VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Mvp

Γλυκος
1
2%
Ματος
3
5%
Βαρελα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κρεσπο
14
22%
Λεοβατς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κανιας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιμιροτ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σακχοφ
5
8%
Ροντριγκεζ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καμπος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τιαμ
2
3%
Μπισεσβαρ
37
58%
Περευρα
1
2%
Κουλουρης
1
2%
 
Σύνολο ψήφων : 64

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 21 Οκτ 2016, 09:18

CCCP έγραψε:
DC έγραψε:Όπως έγραψα και νωρίτερα, αυτό που δεν πρόσφερε καθόλου ήταν το κυνηγητό της μπάλας και το μαρκάρισμα των αντίπαλων αμυντικών, με αποτέλεσμα να έχουν εύκολες πρώτες πάσες και σίγουρο πάσινγκ στα μετόπισθεν. Απλώς, δεν νομίζω ότι έχει ούτε τα πνευμόνια ούτε το ένστικτο του Κλάους γι αυτό.
.


Μαλλον αλλο ματς εβλεπα εγω γιατι ακριβως το αντιθετο ειδα.

Και δεν κοβεις και κατι για το πρεσσινγκ του Κλαους? Ναι δεν ειναι περιπατητης φυσικα και μαρκαρει αλλα τιποτα το ιδιαίτερο δεν ειναι το πρεσσινγκ και η αμυνα του.


Φίλε μου έχεις δίκαιο. Ήμουν υπερβολικός και μπέρδεψα και τα ματς.
Συγνώμη. :)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kap » Παρ 21 Οκτ 2016, 09:33

Δεν παίξαμε καλά και χάσαμε. Η Κάραμπαγκ φάνηκε καλή ομάδα. Νομίζω ότι θα ρπέπει να δοθούν οι ευκαιρίες στον Μυστακίδη και τον Γιαννούλη. Δεν ξέρω πόσο χειρότεροι μπορεί να είναι τώρα από τους Λέοβατς και Κάμπος. Ο Κάμπος με μπερδεύει. Ούτε άσχετος είναι ούτε κακός παίκτης, αλλά δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του. Αυτό που με φοβίζει είανι αυτό που είπε κάποιο παιδί, εάν δηλαδή είναι όντως 29 χρονών.

Η απορία μου πραγματικά είναι εάν είχε δει κανείς από την ομάδα την Κάραμπαγκ πριν παίξουμε και τι report έκανε στον προπονητή. Το παιχνίδι της ήταν το τρίγωνο στα αριστερά (αρ. μπακ, Ρίτσαρντ και ο σκοπιανός) και η αλλαγή του παιχνιδιού σε παίκτη στην πλευρά του Λέοβατς ο οποίος δείχνει ότι δεν έχει καθόλου καλή αίσθηση του χώριου ευθύνης του, αλλά σπάνια τους κόψαμε.

Τέλος, παίκτη σαν τον Κιντάνα δεν έχουμε, οπότε πρέπει να δούμε τι κάνουμε λάθος. Παίρνει περισσότερα ένας τέτοιος παίκτης από αυτά που μπορούμε να δώσουμε ή απλώς δεν ξέρουμε που να ψάξουμε;

Δεν νομίζω ότι η χθεσινή εμφάνιση απεικονίζει την πραγματική αξία της ομάδας πάντως και θα περιμένω να την δω και στα δύσκολα που έρχονται. Δεν χρείαζεται μηδενισμός, όπως δεν χρειάζεται και αγιοποίηση.
Kap
 
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 10:39

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 21 Οκτ 2016, 09:40

desperando έγραψε:[
Ποια κουβέρτα και ποια σεντόνια που έχετε δηλητηριαστεί και δεν αντέχετε μια ήττα ή μια κακή εμφάνιση

Ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει απ αυτό που προσπαθείς να περιγράψεις.
Άνετα αντέχω μια κακή εμφάνιση, ουσιαστικά τόσα χρόνια δεν κάνω και τίποτα άλλο, αντέχω
και περιμένω τις καλές εμφανίσεις.
Πας απ το μηδέν και το τερματίζεις. Χθες η ομάδα ήταν ένα χάλι και λες ότι ο κόσμος γκρινιάζει''πρέπει να παίζει μπαλάρα
και να κερδίζει πάντα''.
Ε όχι ρε φίλε, δεν είναι έτσι, δεν τελικιάζει με την καμία. Κανείς με σωας τας φρένας δεν απαίτησε μπαλάρα
4 συνεχόμενες πάσες ζητάμε που χθες ζήτημα αν κάναμε πάνω από 10 φορές. Αυτό είναι η κουβέρτα-επιχείρημα.
Πάμε στο 100 για να καλύψουμε το 0 και την λέμε και καλά στους άλλους που δεν αντέχουν;
Seriously?


Που έχετε την εντύπωση ότι οι ομάδες φτιάχνονται σε ένα μήνα

Καμία τέτοια εντύπωση. Απλά χθες η ομάδα ήταν πιο ασύνδετη απ το πρώτο φιλικό της χρονιάς.

Που βγάζουμε όλους τους παίκτες παλτά και μετά τους βλέπουμε να διαπρέπουν όπου αλλού πάνε.

Ποιοί; Πες ονόματα. Και αυτών που τους βγάζουν και αυτοί που διαπρέπουν.
Για κάθε ένα Λούκας, υπάρχουν δύο Σάμποι


Είμαστε ανίκανοι να πούμε στους εαυτούς μας ότι είχαμε μια κακή βραδιά. ..Τέλος και προχωράμε
Όχι πρέπει να τους ξεσκισουμε όλους
Αμπαλοι οι παίκτες,λίγος και άπειρος ο ιβιτς, μέχρι και τον τζιολη μου θυμήθηκαν κάποιοι

Ξανακάνεις κι εσύ το ίδιο λάθος. Κανείς δεν είναι ανίκανος να πει όχι είχαμε μια κακή βραδιά.
Απ αυτό μέχρι την ''καταστροφή'' και το ''ξέσκισμα'' που αναφέρεις κι εσύ κι άλλοι, έχει μεγάλη απόσταση.



Όσο για την γκρίνια των οπαδών και την "θετική ενέργεια "στα εξήγησε πολύ καλά ο ρειν αλλά δεν θες να καταλάβεις

Ξαναλέω, τα εξήγησε ο Ιβάν μια χαρά. Σας έβγαλε λάθος αυτή τη λογική σας.Δεχτείτε το και πάντε παρακάτω.

Κάτσε να φάμε και κάνα τριμπαλο μέσα στον γαύρο μετά και από ταξίδι μιας μέρας (σορυ ξέχασα σ αυτά τα ματς δεν παίζει ρόλο ή κούραση είπε ο άνθρωπος που έχει φάει τα ντέρμπι και τα γήπεδα με το κουταλι) μετά να δεις πανηγύρια

Έτοιμη πάντως την έχεις τη δικαιολογία. Σόρρυ που εγώ πιστεύω ότι έχουμε όλα τα φόντα να νικήσουμε αν παίξουμε όπως νομίζω ότι μπορούμε.

Αλλά όταν αυτοπαραμυθιαζομαστε αυτά θα τραβάμε.
Να μου πεις μ έναν σικαμπαλα πίστευαν κάποιοι ότι θα πάρουμε πρωτάθλημα τώρα δεν θα το πιστεύουν που έχουμε όντως αρκετούς καλούς παίκτες?


Ποιός αυτοπαραμυθιάζεται; Εσύ δεν πιστεύεις ότι ο ΠΑΟΚ θα πάρει πρωτάθλημα, αν δεν γίνει μια κοινωνική επανάσταση, έτσι έγραφες τις προάλλες. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί και χωρίς αυτό να πάρει πρωτάθλημα. Κι εγώ είμαι αυτός που κάπως εκπροσωπώ αυτούς που δεν πιστεύουν την ομάδα και βλέπουν την καταστροφή;
Τι φταίω εγώ αν ο Λέοβατς παίζει χειρότερα απ τον Σπυρόπουλου εδώ και πόσα ματς;
Αν ο Τσίμιροτ δεν ξέρει που πατάει και που βρίσκεται;
Αν ο Τζάλμα είναι σε ελεύθερη πτώση;
Ξέρω ξέρω, ο κόσμος φταίει που φέρνει την καταστροφή κι αυτό παραμυθιάζεται.
Ο κόσμος του ΠΑΟΚ is the new black. Οι χειρότεροι οπαδοί. Αυτοί απολύουν προπονητήες, αυτοί διαλέγουν παίχτες,
αυτοί γράφουν σε φόρα και δημιουργούν ψυχολογία κι αρνητική ενέργεια γύρω απ την ομάδα
και την κάνουν να σέρνεαι από 9000 χιλιόμετρα μακριά.

Έτσι είναι αν έτσι πιστεύεις, δεν μπορώ να πω κάτι άλλο.

Σικαμπάλα; Πριν 10 χρόνια; Θες να πας να δεις πέρυσι σε ποστ που έλεγαν ότι είχαμε
το καλύτερο ρόστερ με διαφορα, ο Σάμπο ήταν το κρυμμένο υπερόπλο της Ευρώπης και ω του θαύματος
ο Μακ ήταν χασογκόλης (στην αρχή της χρονιάς) για να μην πάω πιο πίσω, ότι ο Γκολάσα ήταν κρυφό εξτρέμ και τόσα μα τόσα άλλα.



Υγ περιμένω με αγωνία την ευφάνταστη φώτο που θα ποστάρει


Τσάμπα περιμένεις.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό back in black » Παρ 21 Οκτ 2016, 09:47

Δεν διαβάσαμε καλά το παιχνίδι
Δεν είχαμε αίμα μέσα μας (Ίβιτς)
Η ομάδα χωρίς τον Μπίσεβαρ τείνει να γίνεται εξαιρετικά προβλέψιμη.
Μας λείπει ο Τζαβέλας, όχι σαν στόπερ αλλά σαν προσωπικότητα.
Χάσαμε την ευκαιρεία να ξεμπερδευουμε με τους αζέρους απο την υπόθεση πρόκρισης.
Μετά από αυτή την εμφάνιση, το παιχνίδι με το γαυρο αποκτά πρόσθετη βαρύτητα.
Μακάρι να μην ανοίξουν (ξανά) οι ασκοί του Αιόλου.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 21 Οκτ 2016, 10:28

Kap έγραψε:Δεν παίξαμε καλά και χάσαμε... Η Κάραμπαγκ φάνηκε καλή ομάδα...

Συμφωνώ 100%...Κάτι έλεγα για αντιστοιχία της φέτος στον όμιλο με την περυσινή Κράσνονταρ... :(

Η απορία μου πραγματικά είναι εάν είχε δει κανείς από την ομάδα την Κάραμπαγκ πριν παίξουμε και τι report έκανε στον προπονητή...

Συμφωνώ επίσης 100%, έχοντας την ίδια ακριβώς απορία για πρώτη φορά μετά τον αγώνα στο Λίμπερετς... :oops:


Φυσικά μεγάλη ευθύνη στην ήττα έχει η γενική προσέγγιση των παιχτών στο χθεσινό ματς...
Λίγο τράβηγμα τα αυτιά χρειάζεται σίγουρα κι όχι μονάχα extra πριμ για 7 ή 9 βαθμούς στην τριάδα παιχνιδιών με γριά, πουστόγ@υρο και κουλίτσα, γιατί μπορεί τα παλικάρια να "το πήραν αλλιώς" το εργάκι!!!! :oops:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 21 Οκτ 2016, 10:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 21 Οκτ 2016, 10:32

Λίγο πιο ήρεμος τώρα να πω και εγώ την αμπελοφιλοσοφία μου...

Κακό ματς, κακή μπάλα, κακό κοουτσάρισμα.

Οκ, συμβαίνει.

Διορθώνεται το κακό αρχής γενομένης την Κυριακή και μετά 3/11 με ένα τρίμπαλο στους Αζέρους.

Δεν μπορούν; Οκ, πάλι διορθώνεται το κακό, όταν έχεις ένα Μπίσεσβαρ ή Μάτος και για αριστερό μπακ, για 8άρι, για φόρ, για δεξί εξτρέμ.

Αυτό που με ενοχλεί δεν είναι τόσο η κακή εμφάνιση, ή το ντεφορμάρισμα στο πιο σημαντικό σημείο μέχρι τώρα της σεζόν (ουπς...), έτσι κι αλλιώς θεωρώ οτι μόνο εμείς (και όχι όλοι δικαιολογημένα) έχουμε υψηλές βλέψεις για τη φετινή χρονιά. Στην ΠΑΕ νομίζω οτι απλά είναι η 1η χρονιά του νέου (σωστού αυτή τη φορά) 3ετούς πλάνου με την ΕΟ ακόμα να κόβει και να ράβει.

Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι για χάρη της πριονοκορδέλας που μας περιμένει την Κυριακή στο τηγάνι, μπήκαμε διεκπεραιωτικά στο πιο σημαντικό ματς των ομίλων, με χαλαρότητα, χωρίς συγκέντρωση, χωρίς πάθος, και ήδη με φόβο για την Κυριακή. Λάθος. Τα λέγαμε εδώ μέσα. Τρέχα τώρα 3/11 και φάε και τον οργανωμένο του γαύρου να σε σφυράει την Κυριακή.

Αυτά περί κραξίματος, σόρρυ, αλλά δεν τα συμμερίζομαι. Επαγγελματίες είναι, εάν δεν μπορούν να αντέξουν το κράξιμο, να πάνε σε άλλη ομάδα. Όταν ακούνε τις επευφημίες και ανεβαίνουν είναι καλά, όταν τα ακούνε στερεοφωνικά επειδή σέρνονται, κάνει τζιζ; Αυτά είναι τα δεδομένα κύριοι ποδοσφαιρισταί στον ΠΑΟΚ, όποιος δεν έχει το στομάχι, υπάρχουν άλλες 100.000 ομάδες στον κόσμο.

Θέλουμε ποδοσφαιριστές με το μαχαίρι στα δόντια, όχι με ψυχολογικά προβλήματα που θέλουν κανάκεμα για να αποδώσουν. Εάν αποδίδουν καλύτερα αλλού, οκ, δεκτόν, δεν είναι όλα τα εργασιακά περιβάλλοντα τα ίδια, για αυτό και δεν είναι και όλες οι εταιρείες ίδιες ούτε όλοι οι επαγγελματίες/εργαζόμενοι.

Αυτά από εμένα, κλείνω εδώ και μπαίνω σε mode

ΜΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣ*Η ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4093
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 21 Οκτ 2016, 10:35

Κάνιας και Τσίμιροτ μαζί δεν μπορούν να παίζουν για κανένα λόγο.Και οι δύο πολύ κακοί,έμεινε ένας Σάκχοφ να προσπαθεί σε άμυνα και επίθεση.

Λέοβατς και πάλι κακός,Τζάλμα θετικός στο πρώτο ημίχρονο (χάθηκε στο β),ο Γκάρυ ανύπαρκτος γενικά.Ο Τιάμ έπαιξε αντί Περέιρα για να πιέσει ψηλά,αλλά απέτυχε οικτρά.Κάτι τέτοια βλέπω και ανεβαίνει ο Κλάους στα μάτια μου.

Ο Ίβιτς πήγε να πάρει αποτέλεσμα σβηστά,χωρίς κόπωση και δεν είναι κακό αυτό.Απλά δεν βγήκε.Ούτε η ομάδα έχασε το πάθος της σε μια εβδομάδα,ούτε τίποτα.Απλά αν τα δώσεις όλα στο Αζερμπαιτζάν και χάσεις στο τηγάνι είσαι στο -7 από πολύ νωρίς.

Αυτά από εμένα.Τίποτα δεν χάθηκε (Θέλεις δυο νίκες στην Τούμπα και πέρασες),κάποια πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:00

Το πρόβλημα στη θέση 6 συνεχίζεται. Canas και Cimirot αποδείχθηκαν κακοί σε σειρά αγώνων. O Canas ήταν καλύτερος στην αρχή και πιστεύαμε ότι θα μας λύσει αυτό το πρόβλημα που είναι και η βάση της ομάδας. Δυστυχώς από το 6ρι ξεκινάει κάθε προσπάθεια, είτε να σταματήσεις την αντίπαλη επίθεση εν τη γενέσει της, είτε να ξεκινήσεις την δική μας. Φέτος είμαστε χειρότεροι από πέρυσι στο θέμα αυτό και αυτός είναι ο λόγος που χάνουμε ανέλπιστους βαθμούς. Πέρυσι είχαμε τον Τζιόλη, που κουτσά - στραβά κράταγε ένα - μικρό έστω -επίπεδο. Φέτος είπαμε να φτιάξουμε μια καλύτερη ομάδα και πήραμε έναν παίκτη που όμως έμεινε ελεύθερος και δεν υπολογιζόταν από τον προπονητή του. Είναι πιο γρήγορος του Τζιόλη, βρίσκεται παντού, αλλά στους τελευταίους αγώνες τα λάθη του είναι τραγικά και στοιχίζουν. Το πρόβλημα ΔΕΝ θα ήταν τόσο μεγάλο, αν κρατούσαμε τον Αλέξανδρο ετοιμοπόλεμο, μέχρι να σιγουρευτούμε τουλάχιστον για την αξία του Canas. Και με βάση τη λογική ακόμη δεν είναι δυνατόν το βασικό σου 6ρι επί τόσα χρόνια, να το απαξιώνεις τόσο χοντρά και να το πληρώνεις κιόλας. Θα μπορούσε να δώσει κάποιες λύσεις.
Αυτό που συμβαίνει με τους προπονητές του ΠΑΟΚ δεν το καταλαβαίνω.
Χρειαζόμαστε κατεπειγόντως καλό 6ρι και εξτρέμ τον χειμώνα. Οι ανάγκες αυτές είναι για μένα οι πρώτες. Του φορ έπεται, αλλά χωρίς αυτές τις δύο πρώτες προσθήκες ούτε τα - όποια - φορ μας θα εκμεταλλευτούμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90077
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:08

Συνειδητά δε διάβασα απολύτως κανένα σχόλιο για το χθεσινό αγώνα. Προσωπικά, αν καταφέρουμε και πάρουμε καλό αποτέλεσμα στο πιο ανάγκη και κόψιμο μεταξύ των δυο αυτών αγώνων, είτε πρόκειται για στρατηγική επιλογή του Ίβιτς είτε όχι, δεν τραβάω ζόρι ιδιαίτερο, να είμαι ειλικρινής. Θα δείξει βέβαια μεθαύριο τι εικόνα θα έχουμε, δεν προδικάζω ότι ξαφνικά θα δούμε αγωνιστικά όργια από τους δικούς μας. Η πίστη μου στην ομάδα δεν ξεφτίζει με 3-4-5 άσχημες, άνευρες ή όπως θέλετε χαρακτηρίστε τις εμφανίσεις.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:12

Βαθμους ανελπιστους δεν εχασες απο τον Κανιας.με τη βεροια και την ξανθη δε χασαμε βαθμους λογω κανιας.

Επισης πως μπορει να ρολαρει ενα κεντρο οταν δεν παιξουν οι παικτες συνεχομενα ματς;;ειναι λιγο ισορροπιες δυσκολες.δεν μπορει σε καθε ματς να εχεις 3 διαφορετικα κεντρα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:15

Odi έγραψε:
Ο Ίβιτς πήγε να πάρει αποτέλεσμα σβηστά,χωρίς κόπωση και δεν είναι κακό αυτό.Απλά δεν βγήκε.Ούτε η ομάδα έχασε το πάθος της σε μια εβδομάδα,ούτε τίποτα.Απλά αν τα δώσεις όλα στο Αζερμπαιτζάν και χάσεις στο τηγάνι είσαι στο -7 από πολύ νωρίς.

Αυτά από εμένα.Τίποτα δεν χάθηκε (Θέλεις δυο νίκες στην Τούμπα και πέρασες),κάποια πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα.


Χωρίς κόπο δεν παίρνεις τίποτα, μόνο κατά τύχη και τύχη και ΠΑΟΚ χώρισαν τους δρόμους τους από παλιά.
Όχι απλά είναι κακό, είναι ανεπίτρεπτο. Δίνει στίγμα στην ομάδα, ότι αγαθά χωρίς κόπο κτώνται. Τσούκου.
Αν και νομίζω ότι δεν είναι θέμα Ίβιτς η χθεσινή ας την πω κομψά, χαλαρότητα.

Η ομάδα έχει κάποια στάνταρ. Δεν γίνεται να παίζει πάντα στο 100% κανείς δεν ζητάει κάτι τέτοιο. Χθες δεν έπιασε ουτε καν τα χαμηλά της στάνταρ, όχι να τα δώσει όλα. Αν οι 10 της γριάς δεν ήταν τίποτα παραπάνω από μια καλή συγκηριακή λόγω του γρήγορου γκολ παρένθεση, τότε η μετριότητα στην Ξάνθη, τα 4-4-2 μαύρα μας τα χάλια στη Βέροια και το χθεσινό αποτελούν μια σειρά από καμπάνες που κανείς δεν έχει δικαίωμα να αγνοεί.
(να μην πάμε πάλι στη διαιτησία, θα βγάλω νέο συκώτι, μιλάω καθαρά και μόνο για αγωνιστική ποιότητα).
Όταν είσαι επαγγελματική ομάδα με βλέψεις, δεν ξεχωρίζεις αγώνες, φροντίζεις να πιάνεις τα στάνταρ σου κι ανάλογα με το πόσο ψηλά τα έχεις σαν αγωνιστική συνέχεια, σε μεγάλους αγώνες προσπαθείς να τα ξεπεράσεις.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:29

Τραγικη εμφανιση που φερνει προβληματισμο για τις αγωνιστικες δυνατότητες της ομαδας.Μια ομαδα που θελει να διεκδικησει το πρωταθλημα μεχρι τελους 'απαγορευεται' να βγαζει αυτη την εικονα.Δεν υπαρχει 'δεν πειραζει'.Πειραζει.Ομως δεν ηρθε η καταστροφή.Τους βαλαμε στη διεκδικηση της προκρισης αλλα είναι στο χερι μας να κανουμε 2 νικες στην Τουμπα για να περασουμε.Διαφορετικα,ας παραδωσουμε τα διαβατηρια...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟΝ ΠΙΟ ΤΑΞΙΔΙΑΡΗ ΛΑΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
:pano:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:31

Τα πραγματα ειναι απλα.Τιποτα δεν εχει τελειωσει ακομα.Αν μεχρι το γεναρη εχουμε περασει τους ομιλους και δεν εχουμε χασει τα ντερμπι και με καλη συγκομιδη στο συνολο των αγωνων ειμαστε μεσα σε ολα και συνεχιζουμε για το βημα παραπανω.Με δεδεομενο οτι το χειμωνα θα καλυφθουν οι τρυπαρες στο κεντρο και στο δεξι εξτρεμ(εδω ακομα ελπιζω,γτ τον πιστευω το Τζαλμα, στο κεντρο το πηρα αποφαση).
Αν ομως χασουμε τη κυριακη πολυ φοβαμαι κια λυπαμαι οτι παει και φετος η χρονια..ΓΙΑΤΙ ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ.
Ολο το καλοκαιρι το χτιζανε το φθινοπωρο γκρεμιζοταν.Ελπιζω να πανε ολα καλα γτ αλλιως η προσπαθεια θα παει στραφι.
Συνεχιζουμε να στηριζουμε και να ελπιζουμε, οσο μπορει ο καθενας.Δεν υπαρχει μοναδα μετρησης.
ΔΙΠΛΟ τη Κυριακη..γτ μπορεις.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:34

Δύο νίκες στην Τούμπα, πιστεύω κι ελπίζω να κάνουμε, αλλά απ την άλλη, έχουμε να κερδίσουμε στην Τούμπα σε αγώνες ομίλους εδώ και δύο χρόνια. :?
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: VS Qarabağ FK-PAOK FC 2-0,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 21 Οκτ 2016, 11:39

Αυτό όντως είναι απαράδεκτο και ήρθε η ώρα να το διορθώσουμε. Ασφαλώς θα μιλάμε για αποτυχία, αν δεν καταφέρουμε να πάρουμε αυτές τις 2 ομάδες εδώ μέσα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης