Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 07 Οκτ 2014, 00:09

Ολοι οι μπασκετικοι (ακομα και ο Παπαδογιαννης) δημοσιογραφοι της εποχης του τριποντου ειχαν ενα καλο, ποτε δεν ηταν οπαδοι ομαδων (ολοι υποστηριζουν καποια ομαδα) αλλα οπαδοι του αθληματος.
Γιατι το γραφω αυτο; γιατι αυτα που γραφουν αυτοι οι δυο (Σκουντης,Παπαδογιαννης) για τον ΠΑΟΚ σωστα η λαθος τα πιστευουν και δεν το κανουν για να χαιδεψουν αυτια οπως οι αντιστοιχοι ποδοσφαιρικοι συντακτες που δηλωνουν ουδετεροι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Οκτ 2014, 08:24

paok 4 έγραψε:(...)

Ο ΠΑΟΚ δεν διανοείται να απλώσει τα ποδάρια του πέρα από εκεί που φτάνει το κρεβάτι του Προκρούστη, έχει καταφέρει να διακανονίσει τα χρέη του και εκχωρεί εκ προοιμίου τα τηλεοπτικά και χορηγικά έσοδα του στους παίκτες, ώστε να αισθάνονται και να είναι όντως ασφαλείς ότι δεν θα χάσουν τα λεφτά τους.

(...)

Τάδε έφη Χαραλαμπίδης λοιπόν: «Στον ΠΑΟΚ δεν προσπαθούμε να καλλιεργήσουμε οικογενειακό κλίμα, διότι αυτό υπάρχει εξ ορισμού και δεν αποτελεί μια επιτηδευμένη κατάσταση, αλλά μια αυτονόητη πραγματικότητα. Όταν μπαίνει ένας παίκτης στο γήπεδο και ο πρώτος που τον χαιρετάει και του χαμογελάει είναι ο Πρέλεβιτς, εκεί ακριβώς τελειώνει κάθε συζήτηση. Στην καριέρα μου ευτύχησα να παίξω σε ομάδες που πράγματι ήταν οικογένειες, αλλά ο τρόπος με τον οποίο ο ΠΑΟΚ αφουγκράζεται τον σφυγμό των παικτών είναι μοναδικός κι ανεπανάληπτος»!



Αυτά είναι. Δεν έχω να σχολιάσω κάτι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 14 Οκτ 2014, 00:14

Επειδη εχει αρχισει και γινεται λογος για τον τραυματισμο του τομας (point guard του ρουλη) ειδα ζωντανα τον τραυματισμο του (εκανα ζαπινγκ και επεσα στο ματς της ελευσινας) δεν επαιξε στο τελευταιο 6αλεπτο και νομιζω πως ειναι αδυνατο να παιξει με εμας.
Αυτο γιατι μολις διαβασα στο PAOK24 οτι θεωρουν οτι τα αφεντικα της πολης :lol: ψευδονται για την πιθανη απουσια του αμερικανου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης