Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Κυρ 10 Ιαν 2016, 08:46

Μεγαλη εβδομαδα μπαινει με Λιμοζ και ΑΕΚ. Με Σοφο ξεκουραστο,θα τα παλεψουμε.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 10 Ιαν 2016, 08:52

KalamarGiannis έγραψε:o Κώττας έπαιξε στη πρωτη περίοδο ...μετά τον ξεχασαν ... και στην τέταρτη ξαναμπήκε.
Δεν βλέπω να τον "εμπιστεύτηκαν"...μάλλον αναγκαστικό χρόνο πήρε ελλείψει άλλης λύσης...
παρόλα αυτά έβγαλε κάποιες φάσεις που δείχνουν ότι αν έχει χρόνο μπορεί στην επίθεση...για άμυνα ριμπάουντ ούτε λόγος, θέλει πολύ δουλειά και δύναμη...
τουλάχιστον αντιθέτως με τον Καλέ παραμένει μια μικρή ελπίδα να γίνει παίκτης...


μου αρέσει επιθετικά αλλά έχω και εγώ τις αμφιβολίες μου. Μιλάμε για μπασκετμπολίστα που γίνεται 20 σε 3 μήνες. 20 ολόκληρα έτη και έχει εμπειρία 40 λεπτά συνολικά στην Α1 (μπορεί να λέω και πολλά μάλλον). ΟΚ είναι σέντερ και οι σέντερ παίζουνε μπάσκετ μετά τα 25 κλπ κλπ αλλά δεν μπορώ να πώ οτι δεν προβληματίζομαι. Τι έκανε στον ΠΑΟΚ ο Μαυροκεφαλίδης στα 20 του ας πούμε?...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 10 Ιαν 2016, 08:53

paok87 έγραψε:Μεγαλη εβδομαδα μπαινει με Λιμοζ και ΑΕΚ. Με Σοφο ξεκουραστο,θα τα παλεψουμε.



δε χρειάζεται άγχο αλλά όντως αυτά τα 2 μάτς δείχνουν και τις φιλοδοξίες μας για eurocup και 3-4 θέση στην regular Της Α1.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 10:30

paok87 έγραψε:Μεγαλη εβδομαδα μπαινει με Λιμοζ και ΑΕΚ. Με Σοφο ξεκουραστο,θα τα παλεψουμε.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk


Μπορούμε να τα πάρουμε και τα δύο. Αν και στα δύο είχαμε από 5000 λαό, ακόμη καλύτερα.


palok έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:o Κώττας έπαιξε στη πρωτη περίοδο ...μετά τον ξεχασαν ... και στην τέταρτη ξαναμπήκε.
Δεν βλέπω να τον "εμπιστεύτηκαν"...μάλλον αναγκαστικό χρόνο πήρε ελλείψει άλλης λύσης...
παρόλα αυτά έβγαλε κάποιες φάσεις που δείχνουν ότι αν έχει χρόνο μπορεί στην επίθεση...για άμυνα ριμπάουντ ούτε λόγος, θέλει πολύ δουλειά και δύναμη...
τουλάχιστον αντιθέτως με τον Καλέ παραμένει μια μικρή ελπίδα να γίνει παίκτης...


μου αρέσει επιθετικά αλλά έχω και εγώ τις αμφιβολίες μου. Μιλάμε για μπασκετμπολίστα που γίνεται 20 σε 3 μήνες. 20 ολόκληρα έτη και έχει εμπειρία 40 λεπτά συνολικά στην Α1 (μπορεί να λέω και πολλά μάλλον). ΟΚ είναι σέντερ και οι σέντερ παίζουνε μπάσκετ μετά τα 25 κλπ κλπ αλλά δεν μπορώ να πώ οτι δεν προβληματίζομαι. Τι έκανε στον ΠΑΟΚ ο Μαυροκεφαλίδης στα 20 του ας πούμε?...



Πρέπει να χτίσει το κορμί του καλύτερα.. Δεν ξέρω αν του έχει πει κανείς πως οι πρωτεΐνες είναι του σατανά, αλλά πρέπει να τις σκεφτεί.. Υστερεί αρκετά στο σώμα, ενώ στην αντίληψη των φάσεων όχι..
Επίσης, όσο έπαιρνε τα πάνω του, τόσο πιο άνετος και κινητικός (με & χωρίς μπάλα) ήταν στο γήπεδο. Μπορεί να γίνει ένας καλός center, αν δουλέψει παραπάνω και πάρει στοιχεία από Sofo και Λάζο όπως λέει, τότε θα εξελιχτεί καλά. Μακάρι να προλάβουμε στον Π.Α.Ο.Κ. να τον δούμε σαν καλό "πρωτοδεύτερο" center.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 20:24

Απόψε κλειδώνει αυτό και ανοίγει το επόμενο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 71-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 23:45

Τέλος κι από εδώ, ήρεμη νίκη, πάμε για τη Limoges, πάμε για τα δύσκολα!
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=218&t=6580&p=1053593#p1053593
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης