Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Σεπ 2014, 15:25

Μας παρακολουθούν; Τι εννοείς; Να μπούμε με αυτό το wild card, όπως η εθνική Ελλάδος στο Mundobasket;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 29 Σεπ 2014, 15:26

Χαμηλά τη μπάλα, πήρε ο κώλος μας αέρα, γενικά μιλάω ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 29 Σεπ 2014, 17:33

RoMaN έγραψε:Μας παρακολουθούν; Τι εννοείς; Να μπούμε με αυτό το wild card, όπως η εθνική Ελλάδος στο Mundobasket;;


Ο μπανε η ο τέλης το χε πει ..ήρθαν είδαν το γήπεδο κλπ.. Βέβαια δεν είμαστε για τέτοια απλά παραθέτω το ρεπορτάζ :D
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό ΣΤΕΡΓΙΟΣ » Τρί 30 Σεπ 2014, 22:10

Ναι νομιζω η "παρακολουθηση" αυτη αφορα το μελλοντικο ενδεχομενο να αγωνιστουμε στην Ευρωλιγκα..χαμηλα τη μπαλα και σιγα σιγα ολα θα γινουν :pano:
Άβαταρ μέλους
ΣΤΕΡΓΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: Volos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 01 Οκτ 2014, 20:55

Αύριο αρχίζει το τουρνουά στη Κρήτη...

http://www.paokbc.gr/news/news/3834

Αναχωρεί για Κρήτη ο ΠΑΟΚ…

Στην Κρήτη θα βρίσκεται από σήμερα το βράδυ η αποστολή του ΠΑΟΚ, προκειμένου να συμμετάσχει στο διεθνές τουρνουά «Πέτρος Οικονομάκης» που διεξάγεται στο Ρέθυμνο και αποτελεί το τελευταίο τεστ προετοιμασίας για την ομάδα, πριν από την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών της υποχρεώσεων.

Η ομάδα προπονήθηκε σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Καλαμαριάς και λίγο πριν από τις 7 το απόγευμα είναι προγραμματισμένη η αναχώρηση της αποστολής για το Ηράκλειο κι από εκεί για το Ρέθυμνο, όπου θα παραμείνει η αποστολή του ΠΑΟΚ μέχρι και την Κυριακή.

Στην αποστολή συμμετέχουν όλοι οι καλαθοσφαιριστές της ομάδας, δηλαδή οι… Kevin Langford, Μιχάλης Λιάπης, Κώστας Χαραλαμπίδης, Marc Carter, Κώστας Κακαρούδης, Απόλλων Τσόχλας, Γιώργος Δέδας, Βαγγέλης Μαργαρίτης, Θωμάς Κώττας, Jake Odum, Julian Vaughn και Χρήστς Σαλούστρος.

Στο πρόγραμμα της ομάδας, υπάρχουν προπονήσεις την Πέμπτη, το μεσημέρι της Παρασκευής θα πραγματοποιηθεί συνέντευξη Τύπου με την παρουσία των προπονητών των πέντε ομάδων που συμμετέχουν στο τουρνουά, ενώ το ίδιο απόγευμα ξεκινούν οι αγώνες, που θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από τη ΝΕΡΙΤ.


Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει κατά σειρά…

Την Unics Kazan την Παρασκευή (3 Οκτωβρίου) στις 4.30μ.μ.
Την Al Riyadi από το Λίβανο, το Σάββατο (4 Οκτωβρίου) στις 6.30μ.μ.
Το Ρέθυμνο Aegean την Κυριακή (5 Οκτωβρίου) στις 4μ.μ.


Το τουρνουά «Πέτρος Οικονομάκης», διεξάγεται στη μνήμη του Πέτρου Οικονομάκη που έφυγε τόσο πρόωρα από την ζωή, πριν από έξι χρόνια. Στην επίσημη ιστοσελίδα του Ρέθυμνο Aegean αναφέρεται και το βιογραφικό του…

«Ο Πέτρος Οικονομάκης γεννήθηκε το 1972 στα Χανιά, είχε ύψος 2.07μ. και σπούδασε Πολιτικός Μηχανικός στο Ε.Μ.Π. Τα πρώτα του μπασκετικά βήματα τα έκανε το 1986 αγωνιζόμενος στον Κύδωνα Χανίων ως σέντερ. Το 1991 μετακόμισε στον Α.Ο. Αμπελοκήπων όπου γνώρισε την πρώτη του μεγάλη επιτυχία όταν με προπονητή τον Γιώργο Καλαφατάκη και συμπαίκτες το Τζαννή Σταυρακόπουλο, τον Γιώργο Φλώρο τον Παναγιώτη Παναγιωταράκο και τα άλλα παιδιά ανέβασαν τους Αμπελοκήπους από τις τοπικές κατηγορίες της ΕΣΚΑ στην Α1 της δεκαετίας του 90'. Το 1998 αγωνίστηκε στην Ολύμπια Λάρισας, το 1999 στον Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων και το 2001 στο Παλαιό Φάληρο. Τελευταίος του σταθμός ήταν το Ρέθυμνο Aegean, το οποίο τίμησε με την παρουσία του αγωνιζόμενος για τρία χρόνια (2003-2006) στην Α2 και Β’ Εθνική κατηγορία. Όλοι μιλούν για ένα καλοκάγαθο γίγαντα, ο οποίος έδινε και την ψυχή του σε όποια ομάδα και αν ήταν, με ότι καταπιανόταν. Το 2006 σταμάτησε το μπάσκετ που τόσο αγαπούσε και αφοσιώθηκε στις επαγγελματικές υποχρεώσεις του με την ιδιότητα του πολιτικού μηχανικού. Δυστυχώς, στις 14 Ιουλίου 2008 βρέθηκε νεκρός, από ανακοπή καρδιάς, στο σπίτι του στα Χανιά, βυθίζοντας στη θλίψη όλο τον κόσμο του Ρεθύμνου αλλά και ολόκληρο το αθλητικό κοινό της Ελλάδας».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Οκτ 2014, 10:00

Θα γινουν κανονικά τα ματς το σουκου?γιατι και τα φιλικα αναβληθηκαν!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 02 Οκτ 2014, 10:19

Καλή ερώτηση.. Δεν είπε κάτι τέτοιο η Κ.Α.Ε., οπότε νομίζω ότι θα γίνουν κανονικά...
Εκτός κι αν ο Άρης κάνει ένσταση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 03 Οκτ 2014, 15:32

ευκαιρια να δουμε την νεα μας ομαδα τωρα στο νεριτ σπορ

3 κλεψιματα απο τον οντουμ στα πρωτα λεπτα και το σκορ 15-8 υπερ μας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 03 Οκτ 2014, 15:50

25-17.. Ο speaker λέει ότι ο Odum παίζει καλά σήμερα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 03 Οκτ 2014, 15:54

25-19 έληξε το 1ο 10λεπτο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 03 Οκτ 2014, 15:56

πραγματικα πολυ καλος ο οντουμ στο πρωτο 10λεπτο.
ο βον επιβεβαιωνει την φημη του οτι στην αμυντικη αντιμετωπιση του πικ εν ρολ ειναι παικτης επιπεδου ευρωλιγκας.
μ αρεσει η πολυ επιθετικη αμυνα που παιζουμε εως τωρα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 03 Οκτ 2014, 16:05

Πολύ καλή εμφάνιση, απέναντι σε ομάδα Ευρωλίγκας παρακαλώ..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 03 Οκτ 2014, 16:22

36-29 ημίχρονο.
Πέσαμε λίγο στο 2ο δεκάλεπτο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 03 Οκτ 2014, 16:25

Οι ψηλοί επιθετικά δεν καναν τπτ
Ο οντουμ και ο μπιδης
Μοιάζει καλός άσσος ο οντουμ μυαλωμενις άλλο στυλ τελείως από κουπερ

Στην άμυνα πολλή ενέργεια ίσως έχουμε λιγότερη ικανότητα από πέρσι στα τρίποντα όμως
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες 2014-2015

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 03 Οκτ 2014, 16:28

Πολυ καλη αμυνα.στην επιθεση λειπει θεωρω ο ηγετης ειτε ασσος-ειτε 2αρι ειτε 3αρι.να παρει την μπαλα να δημιουργήσει καταστασεις 1νς1 κ ειτε ν την τελειωσει ειτε να φιαξει ελευθερο σουτ για αλλον
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7334
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης