Κύμη SEAJETS-Π.Α.Ο.Κ 93-82, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Κύμη SEAJETS-Π.Α.Ο.Κ 93-82, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 04 Δεκ 2016, 12:00

palok έγραψε:Mental breakdown.

Mental breakdown, όπως γλαφυρά είπε και ο σπίκερ στο χαμπουργερ-ΠΑΟΚ. όλοι μας, όλοι τους. ε εμείς πάθαμε breakdown γενικό και ξυπνήσαμε από τις 5 το πρωί από τη στεναχώρια. πφφφ, στεναχώρια για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ. πφφ, οι παίκτες-προπονητές και διοίκηση στεναχωριούνται περισσότερο από εσένα ρε Palok, οπότε σκασμός.

Ξεκινήσανε οι μπίκας-μάνος και ο είμαι πολύ μεγάλος διαιτητής ρε μλκες Τόμι Σχοινάς (φέρτε μου τον μελιτζανί ομπράντοβιτς μπροστά μου να του δίνω τις τεχνικές μία μία) δίνοντας 18 βολές περισσότερες από το μέσο όρο της Κύμης, αντιμετωπίζοντας τον Ελ αμίν σαν μείγμα κόμπε και λεμπρόν. do not touch re λαίμαι, είμαι ο έλ αμίν, παίζω στην Κύμη, θα ρίξω 9 δίποντα και θα πάρω 8 βολές. sibert μας έχεις ξεκ#λιάσει και πάς να παίξεις άμυνα στον ΕΛ ΑΛΑΜΕΙΝ??? Είμαι ρε ο τόμι ο σχοινάς ρε, ρε πού πάς ρε Sibert, ποιός ΠΑΟΚ ρε τώρα ρε, πάρε 4 φάουλ. ΟΚ, λέει εμείς κάναμε 10 παραπάνω δίποντα και βαρέσαμε 22 λιγότερες βολές. Ρε μλκες ρε είμαι ο τόμι ο σχοινάς λαίμαι. 9 βολές οι τουτζιαράκης-σταμάτης, 14 όλος ο ΠΑΟΚ, 11 λιγότερες από το μέσο όρο του (πρώτος στην Α1), 15 δίποντα ο λίνος, ούτε μισή βολή. Δεν ξέρω, σας είπα οτι είμαι ο τόμι ο ο σχοινάς ρε μλκες? 73 πόντους έναντι 69 εντός παιδιάς, κερδίσαμε. Κερδίσαμε? noot. Κερδίσαμε στο λαύριο με ίδια διαιτησία, κερδίσαμε με την Πάτρα(αν θυμάμαι καλά τον αντίπαλο) στην Πυλαία που οι βολές ήταν 35-10 υπέρ ημών.

ξεκινήσανε λοιπόν αυτοί και εμείς πήραμε τη σκυτάλη. ε ΠΑΟΚ είσαι, να χάσουμε την ευκαιρία? 32 πόντους σε ένα δεκάλεπτο όπου η εντολή ήταν να προσέξουμε την άμυνα! 76 σε 30'! 45-51 στο 21' και 55-54 σε 3.5 λεπτά! φυσικά time out στο 55-54! και μετά αρχίζει το πανηγύρι, αιφνιδιασμοί χαμένοι από εμάς με layup, επιθετικά rebounds κάτω από τα καλάθια χαμένα, και να βγαίνουν αιφνιδιασμοί από την κύμη σαν φυστίκια! και εμείς σαν απάντηση? ούτε μισό φάουλ να τους σταματήσουμε! i love this game ρε μλκες, δώσε khostov να κάνει layup. Κοστόφ λέει, ποιός είναι αυτός? έχω peiners ρε στο 3 να βαράει σουτάκια στο ζέσταμα (σιγα μην μπεί μέσα στο ματς, έρχονται και χριστούγεννα!)!!! Μια τραγωδία στο παρκέ, ακόμα χειρότερα τα πράγματα στον πάγκο. άνθρωποι ανήμποροι να αλλάξουν οτιδήποτε μέσα στο ματς, ο τσόχλας πρέπει να κανε παγκόσμιο ρεκόρ στο - σήμερα (θα είχε πάνω από -20), μπράιαντ, καλά άσε εσύ παιδί μου, τέιλορ το παιδί κάνει τον κουτσουπιουκοβιτς να φαίνεται κράμα βέσελυ-άντιτς (ζέλικο πάρτονα ρε στη φενέρ του χρόνου). και δεν κάνω πλάκα: Το παιδί κοιτάει απλά τα άλλα μεγαλύτερα παιδάκια να τον βάζουν στα καλάθια και νομίζω δε στεναχωριέται καν. Γνωρίζει απλά οτι είναι ΟΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ του. Μπούτσκος τρομερό scouting τους διαλύσαμε. Όποιοι λέμε οτι θα μας πηδήξουνε, μας πηδάνε. Προσοχή στον σκόρερ, πάρε 20 από τον σκόρερ. Ενώ ξέρανε οτι βράζουν στο ίδιο ζουμί με όλους (έτσι λένε οι ίδιοι), δεν πήρανε έναν παίκτη τουλάχιστον να εξολοθρεύει τον αντίπαλο γκαρντ (σε όλες τις ομάδες της Α1 ο σκόρερ είναι ένα γκαρντ). Χαραλαμπίδης, ούτε μιλιά! Όποιος τον έχει ακούσει-δεί να λέει κάτι να σηκώσει το χέρι. Να πεί ρε παιδί μου στον δαρρυλ οτι κάνε αυτό για να βάλουμε το σίγουρο καλάθι. όπως το κανε αυτός. Τέλης, θλιβερή εικόνα, μονο διαμαρτυρίες και στο τέλος έτρεξε να δώσει συγχαρητήρια στους γελοίους. Σούλης? Χαμένος στη μετάφραση, μέσα στα άγχη του, λέει πού έμπλεξα με αυτούς, ανήμπορος να βοηθήσει. Αφήνει Τσόχλα μέσα, κάνουνε 300-0 οι αντίπαλοι, βάζει τσόχλα πάνω στον μπλαμπλαντ του οποίου το scouting έλεγε οτι είναι σουτέρ και ο απόλλωνας είναι πίσω στα 2 μέτρα (πάρε 2 κολλητά για να μάθεις). Rotation από εποχές bosna sarajevo, 10 λεπτά μέσα ο σιβερτ, 10 λεπτά έξω ο σιβερτ.

