουμε.

οχι φιλε μου, οπως εσυ πχ δε θες το εμβολιο δε θα κλεισεις μια θυρα για να μην πηγαινω εγω. Τραγικη ανακοινωση
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 01:12

Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω.

Όπως στο τραπέζι το μεσημέρι καθόμαστε και εγώ και ο ανεμβολιαστος αδερφός μου, όπως στα γενέθλια μου θα έρθουν και οι εμβολιασμένοι και οι ανεμβολιαστοι φίλοι μου, ετσι και στο γήπεδο έχουμε όλοι την υποχρέωση να είμαστε εκεί, και όχι μόνο εμείς, αλλά να φροντίσουμε να είναι και όλα τα αδέρφια μας.

Εμβολιαστείτε γιατί θα σώσετε τον εαυτό σας και τους γύρω σας.
Ζητήστε όμως και ισότητα για όλους ανεξάρτητα της επιλογής τους.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 02:54

Στην Ολλανδία που παίξαμε τις προάλλες, στο Φίλιπς Στάντιον, με την Eindhoven ίσχυαν τα εξής σε μια χώρα που έχει παρόμοιο ποσοστό εμβολιασμένων με εμάς.

- Σαφώς και τα εισιτήρια ήταν λιγότερα της συνολικής χωρητικότητας

- Δεν ήταν υποχρεωμένοι να φοράνε οι παρευρισκόμενοι μάσκα

-Ειχαν δικαίωμα εισόδου οι εμβολιασμένοι, οι νοσήσαντες, οι έχοντες να επιδείξουν self test ή rapid test

Γιατί δεν μπορεί να γίνει το ίδιο και εδώ;

Για μένα καλύτερα η Θύρα 4 να παραμείνει κλειστή ως συμβολική ένδειξη διαμαρτυρίας κατά του διαχωρισμού των οπαδών σε εμβολιασμένους και ανεμβολίαστους, παρά να έχει μια γελοία εικόνα όπου θα είναι τρεις και ο κούκος.

Δυστυχώς και φέτος, ακόμα και όσοι παραβρεθούμε στο γήπεδο, αν δεν αλλάξει κάτι, θα είναι μια χρονιά ξενερώματος, μια χρονιά μη κανονικότητας, μια χρονιά που δεν θα θέλουμε να ξαναζήσουμε ή να θυμόμαστε.

Μόνη ελπίδα μας το αγωνιστικό τμήμα εντός του αγωνιστικού χώρου για οτιδήποτε καλό και για οτιδήποτε θα θέλουμε να θυμόμαστε όπως έγινε φέτος με την κατάκτηση του Κυπέλλου απέναντι στο γάβρο, που την χαρήκαμε φανταστικά και θα τη θυμόμαστε για πάντα.

Συμφωνώ με την Ανακοίνωση των Συνδέσμων του ΠΑΟΚ

Δεν είναι πολιτικάντικη / διπλωματική όπως των γάβρων, ούτε να 'χαμε να λέγαμε με ευχολόγια όπως της φλορίτζιναλ που δεν αγοράζουν διάρκειας.

Τα αδέρφια μας και διαρκείας παίρνουν και διαθέτουν και ας μην πάνε ή παραβρεθούν, για να στηρίξουν την ομάδα.

Είναι ντόμπρα και ξεκάθαρη η απόφαση και γεννά συνέπειες που μας δυσκολεύουν/ πληγώνουν / πονάνε όλους, αν και είναι απαραίτητο για να καταδειχτεί με τον πιο περίτρανα τρόπο ότι,

οι Οργανωμένοι Οπαδοί του ΠΑΟΚ είναι κατά του ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥ των ΟΠΑΔΩΝ και το κάνουν με ΠΡΑΞΕΙΣ δύσκολες και οδυνηρές και όχι μόνο λόγια όπως οι άλλοι ουτιδανοί των λοιπών ομάδων.

Μπράβο στα παιδιά των ΣΦ του ΠΑΟΚ.

Πάντα ήταν και θα είναι η καρδιά και η ψυχή αυτού του Σωματείου, μαζί με τον υπόλοιπο βέβαια ΛΑΟ που νομίζω ότι στη συντριπτική του πλειονοτητα θα συνταχθεί με αυτή την δύσκολη αλλά ηθικά ακέραιη απόφαση που πήραν.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό JohnEconomist » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 05:45

Είμαι εμβολιασμένος. Σύμφωνα όμως με τα επιστημονικά δεδομένα, τα γνωστά αυτή τη χρονική στιγμή, υπάρχει πιθανότητα, έστω και μικρή, να κολλήσω τον ιό. Δεν θέλω να ρισκάρω να κολλήσω. Επομένως, δεν θέλω να είμαι κοντά σε ανεμβολίαστους. Και στον ίδιο τον αδερφό μου, όσο δεν ήταν εμβολιασμένος, του είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν μπορώ να τον δω. Τον είδα, μετά από πολλούς μήνες την Κυριακή αφού ήταν πια εμβολιασμένος. Σημειωτέον, ότι δεν ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου. Αλλά, να τι συνέβη σε γνωστό μου 40 ετών πολύ αθλητικό τύπο:
Άρπαξε κορονοιό χωρίς να νοσήσει, μόνο με κάτι κομμάρες για δυο τρείς μέρες. Ένα μήνα μετά άρχισε να έχει λιποθυμικές τάσεις. Πήγε στο γιατρό και μετά από εξετάσεις διαπιστώθηκε ότι ο ιός είχε πειράξει τον φλεβοκόμβο και του έκανε αρρυθμίες και βραδυκαρδίες.Αποτέλεσμα: Έβαλε βηματοδότη.
Δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να παρευρεθώ σε γήπεδο με ανεμβολίαστους. Με αυτή την έννοια οι ανεμβολίαστοι αποκλείουν εμένα και τους άλλους που σκέπτονται όπως εγώ. Άρα σε οποιαδήποτε περίπτωση υπάρχει αποκλεισμός. Αυτό ΔΕΝ το καταλαβαίνουν οι συντάκτες της ανακοίνωσης. Όπως συμβαίνει πολλές φορές υπάρχει μυωπία.
Η δική μου ΠΡΟΤΑΣΗ είναι να μοιραστούν τα παιχνίδια και τη μια εβδομάδα να πηγαίνουν μόνο οι εμβολιασμένοι και την επόμενη όσοι θέλουν μικτά.
JohnEconomist

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 06:06

χα. και να έρθει το ΠΑΟΚ γαύρος και να είναι η εβδομάδα που το βλέπεις απο τιβι....

Φίλε μου, να σε ενημερώσω για κάτι, ώστε να διευκρινιστεί στο μυαλό σου:
η μόνη διαφορά μεταξύ ενός εμβολιασμένου κ ενός ανεμβολίαστου, είναι το επίπεδο νόσησης.
και ο εμβολιασμένος μπορεί να κολλήσει τον ιό, όπως ο ανεμβολίαστος.
Ο εμβολιασμένος όμως δεν θα νοσήσει σε βαθμό να χρειάζεται μηχανική ενίσχυση στην αναπνοή του, εναντιθέσει με τον ανεμβολίαστο που αν νοσήσει βαριά, θα χρειαστεί διασωλήνωση.

Αν το καλοσκεφθείς, ένας εμβολιασμένος είναι πιο επικίνδυνος μεταδότης του ιού, ακριβώς επειδή δεν νοσεί, άρα δεν παρουσιάζει συμπτώματα, άρα δεν γνωρίζει πως έχει κολλήσει τον ιό, άρα συνεχίζει να κυκλοφορεί μεταδίδοντάς τον.

Εν προκειμένη, είμαι ενάντια στον διαχωρισμό. Αυτός που επιλέγει να μην εμβολιαστεί, παίρνει το ρίσκο του.
Αν θέλει να κάτσει δίπλα σε εμβολιασμένους, που μπορεί να είναι φορείς του ιού χωρίς να το γνωρίζουν, να τον κολλήσουν και να καταλήξει στο νοσοκομείο, είναι ένα ενδεχόμενο αυτού του ρίσκου.
Θεωρώ πως πρέπει να μην υπάρξει διαχωρισμός.

.
gpap

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 06:42

Αν τους ενοιαζε να μην υπαρχουν διαχωρισμοι δε θα ανοιγαν ακομα τα γηπεδα κλπ.Θα περιμεναν μ αλλο.πανδημια εχουμε.
Ο διαχωρισμος ειναι πολιτικη επιλογη.
Για μενα δε νοειται να ειμαι σε ενα μαγαζι, απο εξω να περασει φιλος μου ανεμβολιαστος κ αντι να τον χαιρετισω κ να τον φωναξω να κερασω ενα ποτηρι, να κρυβομαι.
Επισης κ εμβολιασμενος σε εμβολιασμενο μεταδιδει.Αν αγχωνεσαι τοσο φορα μια καλη μασκα.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 07:06

Πρέπει να διευκρινιστεί κάτι.
Άλλο κάνω αποχή άλλο μένει κλειστό ένα τεράστιο κομμάτι της Τούμπας.
Αν γίνει κάτι τέτοιο προφανώς θα γίνει με απόφαση της ΠΑΕ.
Αν γίνει κάτι τέτοιο προφανώς δεν θα βγουν διαρκείας μέχρι εκείνο το παιχνίδι τουλάχιστον και πιθανόν πιο μετά.

Για μένα πιο σοβαρό είναι το κομμάτι για το ιδιώνυμο.
Πάλι δηλαδή μπορεί να σε καταστρέψουν τη ζωή για μια ανοησία της στιγμής ή να σε τρέχουν με ψεύτικα στοιχεία και εσύ να είσαι στη στενή ενώ δολοφόνοι, βιαστές, παιδεραστές, κλέφτες εκατομμυρίων, ναρκέμποροι να έχουν περισσότερα δικαιώματα;;;
Και για ποια βία των γηπέδων μιλάμε; Στα περισσότερα ματς δεν υπάρχουν καν φιλοξενούμενοι.
Υποτίθεται ότι υπάρχουν όλα τα ηλεκτρονικά μέσα να βρεις και να απομονώσεις τους προβληματικούς.
Άβαταρ μέλους
fossa

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 07:21

barlow4 έγραψε:Αν τους ενοιαζε να μην υπαρχουν διαχωρισμοι δε θα ανοιγαν ακομα τα γηπεδα κλπ.Θα περιμεναν μ αλλο.πανδημια εχουμε.

Και αυτό θα ήταν άδικο για τους εμβολιασμένους.
Και τα γήπεδα ολόαδεια πάλι που ούτε στη τηλεόραση δεν σου κάνει όρεξη να το δεις κι ας είναι τελικός Μουντιάλ.
Εμβολιασμένος να κολλήσει εμβολιασμένο είναι πολύ μικρότερη η πιθανότητα και σίγουρα με πολύ μικρότερο φορτίο μη γράφετε ψέματα.
Επίσης δεν είναι μόνο το μικρό έστω ποσοστό πιθανότητας θανάτου. Υπάρχουν και δεκάδες συνάνθρωποί μας που λόγω covid θα έχουν προβλήματα για μήνες και χρόνια.
Άβαταρ μέλους
fossa

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 07:27

fossa έγραψε:Εμβολιασμένος να κολλήσει εμβολιασμένο είναι πολύ μικρότερη η πιθανότητα και σίγουρα με πολύ μικρότερο φορτίο μη γράφετε ψέματα.
Επίσης δεν είναι μόνο το μικρό έστω ποσοστό πιθανότητας θανάτου. Υπάρχουν και δεκάδες συνάνθρωποί μας που λόγω covid θα έχουν προβλήματα για μήνες και χρόνια.

φίλε, σφάλεις.
Όπως μπορεί να κολλήσει ένας μη εμβολιασμένος, έτσι μπορεί να κολλήσει ένας εμβολιασμένος.
Η διαφορά του εμβολιασμένου είναι πως δεν νοσεί, όχι πως δεν κολλάει ή πως δεν μεταδίδει.

Ίδιες λοιπόν πιθανότητες έχει να κολλήσει ένας εμβολιασμένος έναν εμβολιασμένο και έναν μη εμβολιασμένο.

Οι εμβολιασμένοι απέκτησαν ανοσία, δηλαδή δεν νοσούν. Καμία σχέση η ανοσία με το αν κολλάνε τον ιό και αν τον μεταδίδουν.

μεγαλύτερο λοιπόν ρίσκο έχει ένας μη εμβολιασμένος να έρθει σε επαφή με εμβολιασμένο, διότι δεν μπορεί να φανεί αν ο δεύτερος έχει τον ιό ή όχι (λόγω μη συμπτωμάτων νόσησης).

Το γράφω ξανά:
είμαι κατά του διαχωρισμού των πολιτών.
Όποιος επιλέγει να μην εμβολιαστεί, παίρνει και το ρίσκο του και τις ευθύνες του.
gpap

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συνδεσμίτικα Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler