Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2015/16...

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Δεκ 2015, 09:10

Η κουλα και ο αρης βρηκαν ανθρωπους και ανεβασαν το μπατζετ τους επειδη γεμιζαν τα γηπεδα τους,ο Σαββιδης μπηκε στον ΠΑΟΚ γιατι ειδε την καυλα των ΠΑΟΚτσηδων για το ποδοσφαιρο.
Τωρα γιατι να ερθει καποιος να χαλασει τα λεφτα του στον ΠΑΟΚ οπως πολυ σωστα γραφει ο slidar;
Για 300 ηρωικους-γραφικους-ρομαντικους;
Εκανα μια ερωτηση,τι κανει μια ομαδα να ξεχωριζει απο τον σωρο;
Μα φυσικα ο λαος της.
Τη διαφορα εχει ο τωρινος μπασκετικος ΠΑΟΚ απο τον φαρο την κηφισια και τον ικαρο χαλκιδας;
Αφου ιδια και λιγοτερα απο αυτους εισητηρια κοβει.
Να μη μιλησω για ρεθυμνα κοροιβους και τρικαλα γιατι αυτοι τα γεμιζουν τα γηπεδακια τους οποτε δεν μας παιρνει.
Γιαυτο μοκο κυριοι,αφηστε τις μεγαλοστομιες και τους αφορισμους κατα μερος γιατι θα πεσει καμια φωτια να μας καψει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 29 Δεκ 2015, 09:30

H αλήθεια είναι πως αυτή η ήττα είναι ντροπή για τον σύλλογο,και πάει πολύ πίσω την προσπάθεια που κάνει το τμήμα εδώ και χρόνια σε αγωνιστικό και οικονομικό επίπεδο.
Δεν χωνεύεται αυτή η ήττα,αυτή η εμφάνιση,αλλά δεν χωνεύεται(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ) και αυτό το απίστευτο σφύριγμα που όμοιο του είχα να δω από τα 5 δευτερόλεπτα στην επαναφορά του Σάβιτς στο παιχνίδι με τον γαύρο καμιά εικοσαριά χρόνια πριν.
Χάθηκε μεγάλη ευκαιρία,δεν ξέρω αν θα μας δοθεί ανάλογη τα επόμενα 20 χρόνια.
Αυτή είναι η ομάδα όμως. Στην πολύ καλή της ημέρα μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τον οποιοδήποτε,στην κακή της ημέρα φαίνονται πλήρως οι αδυναμίες της και ο σχεδιασμός που δεν βγήκε φέτος σε αντίθεση με άλλες χρονιές,και μπορεί να χάσει ακόμα και από την μικτή paokmania.
Αν και το πρώτο πράγμα που θέλω να κάνω είναι να τους βρίσω,να τους κράξω και να τους ξεσκίσω επειδή μου προσέφεραν αυτήν την ντροπιαστική στιγμή,δεν μπορώ να το κάνω. Και δεν μπορώ να το κάνω,γιατί ξέρω ότι αυτό το τμήμα πορεύεται μόνο του χωρίς βοήθεια από εμένα(δεν είναι βοήθεια τα 2 παιχνίδια που πηγαίνω τον χρόνο στο παλατάκι ,αν και μένω Θεσσαλονίκη).
Και άντε δεν έχει βοήθεια από εμένα.Δεν έχει όμως και από τους υπόλοιπους συνοπαδούς μου, την στιγμή μάλιστα που ο συμπολίτης γεμίζει το γήπεδο του ακόμα και σε μικρά παιχνίδια.
Αδιαφορώ για το τμήμα εδώ και πολλά χρόνια.Αδιαφορώ για την προσπάθεια που κάνουν(με τα λάθη τους) εκεί κάποιοι άνθρωποι ,που ευτυχώς που υπάρχουν και αυτοί.
Τι να τους πω τώρα? Αν βγουν και με πουν ότι με λίγη βοήθεια από τον κόσμο θα είχαν λεφτά να πάρουν έστω έναν αμερικάνο ψηλό της σειράς για να βοηθά κάτω από το καλάθι θα έχουν άδικο?
Αν βγούν και με πουν ότι αν πλήρωναν εισητήριο όλοι όσοι πηγαίνουν με τον γαύρο και με τον άρη θα ήταν καλύτερα θα είχαν άδικο?
Αυτό δίνω στην ομάδα,τίποτα δηλαδή, και αυτό παίρνω από την ομάδα,πίκρα .Εν προκειμένω παίρνω αυτό που μου αξίζει σαν οπαδός.Δικαιοσύνη λέγεται.Σε άλλα τμήματα τα πράγματα είναι αλλιώς βέβαια,αλλά εδώ μιλάμε για μπάσκετ.
Τζαβέλλα ,κλαους,Σάμπο,Όλσεν και λοιποί,θα κάνετε καλή αλλαγή του χρόνου. Για μερικές μέρες δεν θα ασχοληθεί κανείς μαζί σας. Η αρένα βρήκε καινούργια σάρκα για να ξεσκίσει
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 29 Δεκ 2015, 09:48

Καλά ο Ιβάν δεν είπε ότι δίνει χρήματα για μεταγραφές μια ή δύο ? Που κόλλησε το πραγμα ?

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 29 Δεκ 2015, 10:43

Αυτό που με εκνευρίζει είναι τα τρίποντα. Πρέπει να είμαστε η μόνη ομάδα που σουταρει τόσα πολλά.
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τρί 29 Δεκ 2015, 10:44

αρα η λογικη σας λεει οτι αφου πανε 300 και 500 ατομα στο μπασκετ, επιτρεπεται να σε ξεφτιλιζει το οποιοδηποτε χωριο της α2 και να μενεις εκτος τελικου σε μια μεγαλη ευκαιρια της ιστοριας σου
να μην διαμαρτυρεται κανενας και να μη γκρινιαζει για βετερανους που δε τιμανε τη φανελα και τα λεφτα που παιρνουνε...
να γινει δηλαδη μια παιδικη χαρα, βρεξει χιονισει ολα καλα κι ολα ωραια
καμια καβλα και παθος, και να πανηγυριζεις που εχασες με ενα ποντο η στην παραταση τα ντερμπι
αν αυτο ειναι ΠΑΟΚ για μερικους οκ
μεχρι και το βολλευ και το χαντμπολ οταν εκαναν ομαδα, οταν ειδε ο κοσμος θεαμα, μαζεψαν κοσμο
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 29 Δεκ 2015, 10:57

Πονοκέφαλος, αϋπνία, εκνευρισμός, πίκρα, ταπείνωση, κακή διάθεση..., μια κλασσική ΠΑΟΚτσήδικη μέρα! :cry:
Δεν μαμείς όμως, ΠΑΟΚ είσαι και έχεις το κεφάλι ψηλά, καθαρό, μακρυά από π@υστιές ! :mrgreen:
Το μόνο που με στεναχωρεί, είναι αυτό που λέει και ο eorptol από πάνω.
Θα μπορούσε ο Ιβάν να είχε δώσει λίγα ψίχουλα να είχαμε 1-2 παιχταράδες και τώρα να κεντούσαμε παντού!
Κάτι χωριά σαν τον φάρο, θα τα είχαμε για 40 πόντους διαφορά και το βασικότερο ---> θα ξυπνάγαμε χωρίς πονοκέφαλο!
Πες τα ρε συ thano!! Είχα αρχίσει ν' ανησυχώ με αυτά που διάβαζα.
Πάμε να δικαιολογήσουμε τ' αδικαιολόγητα! Τέτοια χωριά σαν τον φάρο, τα μαμάς ακόμα και αν έχεις κατεβάσει 5 παίχτες μόνο, ακόμα και αν βρεθείς στην χειρότερη βραδιά, ακόμα και αν παίζεις με την k17! ΔΕΝ χωνεύετε με ΤΙΠΟΤΑ το χθεσινό, ΌΤΙ δικαιολογία και αν πούμε, θες να είναι ο κόσμος, να είναι ο διαιτητής, να είναι ο ανάδρομος Ερμής..
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:02

Τι είναι αυτά που λες ρε μεγάλε? Ο κοσμος δεν πάει γήπεδο γιατί η ομάδα είναι βαλτωμενη τόσα χρόνια. Δεν υπάρχει προοπτική. Αυτά είχαν γίνει και τα τελευταία χρόνια μπατατουδη στο ποδοσφαιρο. Εγώ και πολλοί άλλοι αγοράζαμε διάρκειας και έβλεπα 1-2 ματς για να στηρίξουμε το τμήμα. Αλλά το θέμα έχει ξενερώσει τα τελευταία 2 Χρόνια. Δεν υπάρχει καμία προοπτική. Για το χθεσινό τι να πω? Χάσανε από μια ομάδα βετεράνων χωρίς ξένους... φιγούρα και φαγούρα μερικοί ''ηγετες'' μη χεσω. Χόρτασαν Συνεντεύξεις όλη τη βδ ομάδα λες και παιζαν με το NBA και βαλανε το πεωτο καλαθι στο 25. Ειναι που δε θέλει η ομάδα 2 παίκτες που θα έφερνε ο Σαββίδης.
PAOK LARISSA
 
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:36
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΛΑΡΙΣΑ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:16

Τίτλους είδανε και έτρεξαν καρντάση μου thanos-xanthi...Όχι θέαμα...Ποιος ξέρει τι είναι θέαμα στο handball ας πούμε κι έτρεξε να το δεί; Τίτλους είδαν και την σακουλεύτηκαν να μοστραριστούν γιατί πεινάνε για τίτλους όπως και για ζεστή σάρκα, τρυφερή, δική μας, για να κατασπαράξουν...

"Αλλοτριώθηκε ο χαρακτήρας του Π.Α.Ο.Κ.τσή goran" σας ξανάγρψα ότι μου είπε πριν 15 μέρες ο Τάσος ο Μασκοφόρος όταν συναντηθήκαμε τυχαία...Πόσο δίκαιο είχε...

Αν "έχεις δόντια" Π.Α.Ο.Κ.τσή μου γέμισε όλα σου τα γήπεδα, τώρα στα δύσκολα, για να επανέλθεις στον παλιό, σκληρό χαρακτήρα της διεκδίκησης του "ακατόρθωτου" που μύριζε η Τούμπα για 23 χρόνια που ο π@υστόγαυρος έφευγε γ@μημένος κι ο μπάτσος δαρμένος...Τρέχα πρώτος σε Τούμπα, Παλατάκι και Μίκρα και φτύσε το λαρύγγι σου με μάτι θολό σαν του παλιού, του γνήσιου, του πεινασμένου, του αγωνιστή Π.Α.Ο.Κ.τσή...

Αν είσαι το έμβρυο του σημερινού μαλθακού ανθρώπου, του νεόπτωχου νεοέλληνα της κοινωνίας της παγκοσμιοποίησης, της ολοκληρωτικής εκμετάλευσης, του "σφάξε με αγά μου να αγιάσω", του "ωχ αδερφέ, εγώ θα σώσω την Ελλάδα;" (τον Π.Α.Ο.Κ. στην προκειμένη περίπτωση μας) και του "δεν βαριέσαι, άλλη μία σεζόν χαμένη, δικά μου είναι τα λεφτά μήπως;", τότε κάτσε αναπαυτικά στον καναπέ σου, πιες το ουισκάκι σου παρακολουθώντας την "μεγάλη" Π.Α.Ο.Κ.άρα, ησύχασε χωρίς να διεκδικείς τίποτα, αλλά άραξε δίχως κριτικές και αφορισμούς για ντροπιαστικές ήττες και αιώνια λάθη των άλλων και ποτέ δικά σου...

Κοίτα λοιπόν πρώτα την καμπούρα σου, αναγνώρισε στον καθρέφτη σου ποιος είσαι πλέον πραγματικά και πορέψου ανάλογα "μεγάλε" Π.Α.Ο.Κ.τσή...Κι αν αποφασίσεις τελικά να έχεις το ΕΓΩ σου και την βόλεψη σου πάνω απ τον Π.Α.Ο.Κ. όλων μας, τότε "ζουμπαδιάσου και σακουλέψου" ότι τραγικό σου επιφυλάσσει το μέλλον όταν είσαι "αραχτός" αλλά δεν παύεις να είσαι απλά εγωκεντρικός και μόνιμος ψευτοαγωνιστής με ένα πληκτρολόγιο στο χέρι και στόμα στραβό στα καφενεία...

Καλημέρα σε όλους... :pano: είμαστε όλοι... :nairepaok: ..αλλά τι :pano: ...αφού...

Υ.Γ. Π.Α.Ο.Κ. είναι ο λαός του...είτε το θέλετε, είτε δεν το θέλετε, έτσι ακριβώς είναι... ;)
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τρί 29 Δεκ 2015, 11:56, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό paokara giannitsa » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:19

καλημέρα , παιδιά.Απο χθες είμαι χάλια μετά από αυτήν την ήττα. Αν και τα οικονομικα οπως των πιο πολλων ειναι δυσκολα , παραταύτα στηριζώ την καε με το διαρκείας μου . Ο κόσμος από πολλά ματσ είναι απών αυτό έχει στοιχίσει εκτός από έσοδα και νίκες. Χθες ο ΠΑΟΚ μας έχασα απο μια ανταγωνιστη ομαδα αν και Α2 γνωριζοντας τη θα αντιμετωπισει . Το προβλημα της ηττας παει στο αγωνιστικο κομματι αφου για ακομα μια φορα θελαμε τα παρουμε το ματς απο την περιφερεια οπως καναμε στα περισσοτερα ματς της χρονιας. Καλος ο βασιλειαδης αλλα τα τριποντα οταν δεν μπαινουν γαμουν την ομαδα. Δεν ψαχναν τον σοφο ,λαθος μιας και ο σοφο ειναι απο τα ατου της ομαδας. Ολα αυτα και αλλα μαζι ειναι λαθη που καλο ειναι τ αγωνιστικο τμημα να τ δει ! τωρα αν θελουμε να λεμε αληθεια , δεν εμεινε τιποτα , αν και θα παω στα ευρωπαικα ματς , δεν εχει κατι το οποια ρεαλιστικα μπορεις να παρεις. ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΓΛΥΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΦΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΤΡΟΠΑΙΟ ΣΤΗΝ ΠΑΛΜΑΡΕ ΜΑΣ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ . ΕΓΙΝΑΝ ΛΑΘΗ ΑΠΟ Τ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ , ΔΙΟΤΙ ΔΙΧΩΣ ΑΜΕΡΚΑΝΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ . ΚΡΙΜΑ ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΧΑΣΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ!
paokara giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 29 Δεκ 2015, 11:04

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:26

αυτό καταλαβαίνεις φίλε? Δεν λέει κανείς να μην κάνεις κριτική για την ντροπιαστική ήττα.Άλλο όμως αυτό και άλλο να τους ισοπεδώνεις.
Στην τελική βέβαια δικαίωμα σου είναι να επιλέξεις πως θα αντιδράσεις.Ωστόσο το γεγονός ότι η ομάδα δεν στηρίζεται από τον κόσμο δεν αμφισβητείται.
Και αφού αναφέρεις και άλλα αθλήματα,θα σου πώ ότι μέχρι πριν από 2 χρόνια το ΠΑΟΚ-γαύρος στο βόλλευ μάζευε 50 άτομα. Όπως το ακούς. 50 άτομα. οι μόνοι που ήταν σταθερά στο γήπεδο σε όλα τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ στο βόλλευ ήταν μια παρέα 10-15 ατόμων από τον σύνδεσμο της πολίχνης. Κανείς άλλος.Τους έβλεπα να έρχονται σαν τους τρελούς σε κάθε αγώνα σε ένα γήπεδο ψυγείο λόγω κρύου και άδειων κερκίδων,ένα γήπεδο που χτίστηκε μετά από πολλούς αγώνες για να μην γεμίζει ποτέ τελικά,παρά μόνο σε κανένα παιχνίδι με τον άρη ή με τον γαύρο ,ή αν πρόκειται για κανέναν τελικό μπας και πανηγυρίσουμε.
Ξέρω πολύ καλά ότι όταν τελειώσουν τα χρήματα και εκεί(αν δεν έχουν τελειώσει ήδη) και δεν θα μπορεί ο ΠΑΟΚ να φέρνει παίχτες παγκόσμιας κλάσης στο βόλλευ,αυτή η εικόνα θα επανέλθει.Αλλά και τώρα μήπως μαζεύει κόσμο το βόλλευ στους αγώνες πρωταθλήματος? Ή το χαντμπωλ? όχι βέβαια. Αν πάει Μάιος και αν οι ομάδες αυτές διεκδικούν πρωταθλήματα, τότε ναι,θα μαζέψουν κόσμο σε δύο παιχνίδια. Όλη την υπόλοιπη χρονιά τι γίνεται?
Οπότε για εμένα δεν αποτελεί δικαιολογία το γεγονός της έλλειψης αγωνιστικών επιτυχιών στο μπάσκετ αναφορικά με την μή προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο. Ο μέσος Παοκτσής είναι ποδοσφαιρικός,τελεία και παύλα.Αυτή είναι η καψούρα του,το ποδόσφαιρο.Τα υπόλοιπα αθλήματα δεν τα αγαπάει ,δεν τα αγάπησε ποτέ πραγματικά.
Μην ψάχνουμε όμως μετά για επιτυχίες και μεγάλες,ούτε για επενδυτές σε άδεια γήπεδα και σε αθλήματα που δεν επιστρέφουν πίσω τα χρήματα που δίνονται.Περιστασιακά θα βρεθούν ένας -δυο τρελοί που θα βάλουν χρήματα για ένα χρονικό διάστημα,όπως ο Ανδρέου,ο οποίος καλά που δεν εκδιώχθηκε στην αρχή της περασμένης σεζόν, όπως αποδείχθηκε εκ του αποτελέσματος.Μετά όμως τι γίνεται?
Αυτή είναι η γνώμη μου.Δεν χρυσώνω το χάπι,το χθεσινό δεν χωνεύεται με τίποτα άλλωστε,αλλά δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:36

Για να ξεχαστούμε λίγο από τα σεντόνια που γράφουμε, ας πει κάποιος στον Ιβάν να βάλει ...λίγα ψίχουλα, να μας φέρει αυτόν εδώ ---> http://nba.sport24.gr/article/3837734/o ... trelathike :lol:
Απίστευτο πάντως, να βάζεις 17 πόντους σε 3 λεπτά(!!) // ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 23 πόντους, 14 ριμπάουντ //

Για το in topic μάγκες, πολύ το κουράσαμε! Το σίγουρο είναι πως πρέπει να συνέλθουμε από την ντροπιαστική κατραπακιά και το ακόμα σιγουρότερο, ότι πρέπει να γίνουν ποιοτικές προσθήκες στο ρόστερ της ομάδας!
Όλα τ' άλλα που λέμε, είναι για να τα διαβάζουμε και μόνοι μας..
Προχωράμε παρακάτω με το κεφάλι ψηλά! :pano:
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:41

alp920 έγραψε:αυτό καταλαβαίνεις φίλε? Δεν λέει κανείς να μην κάνεις κριτική για την ντροπιαστική ήττα.Άλλο όμως αυτό και άλλο να τους ισοπεδώνεις.

Αυτό κατάλαβες φίλε μου; Ξαναδιάβασε προσεκτικότερα τι γράφω σε παρακαλώ...


Στην τελική βέβαια δικαίωμα σου είναι να επιλέξεις πως θα αντιδράσεις.Ωστόσο το γεγονός ότι η ομάδα δεν στηρίζεται από τον κόσμο δεν αμφισβητείται.

Συμφωνώ απόλυτα όπως ίσως δεν κατάλαβες...

...για εμένα δεν αποτελεί δικαιολογία το γεγονός της έλλειψης αγωνιστικών επιτυχιών στο μπάσκετ αναφορικά με την μή προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο. Ο μέσος Παοκτσής είναι ποδοσφαιρικός,τελεία και παύλα.Αυτή είναι η καψούρα του,το ποδόσφαιρο.Τα υπόλοιπα αθλήματα δεν τα αγαπάει ,δεν τα αγάπησε ποτέ πραγματικά.
Αυτή είναι η γνώμη μου.Δεν χρυσώνω το χάπι,το χθεσινό δεν χωνεύεται με τίποτα άλλωστε,αλλά δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.


1...Και που είναι λοιπόν ο "ποδοσφαιρικός" Π.Α.Ο.Κ.τσής, το "παγκόσμιο και ανεξήγητο φαινόμενο" που όλοι μας κοκορευόμαστε και δεν εμφανίζεται στην Τούμπα τώρα στα δύσκολα;

2...Τις δεκαετίες '80 και '90 "τιγκάραμε" το Παλαί αν και ήμασταν μόνιμα δεύτεροι ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ κι ας μην ερχόταν (παρά μία μόνο φορά)...Άλλος ο τότε Π.Α.Ο.Κ.τσής κι άλλος ο τωρινός καρντάση μου...Δυστυχώς...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Thanix » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:49

Αδέρφια τα πράγματα ειναι απλα, όταν ειναι το σκορ 65-65 στα 37" πριν το τελος υπάρχει η πιθανότητα να σε σφάξει το κοράκι! Αν το σκορ ήταν 65-80 δεν θα σε έσφαζε κανεις! Αλλα αυτο θα γινόταν όταν ο ΠΑΟΚ ήταν μεγάλη ομάδα. Ο ΠΑΟΚ εχει σταματήσει να ειναι μεγάλη ομάδα εδω και 17 χρόνια , όποτε τζάμπα στεναχωριόμαστε!

ΥΓ Το γράφω για άλλη μια φορά και ας μην γίνω πάλι αρεστός! Ο ΠΑΟΚτσης όπως και ο κάθε Έλληνας οπαδός ειναι ποδοσφαιρικός και αυτο δεν ειναι κακο! Αυτο το άθλημα αγαπαει περισσότερο, τι να κάνουμε τωρα; Άμα δει επιτυχίες θα πάει, όπως γίνεται και με τις 2 των Αθηνών! Γιατι και εκεί στα μικρα παιχνίδια το σεφ και το ΟΑΚΑ έχουν 2-3 χιλιάδες κόσμο με 1000 προσκλήσεις τζαμπανταν! Δεν ήταν μπασκετικός ο Έλληνας ποτε εκτός απο μικρα ξεσπάσματα! Και στην μεγάλη ομάδα του ΠΑΟΚ με δάφνες Παγκράτι κτλ 1500-2000 άτομα είχες! Με παιχταράδες μεσα


Sent from my mind using boobs power
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:53

Καθεστε και χαλιεστε για ενα κυπελάκι και λετε λογια για τα οποια αργοτερα θα μετανιώσετε.Προφανως ειστε αρκετα νεοι για να θυμάστε κατι Περιστερια,κατι Γακηδες με τριποντα απ το κεντρο που σου στερουσαν το πρωτάθλημα,κατι διαφορες 15 ποντων που εξανεμιζονταν σε 1,5 λεπτο κι εμενες καγκελο,κατι Αμπελοκηπους.Και δε μιλαμε για τωρα που φυτοζωουμε αλλα τοτε που ο ΠΑΟΚ ειχε ομαδαρα και λαο στο μπασκετ.Καταραμένη φυλη ειμαστε μη το ψαχνετε,ειναι στο DNA(ναι αυτο που θελει να επαναφερει ο ΝΒ) μας η αυτοκαταστροφη.





Ενας ΠΑΟΚ που εκεινη τη χρονια νικουσε Ολυμπιακο στο Σεφ και διέσυρε τη Ζαλγκιρις με 45 ποντους για να φτασει στη Βιτόρια εχανε απο τους Αμπελοκηπους. :shock:
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Τρί 29 Δεκ 2015, 11:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 29 Δεκ 2015, 11:54

Goran δεν πήγαινε για σένα η απάντηση,για τον συνοπαδό από την ξάνθη πήγαινε,απλά δεν έκανα παράθεση.
Επί της ευκαιρίας,την απάντηση στο πρώτο σου ερώτημα την ψάχνω και εγώ.Για το δεύτερο σου ερώτημα πιστεύω ότι το μπάσκετ τότε ήταν γεμάτο αφενός λόγω της οπαδικής κόντρας με τον άρη, αφετέρου λόγω της πολύ μεγάλης ομάδας που δημιουργήθηκε τότε στο μπάσκετ σε συνδυασμό με τα πέτρινα ποδοσφαιρικά χρόνια
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2015-2016

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης