Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Τέπιτς
2
6%
Λιάπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βασιλειάδης
2
6%
Κακαρούδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
1
3%
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κώττας
2
6%
Σχορτσανίτης
15
47%
Ντούβνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μάρκοβιτς
9
28%
Χάτσερ
1
3%
 
Σύνολο ψήφων : 32

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:07

Αν λεω...αν κανουμε 2 νικες με τους Γερμανους εχουμε περασει στην επομενη φαση σαν 2οι.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:13

Δεν θα χάσουμε από ομάδα 2 αμερικανών* στο Παλατάκι, ήμαρτον πια!










































*Τη Valencia λέω...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 12/01 19:00 (Novasports 2)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:16

ΠΑΟΚΑΡΑ ΡΕ
Ενας πολυ σοβαρος ,πολυ διαβασμενος ΠΑΟΚ εσπαγε πλακα με τη Λιμοζ :o
Respect στο Σουλη.Αμυνα εξαιρετικη με 12 κλεψιματα. Καλος ο Σοφο κι ο Βασιλειαδης αλλα
εγω γουσταρησα τρελα Tepic κι ας μη καρφωνε.

KalamarGiannis έγραψε:Συνωστιζόμαστε σα λαλακες στα εκδοτήρια...έλεος δηλδή με την ανοργανωσιά τους. Κάτοχος διαρκειας γιατι να ταλαιπωρείται μαζί με τους λοιπούς;

Γιαννη ,σημερα αποφασιασα να δω τζαμπολ και τα καταφερα :mrgreen: .Πηγα 30 λεπτα πριν την εναρξη και μπροστα μου ειχε δυο(2 ) ατομα στο πανω εκδοτηριο. ;)

kataramenos5 έγραψε:ΠΑΟΚ Λιμοζ ...ξυπνανε μνημες.
Αντε να τελειωνουμε και με τα γαλλικά γατια. :mrgreen:

Νιαου ρε ψιψικες. :lol:

από PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ Δεκ 17, 2015 1:07 am
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΕΕΕΕΕΕΕΝΟΙΙΙΙΙΙΙ,
ΤΟ EUROCUP ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΩΜΕΕΕΕΝΟΙΙΙΙΙΙ !!!!
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:21

Μπράβο ομαδαρα αλλά πόσο αδικείς τον εαυτό σου και δεν το αξίζεις......

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:25

Αυτος ειναι ο ΠΑΟΚ ρε παιδια.Ανελπιστες χαρες κι ανελπιστες λύπες.
Take it or leave it

ΥΓ Ρομαν πολυ ..αλουμινοχαρτο δουλευει στο ημιχρονο . Κουραστηκες ? :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:28

RoMaN έγραψε:....
Πολύ θετικό ότι ο Σούλης κοίταξε λίγο παραπάνω τον Κώττα σήμερα, αν και τον ξέχασε πάλι στο 3ο.....


Ανεβασμένος ο μικρός τελευταία και μπράβο του.
Άμα το καλοσκεφτείς, άλλο να προπονήσαι με τον Σόφο και άλλο με τον ... Μπάλαμπαν. ;)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:34

"Είχαμε μεγάλη συγκέντρωση..."

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Σούλης Μαρκόπουλος, στις δηλώσεις του τόνισε πως η ομάδα έφτασε στη νίκη πιο εύκολα από ότι πίστευε ο ίδιος.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

"Πρώτα από όλα θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη μεγάλη συγκέντρωση που είχαν σήμερα στο παιχνίδι. Πίστεψαν πάρα πολύ ότι μπορούν να κερδίσουν τον αγώνα και έτσι φτάσαμε πιο εύκολα στη νίκη από ότι πιστεύαμε. Κοιτώντας το ρόστερ του αντιπάλου, οι 23 ασίστ και τα περισσότερα ριμπάουντ που πήραμε, δείχνουν ότι είχαμε μεγάλη συγκέντρωση. Μπορέσαμε και βγάλαμε καλές φάσεις στην επίθεση, ενώ όταν βρήκαμε τα ελεύθερα σουτ, ανοίξαμε τη διαφορά. Όσο περνούσε ο χρόνος, οι παίκτες μου πίστεψαν ακόμα περισσότερο στη νίκη. Παρολα αυτά πιστεύω πως υπάρχουν ορισμένα πράγματα τα οποία θα πρέπει να διορθώσουμε και αυτά έχουν να κάνουν κυρίως με το τεχνικό κομμάτι".

Σε ερώτηση αν ήταν επιλογή του να πάει ο αγώνας σε υψηλό σκορ, απάντησε: "Ποτέ δεν είναι επιλογή κάτι τέτοιο. Το σκορ είναι πάντα ανάλογο με το ρυθμό του παιχνιδιού. Υπάρχουν ορισμένες ιδιομορφίες στην ομάδα. Προσπαθήσαμε να βρούμε ελεύθερα σουτ, τα βρήκαμε, και έτσι δημιουργήθηκε αυτή η διαφορά. Η Λιμόζ έπαιζε επιθετική άμυνα και μας έδινε μία κίνηση στο καλάθι".

Όσο για το αν πιστεύει πως η Λιμόζ είναι εκτός πρόκρισης, δήλωσε: "Μην ξεχνάμε πως στην πρώτη φάση κι εμείς θεωρηθήκαμε ότι ήμασταν εκτός πρόκρισης! Αν δεν αποδειχθεί και μαθηματικά αυτό δε μπορείς να το πεις. Η Λιμόζ έχει φτιάξει ρόστερ για Euroleague. Έχει καλούς παίκτες, οι οποίοι στην καλή μέρα τους μπορούν να σκοτώσουν οποιονδήποτε αντίπαλο".

Τέλος ρωτήθηκε αν η πρόκριση στην επόμενη φάση του Eurocup θα είναι λύτρωση για τον αποκλεισμό από τον Φάρο: "Πιστεύω πως δεν έχει καμία σχέση καμία νίκη, με το στόχο του Κυπέλλου. Το Κύπελλο ήταν ένας στόχος ο οποίος χάθηκε. Τώρα υπάρχουν για εμάς άλλοι οι στόχοι".



"Μας έχετε ζαλίσει τα κάκαλα με τον Φάρο" ήθελε να πει, αλλά...!
Θα πάμε final 4 και θα τον ρωτάνε "Πώς εξηγείτε το γεγονός ότι ο Π.Α.Ο.Κ. είναι στο final 4 του Eurocup, αλλά έχασε τον Δεκέμβρη από τον Φάρο Κερατσινίου;"... :twisted:



Δηλώσεις MP11 (14 στον Π.Α.Ο.Κ....) του προδότη, πράσινη φανέλα πράσινα λεφτά...

«Θα ήθελα να γυρίσω στον ΠΑΟΚ»

Ο Μαρκ Πέιν επέστρεψε ως αντίπαλος στο PAOK SPORTS ARENA και στις δηλώσεις του τόνισε ότι θα ήθελε κάποια στιγμή να γυρίσει στον Δικέφαλο.

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για εμάς, η ήττα μας δημιουργεί προβλήματα. Ο ΠΑΟΚ έβαλε τα τρίποντα και ο Σχορτσιανίτης ήταν πολύ καλός. Είμαστε απογοητευμένοι»

Για το πως ένιωσε που γύρισες στο Παλατάκι: «Το περίμενα, έχω πολλούς φίλους εδώ και αισθάνθηκα σαν να γύρισα και είδα την οικογένειά μου».

Για το επόμενο παιχνίδι: «Δεν το έχουμε μελετήσει ακόμα, αλλά θέλουμε πάση θυσία τη νίκη για να περάσουμε»

Για το αν θα ήθελε να γυρίσει στον ΠΑΟΚ: «Θα το ήθελα πολύ. Αρέσει και στη γυναίκα μου η Θεσσαλονίκη. Κάποια στιγμή θα επιστρέψω».




Καιιιι Muslimovic.




kataramenos5 έγραψε:ΥΓ Ρομαν πολυ ..αλουμινοχαρτο δουλευει στο ημιχρονο . Κουραστηκες ? :lol:



Από τις 11:00 έξω ήμουν, επείνασα! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιαν 2016, 23:57

Το πρώτο ημίχρονο:



Το δεύτερο ημίχρονο:




Εγγλέζικη περιγραφή και στα δύο...



Highlights από το site της Nova, με το κλασικό ηλίθιο player τους που με κολλάει συνέχεια..


Ο Μαργαρίτης εν τω μεταξύ, σκιά του περσινού εαυτού του... :|
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:01

πάντως αυτό με τους σέρβοι είναι εκνευριστικό. Σε 2 συνεχόμενα μάτς κάθομαι και βγάζω συμπέρασμα οτι δεν κάνουν, και στο 3ο μου κάνουνε ρανκινγκ 28. αει στα διάλα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:04

:lol: :lol: :lol: :lol: Σήμερα που έβλεπα και τους δύο να σκοράρουν, σε σκέφτηκα! "Θα τραβάει τα μαλλιά του" λέω..

29 ο Markoivc...όχι 28.. :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ο τζο ο νάγκμπε » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:17

Δεν μπόρεσα να δω το ματσάκι, αλλά έτσι κι αλλιώς περήφανος ΟΛΑ αυτά τα χρόνια για το τμήμα μπάσκετ. Ομάδα στημένη από ανθρώπους σοβαρούς, με ιστορία στον ΠΑΟΚ και μπασκετικούς, χωρίς φανφάρες, κάνει πολύ καλή διαχείριση του ελάχιστου μπάτζετ προσπαθώντας ταυτόχρονα την οικονομική εξυγίανση. Ολα αυτά τα χρόνια παρά τις συνεχείς αλλαγές στις συνθέσεις, παρότι μόλις μαςβγει κάποιος ξένος αμέσως την κάνει για άλλες πολιτείες, η ομάδα είναι μαχητική, ανταγωνιστική, παίζει κοντά στο μαξ της. Αυτά πρέπει να μας κάνουν περήφανους επίσης, όχι μόνο οι πορείες και οι παιχταράδες του παρελθόντος. Μακάρι να προστεθούν μελλοντικά στο παζλ και το μεγαλύτερο μπάτζετ και εμείς δίπλα στην ομάδα. Μέχρι τότε εύχομαι να συνεχίσουν να μας δίνουν τέτοιες χαρές. Και να το πιστέψουν. Και με αυτό το μπάτζετ, με αυτό το ρόστερ, η ομάδα είναι καλή, έχει δέσει, έχει έμπειρους παίχτες, ο Σόφο δίνει δύναμη. Μπορεί να κάνει κι άλλες ζημιές. Πάμε όσο πάει! :pano:
Άβαταρ μέλους
ο τζο ο νάγκμπε
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 15:01

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:20

RoMaN έγραψε:Την Τρίτη πρέπει να έχουμε στο παρκέ 6 παίκτες.

Τον αγώνα πρέπει να τον παλέψουμε κι εμείς.

Να φωνάξουμε στην ομάδα "ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ!"

Η ομάδα αυτή μπορεί να καταφέρει πολλά περισσότερα με εμάς στο πλευρό της!

Το καλύτερό της μπάσκετ το παίζει όταν ο κόσμος σουτάρει μαζί της, μαρκάρει μαζί της, παθιάζεται μαζί της.

Η μεταγραφή που της λείπει είμαστε εμείς.

(...)

Ο Π.Α.Ο.Κ. ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ, ΕΛΑ!



Εντάξει βασικά οκ, μπορούμε κι έτσι, κλάιν, καθίστε εκεί που είστε! :mrgreen:




Αρπάζω την ευκαιρία, μετά από άλλη μια μεγάλη νίκη της ομάδας, να ευχαριστήσω ξανά τον άνθρωπο από εδώ μέσα που πέρσι το καλοκαίρι με έσπρωξε προς το Παλατάκι... Να 'σαι πάντα καλά, σε είμαι ευγνώμων, δεν ξεχνάω ποτέ!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:29

Κριμα που λειπανε σημερα τα τσακαλακια.Χωρις αυτους εκκλησια το παλατακι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:39

:opaokara: :opaokara:
H αποψινη βραδυα (για τους 40αρηδες +) ήταν αναβιωση παλιων μεγαλων αγωνων. Τεραστια νικη επι της Λιμόζ. Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα όταν οι Γάλλοι πλησιασαν στο σκορ (στο -4). Φοβερή ενέργεια και πάθος. Η βραδυά ήταν γεματη αναμνησεις και λόγω του ματς Ολυμπια Μιλάνο - αρης. Πάντως οτι θα ξαναθυμομασταν απόψε το συνθημα για τον Μακαντού δεν το περίμενα! Αυτος ο συνδυασμός αποτελεσματων ήταν απολαυστικός !! :D :D :D
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 88-75,MVP,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 13 Ιαν 2016, 00:50

RoMaN έγραψε:Το πρώτο ημίχρονο:





28:45 -28:56 Που ναι η μπαλα οεοε που ναι η μπαλα :opaokara:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης