14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 10:50

ρε σεις καθεστε και λετε για μπινελικια και τα σχετικα...ποδοσφαιρο ειναι δεν ειναι σχολη μπαλετου για ονομα του θεου...

και στη μπαγερν πεφτει χοντρο μπινελικι στο γκουαρντιολα και τους ισπανους παιχτες που παιρνει και βαζει και στη ρεαλ υπηρχαν θεματα και με τον μπειλ και το μουρινιο παλαιοτερα και παντου στον κοσμο...και στη μπαρτσελονα ο ιδιος ο θεος ο μεσσι εχει φαει κατακραυγη κατα καιρους...

εδω ο τεραστιος στηβεν τζεραρντ λοιδωρηθηκε τα τελευταια 2 χρονια στη λιβερπουλ απο μια μεριδα φιλαθλων λογω της αποδοσης του και των λαθων του...

μην παιζουμε τωρα με τις λεξεις και να μενουμε στη γενικη εικονα...η γενικη εικονα ας πουμε για τον πορτογαλο ειναι πως δοξαστηκε...ακομα και 9τοι οταν βγηκαμε στηριχθηκε γιατι ειπε ξεκαθαρα το πλανο του...και 15000 διαρκειας εκανες και τα παντα...

ε δεν υπαρχει ανθρωπος που να εχει καθολικη αποδοχη πως να το κανουμε τωρα...βρειτε μου εναν εσεις στην παγκοσμια ποδοσφαιρικη ιστορια...αν μενουμε να ενας τον ειπε καρπουζα ή γκοου βιλατζ (και εγινε ολοκληρος μυθος να φανταστεις αυτη η ατακα) ή καποιοι τον εκραζαν ε τι να πω δηλαδη...

ελπιζω να καταλαβαινετε τι θελω να τονισω...

οπως ελεγε και ο στρατηγος πεφτει στραγαλι και το βαφτιζουμε μολοτοφ...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό mrpink » Τετ 26 Αύγ 2015, 11:00

Καταραμενος5, το δικο σου ποστ ηταν το τελευταιο απο μια σειρα απο ποστ που ελεγαν το ιδιο πραγμα. Η διαφορα του δικου σου ειναι οτι ειναι ξεκαθαρα χιουμοριστικο, με τις φατσουλες κι ολα τα σχετικα. Ερχοταν βεβαια ως απαντηση στο πονηρο ποστ του λογιος για τον Χαριση, που ειχε προφανως τον σκοπο να προκαλεσει ειτε μια απαντηση σαν τη δικη σου, ειτε καποιον να βρισει το παλικαρακι τον Χαριση, ωστε να αποδειχτει οτι οι σαλπιγγιδολατρες εχουν δικιο για μας, τους κακους συνοπαδους τους. Σε καθε περιπτωση εχεις δικιο οτι επρεπε να διαχωρισω το δικο σου ποστ απο τα προηγουμενα ηδη στην πρωτη απαντηση μου.

Ρεινμεικερ, δεν διαφωνουμε. Βασικα, αυτο που εγραψα για τη διαφορα της περιπτωσης Σαλπιγγιδη απ τις αλλες ηταν κατι σαν περιληψη οσων εγραψες στην κεντρικη.

Τελος απο μενα εδω. Ουτως ή αλλως τελειωσε κι ο κοντος απ τον ΠΑΟΚ. Ευχομαι καλη συνεχεια μονο στην ομαδα μας, και να μην επαναληφθουν ποτε τα ιδια λαθη. ΠΑΟΚ ΕΣΥ!
Ανακαλώ
Άβαταρ μέλους
mrpink
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 11:13

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 26 Αύγ 2015, 11:02

Σέρα αυτά είναι κατάλοιπα της εποχής του ευρωβουλευτή, διότι φοβόταν ο άλλος να του κάνει κριτική μην σηκωθεί και φύγει και χαθεί ο ΠΑΟΚ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Εσύ γιατί λες εγκλωβήστηκαν στο στήριγμα του Θερμοσίφωνα;

1. Για να τη λένε στους λαγούς ότι πήραμε παίκτη τους

2. Για να δώσουν στήριγμα στο ευρωβουλευτή και να μην αποθαρρυνθεί και φύγει.

Δεν υπήρχε περίπτωση να έβλεπε κανείς το τάπερ και να έλεγε "να ένας παικταράς θα του δώσω 800 συν την εφορία (τότε 20% και μετά 45%)" Μα πόσο άμπαλος θα ήταν κάποιος να το πει...

Για μικροεγωισμό το στηρίξανε τον φιλότιμο και όχι γιατί παικτικά ή ηθικά άξιζε....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 26 Αύγ 2015, 11:07

@mrpink
δύο λέξεις

1. Αχιλλέας
2. Ζαφειρίου

σόρρυ για το οφτόπικ
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 26 Αύγ 2015, 11:39

Τελικα βριζουμε ή δε βριζουμε ?Και αν βριζουμε καλώς το κανουμε εφοσον το κανουν κι αλλοι?Κι αν.....το συνεχισουμε θα ξεφυγουμε κι αλλο. ;) ΔΣ 14, πειτε ενα γεια οπως θελει ο καθενας και μη το κουραζουμε.Αφηστε πισω το παρελθον ,χαρειτε το παρον και καντε ονειρα για το μέλλον.Ξηλώθηκαν και τα πλακάκια οπως ηταν η λαϊκή επιταγή .Παμε γι αλλα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 26 Αύγ 2015, 11:49

danirifle έγραψε:εντάξει μην τα ξεχειλώνουμε τα πράγματα

πείτε μου ένα ελληνικό γήπεδο που να μην κράζουνε κάποιον, όταν η ομάδα δεν αποδίδει
παίχτη τους ή προπονητή τους

δεν είναι ΠΑΟΚΣΗΔΙΚΟ φαινόμενο, είναι ελληνικό φαινόμενο

Άσε το γήπεδο

Εδώ μέσα δε βλέπεις άδικη γκρίνια συνεχώς;

Ούτε εγώ θέλω κάποιους παίχτες, αλλά δε κάθομαι να το λέω καθημερινώς και με άσχημο τρόπο

Και με τη μάνα μου ακόμα μάλωνα όποτε έλεγε τον Ίβιτς κρέας :lol: Δε θα κολωσω να μαλώσω εδώ μέσα για τον ίδιο λόγο (το λέω γιατί με έχουν κατηγορήσει ότι ωραιοποιώ την κατάσταση όποτε γκρινιάζω για την...γκρίνια)
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό dimbar » Τετ 26 Αύγ 2015, 12:13

rainmaker έγραψε:Ρε συ Dimbar πλάκα κάνεις;

Έχει ΧΡΟΝΙΑ που το μπινελίκι πάει σύννεφο. Ακόμα και τις χρονιές Σάντος που η ομάδα έπαιζε με κλειστά μάτια, οι κραυγές για "τον κολλητό του πορτογάλο που το βάζει στα εξτρέμ και δε μπορεί να πάρει τα πόδια του", τον μπινέ Χαλκιά, το ΛΙΝΟ που άκουγε τα εξ αμάξης τα πρώτα χρόνια, δε σου λένε τίποτα;

Πλάκα κάνεις; Άσε που τι πάει να πει "αν δε σ αρέσει άλλαξε θέση". Είναι αυτό προσέγγιση βελτίωσης του κοινού;
Να αλλάξει θέση (και ομάδα κατά προτίμηση) όποιος νομίζει οτι μπορεί να κάνει το γήπεδο και την ομάδα μπουρδέλο επειδή κάτι δε του αρέσει. Οχι όποιος επιθυμεί την προστασία του ΠΑΟΚ.

Δεν είμαστε στα καλά μας θα ξεχάσουμε και τα βασικά.


Δεν έχω καμμία ηθικοπλαστική διάθεση να βελτιώσω κανένα ''κοινό'', στην Τούμπα υπάρχουν κυρίως οπαδοί και μερικοί φίλαθλοι.Για ''κοινό'' στο Μέγαρο Μουσικής, αν και θέλω να πιστεύω ότι δεν το εννοείς έτσι.
Η προτροπή μου προς τον Καταραμένο να αλλάξει θέση έχει να κάνει με το ότι επανειλημένα διαμαρτύρεται γι αυτά που ακούει γύρω του και επειδή δεν μπορώ να του πώ ''μην πηγαίνεις στο γήπεδο'' του συστείνω ν αλλάξει θέση.
Ολοι μας έχουμε κοντά μας κάποιον/κάποιους προκατειλημένους που μας σπάει τα νεύρα.Επειδή δεν έχει νόημα να πλακώνεσαι, αλλά ουτε μπορείς να απαγορέψεις σε κάποιον να εκφράζεται το ευκολότερο είναι να μετακινηθείς.

Περα απο αυτά όμως το να γενικεύουμε και να μιλαμε για κυνήγια μαγισσών αγαπητέ rainmaker είναι τελείως άστοχο.Εκτιμώ την διάθεση σου να προστατεύσεις την ομάδα από αυτούς που θέλουν κατά την γνώμη σου να την κάνουν μπουρδέλο αλλά δυστυχώς στις κερκίδες της Τούμπας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΑΝΑΡΙΣΜΑ.

Και τέλος επειδή είμαστε στο τόπικ του κ. Σαλπιγγίδη, τον οποίο ουδέποτε έβρισα εντός ή εκτός γηπέδου αλλά διατηρώ το δικαίωμα της γνώμης μου και της κριτικής μου απέναντι του όπως σε ενα δημόσιο πρόσωπο , η προσπάθεια (που εκδηλώνεται στις τελευταίες σελίδες του τόπικ) εξίσωσης της αντίθεσης απέναντι του με την σκληρή κριτική ή και απαξίωση μερικές φορές άλλων ποδοσφαιριστών/προπονητών/παραγόντων δικαιολογημένα ή άδικα, (για να δανειστώ την ορολογία του rainmaker) είναι αποτέλεσμα των συμπλεγμάτων συγκεκριμένης ομάδας εντός του οπαδικού κινήματος του ΠΑΟΚ.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τετ 26 Αύγ 2015, 12:54

πότε κλείνει με το καλό το παρόν τόπικ? ο παίχτης δεν ανήκει πλέον στο ρόστερ
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2004
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:09

Κλειδωστε το. Φτανει ο διασυρμος του 3ου σκορερ στην ιστορια μας. Καποιοι καταντησαν αηδια.
Κλειστε το
Dimg4
 

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό nothu » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:14

Ανακύκλωση. Τοσα χρόνια εδώ μέσα, σ αυτό το τοπικ διαβάζω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Ακριβώς τα ίδια όμως.
Το κακό είναι οτι το κράξιμο είναι μικρόβιο, και δε θα φύγει μαζί με το σαλπι. Αντε βρείτε τον επόμενο τωρα γιατί αυτός μας τέλειωσε.
Πάμε στον αμπαλιδη που είπε κάποιος χθες, στον τσιχλα-σελφι, στο γκαγκατσοπαιδο, ή οποίον άλλον δε γουσταρετε.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:22

Νομίζω ότι επόμενοι μετα απο αυτους ειναι 100% ο Τζιόλης και ίσως και σιγά σιγά ο Κάτσε που ξαφνικά έγινε τραγί απότι ακούγεται.
(ελπίζω σε ανανέωση και των 2)
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Φοίνικας » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:24

Αν κάτι δεν αντέχω πάντως απ την όλη αυτή ιστορία που εξελίσεται εδώ και πολλές σελίδες,
είναι αυτό με το

βρείτε τον επόμενο να κράζετε


που παίζει ανα 5 ποστ ξέρω γω.

Ποιός είναι ο Επόμενος; Είναι κολλητός με τον Γούμενο ένα πράμα;
Είναι νέα μεταγραφή; Είναι ο Γιάννης Επόμενος ή ο άμπαλος αδερφός του ο Γιώργος;
Άβαταρ μέλους
Φοίνικας
 
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 07:56

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό paokathens » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:30

Γεια σου ρε Μητσαρα.. Kαλή συνέχεια και σ ευχαριστούμε.

Υ. Γ: Στεναχωρια τώρα στους ΠΑΟΚαρχες της κερκίδας, ε; Να δούμε ποιος έχει σειρά για μπινελίκια τώρα.. Μαντευω τζιολη και τζαβελλα που είναι και ευκολοι στόχοι. :nairepaok:

Δε χρειαζεται να αναφερεσαι ετσι.
Sourmenetes
Άβαταρ μέλους
paokathens
 
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2009, 14:26

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:33

μην ασχολεισαι ρε συ φοινικα αυτος ειναι ο στοχος απο ενα σημειο και μετα δεν το καταλαβαινεις??

να κρυψουμε την αληθεια για την ιδιαιτερη περιπτωση του κοντου και να δυναμιτησουμε το κλιμα...δεν καταλαβαινεις τι γινεται??
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Φοίνικας » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:36

χαχ, η πλάκα είναι ότι είπα πως εμφανίζεται ανα 5 ποστ ξερω γω
και είναι 3 στα καπάκια συνεχόμενα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Φοίνικας
 
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 07:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες

cron