ομάδα χωρίς προσωπικότητα στο παρκέ (έστω μία), χωρίς καθορισμένο επιθετικό παιχνίδι και μηδενικό σουτ απέξω (δεν υπάρχει ομάδα στον ΚΟΣΜΟ που κερδίζει ματς απο κάτω χωρίς να ανοίξει το γήπεδο απέξω, ΚΑΜΙΑ), ομάδα που δεν ξέρει να τρέξει, ομάδα που δεν έχει την καθοδήγηση που πρέπει να έχει από τον (πιο έμπειρο στην Ευρώπη πιθανότατα μετά την συνταξιοδότηση Ρενέσες-ιβκοβιτς) πάγκο, ομάδα 3.5 παικτών. Oμάδα κουρασμένη, αγχωμένη, χωρίς κουράγιο και μυαλό να ανασυνταχτεί μέσα σε ένα ματς. Στο έλεος του τόμι του σχοινά και του βασίλη του μπρατσιάκου που από τότε που τον είχα προπονητή στη χαλκίδα πρέπει να φαγε όλα τα παιδάκια που προπονούσε και τα βαλε σε κοιλιά και κεφάλι. Και στο τέλος για μένα το πρ(ωτ)οφανές: όλοι αυτοί ντροπιασμένοι, δεν έρχονται καν να χαιρετήσουν αυτούς τους λίγους που είμαστε εκεί. mental breakdown.

Και μέσα σε όλα αυτά, ο τεχνικός διευθυντής ακόμα να μας εξηγήσει την επιλογή taylor, η διοίκηση ακόμα να μας πεί πότε επιστρέφουν οι peiners-μαργαρίτης (και πολλά άλλα φυσικά). Αλήθεια υπάρχετε????

PS: πρό 3 χρόνων το αυτοκίνητό μου ξεκίνησε με 3 ανθρώπους και φέραμε το διπλό από τη Χαλκίδα. Χτες έλειπε ο ένας. Δεν ξέρω αν ήταν αυτός ο λόγος που χάσαμε. Πάντως σκέφτηκα πολύ γυρίζοντας τον πόνο που προκαλούμε σε ανθρώπους που δεν βρίσκονται καν στον μάταιο τούτο κόσμο. Γιατί ρε ΠΑΟΚ?

Αν και δεν πολύασχολούμαι με το μπάσκετ για ΠΑΟΚ μιλάμε καί αυτό το ξέσπασμα σού πραγματικά μέ συγκίνησε και μέ στενοχώρησε
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Κύμη SEAJETS-Π.Α.Ο.Κ 93-82, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 04 Δεκ 2016, 15:22

palok εισαι παλικαρι πραγματικα...

οσο αφορα το κομματι των εισητηριων αυτο που πραγματικα θα επρεπε να προβληματιζει ειναι το γιατι δεν πηγαινουν πλεον στο γηπεδο ουτε τα 1000 διαρκειας του τμηματος...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Κύμη SEAJETS-Π.Α.Ο.Κ 93-82, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 04 Δεκ 2016, 17:58

Ιάσονας έγραψε:Για πες Παλοκ για κυμη ο Σταμάτης είναι ταλεντο η μας τα χουν πρήξει λογω μπαμπά? Καλά ο σχοινας την εχει δει ρήγας, η διαιτησία μας αντιμετωπίζει σαν χωριό, γλυνιαδακης, μιλιενοβιτς, κλαντον κονιαρης?


καταρχήν να πώ οτι το ματς το χάσαμε απο τη διαιτησία. Προσοχή, ό,τι λέω, λέω. Τα ανάλυσα στο πιο πάνω ποστ. 30-6 βολές σε 30' δεν υπάρχουν ούτε στα έργα. ειδικά για την ομάδα με το περισσότερο Inside game στη λιγκα. είναι να γελάει κανείς. το έργο ήταν καθορισμένο από την αρχή, ξέρουν οτι το μυαλό μας είναι θολό, το πήγαν το ματς εκεί που ήθελαν (ξαναλέω το ίδιο έκαναν και με λαύριο).

πάμε παρακάτω, συμπαθητική ομάδα η κύμη, δεν ήτα σκορποχώρι. Βρήκαν βέβαια και τα έκαναν θα μου πείς. Κοστόφ μου έκανε για άλλη μια φορά εντύπωση. ΕΠουδενί δεν έχουμε τέτοιο παίκτη στο ρόστερ μας.
Ελ αμίν σύγχρονο γκαρντ, δεν ξέρω, παίρνει πολλές προσπάθειες τραβηγμένες (χτες μπήκανε- βαρέσανε όλη η κύμη 47% τρίποντα από κοντά 30 μέσο όρο :shock: ).
Παίκτης Σταμάτης στο σύγχρονο μπάσκετ για μένα δεν υπάρχει. Εκτός αν είσαι ο bogues, o webb, o robinson, o david holston έστω ρε παιδί μου να βγάζεις 7 ασσιστ στο ματς. Τώρα σταματάω και ρίχνω σουτ επειδή με λένε σταμάτη, ξέρω γω, πόσο μακριά μπορεί να τον πάει? καλά τώρα για πόδια, άμυνα, διαβάσματα κλπ. ουδέν σχόλιο.

πάμε στους δικούς μας:
clanton ο γνωστός. αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στο αμυντικό rebound από τον morgaν o οποίος ήταν πολύ καλός screener Και έπαιζε καλό κεντρικό pick Roll όπου rollaρει υποδεχόμενος την ασσίστ αλλά και καλύπτει την ρακέτα με επιθετικό rebound αν σουτάρει ο κοντός στο pick. Βέβαια ο άνθρωπος είναι μόνος του, τι να πρωτοκάνει (εννοώ ο keith)?
γλυνιαδάκης: ε?
κόνιαρης: o γνωστός κι εδώ. αυτό το παιδί χάνει κάποια πράγματα, δεν ξέρω, λίνίζει. Αν βαστήξει ψυχολογικά έχει περιθώρια για μεγάλη καριέρα (τώρα τι σημαίνει μεγάλη στην ελλάδα είναι υπό συζήτηση). κλασσικά ξεχάστηκε από τον σούλη στον πάγκο για ένα τέράστιο χρονικό διάστημα (μιλάμε για τον μόνο παίκτη που μπορέι να παίξει άμυνα στην περιφέρεια- άντε βάλε και τον σιβερτ που είναι πολύ φιλότιμο παλικάρι)
μιλιένοβιτς: o μίλος των φτωχών. η αλήθεια είναι οτι τις 13 ασσιστ τις έβγαλε στο καλό διάστημα μας και στο τέλος. Δεν είναι κακός για κοινοτικός, παίζει καλό κεντρικό pick"roll, μεταφέρει γρήγορα τη μπάλα από την άμυνα στην επίθεση ΑΛΛΑ επουδενί δεν είναι ο παίκτης που λέμε ΤΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟ (ΟΚ εκτός αν εγώ είμαι λάθος και όλοι οι συμπαίκτες του είναι σε λάθος θέσεις). Επίσης είναι καλός και γρήγορος μεταφορέας της μπάλας και σε σετ επίθεση. όμως ρε σύ, όταν μιλάμε για σύγχρονο μπάσκετ μιλάμε για aggresive guards, Μιλάμε για διάβασμα στο παραμικρό λάθος της άμυνας στο Pick και σκότωμα από midrange ή 3. Ε το παιδί δεν το χει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ούτε ένα spot shoot αξιόπιστα μπορέι να βάλει,σουτάρει και 50% βολές. τι να λέμε τώρα? οτι θα βελτιωθεί? δεν ξέρω αλλά δε νομίζω αν θές την προσωπική μου άποψη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κύμη SEAJETS-Π.Α.Ο.Κ 93-82, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 06 Δεκ 2016, 12:27

Άλλη μια μαύρη σελίδα γράφτηκε για τον μπασκετικό ΠΑΟΚ.Συνέχεια με Ευρώπη.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης