Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 04/02 21:00 (NS1)

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:14

Το 0/20 θα μπει στην ιστορια της Α1....δεν πρεπει να υπαρχει αλλη ομαδα με τετοια αστοχια....και παρ' ολα αυτα...καταφεραμε και κερδισαμε το ληκι που εχει 6πλασιο+ μπατζετ απο εμας....και δεν τους στηριζουμε....
Εγω του χρονου κι ας ειμαι πλεον μονιμα κατοικος Αθηνων θα το παρω το διαρκειας μου και ας το εχω στο πορτοφολι...(και φετος θα ειχα αλλα τα οικονομικα δεν το επετρεψαν).
Κακη η ομαδα....κακες επιθεσεις....σε κακη μερα οι πιο καλοι σουτερ μας...παλι καλα ηταν εκει ο αρχηγος και ο Κλαντον στο τελος και κερδισαμε.
Οσο για τα κορακια....εκαναν το παν για να κερδισει ο συμπολιτης αλλα δεν....στα 3 φαουλ στην πιεστικη τους αμυνα εδιναν το 1 και οταν εμεις πιεζαμε στην αμυνα φθαναμε τα 4 φαουλ σε 2.5 λεπτα.
Εχω ακομα φασεις στο μυαλο μου που δεν εδωσαν αντιαθλητικα (μια στον Κλαντον απο τον Γκορντον και μια στον Σαιμπερτ που του τραβαει την φανελα) αλλα ειπαμε......κερδιζουμε και τα κορακια.
Το επιθετικο φαουλ που εκανε στο τελος ο Καμινγκς και δεν εδωσε τιποτα και παλι καλα εχασε την μπαλα και πηραμε την κατοχη γαργαρα οι σχολιαστες.
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:17

Κάνε μια καλή πράξη και εσύ!Μην κοροιδεύεις αριανό, μπες στην βρωμερή θέση του και σκέψου δύο λεπτά... έλα δεν μπορώ ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ :lol:
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:18

Την επόμενη φορά δεν θα βάλουμε ούτε βολές να δούμε αν μπορούμε να κερδίσουμε μόνο με δίποντα.
Μπράβο στα παιδιά για τη νίκη γιατί ήταν παλικαρίσια.

Πέρα όμως από τα χαχαχα και χοχοχο, αυτό το 0/20 τρίποντα όχι μόνο δεν τιμά καθόλου τον σύλλογο αλλά, αντιθέτως, βρίσκεται στο άλλο άκρο.

Ραντεβού την Τετάρτη με Παρτιζάν. Εγώ τσίμπισα ήδη το εισιτήριο :pano:
Τελευταία επεξεργασία από PAOK_Antarctica και Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 04/02 21:00 (NS1)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:18

BigBaby έγραψε:Το 0/20 θα μπει στην ιστορια της Α1....δεν πρεπει να υπαρχει αλλη ομαδα με τετοια αστοχια....και παρ' ολα αυτα...καταφεραμε και κερδισαμε το ληκι που εχει 6πλασιο+ μπατζετ απο εμας....και δεν τους στηριζουμε....
Εγω του χρονου κι ας ειμαι πλεον μονιμα κατοικος Αθηνων θα το παρω το διαρκειας μου και ας το εχω στο πορτοφολι...(και φετος θα ειχα αλλα τα οικονομικα δεν το επετρεψαν).
Κακη η ομαδα....κακες επιθεσεις....σε κακη μερα οι πιο καλοι σουτερ μας...παλι καλα ηταν εκει ο αρχηγος και ο Κλαντον στο τελος και κερδισαμε.
Οσο για τα κορακια....εκαναν το παν για να κερδισει ο συμπολιτης αλλα δεν....στα 3 φαουλ στην πιεστικη τους αμυνα εδιναν το 1 και οταν εμεις πιεζαμε στην αμυνα φθαναμε τα 4 φαουλ σε 2.5 λεπτα.
Εχω ακομα φασεις στο μυαλο μου που δεν εδωσαν αντιαθλητικα (μια στον Κλαντον απο τον Γκορντον και μια στον Σαιμπερτ που του τραβαει την φανελα) αλλα ειπαμε......κερδιζουμε και τα κορακια.
Το επιθετικο φαουλ που εκανε στο τελος ο Καμινγκς και δεν εδωσε τιποτα και παλι καλα εχασε την μπαλα και πηραμε την κατοχη γαργαρα οι σχολιαστες.
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:21

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nasos66 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:40

58 ποντους παθητικο.Πρεπει να παιξαμε καλη αμυνα.Ευχαριστο σαββατοκυρικοδευτερο βλεπω.
nasos66
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2015, 09:56

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 23:56

Ειλικρινά δεν έχω λογική εξήγηση για το πώς καταφέραμε να νικήσουμε αυτό το παιχνίδι. Θα πω μόνο ένα μεγάλο μπράβο στον Κλάντον που παρά τα λάθη και τα καλάθια που έχασε είχε το σθένος να συνεχίσει να παλεύει σε άμυνα και επίθεση, καθώς και στους Μαργαρίτη, Πέινερς και Κόνιαρη που ήταν διακριθέντες. Γενικά κακοποίηση του μπάσκετ το παιχνίδι, αλλά κρατάμε την μεγάλη νίκη (πρώτη σε ντέρμπι εντός φέτος).
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1388
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 05 Φεβ 2017, 00:00

δεν ξέρω αν έχει προηγούμενο στο παγκόσμιο μπάσκετ, στα χιλιάδες επί χιλιάδων παιχνίδια που γίνονται ανά τον κόσμο από τη δεκαετία του 80 που μπήκε η γραμμή του τρίποντου...Αλλά νομίζω πως όχι, δεν γίνεται ρε φίλε να ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ αγώνα που δεν έχεις βάλει τρίποντο... και όχι μόνο 0/20 εσύ, αλλά και 9/22 ο αντίπαλος... νομίζω ότι απόψε γράφτηκε ιστορία και είμασταν ευτυχείς μάρτυρες 8-)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Betonieras » Κυρ 05 Φεβ 2017, 00:07

Υπάρχει κ το 0/23 του γαύρου στους τελικούς του 2010 όπου βέβαια έχασε με συντριβή.... Τα σκουλήκια στα σάιτ τους σκουζουν για φάουλ στο Τζενκινς στα 40'' αγνοώντας οτι ακριβώς πριν γίνεται πεντακάθαρο επιθετικό στο σκριν τους. Που- Ξύ -Σου κ στις τρύπες τους
Betonieras
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Πέμ 11 Δεκ 2008, 21:21

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 05 Φεβ 2017, 00:15

η καλύτερη επιθεση ειναι η αμυνα :nairepaok:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 05 Φεβ 2017, 00:33



μα 0/20 ?????


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 05 Φεβ 2017, 00:38

anekfrastos έγραψε:Εγώ πάλι πιστεύω ότι μόνο αν παίξουμε πραγματικά σούπερ άμυνα-στα όρια του φάουλ- και τους βγάλουμε εκτός ρυθμού από την αρχή, μπορεί να έχουμε τύχη.
Και δεν είμαι και πολυ αισιόδοξος με μακφαντεν-σάιμπερτ-κιθ κλπ. ότι μπορεί να γίνει αυτό.

Υπογραφη Σουλης.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 04/02 21:00 (NS1)

Δημοσίευσηαπό CCCP » Κυρ 05 Φεβ 2017, 00:56

Παλαιολόγος έγραψε:γελαει ο κοσμος

σε ενα αθλημα ψιλοασχολουνται και εκει πλακα τους κανουμε

ρε σημερα τα ΣΠΑΣΑΜΕ λεμε,δνε μπηκε ΕΝΑ τριποντο,βαρεσαμε 200
και παλι ξεφτιλιστηκαν


Αυτο ειναι το ενα γουστο που βγαζω στο αθλημα formerly known as basketball. Οτι αυτοι ασχολουντε κι ολας (γιατι δεν εχουν τιποτα αλλο) και ουτε εμας δεν μπορουν να περασουν :lol:
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6163
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 05 Φεβ 2017, 01:01

εκεί γύρω που καθόμουνα ο Σούλης κυρίως και κατά δεύτερον ο Κιθ τρώγανε τα βρισίδια και τα γαμοσταυρίδια.
Λίγο πριν το ημίχρονο άρχισα να το σκέφτομαι, ρε μήπως κακώς ήρθα;
όταν ροκανίσαμε τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, η μουρμούρα ηρέμησε, αλλά η τσιγαρίλα ήταν ανυπόφορη. Λέω πάει φεύγω, ήμουν και κομμάτια αμέσως μετά τη δουλειά.
Εκεί στο 4ο δεκάλεπτο που ξαναπήραν διαφορά λέω πάει χάσαμε. Κάθησα ήρεμα στο καρεκλάκι και περίμενα το τέλος, να φάω και την ουρά, που λένε.
Ε, το τελευταίο δίλεπτο όρθιος το είδα και σημειωτέον ήμουν στο πάνω διάζωμα.
Τέλος καλό, όλα καλά. Δοκάρι και μέσα. ΠΑΟΚ σ'άγαπω, ΠΑΟΚ εισ' ο ένας, αγώνα χωρίς τρίποντο δεν κέρδισε κανένας και κλαρίνα. Μίνι διάσκεψη στο πάρκινγκ (τουλάχιστον βάζαμε τις βολές σήμερα), βρόμικο, μποτιλιάρισμα και σπίτι.

ΠΑΟΚ και αύριο.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 62-58,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 05 Φεβ 2017, 01:05

Ρούληηηη, καλέ ρούληηηη...ΦΦΦΦΑΑΑΑΠΠΠΠ!!!! :pano: :pano: :pano: :pano: :nairepaok:


Υ.Γ. Και που στε πουτ@νάκια??? Απ την άλλη φορά θα ζητήσουμε να μην μετράν τα τρίποντα μας!!!! :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron