Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:16

dtown έγραψε:Η ξεφτιλα εγκειται στο γεγονος οτι χασαμε απο ομαδα που ζητημα να εχει κανει 2 προπονησεις με ολους τους παικτες.Αυτο ειναι απο τα ανηκουστα..Τωρα αν το Μαρκοπουλακι βρηκε αμερικανους επιπεδου ευρωλιγκας ενω εμεις παιρνουμε συνολο εναν ποντο απο Σαιμπερτ-Τειλορ,μαγκια του τι να πω

Απο εκει και περα βλεπω τιτλο στο ΠΑΟΚ24 περι ντροπης.Δεν συμφωνω.Ντροπη ηταν οταν οι Ευρωλιγκατοι Τεπιτς,Βασιλειαδης,Σοφο εχαναν απο τους παλαιμαχους του φαρου..Βλεποντας το ψυχρα σημερα η πενταδα μας αποτελουνταν απο δυο παικτες που περισυ επαιζαν στην Κηφισια,εναν Λετονο ρολιστα αγνωστων λοιπων στοιχειων,εναν αμερικανο απο την Α2 της Ιταλιας και τον Τσοχλα.Αν η σημερινη ομαδα του ΠΑΟΚ φορουσε τη φανελλα του Κολοσσου και εχανε απο τη Λευκαδα ολοι θα μιλουσαν για μια μινι εκπληξη αλλα οχι κατι το σοκαριστικο..Θελω να πω οτι μονο η φανελλα και το σημα του ΠΑΟΚ θυμιζουν οτι ειμαστε μεγαλη ομαδα,απο ροστερ ειμαστε επιπεδου ΑΓΟΡ,Κολοσσου και Προμηθεα Πατρων..


Μαχαιριά το κείμενο σου αδερφέ, αλλά δυστυχώς λες μεγάλες αλήθειες ... :|
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:19

Οδευουμε με μαθηματικη ακριβεια σε μεγαλομετοχο του χρονου παντως.
Dimg4
 

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:32

Τι σε κανει να το λες αυτο Dim;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:35

δυστυχώς συμφωνούμε οι περισσότεροι ότι αν και η ομάδα έδειχνε στα χαρτιά καλύτερη από την περσινή, τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα φέτος όχι για 8αδα αλλά και για να αποφύγουμε περιπέτειες...
τι σουτέρ είναι αυτός ο Σάιμπερτ που στα πρώτα 2 επίσημα τα έχει σπάσει;;;;;;;
τι καρδιά και ψυχή και ριμπάουντ και δύναμη θα παίρναμε από τον μαχητή 1,98 stretch four Taylor που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μέσα στα παιχνίδια, σε όλα όμως , χαμένος ειδικά στην άμυνα, στα φιλικά και επίσημα;;;;;;

τι να σου κάνει μία ομάδα που τρώει 30 πόντους σε 1 περίοδο από ομάδα χωρίς προπονήσεις;;
δεν ξέρει κανείς ότι στο μπάσκετ υπάρχουν η ζον πρες, η άμυνα ζώνης, τα φάουλ σκοπιμότητας, τα τάιμ άουτ;; γαμώ το φελέκι μου 30 για να φας οι άλλοι πρέπει να έχουν τον Curry να βομβαρδίζει ή τον Westbrook να τρέχει δαιμονισμένα το γήπεδο.. τι συνέβει από αυτά σήμερα;;;
ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΟΥΤ;;;ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ;;;

Τέλος η σωστή η γκρίνια πρέπει να καταλήγει και κάπου, σε προτάσεις προς συζήτηση, σε αναζήτηση λύσεων...
- 1) ένα κεφάλι πρέπει να πέσει. ΆΜΕΣΑ. Αλλιώς δε σφίγγουν οι κώλοι να παίξουν άμυνα οι τουρίστες...
-2) απόκτηση κάποιου σκληρού δυνατού αμυντικού παίκτη -να συμμαζεύει μαζί με τον Μαργαρίτη τα ασυμμάζευτα...
-3) κάποια κίνηση λαού , ειρηνικότατη, που να δώσει να καταλάβουν που παίζουν όλοι αυτοί οι χαλαροί τύποι...

ρε γαμώτη μου, ΟΚ δεν έχουμε μπάτζετ μεγαλύτερο από κανέναν, δεν έχουμε λαό στο γήπεδο, δεν έχουμε καμία προυπόθεση που θα μας εξασφαλίσει για φέτος πέραν της εμπειρίας του τιμ, αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να δούμε μια ομάδα να το παλεύει σκυλίσια, εδώ τα πράγματα φτάσαν στις 8 συνεχόμενες ήττες τρώγοντας σχεδόν κατοστάρες, τι πρέπει να γίνει άλλο για να ξυπνήσουν οι παίκτες;;
ρε Κόνιαρη που είναι το ταλέντο ρε παιδί μου, ο Δεμερτζής στην ηλικία σου καλύτερα έπαιζε, στεκόταν μέσα στον αγώνα, άιντε ΜΑΝ UP

Η πίκρα μου είναι τεράστια πάλι φέτος, έρχεται και ήττα στο Παλαί σύντομα, πάλι με σκυμμένο κεφάλι θα κυκλοφορούμε, τι να κάνω ρε αδέλφια γκρινιάζω... πόσο θα ήθελα τόσο απλά πράγματα , DJ Cooper, Hatcher, σοβαρά παικτάκια που παίζαν σταθερό μπάσκετ...α και την άμυνα του άλλου που πήγε στην κούλα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:36

Νομιζω με τος εμφανίσεις τελευταια κ την ομαδα να ψάχνεται δεν ειναι κ τοςο εκπληξη θα βρει το δρόμο σιγουρα ο σουλης
Αλλα στοχους ιδιαίτερους δε γινεται να εχουμε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:38

Ξεκίνημα με το αριστερό. Κρίμα.

Πάμε για άλλη μια χρονιά μια από τα ίδια, απ'ό,τι φαίνεται. Θα κάνουμε σίγουρα κάποιες μεγάλες νίκες, θα φάμε και τα μούτρα μας και του χρόνου πάλι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15447
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:41

Παιδια ημουν ενας απο τους 10 ΠΑΟΚτσηδες στο γηπεδο...η εμφανιση ηταν ντροπιαστικη και δε χωρα καμια δικαιολογια...
ο μονος που παλευε ν ακανει κατι ηταν ο Τσοχλας στο 2ο ημιχρονο....
ξενερωμα η εμφανιση ολων των νεων παικτων....αστειες αντεπιθεσεις που αντι για ποντους υπερ μας βγαζανε τον αντιπαλο σε αντεπιθεση....
κριμα....
εκει στη Λευκαδα με 25€ το εισητηριο δε σας βλεπω να το γεμιζετε το γηπεδο....
μαθαινω οτι με γαυροβαζελο θα το εχετε 35€.....σαν τελικο euroleague ενα πραμα!!!
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:45

Sera4 έγραψε:μπανε την ειδα την ομαδα σε 1-2 φιλικα μαζι με καποια που επαιξαν τηλεοπτικα και το καταλαβα απο νωρις το εργο κυριως στο αμυντικο κομματι οπου θυμιζουμε σχολικο μπασκετ...

ενταξει δεν γινεται με τα κολλεγιοπεδα και τα πιτσιρικια χωρις μια επαγγλματικη χρονια στην πλατη τους να περιμενεις κατι φοβερο ουτε ο σουλης μπορει να μαθει σε τοσους πολλους τα βασικα του αθληματος σε χρονο ντετε...εδω σημερα ο τχοχλας εδειχνε ο πιο σοβαρος δηλαδη φαντασου σε τι σημειο εχουμε φτασει...

δυστυχως ειναι αδιεξοδα τα πραγματα πλεον...το διαρκειας μας και ευχες για το θαυμα του επενδυτη...

υγ αφηστε το σουλη και το μπανε ησυχους για ονομα του θεου καθε φορα...


υγ αφηστε το σουλη και το μπανε ησυχους για ονομα του θεου καθε φορα

Το αυτό
Δε φθάνει που όταν η ομαδα ήταν δύο συνεχόμενες χρονιές τρίτη, πίσω από τα δυσθεώρητα μπάτζετ των δύο ακατανομαστων, και παρά ταύτα δεν πατούσαμε στο γήπεδο, θέλουμε και αίμα τώρα
Ας έρθει ένας επενδυτή σε ένα άθλημα και μια χωρα που ψυχορραγει και μετά μπορείτε να έχετε απαιτήσεις...
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:58

Εγώ πάντως κουράστηκα, δεν έχω άλλο κουράγιο. Ήδη από πέρσι δεν πήγα σε αρκετά ματς φέτος ακόμα λιγότερα.
Μαρτύριο μου φαίνεται ρε παιδιά αλήθεια
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5539
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 08 Οκτ 2016, 21:23

Η αιωνια ερωτηση. Τι θα εκανε ο σουλης με μπατζετ κουλας?
Dimg4
 

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 08 Οκτ 2016, 21:29

OK το ότι δεν υπάρχει επενδυτής και παλεύουμε ακόμα με τα παλιά χρέη είναι η μισή αλήθεια...
από κει και πέρα αν θέλουμε να δούμε πέρα από τις δικαιολογίες, έχεις ανθρωπους μπασκετικούς, έχεις μπάτζετ περίπου όσο και άλλες 10+ ομάδες, έχεις δυναμική λαού αν και ανεκμετάλευτη, έχεις στολίδι γήπεδο, και παρόλα αυτά ... εμφανίζεις σχολική άμυνα. Δηλαδή που πρέπει να μετρήσει ο πολύπειρος προπονητής;;
δε ζητάω αίμα, επιμένω ότι για τα οικτρά οικονομικά μας οι άνθρωποι του τιμ είναι στολίδια, αλλά περιμένω και τη δημιουργία όσων ανακοινώσανε, ομάδα με χαρακτήρα, άμυνα, ταχύτητα , μαχητικότητα. Ως τώρα από τα φιλικά και τα πρώτα ματς μαζεύουν μόνο ήττες. Κάντε διορθωτικές κινήσεις. Με τα ίδια 40-50 χιλιάρικα ψάξτε κάνα καλύτερο μαύρο. Δηλαδή τι περιμένεις από τον Τέιλορ ότι θα κάνει; Ο Σάιμπερτ σε πόσα παιχνίδια θα σκοράρει με σουτ και καλά ποσοστά;; έχεις τη δυνατότητα να χάνεις επί άλλους 2 μήνες μέχρι να αρχίσουν να παίζουν;;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 08 Οκτ 2016, 21:32

Εντάξει πρωτο παιχνιδι με σημασία που χάσαμε ειναι

Αρχη ειναι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 08 Οκτ 2016, 21:46

ναι αλλά ο ίδιος ο Σούλης είπε ¨δεν ξέρω αν θα χάσουν άλλες ομάδες σε αυτό το γήπεδο¨ και αν δεις και τις δηλώσεις των αντιπάλων ούτε αυτοί πίστευαν σε τέτοιο αποτέλεσμα...
είναι και κάποια πράγματα σημειολογικά, τώρα έδωσες σήμα ότι έχεις τρύπια άμυνα και μπορεί να σε κερδίσει ο καθένας... κάνεις από μόνος σου το έργο πιο δύσκολο με το να το πιστεύουν οι αντίπαλοι...θα δείτε που ο επόμενος όποιος κι αν είναι θα ρίξει +25 στη Λευκάδα και τότε θα πέσουν τα προσχήματα για το τι ομάδα έχουμε σε σχέση με τον ανταγωνισμό...εγώ σας το είπα ξεκάθαρα, η φετινή χρονιά θα έχει μεγάλες αγωνίες...δε λέω τίποτα άλλο . Και τις μεγάλες νίκες ανάμεσα στα άλλα που προβλέψατε μερικοί, επιτρέψτε μου να έχω μεγάλες αμφιβολίες... ίσως κάνα δυο εκλάμψεις να δούμε , αλλά ούτε Σόφο που έπαιξε ένα δίμηνο καλά έχεις, ούτε σουτέρ σαν το Βασιλειάδη, ούτε Χάτσερ σταθερά πράγματα...
και ο Μαργαρίτης για μένα από πέρσι είναι πια άλλος παίκτης, πολύ πεσμένος επιθετικά. Δεν πήραμε και Τσαιρέλλη που θα μπορούσε να πάρει στην πλάτη του την ομάδα σε κάποιες καταστάσεις... γενικά αν δεν πάρουμε ένα ποιοτικό ψηλό για άμυνα στη ρακέτα η ομάδα δεν έχει αρχή και τέλος...

Εύχομαι να κάνω σε όλα λάθος , με τις περιορισμένες μου γνώσεις για το άθλημα. Εύχομαι οι παίκτες να με διαψεύσουν που δε βλέπω φως. ΈΤσι κι αλλιώς εγώ στο γήπεδο πάντα θα είμαι , πάω για την ομάδα μου και την τρέλα μου, και ας μας κερνάνε απίστευτες πίκρες.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 08 Οκτ 2016, 21:58

Δεν εχω εικονα καθόλου αλλα πιστευω ειναι αρχη

Σιγουρα ντροπή αλλα αλλη μια στις τόσες που είδαμε κ θα δουμε...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Δόξα Λευκάδας -ΠΑΟΚ 84-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 08 Οκτ 2016, 22:17

Μετά από τόσο...
Π.Α.Ο.Κ. overdose σε handball και στο αδερφικό ματς στο Βελιγράδι...
απλά με ξεπερνάει να ασχοληθώ απόψε με το μπάσκετ!!!!



Υ.Γ. Οι υπόλοιποι, ελεύθερα φυσικά... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης