Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 13:04

το μπάσκετ όπως και γενικά το να δημιουργείς ένα σύνολο που να αποδίδει όπως εσύ θες είναι ένα πολύ δύσκολο project. Αν ήταν περίπου μπακαλίστικο ή μαθηματικοποιημένο, αλλάζω τους 2-3 παίκτες που δεν μου αρέσουν ή δεν προσφέρουν με άλλους αντίστοιχους δυνητικά καλύτερους, τότε ΟΛΟΙ θα μπορούσαν να κάνουν ομάδες. Ειδικά αυτοί που έχουνε και τα λεφτά (βλέπε ποδοσφαιρικό ΠΑΟΚ). Αλλά πίστεψέ με είναι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Αν μου βάλεις το μαχαίρι στο λαιμό, σου απαντώ να διώξω uros και να δώσω λεπτά στον Λιάπη αφήνοντας έτσι τα γκαρντ μου, θα σου πώ όχι. Θες δημιουργία από ντρίμπλα από τα γκαρντ σου, ο Λιάπης δεν την έχει. Δεν είναι θέμα χρόνων δλδ. Αν μου το μπήξεις λίγο πιο μέσα να φτάσει οισοφάγο, οι Δέδας-Κακαρούδης όσο καλοί και αν είναι σε αυτό (το μικρό) που ξέρουν να κάνουν καλά (και όσο να ναι, είναι ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΑΤΟ να σου βάζουνε 2-3-5 σουτ σε ένα ματς), δεν προσφέρουν χαρακτηριστικά διαφορετικά από τους βασικούς σου (βασικά διαφορετικά, ναι ο Δέδας είναι πιο πλάγιος από τον Βασιλειάδη και ο Κακάρ είναι ο μόνος που έχει άμεσο release σχεδόν σαν Guard). Κατά συνέπεια ένα αμυντικό τριάρι που να μπορεί να πάει στο rebound για τα λεπτά που δεν είναι ο Βασιλειάδης στο παρκέ και ένας rim protector (ξερω γω ο muldrow του συμπολίτη, ναι θα πέσω τόσο χαμηλά) στη θέση του Κακαρ θα ήταν σούπερ (βασικά με χοντρό υγιή και σε δίαιτα θα μαμάγαμε). Αλλά όλα αυτά είναι στη φαντασία σου-μου. Κανένας δεν μου μπήγει εμένα το μαχαίρι στο λαιμό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 13:18

pgetsos έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:ΥΓ Kι ελεγα που τον ξερω ,που τον ξερω,αυτον τον ψηλο κουστουμαρισμενο στον παγκο της lietuvos :x


?

13/3/96 Βιτορια .Ο Νικολά...


RoMaN έγραψε:Έλα ρε Καταραμένε, πες ένα "γεια" 2 φορές πέρασες!!!


Ωραια ,καταλαβες.Το ...προβλημα ηταν... μερικες θεσεις πιο πισω σου και δε γουσταρω να μαθουν ποιος και τι.
Αλλη φορα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 14:42

Έγινε Κατ!

Odi, για τους οργανωμένους...
Δεν υπάρχουν δηλαδή 1000 συνδεσμίτες σε ολόκληρη την Θεσσαλονίκη να πάνε 500 εδώ και 500 εκεί;; Πού είναι η αγάπη για τον Π.Α.Ο.Κ.;; Εγώ όσο πιο πολύ Π.Α.Ο.Κ. βλέπω, τόσο πιο πολύ γουστάρω..και τα περισσότερα αθλήματα είναι γαμάτος τρόπος να βλέπεις και να γουστάρεις περισσότερο Π.Α.Ο.Κ.! Με το ένα άθλημα, 90 ή 180 λεπτά την εβδομάδα..δεν... Αφού μπορείς να απολαμβάνεις και 260 λεπτά Π.Α.Ο.Κ. και 300 και παραπάνω, μέσα στην εβδομάδα πχ..κάν'το!!


Palok, όταν σε διαβάζω, σε φαντάζομαι να γράφεις τα λόγια σου και να νιώθεις όπως θα ένιωθε ο Hawking αν θα μιλούσε για συμπαντικές αλήθειες σε 12χρονα ελληνόπουλα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47070
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 14:45

RoMaN έγραψε:
Odi, για τους οργανωμένους...
Δεν υπάρχουν δηλαδή 1000 συνδεσμίτες σε ολόκληρη την Θεσσαλονίκη να πάνε 500 εδώ και 500 εκεί;; Πού είναι η αγάπη για τον Π.Α.Ο.Κ.;; Εγώ όσο πιο πολύ Π.Α.Ο.Κ. βλέπω, τόσο πιο πολύ γουστάρω..και τα περισσότερα αθλήματα είναι γαμάτος τρόπος να βλέπεις και να γουστάρεις περισσότερο Π.Α.Ο.Κ.! Με το ένα άθλημα, 90 ή 180 λεπτά την εβδομάδα..δεν... Αφού μπορείς να απολαμβάνεις και 260 λεπτά Π.Α.Ο.Κ. και 300 και παραπάνω, μέσα στην εβδομάδα πχ..κάν'το!!



Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό..
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 14:46

Δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση όταν απαντάς στον ακριβώς από πάνω.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 14:52

ΑποστόληςΑ έγραψε:Δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση όταν απαντάς στον ακριβώς από πάνω.


:lol: :lol: :lol: :lol:

Πέρα από τη πλάκα, σωστός...και κακώς δεν κάνουμε παρατήρηση γι'αυτό...έχουμε ξεσαλώσει με φαίνεται!!! :twisted:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47070
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό PAOKhead » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 15:08

Τι παρατηρηση να κανεις? Αφου μολις εκανες κι εσυ το ιδιο. Θα αυτοπαρατηρηθεις? :lol:
PAOKhead
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 20:26
Τοποθεσία: Τούμπα, Ιράν, Καμπότζη, Βιετνάμ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 15:59

ΑποστόληςΑ έγραψε:Δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση όταν απαντάς στον ακριβώς από πάνω.


Σε τμήμα της δημοσίευσης του από πάνω όμως;Μήπως ανακαλύψαμε κενό στους κανόνες;
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό stephanos » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 16:04

Διαβάζω αυτό:

palok έγραψε:λοιπόν γρήγορα-γρήγορα 2-3 σχόλια σε μορφή σεντονιού :mrgreen: Δεν έγραψα κάτι στα 2 προηγούμενα ματς στα οποία δεν έπαιζε ο Σόφο διότι πράγματι η ψυχολογία της ομάδας ήταν στα τάρταρα και χρειάζονταν ηρεμία. Σήμερα μετά από 2 συνεχόμενες νίκες και διαβάζοντας και τις δηλώσεις παικτών-κόουτς θεωρώ οτι πρέπει να γκρινιάξω λίγο:


Διάβασα και το παρακάτω, μήν το παραθέτω όλο, στην πίσω σελίδα είναι. Με χίλια ζόρια και με το εγχειρίδιο-λεξικό «όλα για το μπάσκετ σε 250 σελίδες» από δίπλα, να το ανοίγω πέντε φορές το λεπτό, κατάφερα να καταλάβω τα μισά. Για τα άλλα μισά μάλλον χρειάζεται να τρέχω τρία χρόνια σε κάποιο τμήμα στα ΚΑΤΕΕ :lol: και ηλικιακά δεν με παίρνει.

Αλλά δεν έχει και τόση σημασία αυτό. Σημασία έχει ότι η κριτική που κάνει ο palok είναι υποδειγματική. Ως προς τον χρόνο και ως προς το ύφος και ως προς την ποιότητα.

Οι γκρινιάρηδες να παίρνετε μαθήματα. ;)
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 17:32


Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 20:00

Highlight το 1:50 από το 1ο βίντεο!




Highlights από ΥΤ γιατί ακόμη και το player της Novaς είναι για τον πέουλα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47070
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 21:40

Απόψε αργά ή αύριο, λουκέτο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47070
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 12 Νοέμ 2015, 23:07

palok έγραψε:το μπάσκετ όπως και γενικά το να δημιουργείς ένα σύνολο που να αποδίδει όπως εσύ θες είναι ένα πολύ δύσκολο project. Αν ήταν περίπου μπακαλίστικο ή μαθηματικοποιημένο, αλλάζω τους 2-3 παίκτες που δεν μου αρέσουν ή δεν προσφέρουν με άλλους αντίστοιχους δυνητικά καλύτερους, τότε ΟΛΟΙ θα μπορούσαν να κάνουν ομάδες. Ειδικά αυτοί που έχουνε και τα λεφτά (βλέπε ποδοσφαιρικό ΠΑΟΚ). Αλλά πίστεψέ με είναι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Αν μου βάλεις το μαχαίρι στο λαιμό, σου απαντώ να διώξω uros και να δώσω λεπτά στον Λιάπη αφήνοντας έτσι τα γκαρντ μου, θα σου πώ όχι. Θες δημιουργία από ντρίμπλα από τα γκαρντ σου, ο Λιάπης δεν την έχει. Δεν είναι θέμα χρόνων δλδ. Αν μου το μπήξεις λίγο πιο μέσα να φτάσει οισοφάγο, οι Δέδας-Κακαρούδης όσο καλοί και αν είναι σε αυτό (το μικρό) που ξέρουν να κάνουν καλά (και όσο να ναι, είναι ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΑΤΟ να σου βάζουνε 2-3-5 σουτ σε ένα ματς), δεν προσφέρουν χαρακτηριστικά διαφορετικά από τους βασικούς σου (βασικά διαφορετικά, ναι ο Δέδας είναι πιο πλάγιος από τον Βασιλειάδη και ο Κακάρ είναι ο μόνος που έχει άμεσο release σχεδόν σαν Guard). Κατά συνέπεια ένα αμυντικό τριάρι που να μπορεί να πάει στο rebound για τα λεπτά που δεν είναι ο Βασιλειάδης στο παρκέ και ένας rim protector (ξερω γω ο muldrow του συμπολίτη, ναι θα πέσω τόσο χαμηλά) στη θέση του Κακαρ θα ήταν σούπερ (βασικά με χοντρό υγιή και σε δίαιτα θα μαμάγαμε). Αλλά όλα αυτά είναι στη φαντασία σου-μου. Κανένας δεν μου μπήγει εμένα το μαχαίρι στο λαιμό.


Ωραια αναλυση αλλα το θεμα ειναι τι ακριβως θελουμε.Αν θελουμε μια ομαδα που θα συνεχισει να φυτοζωει ,στο ιδιο μοτιβο των τελ χρονων δηλαδη ,μαλλον εχεις δικιο.Αν ομως θες να κανεις κατι διαφορετικο πρεπει, εστω κι αν χασεις 2-3 θεσεις στη τελικη βαθμολογια ,να εμπιστευτεις και τους μικρους,να παραγεις ταλεντα,να περιορισεις οσο γινεται την οικονομικη αιμορραγια για παικτες που δε κανουν τη διαφορα,.Παικτες π δε σε πανε ενα σκαλι παραπάνω, απλα σε διατηρουν σ αυτην τη ανοστη και αοσμη κατασταση.Ισως αυτο θα ταν κι ενα κινητρο για να τραβηξεις κοσμο στο παλατακι.Καποιο ΠΑΟΚτσακι που θα αναδειχθει απ τα σπλαχνα της ομαδας και θα δωσει οτι δινει ο Κλαους και τα αλλα παιδια στο ποδοσφαιρο.Γκ@υλα.Σ αυτο εχουμε τεραστιο έλλειμμα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Lietuvos Rytas 81-76 Σχόλια & παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Νοέμ 2015, 09:18

Χθες αποκοιμήθηκα, so τώρα λουκέτο...
Συνεχίζουμε με Greek Basketball League ΣΚΡΑΤΣ.
MVP ο Βασιλειάδης και τα παιδιά που ήρθαν. Όσοι ήρθαν.

RoMaN έγραψε:Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47070
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης