Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi

Glykos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
5
6%
Crespo
1
1%
Tzavellas
3
3%
Leovac
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Shakhov
3
3%
Canas
12
14%
Cimirot
6
7%
Campos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Rodrigues
49
56%
Pereyra
7
8%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kitsiou
2
2%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 88

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:04

Διαφωνούμε αρκετά σήμερα..

MVP Γκάρι. Από κοντά το αμυντικό δίδυμο Τζαβ - Κρέσπο και ο Μάτος. Καλοί αλλά με λάθη οι Κάνιας, Τσίμι, Σάκχοφ. Καλός ο Λέοβατς χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
Αφήνω τελευταίους από τους αρχικούς 11 τους Κάμπος, Φακ. Ο Κάμπος έκανε πολύ καλό παιχνίδι, οι περισσότερες επιθέσεις μας πέρασαν από τα πόδια του και κέρδισε ένα σωρό φάουλ. Ο Φακ μετά το 1-2 με τον Γκάρι στο γκολ, εξαφανίστηκε. Φάνηκε μόνο στα εξαιρετικά στημένα και κάπως στο 2ο. Καλά που έχασε αυτός το γκολ και όχι κανας Κλάους, γιατί θα είχαμε πάλι κραξίματα..(χωρίς να υπονοοώ τπτ για τον Φακ).

Ο Κίτσιου ήταν πολύ καλός και απορώ γιατί του τη λέτε. Ο Μπίσε στη φάση που θα έβγαζε πάλι ασίστ, έκανε fair play. Ο Βαρέλα στο λίγο που έπαιξε είχε δυό καλές ενέργειες και μια προώθηση και κεφαλιά.

Πολύ καλή η ατμόσφαιρα στην Τούμπα και ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ ότι επιτέλους, έστω και για λίγο, έστω και κάπως υποτονικά, ακούστηκε σύνθημα κατά των αρδ.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:06

τυχερε συνάδελφε...
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:07

danirifle έγραψε:αυτοί που είναι μακριά από βόρεια Ελλάδα θα με καταλάβουν...

είναι μεγάλη ευλογία να μπορείς να πας ΤΟΥΜΠΑ, έστω κι αν είναι για 2-3 ματς το χρόνο

Στο σημερινο δεν ηταν απο αυτα που αξιζε.αλλα για μας που ειμαστε μακρυα μετραει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:08

γεια σου Βασίλη!

για κανένα μήνα ακόμα θα είμαι Θεσνίκη... ελπίζω δηλαδή

όπως το λες σούρμε... ΤΟΥΜΠΑ ναναι, κι ό,τι να ναι
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Pater » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:15

danirifle έγραψε:αυτοί που είναι μακριά από βόρεια Ελλάδα θα με καταλάβουν...

είναι μεγάλη ευλογία να μπορείς να πας ΤΟΥΜΠΑ, έστω κι αν είναι για 2-3 ματς το χρόνο


Ε'ιμαι Κύπρο, έκανα καυγά σε καφετέρια για να το δω στην tv , αν ήμουν Ελλάδα δεν το έχανα ούτε με 40 πυρετό
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGE
Pater
 
Δημοσιεύσεις: 425
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιούλ 2016, 20:21

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:15

Ωραία πράγματα, σε ματς που δε θα θελα να βγάλω γενικά συμπεράσματα.
Αυτός που μέχρι στιγμής με πείθει λιγότερο από τις μεταγραφές (αλλά είναι και πολύ νωρίς) είναι ο Μπίσεσβαρ.
Ωστόσο μ' αυτό το σουλούπι, την περπατησιά και την αφάνα, είναι προσωπικό πουλέν.
Θα μ' έψηνε πολύ να βρεθούμε να πάμε να ακούσουμε λίγο Charles Mingus και να σκάσουμε κι από κανένα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:16

Kostas_Peraia4 έγραψε:Με τετοιες εμφανισεις σαν την σημερινη,παιρνεις πρωταθλημα.Το θεμα ειναι η διαρκεια και η φυσικη κατασταση.Σιγουρα ο αντιπαλος ηταν χαμηλης δυναμικης,αλλα η ομαδα εδειξε αρκετες απο τις αρετες της.Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχουμε εναν παικτη να γεμισει το κουτι.Αλλα κι αυτος θα ερθει ;)



Ας περιμενουμε να ξεκινησε το πρωκταθλημα,γιατι διαχρονικα το προβλημα μας ηταν τα εκτος,ειδικα μεσα στη χαβουζα.Παντως η ομαδα δειχνει αρκετα καλα στοιχεια.Ικανοποιητικοτατο το γεγονος οτι σκοραρουμε απο στημενα,με μικρους αντιπαλους που στηνουν λεωφορειο ,θα βοηθησουν να ξεκλειδωσουμε παιχνιδια.
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:23

Ολοφάνερα η ομάδα δεν έπαιξε ούτε στο 70%.Και δεν υπήρχε κανένας λόγος να πιεστούν οι παίκτες.

MVP για μένα ο Κάνιας. Εξαιρετικός στο άπλωμα του παιχνιδιού,σημείο αναφοράς της ομάδας μόλις στο πρώτο του 90λεπτο.

Κεφάτος Γκάρι και γεμάτος ουσία.Μπράβο του.
Καλύτερο δεξί μπακ από τον Μάτος εγώ δεν θυμάμαι.
Ο Τζάλμα ψάχνει συνεχώς τις συνεργασίες και όχι το ένας εναντίον ενός.Καλό αυτό.Είχε μερικές πολύ καλές συνεργασίες με τον Μάτος και με τον Κίτσιου αν και δεν βγήκαν.Πολύ έξυπνος παίκτης.
Ο Μπίσεσβαρ μπήκε με άγχος να δείξει πράγματα και τράβηξε κάποιες ενέργειες.

Οι άλλοι στα γνωστά τους στάνταρ.Ο Σάκχοφ πολύ απλός στο παιχνίδι του αν εξαιρέσεις ένα πούλημα της μπάλας γύρω στο 50-55.


Στα 5 στημένα μας,τα 4 ήταν κίνδυνος-θάνατος.Πολύ σημαντικό αυτό.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό tenten4GT » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:27

οσα γκολ καναμε την προηγουμενη σεζον απο κορνερ τα εχουμε κανει ειδη σε 4 ματς.καλο ματς απο γκαρι ειναι σκυλι μαυρο τα δινει.ειμαι σε διλημα για φορ η εξτερ,ο φακ βουλωνει στοματα. :nairepaok:
ΤΟΥΜΠΑ ΙΡΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ..
Άβαταρ μέλους
tenten4GT
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 01:22
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΥΚΙΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό stelyk » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:36

Odi έγραψε:.....
Κεφάτος Γκάρι και γεμάτος ουσία.Μπράβο του.....



Πολυ εδρακιας τεινει να γινει, στα εκτος χανετε.
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:37

Συμφωνω απολυτα,αυτο το εχω παρατηρησει κι εγω..
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 25 Αύγ 2016, 23:42

Δε πειραζει,στα εκτος θα μπαινει ενα 30λεπτο ο Μυστακιδαρος και θα καθαριζει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 26 Αύγ 2016, 00:01

Ουφ ,τωρα γυρισα απ το γηπεδο,κοντεψαμε να κλειστουμε μεσα .Ρε κ@λοπαιδα γιατι δε με ξυπνησε κανεις?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό ο τζο ο νάγκμπε » Παρ 26 Αύγ 2016, 00:07

Το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ σήμερα το έκανε εύκολο και απλό. Αδύναμος μεν ο αντίπαλος, αλλά νομίζω η ομάδα είχε σήμερα πολύ σωστή νοοτροπία, κοντρόλαρε καλά το ρυθμό και ήταν σε όλο το παιχνίδι σε ένα καλό, όχι σούπερ, επίπεδο. Αυτό ακριβώς που έπρεπε να κάνει. Ο Τζάλμα είναι εργάτης για την ομάδα, ήταν πάνω κάτω σήμερα, (όπως και ο σούπερ Γκάρι) και φωνάζει από τη φάτσα του και μόνο οτι είναι σοβαρό παιδί κ με προσωπικότητα. Πολύ δουλειά έκανε και ο Φακούντο, ο Μάτος σταθερά καλός, ο Μπισεσβαρ φωνάζει οτι προσπαθεί ακόμα να δείξει το κάτι παραπάνω ίσως από αυτό που χρειάζεται. Ωραίος και ο Κάνιας στο μοίρασμα αλλά και γιατί φαίνεται να κλείνει καλά τους πολλούς κενούς χώρους που εμφανίζαμε μπροστά στην περιοχή μας στα προηγούμενα ματσάκια. Μεσοαμυντικά είμασταν καλά, μπροστά λίγο τσαπατσούληδες όταν φτάναμε περιοχή. Σιγά σιγά θα δένουμε. Αυτό που με ξένισε ήταν μια κριτική που είδα για τον Λέοβατς από αρθρογράφο που καλύπτει ΠΑΟΚ, η οποία μου φαίνεται το λιγότερο άδικη και στοχευμένη. Ήταν λέει "πάλι ο αδύναμος κρίκος", και μπλα μπλα και απαξίωση, για έναν παίχτη που θεωρώ οτι σταθερά εδώ και αρκετούς μήνες κυμαίνεται από καλός και πάνω, είναι σοβαρός επαγγελματίας και ότι έχει το δίνει. Και σήμερα μου φάνηκε οτι την κράτησε μια χαρά τη θέση. Μήπως δεν βλέπω καλά; περίεργα πράγματα.
Γενικά πάντως βλέπω καλό κλίμα μέσα και γύρω απ το χορτάρι και αυτό με κάνει χαρουμενο. Καλή δύναμη σε όλους και στν ομάδα, με τη σοβαρή δουλειά και ηρεμία και με μας από κοντά κάτι ωραίο θα γίνει
Άβαταρ μέλους
ο τζο ο νάγκμπε
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 15:01

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Dinamo Tbilisi 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Ettien » Παρ 26 Αύγ 2016, 00:10

desperando έγραψε:
CCCP έγραψε:Που τον ειδατε ρε παιδια τον καλο Περειρα? Τι, επιδη εκανε κανα δυο ενα δυο σε ενα ματς χαβαλε?

Ξερω οτι τον εχετε πολοι πουλέν αλλα εγω θελω επιτελους φορ που να μην αισθάνεσαι οτι παιζεις με παικτη λιγοτερο

Εεεε δεν πιστευω οτι σημερα ενιωθες οτι επαιζες με παικτη λιγοτερο!!!!

Κινηθηκε σωστα αναμεσα στις γραμμες ρων αντιπαλων, ειχε καλες συνεργασιες με τους συμπαικτες του,εδωσε δυο ασιστ...μια χαρα ηταν ο χοντρος


Ετσι ακριβώς, πέρα από τις ασιστ και τα στημενα ο Φακ είχει καλή συνεργασία ειδικά με τους ακραίους. Κάποιες ενεργειες δεν του βγηκαν αλλά εγω είδα ένα παίκτη που ζητούσε μπάλα και είχε μεγάλη συμμετοχή στο επιθετικό κομάτι.

Άλλο το ότι η ομάδα χρειάζεται φορ προδιαγραφών, αυτό είναι άλλού παπά ευαγγέλιο.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης