χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Tepic
11
92%
Λιάπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κακαρούδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κώττας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Duvnjak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Markovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Hatcher
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Clanton
1
8%
 
Σύνολο ψήφων : 12

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τετ 27 Απρ 2016, 20:03

KalamarGiannis μια χαρά τα είπες αδερφέ!!! :mrgreen:

Τουλάχιστον ρε μάγκες έχουμε μείνει με την ανάμνηση του παλιού καλού ΠΑΟΚ τότε στις ένδοξες εποχές!
Όποιος έχει ζήσει έστω και έναν αγώνα ΠΑΟΚ-αΡη στο Παλαι , τότε έχει ολοκληρωθεί σαν μπασκετικός οπαδός.
Πόσο κλάμα έχω ρίξει εκεί μέσα, πόσες αναμνήσεις, πόσο δεμένος ήμουν με τον πατέρα μου που μ' έπαιρνε από το χέρι και κάναμε χιλιόμετρα μέχρι να μπούμε στον ναό! ΠΟΣΟ μου λείπει η Θεσσαλονίκη! :cry:
ΜΑΚΑΡΙ να βρεθεί κάποιος επενδυτής που να μπορέσει να μας φέρει έστω και ένα μικρό μέρος της χαράς!
Βέβαια οι εποχές έχουν αλλάξει και αυτό που ζήσαμε ΤΟΤΕ , ΔΕΝ θα το ξαναζήσουμε ποτέ!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Απρ 2016, 20:06

MVP του αγώνα και της χρονιάς ολόκληρης, ο Σούλης Μαρκόπουλος...
Με 7 παίχτες και σκατά ψυχολογία* πήγε να πάρει την Α.Ε.Κ. και σε 3 περιόδους ήταν πολύ κοντά στο να το κάνει απόψε...


* Μπαίνεις στο λεωφορείο, έχεις στο μυαλό σου το τέλειο σχέδιο να κερδίσεις την Α.Ε.Κ. με Βασιλειάδη και Σχορτσανίτη στη 5άδα.
Καλείται ο Βασιλειάδης σε απολογία, knock-out από τα..γραφεία.
Δε γαμείς, έχω Δέδα.
Πονόματο έπαθε ο Σχορτσανίτης (τραγική ειρωνία) και knock-out και αυτός...
Fuck.

Παράλληλη μοίρα με τον King Stannis Baratheon, που (SPOILERS FROM SEASON 5) αφού κρεμάται η γυναίκα του, το σκάνε οι άντρες του και μετά τη κοπανάει και η Mel... Ε μετά πάει στη μάχη με νοοτροπία "Δε γαμείς, αφού έφτασα ως εδώ..." και υψώνει το σπαθί απέναντι στον υπεράριθμο στρατό των πουστοBolton, των γιαλαντζί Βορείων...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 27 Απρ 2016, 20:11

για το GoT ένα μόνο θα σου πω γιατί σηκώνει μεγάλη κουβένται οφτοπικ όμως αυτή τη στιγμή:
ο τύπος έγινε μαύρος καπνός αλά LOST κι έφαγε τον αδελφό του...
by the way στο Εργασιακό Σερρών που δεν παίζω φέτος αλλά επανασυνδέουμε την ομάδα για Σεπτέμβρη, υπάρχει ομάδα STARKS !

Πίσω στην ομαδάρα μας, καλό το ερώτημα MVP για φέτος ...
κάποιο μικρό διάστημα ήταν ο Σοφοκλής...
στο μεγαλύτερο μέρος της χρονιάς ο Χάτσερ.
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 27 Απρ 2016, 20:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:14

RoMaN σωστός, ρεαλιστικότατη ανάλυση του σημερινού αγώνα!!!

Συμπληρώνω μονάχα ότι στο 1ο 10άλεπτο τρώει και μια τεχνική ποινή γιατί το κοράκι δεν σφυρίζει το φάουλ στον Κλάντον σε lay up αιφνιδιασμού μπροστά στα μάτια του και τον βγάζει απ τα ρούχα του... :(

RESPECT TO COACH ΣΟΥΛΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ!!!

ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΑ "ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ" ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΟΟΥΤΣ !!!
:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:21

RoMaN έγραψε:MVP του αγώνα και της χρονιάς ολόκληρης, ο Σούλης Μαρκόπουλος...
Με 7 παίχτες και σκατά ψυχολογία* πήγε να πάρει την Α.Ε.Κ. και σε 3 περιόδους ήταν πολύ κοντά στο να το κάνει απόψε...


* Μπαίνεις στο λεωφορείο, έχεις στο μυαλό σου το τέλειο σχέδιο να κερδίσεις την Α.Ε.Κ. με Βασιλειάδη και Σχορτσανίτη στη 5άδα.
Καλείται ο Βασιλειάδης σε απολογία, knock-out από τα..γραφεία.
Δε γαμείς, έχω Δέδα.
Πονόματο έπαθε ο Σχορτσανίτης (τραγική ειρωνία) και knock-out και αυτός...
Fuck.

Παράλληλη μοίρα με τον King Stannis Baratheon, που (SPOILERS FROM SEASON 5) αφού κρεμάται η γυναίκα του, το σκάνε οι άντρες του και μετά τη κοπανάει και η Mel... Ε μετά πάει στη μάχη με νοοτροπία "Δε γαμείς, αφού έφτασα ως εδώ..." και υψώνει το σπαθί απέναντι στον υπεράριθμο στρατό των πουστοBolton, των γιαλαντζί Βορείων...



χαχαα τρομερος ακριβως ετσι ομως!

αν δε τιμησεις το δευτερο προφιλ σου.....
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10119
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Απρ 2016, 20:23

KalamarGiannis έγραψε:για το GoT ένα μόνο θα σου πω γιατί σηκώνει μεγάλη κουβένται οφτοπικ όμως αυτή τη στιγμή:
ο τύπος έγινε μαύρος καπνός αλά LOST κι έφαγε τον αδελφό του...
by the way στο Εργασιακό Σερρών που δεν παίζω φέτος αλλά επανασυνδέουμε την ομάδα για Σεπτέμβρη, υπάρχει ομάδα STARKS !



Από τους Starks θέλω φανέλα! :mrgreen:

Για GoT αν θέλετε ανοίγω ξεχωριστό topic, ή πάμε σε κανένα Cinemania..


RoMaN έγραψε:Καλαθοσφαιριστής μας είναι ακόμη Facebook γαμώ...σε σχεδόν 13 ώρες έχουμε αγώνα...συνήθης ύποπτος κιόλας! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Αύριο, αναλόγως με την έκβαση του αγώνα, θα τον "δώσω" εδώ και με στοιχεία..



Εικόνα

ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΣΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ.!
Έτσι και κάνει ότι μένει, θα μιλήσω όπου χρειαστεί...δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει, τον έχω "πιάσει" 3-4 φορές ακόμη και όταν την ίδια μέρα (σημαντικού αγώνα, βλ. περσινό Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος κυπέλλου), κλήθηκε να αγωνιστεί, ήταν χειρότερος και από εμένα!!!

Σήμερα: 12:36 game time, 2 total points (1/5 2pts, 0/1 3pts), 1 OR (από τα 4 συνολικά του Π.Α.Ο.Κ....), 1 λάθος, 2 φάουλ και 1 κερδισμένο.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ!!!! :twisted:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:29

και δεν ανοιγεις κανα τοπικ να χουμε να ξεσκαμε απο τη μιζερια....
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10119
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:31

Ωχ ωχ ωχ...Το είπε και το κανε...Τον έδωσε... :o
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:41

Ουτως η αλλως αυτος δεν αξιζει να παιζει αγωνιστικα στον ΠΑΟΚ περα απο οτιδηποτε αλλο. Απο κει και περα ελπιζω να γινει φετος ενας σωστος προγραμματισμος και με ξεσκαρταρισμα παικτων και σωστες επιλογες σε παικτες.
Τελευταία επεξεργασία από painkiller4 και Τετ 27 Απρ 2016, 20:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:45

Το ματς χάθηκε από τις κακές επιλογές στην επίθεση και τα πολλά χαμένα ριμπάουντ!Πιστεύω με Βασιλειάδη το παίρναμε το παιχνίδι!Δεν μπορούσαμε να βρούμε τόσο κακό Μαυροκεφαλίδη (μέγαλο κωλοπαιδο εξελίσσεται) άλλη φορά!
Κομβικό σημείο του ματς το ελεύθερο άστοχο τρίποντο του Δέδα που θα πηγαινε το παιχνίδι στους 2 και τον άγχος στα χανουμάκια!

ΥΓ. Τελικά το κλάμα μετά από το 1ο ματς λειτούργησε και έφτιαξε κλίμα αδικημένου στα χανουμάκια!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 27 Απρ 2016, 20:48

Του χρόνου να είμαστε καλύτεροι...


SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 27 Απρ 2016, 20:54

για να είμαι ειλικρινής ΤΡΕΜΩ να περάσουνε έξι ολόκληρους μήνες και να συζητάμε πάλι τον Σεπτέμβρη να υπογράψουμε τον Δέδα και τον Τσόχλα και να προλάβουμε να πάρουμε τον Όντουμ και τον ΜακΓκραθ πίσω για να πάει μάης και να μην περνάμε τους 55 πόντους στην επίθεση. ή μάλλον θα είμαι ακόμα πιο ειλικρινής αυτή τη φορά: δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ. Απλά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Απρ 2016, 20:56

ilovegame27 έγραψε:Κομβικό σημείο του ματς το ελεύθερο άστοχο τρίποντο του Δέδα που θα πηγαινε το παιχνίδι στους 2 και τον άγχος στα χανουμάκια!



Συμφωνώ 100%.

Έπαιξε ξεκάθαρα ρόλο και η κούραση, αφού στο 4ο πέσαμε κατακόρυφα...

Hatcher 36.5'
Clanton 34'
Tepic 32'
Μαργαρίτης 26'
Δέδας 22'
Markovic 20'

Και μετά Duvnjak 14' και ο Κακαρούδης 12'...


Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Tepic με 22 και ακολουθεί ο Μαυροειδής με 10...μετά ΟΛΟΙ μονοψήφιο...

Θα δει κάποιος Αμερικανός το 61-54 και θα αναρωτιέται γιατί διεκόπη ο αγώνας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 27 Απρ 2016, 20:59

Θέλει καλύτερο προγραμματισμό αλλά μας έλειψαν φέτος οι αμερικανοί που θα κάνουν την διαφορά όπως είχε το σκουληκάκι!Ανανέωση Τεπιτς ( μεγάλη βελτίωση από τα μέσα της σεζόν) παραμονή Βασιλειάδη (λίγο χλωμό) και του υπερπολύτιμου Μαργαριτη και του Χάτσερ (θέλει βοήθεια εδώ του Ιβαν) εκτός αν βρει ο Μάτζικ κανένα λαβράκι από το Αμέρικα παρότι έχει ρίσκο αυτό!
Μια καλή επιλογή είναι ο Muhammad El-Amin της Κηφισιάς
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: χανούμι - Π.Α.Ο.Κ. 61-54 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Suleymanoglu » Τετ 27 Απρ 2016, 21:01

Μας καθάρισαν σαν Πασχαλινό Αυγό, πρίν απο την έναρξη του παιχνιδιού. Να είστε βέβαιοι οτι αν χρειαζόταν, οι πληρωμένοι διαιτητές θα μας σφάζανε μεγαλοπρεπώς άκομη και στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Αυτοπαραμυθιάζεστε οσοι πιστεύεται οτι υπάρχει ομάδα στον Πλανήτη γή, ή οτι μπορεί να δημιουργηθεί ομάδα σε κάποιο άθλημα, η οποία να μπορεί να κερδίζει ΚΑΙ τους διαιτητές. Ούτε η Μπαρτσελόνα δεν μπορούσε να κερδίσει συστηματικά ΚΑΙ τους διαιτητές. Τίτλους δεν έπαιρνε μέχρι που άρχισαν να τη σέβονται οι διαιτητές. Περιστασιακές νίκες ΝΑΙ, μπορούμε να κάνουμε, τίτλους ΔΕΝ μπορούμε. Ακόμη και λεφτά να πέσουνε στο Μπάσκετ (όπως και στο Ποδόσφαιρο), υπάρχει νομοτελιακά ταβάνι. Φέτος το ταβάνι που μας βάλανε ήτανε 5οι.

Ελάτε αύριο να βγάλουμε την οργή μας στο Βόλευ. Όλοι μαζί να λιώσουμε τους Εχθρούς και να κάνουμε τον ΠΑΟΚ Πρωταθλητή και Κυρίαρχο σε άθλημα σε επίπεδο Ανδρών.
Suleymanoglu
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2015, 13:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης