Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 88-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 18 Μαρ 2017, 21:11

Καπου διαβασα οτι ο Αυστραλος εχει συμβολαιο με την αυστραλεζικη ομαδα του για του χρονου..Σε εμας παιζει επειδη το πρωταθλημα εκει τελειωνει Φεβρουαριο,οποτε ηρθε να βγαλει κανα εξτρα μεροκαματο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 18 Μαρ 2017, 21:13

Dimg4 έγραψε:Για τον στόχο του φέτος στον ΠΑΟΚ: «Εγώ θα ήθελα το πρωτάθλημα, αλλά το σημαντικό είναι να είμαστε συγκεντρωμένοι στο επόμενο παιχνίδι και από εκεί και πέρα να δούμε τι θα έχουμε μπροστά μας».

Ελα ρε τρελε αυστραλε!! κανα 2 δεκαετιες αργησες για τετοιες δηλωσεις αλλα οκ


Ωραιες δηλωσεις αν και μαλλον λογω αγνοιας..τις προτιμω απο το "να ειμαστε ανταγωνιστικοι" πριν απο καθε ματς κοντρα στους απαταιωνιους..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 18 Μαρ 2017, 21:14

εγω το εχω πει, αν εριχνε απλα λιγα λεφτα ο ιβαν και αφηνε να δουλεψουν, σε μια διετια θα ερχοταν τιτλος
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 18 Μαρ 2017, 21:48

στο σημερινό ματσάκι είδαμε για πρώτη φορά την ομάδα μας να πιέζει, να κοιτάει να φύγει γρήγορα μπροστά, και ως εκ τούτου δεν παίξαμε το κλασικό παιχνίδι πλάτης του Κλάντον έτσι κατά κόρον όπως συνηθίζαμε...
έφταιγε και ο όγκος του Όρτον που είναι ΔΥΝΑΜΗ μέσα στο καλάθι, τι καλά να είχαμε αυτόν αντί για Γλυνια...

ο Αυστραλός έιναι τα πάντα όλα, ... ταχύτητα, αντίληψη, εκρηκτικότητα, θάρρος να πάει στο καλάθι, να πάρει το σούτ, δημιουργεί μόνος ανισσοροπία στον προσωπικό του αντίπαλο και τρυπάει την άμυνα... τι να πω, κορμί για μπάσκετ, υπερ-γυμνασμένος, έδωσε στην άμυνα άλλη διάσταση... μεταφορά μπάλας από τη μια μεριά στην άλλη αστραπιαία, καλή τρίπλα, καλές αποφάσεις, αν δηλαδή δεν είχες ΜκΦάντεν και του έδινες τα κλειδιά να πυροβολεί, τον βλέπω για 35 ποντους άνετα...
με λίγα λόγια, είναι ένας βελτιωμένος ΜκΓκραθ, με καλύτερο ένστικτο, καλύτερο κορμί, καλύτερο κατέβασμα, καλύτερο μπάσιμο, περίπου ισάξιο σουτ.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 18 Μαρ 2017, 22:16

Ακριβως. Με τετοιους παικτες ξεκινας να φτιαξεις ομαδα για να χτυπησεις τους βρυκολακες
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό GEOL » Κυρ 19 Μαρ 2017, 10:36

dtown έγραψε:Καπου διαβασα οτι ο Αυστραλος εχει συμβολαιο με την αυστραλεζικη ομαδα του για του χρονου..Σε εμας παιζει επειδη το πρωταθλημα εκει τελειωνει Φεβρουαριο,οποτε ηρθε να βγαλει κανα εξτρα μεροκαματο.

Με δανεισμό παίζει σε μας από την Adelaide 36ers μέχρι τέλη Μαίου.
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2307
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 19 Μαρ 2017, 10:45

KalamarGiannis έγραψε:στο σημερινό ματσάκι είδαμε για πρώτη φορά την ομάδα μας να πιέζει, να κοιτάει να φύγει γρήγορα μπροστά, και ως εκ τούτου δεν παίξαμε το κλασικό παιχνίδι πλάτης του Κλάντον έτσι κατά κόρον όπως συνηθίζαμε...
έφταιγε και ο όγκος του Όρτον που είναι ΔΥΝΑΜΗ μέσα στο καλάθι, τι καλά να είχαμε αυτόν αντί για Γλυνια...

ο Αυστραλός έιναι τα πάντα όλα, ... ταχύτητα, αντίληψη, εκρηκτικότητα, θάρρος να πάει στο καλάθι, να πάρει το σούτ, δημιουργεί μόνος ανισσοροπία στον προσωπικό του αντίπαλο και τρυπάει την άμυνα... τι να πω, κορμί για μπάσκετ, υπερ-γυμνασμένος, έδωσε στην άμυνα άλλη διάσταση... μεταφορά μπάλας από τη μια μεριά στην άλλη αστραπιαία, καλή τρίπλα, καλές αποφάσεις, αν δηλαδή δεν είχες ΜκΦάντεν και του έδινες τα κλειδιά να πυροβολεί, τον βλέπω για 35 ποντους άνετα...
με λίγα λόγια, είναι ένας βελτιωμένος ΜκΓκραθ, με καλύτερο ένστικτο, καλύτερο κορμί, καλύτερο κατέβασμα, καλύτερο μπάσιμο, περίπου ισάξιο σουτ.


και με συμβολαιο 3μηνο αν δεν μπερδευομαι...δυστυχως :cry:

εξαιρετικος παντως παιχτης ανοιγουν τα ματια σου οταν τον βλεπεις να παιζει διαβαζει εξαιερετικα το παιχνιδι...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 88-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 19 Μαρ 2017, 12:48

από την ελάχιστη εμπειρία μου στα εργασιακά που παίζω, έχω να πω το εξής: για να βγάλεις οποιαδήποτε φάση "δεις" κατά τη ροή του αγώνα, ΠΡΕΠΕΙ να έχεις γυμνασμένο σώμα, ταχύτητα-δύναμη-΄εκρηξη. Αλλιώς , δυστυχώς παιδεύεσαι άδικα... πολύ χειρότεροι αντίπαλοι -όπως ποδοσφαιριστές, αθλητές στίβου κλπ.- χωρίς να έχουν σχέση με τεχνική, καταφέρνουν και στέκονται με όπλο τα σωματικά προσόντα...
ο Αυστραλός λοιπόν, ξεκινώντας από την αθλητικότητα, έχει δέσει το πακέτο και με καλή τεχνική και μπορεί να έχει άπειρες επιλογές στο παιχνίδι του...εγώ είδα πολλά διαφορετικά πράγματα και κινήσεις, μέσα σε 2 παιχνίδια...
ας πούμε ο ΜκΦάντεν είναι πολύ πιο στανταρισμένος στις κινήσεις που μπορεί να βγάλει.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 18/03 17:00 (PAOKmania Web Radio

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Μαρ 2017, 18:34

BlackMagicPAOK έγραψε:
obanebane έγραψε:Μαμω τη nova σας και τα λεφτά που σας δίνω ρε μ@υνια.
Να μη μπορούμε να δούμε ένα παιχνίδι,ξεφτιλισμένοι.

Τους εστειλα ενα μειλ διαμαρτυριας την προηγουμενη εβδομαδα και με πηρε τηλ μια υπάλληλος προχθες. Μου ειπανε οτι "το αθλητικο τμημα ενημερωθηκε και θα λαβει υπ' οψιν τις παρατηρησεις σας" (καλα κρασια..)
Βασικα συμφώνησε κι αυτη οτι με τα λαιβ απο 3-4 αγωνες ταυτοχρονα κανεις δεν μπορει να δει και να ευχαριστηθει την αγαπημενη του ομάδα..
Ισως έχουν κάνει συμφωνία με την λιγκα για να δειχνουν μόνο 2-3 ματς κανονικά. Ισως έτσι δώσανε πολυ μικρότερο πακέτο από ότι αν θα είχανε δικαιωμα για όλα τα ματς (βάλε και τα έξοδα για μετακινησεις συνεργειων, ελαχιστες διαφημισεις, οπότε..)
Να δουμε για την νεα χρονια τι θα ετοιμασουν...



Και εγώ πριν καμιά διετία επικοινώνησα μαζί τους από Facebook..κάτι τέτοια μεσοβέζικα με είπαν και εμένα..


pgetsos έγραψε:Ποια νεα χρονια;

Τη νεα χρονια μονο PAOKmaniaTV ρε :lol: :opaokara:




Ωραία, επιτέλους, να κάνουμε και τηλεόραση να φανεί η όμορφη μούρη μου...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47071
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κύμη Seajets 88-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Μαρ 2017, 21:11

Με πρωταγωνιστή αυτόν που πηδάει, ξαναπάμε 4οι!

Επόμενος αγώνας το Σάββατο με τον Προμηθέα Πάτρας στο Παλατάκι...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47071
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης