2.Γιάννης Σκόνδρας

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 21 Ιουν 2013, 22:32

Εικόνα


Εικόνα

ΠΑΤΣΙΣΑΜΕ.Καλως ήρθες.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 21 Ιουν 2013, 22:43

στα συν του η αεραμυνα, ο τσαμπουκας στις μονομαχιες...τεχνικη δεν εχει κτ ιδιαιτερο θα ελεγα προς βιδρα ειναι...εγω τον πιστευω πολυ μακαρι να πιασει..ειναι ετοιμος παιχτης παντως...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 21 Ιουν 2013, 22:53

ο τοροσιδης οταν πηγε στον γαυρο στην ιδια ηλικια ειχε τεχνικη? αυτο που τον εκανε να ξεχωριζει ηταν το παθος του και ο τσαμπουκας και τα πολυ καλς φυσικα προσοντα.
η τεχνικη καθε μερα στο γηπεδο και βελτιωνετε, η οξυδερκεια και η ποδοσφαιρικη ευφυια αντιθετα οχι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 21 Ιουν 2013, 22:58

Δεν εχω δει στη μπαλα να τη βελτιωνουν υπερβολικα μετα απο τα 2 2 23. Μακαρι να μας βγει
τορο βεβαια...αλλα για τη θεση του αρκουν η αμυντικη συνεπεια και τα ανεβασματα..πχ ο σταφ το χει...απο τα 19 του που τον ειδαμε..Συμφωνω απολυτα για την οξυδερκεια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 21 Ιουν 2013, 23:59

MANIAKOS έγραψε:Δεν εχω δει στη μπαλα να τη βελτιωνουν υπερβολικα μετα απο τα 2 2 23. Μακαρι να μας βγει
τορο βεβαια...αλλα για τη θεση του αρκουν η αμυντικη συνεπεια και τα ανεβασματα..πχ ο σταφ το χει...απο τα 19 του που τον ειδαμε..Συμφωνω απολυτα για την οξυδερκεια

Άν τον βάλει ο Χούμπ κάτω, πολλά μπορεί να μάθει. Το θέμα είναι ότι φαίνεται πως έχει πείσμα και θέληση να καταφέρει πράγματα. και αυτό μετράει τα μάλα :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 22 Ιουν 2013, 00:07

Για γενικοτερη βελτιωση εννοειται...προπονηταρα εχουμε οποιος με ταλεντο ακουειι και δουλευει θα προοδευσει...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 22 Ιουν 2013, 00:32

MANIAKOS έγραψε:Δεν εχω δει στη μπαλα να τη βελτιωνουν υπερβολικα μετα απο τα 2 2 23. Μακαρι να μας βγει
τορο βεβαια...αλλα για τη θεση του αρκουν η αμυντικη συνεπεια και τα ανεβασματα..πχ ο σταφ το χει...απο τα 19 του που τον ειδαμε..Συμφωνω απολυτα για την οξυδερκεια

στην τεχνικη συγκαταλεγονται η τριπλα,το κοντρολ,η πασα , το σουτ και η κεφαλια. οι προπονητες λενε οτι ειναι οι μονοι τομεις που ενας ποδοσφαιριστης δεν πιανει ποτε ταβανι,ολοι οι αλλοι τομεις οπως τα αθλητικα χαρακτηριστικα καποια στιγμη ο αθλητης πιανει το μεγιστο που μπορει να κανει το σωμα του
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό stephanos » Σάβ 22 Ιουν 2013, 00:34

paoki19 έγραψε:Βρες μου εσυ πολλα πλάγια μπακ με τεχνική...Μην βλέπεις τον Λινο αυτός ειναι περιπτωσάρα!


Να πω τον Σταφυλίδη; Αλλά κι αυτός σ' αυτή την ηλικία, περιπτωσάρα είναι. :P
Να πω Έλληνες με τεχνική; Τοροσίδης, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Τζαβέλλας, Χολέμπας. Προσοχή: Δεν λέω να πάρουμε κάποιον από αυτούς! :shock:
Να πω γενικά με καλύτερη τεχνική από τον Σκόνδρα στο πρωτάθλημα; Ο Μαρίνος, ο Σπυρόπουλος (ο μικρός), ο δικός μας ο Κωνσταντινίδης, ο Γιαννούλης, ο Παΐτο, ο Κάιπερ, ο Έττο, ο Φορμίκα και σίγουρα ξεχνάω καμιά δεκαριά ακόμη. Δεν λέω ότι αυτοί είναι παιχταράδες, λέω απλώς ότι δεν είναι απαραίτητο να έχουμε στο μυαλό μας τον Γεωργέα, τον Κοντοέ και τον Πάντο. Γιατί ο Σκόνδρας πιο πολύ για Πάντος μου κάνει.
Τέλος Πάντος :lol: , προπονηταρά έχουμε, ελπίζω να του βρει το ρόλο του. (στον πάγκο) :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 22 Ιουν 2013, 06:53

MANIAKOS έγραψε:Δεν εχω δει στη μπαλα να τη βελτιωνουν υπερβολικα μετα απο τα 2 2 23.


Πως τον λενε εκεινον που πουλησαμε να δεις, εναν πορτογαλο μαγο που καθε χρονο γινοταν και καλυτερος οταν και στα 25 εγινε απολυτα μαγος!
Dimg4
 

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό Mario Jardel » Σάβ 22 Ιουν 2013, 07:11

Σωστος!
Μου κανει εντυπωση που δεν εχουμε ιδεα για τις λεπτομερειες της μεταγραφης!
Θα ηθελα να ειχε γινει τραμπα με τον Ιταντζ.
Άβαταρ μέλους
Mario Jardel
 
Δημοσιεύσεις: 1288
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 13:15

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 22 Ιουν 2013, 10:07

stephanos έγραψε:
paoki19 έγραψε:Βρες μου εσυ πολλα πλάγια μπακ με τεχνική...Μην βλέπεις τον Λινο αυτός ειναι περιπτωσάρα!


Να πω τον Σταφυλίδη; Αλλά κι αυτός σ' αυτή την ηλικία, περιπτωσάρα είναι. :P
Να πω Έλληνες με τεχνική; Τοροσίδης, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Τζαβέλλας, Χολέμπας. Προσοχή: Δεν λέω να πάρουμε κάποιον από αυτούς! :shock:
Να πω γενικά με καλύτερη τεχνική από τον Σκόνδρα στο πρωτάθλημα; Ο Μαρίνος, ο Σπυρόπουλος (ο μικρός), ο δικός μας ο Κωνσταντινίδης, ο Γιαννούλης, ο Παΐτο, ο Κάιπερ, ο Έττο, ο Φορμίκα και σίγουρα ξεχνάω καμιά δεκαριά ακόμη. Δεν λέω ότι αυτοί είναι παιχταράδες, λέω απλώς ότι δεν είναι απαραίτητο να έχουμε στο μυαλό μας τον Γεωργέα, τον Κοντοέ και τον Πάντο. Γιατί ο Σκόνδρας πιο πολύ για Πάντος μου κάνει.
Τέλος Πάντος :lol: , προπονηταρά έχουμε, ελπίζω να του βρει το ρόλο του. (στον πάγκο) :mrgreen:


Στεφάν βλέπω στους τεχνίτες δεξιούς μπακ έχεις βάλει και τον Κωνσταντινίδη του ΠΑΟΚ.
Ίσως η επιλογή του Σκόνδρα να είναι συνάρτηση με την πίστη του ΠΑΟΚ στον Κωνσταντινίδη, γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ο Σκόνδρας είναι πολύ καλός αμυντικά και γεμίζει, αν μπορούμε να το πούμε, τη θέση του στην άμυνα.

Δε ξέρω αν έχει σημασία αλλά ο Βιερίνια δήλωσε για Σκόνδρα ότι ήταν αρκετά δύσκολος αντίπαλος, όσο αληθινή μπορεί να είναι μία τέτοια δήλωση, όταν τον ρωτάνε για μελλοντικό παίκτη του ΠΑΟΚ.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 22 Ιουν 2013, 10:30

Γιατί έχουμε κολλήσει ότι σονι και καλά ο Σκόνδρας για να παίξει στον ΠΑΟΚ πρέπει να βελτιωθεί, δε ξέρω και εγω που. Ο υπαρκτός, ο Σκόνδρας που ξέρουμε δεν κάνει; ή δεν τον ξέρουμε καθόλου, αλλά έχουμε γνώμη ότι πρόκειται για δευτεράτζα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 22 Ιουν 2013, 13:51

Dimg4 έγραψε:
MANIAKOS έγραψε:Δεν εχω δει στη μπαλα να τη βελτιωνουν υπερβολικα μετα απο τα 2 2 23.


Πως τον λενε εκεινον που πουλησαμε να δεις, εναν πορτογαλο μαγο που καθε χρονο γινοταν και καλυτερος οταν και στα 25 εγινε απολυτα μαγος!



Ναι αλλα απο τη βαση ξεκινησε.........μη συγκρινετε ανομοια πραγματα....ο βιερι ηταν παικταρας με ταλεντο που το συμαζεψε ο Δον και τον δουλεψε ......


Ε ως τα 15 στα 16 στα 17 βελτιωονται πολυ ναι/...επειτα οχι......η εμπειρια και κπ ψιλα ναι....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό kritikos44 » Σάβ 22 Ιουν 2013, 14:06

Να πω και εγω μια γνωμη ρε παιδια που εχω δει στο γηπεδο τον Σκονδρα 6-7 φορες ?
Καταρχην ναι ειναι καλος αμυντικα , γρηγορος και με καλη αντοχη
Στον Ατρομητο ειχε ενα κακο οσες φορες τον ειχα δει : οσες φορες ανεβαινε να παιξει επιθεση συνεκλινε προς το κεντρο , δεν εδινε πλατος στο παιχνιδι της ομαδας του και συνεχως τρακαρε με το χαφ του ατρομητου που επαιζε κεντρο στα δεξια (τα ιδια δεν κανει και ο αποστολοπουλος?)
Το ιδιο θα μου πειτε κανει και ο Λινο αλλα αλλη η τεχνικη του και η τακτικη του παιδεια και αλλη του Σκονδρα
Επισης οσες φορες τον ειχα δει να συγκλινει εγκλωβιζοταν λογω του οτι το αριστερο το εχει για τον συμπλεκτη του αυτοκινητου μονο
Επισης απο οτι ελεγαν οι περιστεριωτες κανει συστηματικα το παραπανω "λαθος"
Πιστευω οτι σε μια ομαδα με ενα επιθετικο μπακ απο την αριστερη πλευρα θα δωσει μια αμυντκη ισορροπια καθως ειναι καλος αμυντικα
Και εγω ηθελα κατι καλυτερο για δεξι μπακ αλλα πιστευω πως θαβοηθησει και αμα δουλεψει μπορει να βελτιωθει δεν τον πηραν και τα χρονια αλλωστε...
Καλως ηρθες σιδερενιος και να ξεπερασεις τις προσδοκιες μας
ΥΓ Τα μπακ που παιζουν ολη την πλευρα, εχουν καλη τεχνικη , ειναι γρηγορα , καλα αμυντικα με σεντρα ξυραφι συνηθως ειναι λατινοι , κανουν 10-15 εκ και παιζουν σε ισπανιες - ιταλιες
Άβαταρ μέλους
kritikos44
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 17:26
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Γιάννης Σκόνδρας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 22 Ιουν 2013, 14:18

paoki19 έγραψε:
stephanos έγραψε:Μόνο αγωνιστικά: Θεωρώ ότι είναι κακή κίνηση, αναλογιζόμενος ότι τον πήραμε για βασικό. Έχει πάθος, τσαμπουκά και δύναμη. Ωραία, όπως το 90% των δεξιών μπακ του πλανήτη και όπως ένα μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων άμπαλων παικτών. Επιθετικά δεν μου γεμίζει το μάτι και από τεχνική είναι κλάφτα. Εμένα δεν μου φτάνει το πάθος. Πάθος είχαν ο Κονσεϊσάο και ο Ίβιτς, αλλά αυτοί ήξεραν και 100 καντάρια μπάλα και το πάθος ήταν το επιπλέον προσόν, όχι το μόνο.
Είναι η δεύτερη φορά που εκφράζομαι απολύτως αρνητικά για μεταγραφή (η πρώτη ήταν του Γεωργιάδη) και απλώς ελπίζω αυτή τη φορά να αποδειχθώ λάθος και ας κάνω κωλοτούμπες. Και θα τις κάνω αν ο Σκόνδρας μου αποδείξει ότι είναι καλύτερος του Σνάουτσνερ.

Καλώς ήρθες στον ΠΑΟΚ. Δεν έχεις πίστωση χρόνου.



Φίλε πρώτον αν ειχε τεχνική θα έπαιζε χαφ και οχι μπακ...Ετσι ξεκινάνε ολοι!
Βρες μου εσυ πολλα πλάγια μπακ με τεχνική...Μην βλέπεις τον Λινο αυτός ειναι περιπτωσάρα!
Πολύ καλή μεταγραφή...


Gareth Bale :mrgreen:


zoomgr έγραψε:μετά το τέλος της παρούσιασης του Σκόνδρα...
σηκώνεται μπροστά στου ΑΡΔ και τι κάνει....?

η συνέχεια στο Video..
στο 12:20
[youtube]GKrCu6UCcr4&feature=player_embedded#t=745s[/youtube]





χαχαχαχαχαχαχαχα
:opaokara:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες