Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 05 Φεβ 2017, 01:19

Μπραβο ρε ομαδαρα.Δυστυχως ειδα μονο το αποτελεσμα και το οτι κερδισαμε με 0/20 τριποντα,αρα μιλησε η φανελα

Εχει κανεις link απτα highlights του αγωνα?
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6225
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 05 Φεβ 2017, 01:32

Ομάδα - Αγώνας - Τρίποντα - Σεζόν

Ολυμπιακός Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0/23 2009-2010
ΠΑΟΚ / ΠΑΟΚ - Άρης / 0/20 / 2016-17
Πανιώνιος ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 0/17 1997-1998
Απόλλων Π. Μίλωνας - Απόλλων Π. 0/14 1993/1994
Παπάγου Σπόρτιγκ - Παπάγου 0/13 1995-1996
Παγκράτι Περιστέρι - Παγκράτι 0/12 1989-1990
Παγκράτι Σπόρτιγκ - Παγκράτι 0/12 1991-1992
Σπόρτιγκ Αρης - Σπόρτιγκ 0/12 1992-1993
Παναθηναϊκός ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0/11 1992-1993
Λάρισα Λάρισα - Αμπελόκηποι 0/11 1994-1995
Αμπελόκηποι Αμπελόκηποι - Περιστέρι 0/11 1994-1995

ο γαυρος την ειχε φαει χοντρη τοτε, δεν ξερω στα αλλα μας τι ειχε γινει, τον νιονιο που ειχε 0 στα 17 τον ειχαμε κερδισει. κατι μυλωνες και παπαγου δεν ασχολήθηκα,.. η ζελα απο την κουλα ειχε χασει 80-58. :roll:

πραγματικά απίστευτο.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 05 Φεβ 2017, 02:00

Απίστευτη νίκη.
Το είδα με το μικρό μου γιο και τρελαθηκαμε
:opaokara:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό UGG » Κυρ 05 Φεβ 2017, 02:08

:pano: :nairepaok: :shock: :shock: :shock:
UGG
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2017, 23:29

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 05 Φεβ 2017, 03:10

:pano: ΦΦΦΦ :pano: ΑΑΑΑ :pano: ΠΠΠΠ :pano: !!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Υ.Γ. Και που στε τανακιαπού??? Απ το επόμενο θα ζητήσουμε να μην μετράνε τα τρίποντα μας, μιας και σας καρπαζώνουμε εύκολα και δίχως αυτά!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 04/02 21:00 (NS1)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Φεβ 2017, 03:15





Σήμερα το 70% της πόλης δυσκολεύεται να κοιμηθεί γιατί προσπαθεί να καταλάβει πώς η ομάδα του κέρδισε έναν αγώνα μπάσκετ χωρίς να βάλει τρίποντο, και κάποιοι άλλοι βαράνε μπουνιές το μαξιλάρι.


Όσο γκούγκλαρα (γύρω στο ένα λεπτό), δεν βρήκα ΝΙΚΗ χωρίς τρίποντο.


BigBaby έγραψε:Το επιθετικο φαουλ που εκανε στο τελος ο Καμινγκς και δεν εδωσε τιποτα και παλι καλα εχασε την μπαλα και πηραμε την κατοχη γαργαρα οι σχολιαστες.



Σήμερα είδα χειραψία Πηλοΐδη με τον σχολιαστή της πουταNova και γελάκια σε φάση "τι κάνεις; καλά"...



Banksy έγραψε:0/11 τρίποντα ρε φίλε. που θα πάει, θα μπουν..


:mrgreen:




kataramenos5 έγραψε:Fear the beard re LAIMAI

Εικόνα


Εύγε!



obanebane έγραψε:Ξεχασε και τον Κονιαρη στον πάγκο για να παιξει ο μεγαλος Μουσιας.





Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Φεβ 2017, 03:26

Παίκτες του Π.Α.Ο.Κ., απολαύστε το όσο κρατάει. Από βδομάδα πάλι στην αφάνεια. Αν περάσουμε τη Partizan και κληρωθούμε με καμιά Zakrtmfnvzgliasmasdasdadasdad, πάλι στα ίδια.


Αύριο μεσημεροαπόγευμα θα ανοίξω το ιστορικό topic Π.Α.Ο.Κ. - Partizan.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Κυρ 05 Φεβ 2017, 03:34

Πρεπει οπωσδηποτε να παρουμε εναν Playmaker.. καπου πηρε τ αυτι μου, οτι θα γινει μια κινηση, ελπιζω να ειναι γι αυτη τη θεση!
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 05 Φεβ 2017, 04:05

RoMaN έγραψε: Αν περάσουμε τη Partizan και κληρωθούμε με καμιά Zakrtmfnvzgliasmasdasdadasdad, πάλι στα ίδια.


Η κλήρωση έχει γίνει ήδη, αν περάσουμε την Παρτιζαν παίζουμε με Τενεριφη.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15492
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Φεβ 2017, 04:59

Α ναι, σωστά. Την ομάδα του Μπόγρη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 05 Φεβ 2017, 07:02

Ναι ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!
Δυστυχώς δεν είδα τίποτα λόγω δουλειάς παρά μόνο το αποτέλεσμα και διάβασα εδώ μέσα ότι έγινε και μάλιστα χωρίς ούτε ένα τρίποντο.
Εντάξει πραγματικά απίστευτο. Έχω δει ένα σωρό τρόπους να χάνουμε ματς στο παρελθόν αλλά να καταφέρει κανείς να νικήσει έτσι πρέπει να ναι μοναδικό φαινόμενο.
Γουστάρω τρελά και είμαι ένα βήμα απο το να έρθω αυθημερόν απο την χαβουζα για το ματς με την Παρτιζάν :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Κυρ 05 Φεβ 2017, 08:56

ΜΠΡΑΒΟ στην ΟΜΑΔΑΡΑ.
Τους ξεφτιλισε τελειως λαιμαι
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3152
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 05 Φεβ 2017, 08:57

Καλα ομαδαρα δεν την λες αλλα η πουτσα πουτσα!
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Κυρ 05 Φεβ 2017, 09:13

Για να τα λέμε πάντως όλα μπάνισα οπαδική αριανή σελίδα στο facebook (επειδή έκανε comment ένας φίλος) όπου ο κεντρικός τίτλος του άρθρου ειναι 'ο αρης πληρωσε σημερα (χθες) την ξεφτιλα της εοκ. αυτό ήταν το στημένο έργο τους' και απο κάτω ακολουθούν καμιά 150 σχόλια τους ξεμπροστιάζουν. Από όσα μα όσα σχόλια αριανών κ αν διάβασα δεν υπήρχε ουτε ένα που να συμφωνεί με το άρθρο. Και μάλιστα τα περισσοτερα ηταν και με επιθετικες διαθεσεις τυπου τι γραφετε ρε ξεφτιλες και να παραιτηθει ο πριφτης για τη χθεσινη ντροπη κλπ.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Φεβ 2017, 11:48

Ναι όλοι κράζουν Πρίφτη και κάποιοι (μαζί και ο Πρίφτης) έχουν θέμα με κάποιο φάουλ του Μαργαρίτη, κάτι τέτοιο.

Είδα και σχόλια πιο γενικά, σε άλλες αναρτήσεις, ότι "επιτέλους έχουμε on-line store", "η μπουτίκ μας είναι φτωχή και δεν υπάρχει καλή ποιότητα" κτλ...

Αυτά ας τα βλέπουν κάποιοι.


Taseos έγραψε:Καλα ομαδαρα δεν την λες αλλα η πουτσα πουτσα!



Ομαδάρα την λες μια χαρά. Όχι απλά ομάδα, οικογένεια!
Όσον αφορά το μπάσκετ που χθες, εντάξει ναι, σαφώς και δεν το λες μπάσκετ... Ο Σούλης και οι Αρχηγός, Peiners, Clanton το πήραν.


Μαρκόπουλος: «Ο κόσμος μας κράτησε στο παιχνίδι»

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σούλη Μαρκόπουλου:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο για την μεγάλη βοήθεια που έδωσε στην ομάδα. Οι φίλαθλοι μας κράτησαν όταν ήμασταν πίσω στο σκορ και σίγουρα βοήθησαν πάρα πολύ ώστε να πάρουμε αυτή τη μεγάλη νίκη. Μπορεί να μην ήμασταν εύστοχοι στην επίθεση, αλλά ήμασταν πολύ δυνατοί στην άμυνα. Δεν εγκαταλείψαμε το παιχνίδι σε κανένα σημείο. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μας γιατί αυτό που είχαμε συζητήσει έγινε και μέσα στο γήπεδο.

Ήμασταν λίγο βιαστικοί και δεν είχαμε ισορροπία στις τελικές προσπάθειες κοντά στο καλάθι. Αυτό μας στοίχισε και χάσαμε κάποια εύκολα καλάθια. Τα τρίποντα είναι περισσότερο σουτ ψυχολογίας, ενώ και οι αντίπαλοι έχουν βρει τον τρόπο να μην επιτρέπουν στους βασικούς εκτελεστές μας να σουτάρουν τα τρίποντα που θέλουμε. Δείξαμε χαρακτήρα στο κρίσιμο σημείο και με τη βοήθεια του κόσμου πήραμε τη νίκη. Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω όλο το team το οποίο έκανε πολύ καλή δουλειά και μας βοήθησε στο να δώσουμε τις καλύτερες δυνατές πληροφορίες στους παίκτες και να έχουμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα».

Για το τι δεν του άρεσε όσο ο ΠΑΟΚ ήταν πίσω στο σκορ: «Χάσαμε αρκετά πολύ εύκολα καλάθια. Αυτό ήταν αποτέλεσμα βιαστικών επιλογών. Θα μπορούσαμε να στοχεύσουμε πολύ καλύτερα ορισμένες φορές σε παίκτες που είχαν καλύτερη επιθετική παρουσία».

Για την εμφάνιση του Βαγγέλη Μαργαρίτη και για το πόσο διαφορετική κάνει την ομάδα: «Ο Βαγγέλης είναι μαζί μας για πέμπτη χρονιά, οπότε ξέρει καλύτερα από μένα τι πρέπει να κάνει μέσα στο γήπεδο. Τον αποδέχονται όλοι οι συμπαίκτες του, Έλληνες και ξένοι. Εύχομαι να είναι υγιής και να συνεχίσει έτσι».

Για το πρόβλημα στην οργάνωση από τους άσους και την δημιουργική ικανότητα του Clanton: «Κατ’αρχήν δεν δέχομαι ότι δεν είχαμε καλή οργάνωση από τα point guard. Εμείς θέλαμε να παίξουν έτσι. Μπορεί να κάναμε κάποια λάθη στο πρώτο ημίχρονο λόγω βιασύνης αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ήταν κακοί στην οργάνωση. Ο Clanton είναι ένας παίκτης ομάδας. Κάθε παίκτη μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε με τον τρόπο που μπορεί να βοηθήσει περισσότερο. Παίζει αρκετά καλά, ως πολύ καλά, αλλά σε αυτό τον βοηθούν οι συμπαίκτες του».

Για το αν θα έχει η ομάδα ενέργεια στο ματς της Τετάρτης: «Είμαστε συνηθισμένοι σε αυτό. Στον αγώνα του πρώτου γύρου είχαμε επιστρέψει το βράδυ της Πέμπτης από την Πολωνία και παίξαμε το Σάββατο στο Αλεξάνδρειο. Το καλό είναι ότι η νίκη σου δίνει μία ψυχολογία που κάνει τον παίκτη να έρθει για προπόνηση. Αν χάναμε θα ερχόταν με μισή καρδιά».

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες