13.Jake Odum

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Jake Odum

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 16 Αύγ 2014, 09:37

Όντουμ: "Ευκαιρία για μένα ο ΠΑΟΚ"
Δημοσίευση: 16 Αυγ. 2014 10:34

Τι δήλωσε για τη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ, ο αντικαταστάτης του Ντι Τζέι Κούπερ, Τζέικ Όντουμ.

Ήρθε στον ΠΑΟΚ με σκοπό να αντικαταστήσει επάξια έναν από τους πιο χρήσιμους και πετυχημένους παίκτες που πέρασαν από την ομάδα μπάσκετ του "Δικέφαλου" στη θέση "1" τα τελευταία χρόνια. Ο Τζέικ Όντουμ βγαίνει για πρώτη φορά εκτός των συνόρων της Αμερικής και όπως αναφέρει σε δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ είναι έτοιμος για τη νέα πρόκληση που ανοίγεται μπροστά του.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για την απόφασή του να παίξει στον ΠΑΟΚ: "Νομίζω ότι είναι πολύ σημαντική για μένα η απόφασή μου να παίξω στον ΠΑΟΚ. Είναι μία μεγάλη ευκαιρία για μένα και το γεγονός ότι θα είμαι σε ομάδα με παράδοση και ιστορία, σε μία μεγάλη πόλη και θα αγωνιστώ και στο Eurocup, καθιστούν την επιλογή μου την καλύτερη δυνατή. Μαθαίνω συνέχεια για όλα αυτά τα νέα πράγματα που πρόκειται να συναντήσω στην Ελλάδα. Ξέρω ότι η νέα μου ομάδα έχει ένα πολύ καλό πρόγραμμα και έναν πολύ καλό προπονητή".

Για τυχόν συγκρίσεις με τον Ντι Τζέι Κούπερ: "Γνωρίζω τον Cooper, ξέρω ότι ήταν στον ΠΑΟΚ, αλλά δεν έτυχε ποτέ να παίξουμε αντίπαλοι στο κολέγιο. Είναι σημαντικό κίνητρο για μένα να καταφέρω να βοηθήσω την ομάδα μου και να παίξω τόσο καλά, ώστε να ξεπεράσω τις επιδόσεις και τα ρεκόρ που είχε ο Cooper. Το σίγουρο είναι ότι θα δουλέψω πολύ σκληρά, θα παίξω όσο καλύτερα μπορώ. Θα είμαι η προέκταση του προπονητή στο γήπεδο και θα προσπαθώ πάντα για το καλύτερο. Τα υπόλοιπα στο γήπεδο".

Greek Connection

O Θανάσης Στρίγγας είναι καθηγητής στο Indiana State University και είχε μαθητή του τον Jake Odum. "Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έχω βγει έξω από την χώρα μου, αλλά και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για την Ελλάδα. Είχα όμως έναν Έλληνα καθηγητή τον κ.Στρίγγα, ο οποίος μου είχε πει πολλά", λέει στο paokbc.gr ο Jake Odum. Μικρός που είναι ο κόσμος… Τον περασμένο Μάιο, ο κ.Στρίγγας, ήρθε στη Θεσσαλονίκη μαζί με φοιτητές του Indiana State, στο πλαίσιο ενός μεταπτυχιακού προγράμματος στο sports management.

Η επίσκεψη στο "Παλατάκι" ήταν αναπόφευκτη και η πρώτη γνωριμία με τον ΠΑΟΚ έγινε τότε για το Indiana State. Λόγω εκείνης της επίσκεψης, αλλά και μετά την συμφωνία με τον Jake Odum, ο ΠΑΟΚ απέκτησε φανατικό κοινό στην Idniana. "Χαίρομαι που υπάρχει αυτή η σύνδεση του πανεπιστημίου μου με την νέα μου ομάδα κι ελπίζω αυτή η σχέση να γίνει πιο δυνατή από εδώ και πέρα", σχολίασε σχετικά ο Jake Odum.


sport24
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Jake Odum

Δημοσίευσηαπό avenger_4 » Δευτ 01 Σεπ 2014, 21:24

Αν βγεις εσύ είμαστε για μεγάλα πράματα φέτος.
Άβαταρ μέλους
avenger_4
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευτ 16 Δεκ 2013, 07:07

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 14 Σεπ 2014, 11:13

Καταρχην το φετινο ροστερ πρεπει να μεταφερθει στη σεζον 2014-2015
Δευτερον,και ο Σουλης και Σταυροπουλος ζητανε απο την αρχη πιστωση χρονου για τον Jake,δε λεω οτι δε πρεπει να παρει το χρονο του αλλα για να εχουμε αυτες τις δηλωσεις μαλλον δεν τα παει καλα ο παικτης.
Ελπιζω να μη ψαχνουμε για point guard θα ειναι οτι χειροτερο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 18 Σεπ 2014, 13:36

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/70740-tzeik-ontoum-me-tin-efxi-tou-lari-bernt

Τζέικ Όντουμ: Με την ευχή του Λάρι Μπερντ

To Sport24.gr ξεκινάει την παρουσίαση των νέων ξένων παικτών στο ελληνικό πρωτάθλημα, με τον πλέι-μέικερ του ΠΑΟΚ Τζέικ Όντουμ.

Όνομα: Τζέικ Όντουμ

Ηλικία: 23

Ύψος: 1.93

Θέση: Πλέι-μέικερ


Το μπάσκετ στην Ιντιάνα είναι κάτι περισσότερο από ένα σπορ. Είναι συνηφασμένο με την κουλτούρα των ανθρώπων, έχει γίνει κομμάτι του DNA της πολιτείας. Εκεί τα παιδιά μεγαλώνουν με τη μπάλα του μπάσκετ και με παραμύθια για το γυμνάσιο Μίλαν, εκείνο που κατέκτησε το πρωτάθλημα το 1954 αποτελώντας έμπνευση επί της ουσίας για την ταινία "Hoosiers". Εκείνοι που ήπιαν το πρώτο τους γάλα με τέτοιες αφηγήσεις, στη συνέχεια ωρίμασαν με το Ιντιάνα του Μπόμπι Νάιτ, με τους Πέισερς, αισίως με το κολέγιο Μπάτλερ και φυσικά με τον έναν και μοναδικό Λάρι Μπερντ.

Το Τέρε Χόουτ δεν διαφέρει από μια τυπική μικρή πόλη της Ιντιάνα. Το ίδιο ισχύει και για τον Τζέικ Όντουμ. Δεν διαφέρει σε τίποτα από οποιονδήποτε γείτονα του. Οπτικά τουλάχιστον, με μπόι που μετά βίας ξεπερνά το 1.90, μικρές πλάτες και λεπτά χέρια. Μόνο, που ο Τζέικ Άντριου Όντουμ δεν είναι σαν τους άλλους, σύμφωνα τουλάχιστον με το πιο κολακευτικό σχόλιο που τον συνοδεύει σε όλη του την κολεγιακή καριέρα. Ποιο είναι αυτό; "Ότι κανείς δεν δούλεψε ποτέ πιο σκληρά από αυτόν".

Δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά. Ο Όντουμ μεγάλωσε λίγα χιλιόμετρα μακριά από το Μίλαν και το Φρεντς Λικ, την πατρίδα του θρύλου της πολιτείας, του Λάρι Μπερντ. Το μπάσκετ, οπότε, δεν ήταν δυνατόν να περάσει και να μην τον ακουμπήσει. Το αντίθετο. Έμελλε να γίνει ένας τοπικός ήρωας.

Αποτέλεσε τον... Λάρι Μπερντ του Τέρε Χόουτ και εν συνεχεία τον "επόμενο Λάρι Μπερντ" στο κολέγιο του Ιντιάνα Στέιτ. Μπορεί να έπαιζε σε διαφορετική θέση, αλλά μοιραζόντουσαν ένα έντονο κοινό στοιχείο: το πολύ υψηλό μπασκετικό IQ.

Ο Όντουμ φοίτησε στο τοπικό γυμνάσιο, το Τέρε Χόουτ Σάουθ Χάι, όπου έμαθε τα μυστικά του αθλήματος δίπλα στον κόουτς Μάικ Σέιλορ. Έκανε πράγματα και θαύματα ειδικά στην τελευταία του χρονιά, όταν ως senior επιλέχτηκε στην καλύτερη πεντάδα της πολιτείας και κέρδισε τον τίτλο του MVP της ομάδας του όταν αυτή κατέκτησε το πρωτάθλημα του IHSAA. Την τελευταία του χρονιά είχε 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα ανά παιχνίδι και αποχαιρέτησε το γυμνάσιο ως ο καλύτερος πασέρ στην ιστορία του σχολείου.

Όταν πέταξε την τήβεννο της αποφοίτησης (και το καπέλο του - σύμφωνα με το αμερικάνικο έθιμο- ψηλά) δεν άργησε να πάρει την σωστή απόφαση. Για την ακρίβεια έβαλε σε κούτες τα πράγματα του και μετακόμισε στο κοντινό Ιντιάνα Στέιτ, το κολέγιο που έγινε γνωστό σε ολόκληρο τον κόσμο όταν το 1979 είχε φτάσει στον τελικό του NCAA, σε ένα παιχνίδι που σύστησε στον κόσμο τις μονομαχίες του Μάτζικ Τζόνσον με τον Λάρι Μπερντ.

Έκανε μια πολύ καριέρα στους Σίκαμορς και είναι χαρακτηριστικό ότι έγινε ο πρώτος παίκτης μετά τον Σέρμαν Ουίλιαμς που αναδείχτηκε και στις τέσσερις χρονιές του μέλος της καλύτερης πεντάδας της περιφέρειας MVC. Στην τελευταία του σεζόν είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4.4 ασίστ, γράφοντας ένα ιδανικό φινάλε στην κολεγιακή του θητεία.

Αποφοίτησε από το Ιντιάνα Στέιτ με αρκετά "παράσημα", όπως την 5η θέση στη λίστα με τους καλύτερους σκόρερ του κολεγίου (1.568), την 2η των ασίστ (603), την 4η στα κλεψίματα (204) και την πρώτη στις εύστοχες βολές (590), αλλά και τις θεαματικές πορείες που έκαναν οι Σίκαμορς: δύο παρουσίες στο τουρνουά της παρηγοριάς (NIT) και μια αξιοσημείωτη πορεία στο τελικό τουρνουά του NCAA.

Για ένα κολέγιο που έπαιζε επί σειρά ετών στη 2η κατηγορία και είχε μόλις τρεις παρουσίες στις καλύτερες 64 ομάδες του πρωταθλήματος, η παρουσία στο ταμπλό είναι από μόνη της μια μεγάλη επιτυχία. Κι ακριβώς τέτοια ήταν η πορεία του 2011. Όσο για προσωπικό υστερόγραφο; Το νικητήριο σουτ που πέτυχε απέναντι στο Μαϊάμι (Νο2) σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στη μακρινή Χαβάι.

Μεγάλωσε και "μεγάλωσε"

Οξυδερκής, γρήγορος, διορατικός. Αυτά τα τρία επίθετα χαρακτηρίζουν κυρίως αγωνιστιστικά τον Τζέικ Όντουμ, που σε όλη τη διάρκεια της κολεγιακής του καριέρας μπορούσε να περηφανεύεται για τον συντελεστή ασίστ/λαθών. Στην τελευταία του χρονιά ο σχετικός δείκτης ήταν στο 2.5, επίδοση που τον έφερε στο Νο2 της σχετικής λίστας στη λίγκα.

Στο κολέγιο προσπάθησε να διορθώσει και τα αγωνιστικά του μειονεκτήματα, όπως ήταν η σταθερότητα στο σουτ (29% καριέρας πίσω από τη γραμμή των έξι μέτρων) και το μέγεθος του. "Ωρίμασα πολύ στο κολέγιο" έλεγε το καλοκαίρι ο Όντουμ, χωρίς να αναφέρεται αποκλειστικά στον τομέα των εικόνων και της εμπειρίας, αλλά και στο σωματικό επίπεδο: "Ήμουν ένας πρωτοετής ύψους 1.86 και βάρους 68 κιλών και αποφοίτησα στο 1.93 και στα 81 κιλά".

Μπροστά στο είδωλο του

Όταν αποφοίτησε από τους Σίκαμορς δοκίμασε την τύχη του στο ντραφτ, χωρίς όμως να ακούσει το όνομα του από τα χείλη του Άνταμ Σίλβερ. Πέρασε αρκετές ημέρες στο camp των Ιντιάνα Πέισερς, θέλοντας να συνεχίζει να αγωνίζεται -αυτή τη φορά επαγγελματικά- σε ομάδα της πατρίδας του.
Πήρε μέρος στο Summer League του Ορλάντο με τους Πέισερς και σε αυτό του Λας Βέγκας με τους Σακραμέντο Κινγκς και παρότι δεν κατάφερε να εξασφαλίσει ένα συμβόλαιο, είχε μια ξεχωριστή εμπειρία: να προπονηθεί υπό το βλέμμα του ειδώλου του, του Λάρι Μπερντ.

Γέννημα-θρέμμα της Ιντιάνα δεν μπορούσε να αποφύγει την πελώρια σκιά του "Larry Legend" μεγαλώντας και όσο και αν σφύριζε αδιάφορα, δεν ήταν δυνατόν να μην νιώσει στην καρδιά του διαφορετική την χειραψία με Μπερντ, που τώρα δεν ήταν πρότυπο, αλλά ο πρόεδρος της ομάδας που τον δοκίμαζε.

Τελικά, ο Όντουμ αυτός ο εγκεφαλικός πλέι-μέικερ, θα παίξει για πρώτη φορα στην καριέρα του ως επαγγελματίας φορώντας τη φανέλα του ΠΑΟΚ, μιας ομάδας που είχε παράδοση στους... λευκούς πλέι-μέικερ αν θυμηθούμε τον Σκοτ Σκάιλς, που βρισκόταν βέβαια στο ακριβώς αντίθετο σημείο της διαδρομής. Θα παίξει για πρώτη φορά μακριά από την Ιντιάνα, αν και αυτό δεν θα πρέπει να τον φοβίζει. "Ήμουν πάντα το αουτσάιντερ" υπογραμμίζει σαν να μην τον νοιάζει και καταλήγει: "έχω υψηλό IQ, είμαι εργατικός και ξέρω ότι θα κάνω ότι χρειαστεί για να είμαι επιτυχημένος".

Το μόνο που δεν είπε ολοκληρώνοντας είναι "ορκίζομαι στο όνομα του Λάρι Μπερντ".



Μπασκετικός δεν είμαι (ακόμη..), αλλά αυτά που διαβάζω μ'αρέσουν! :D
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 21 Σεπ 2014, 09:05

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/70869-den-empneei-anisyxia-o-travmatismos-tou-odum

Δεν εμπνέει ανησυχία ο τραυματισμός του Odum

Δεν φαίνεται να εμπνέει ανησυχία ο τραυματισμός του Jake Odum στο γόνατο.

Θα φανεί και αύριο το πρωί, αλλά εκτός απροόπτου θα είναι στη διάθεση του Σούλη Μαρκόπουλου για τον αγώνα με τον Κόροιβο Αμαλιάδας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 21 Σεπ 2014, 09:13

Πήγε κανείς Πάτρα να μας πεί τί ψάρια πιάνει ο Jake?? :|
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 02 Οκτ 2014, 09:24

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/71421-stoxos-to-anevasma-tou-ontoum

Στόχος το "ανέβασμα" του Όντουμ

Τα πρώτα επίσημα ματς πλησιάζουν και στον ΠΑΟΚ ελπίζουν ότι ο Τζέικ Οντουμ θα προσαρμοστεί όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και αρχίσει να "ανεβαίνει" δείχνοντας τις δυνατότητές του.

Εναν "ανεβασμένο" Τζέικ Οντουμ ελπίζουν να δουν στο εξής στον ΠΑΟΚ. Τα επίσημα ματς του "Δικεφάλου" πλησιάζουν (σ.σ. πρώτο είναι αυτό με τον ΚΑΟΔ για το Κύπελλο την επόμενη Πέμπτη) και ως εκ τούτου στους "ασπρόμαυρους" έχουν κατά νου το να προσαρμοστεί όσο το δυνατόν πιο γρήγορα ο Αμερικανός.

Ο οποίος μέχρι στιγμής στα φιλικά -αντικειμενικά- δείχνει να "ψάχνεται"...

Φυσικά η πίστη στις ικανότητές του δεν έχει χαθεί στην ομάδα (απεναντίας στην ομάδα λένε πως είναι ένας καλός παίκτης), απλώς στον "Δικέφαλο" θα ήθελαν να δουν στο τουρνουά του Ρεθύμνου έναν Οντουμ με καλύτερο αγωνιστικό προφίλ και που θα "πατάει" καλύτερα. Βρισκόμαστε άλλωστε στο τελευταίο κομμάτι των φιλικών (τα τρία φιλικά που θα δώσει ο ΠΑΟΚ στην Κρήτη είναι τα τελευταία για τον "Δικέφαλο") και είναι σημαντικό τα πρώτα επίσημα ματς να "έρθουν" με τον νεαρό Αμερικανό να είναι "ανεβασμένος" τόσο αγωνιστικά όσο και... ψυχολογικά (τα καλά παιχνίδια θα τον βοηθήσουν στον ψυχολογικό τομέα).

Λίγο-πολύ οι υπόλοιποι "νέοι" του ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής έχουν δείξει μέρος των δυνατοτήτων τους και αυτός αποτελεί τον... τελευταίο αλλά πάρα πολύ σημαντικό κρίκο για το "δέσιμο" της ομάδας. Πρόκειται εξάλλου για τον οργανωτή των "ασπρόμαυρων", παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι του "Δικεφάλου" και στο πώς θα "βγουν" κάποια συστήματα μέσω αυτού. Αυτό που θα πρέπει να σημειωθεί είναι πως άτομα που ζουν καθημερινά τον Οντουμ, τονίζουν πως στις προπονήσεις έχει δείξει ένα καλύτερο προφίλ σε σχέση με τα φιλικά.

Για την ώρα, πάντως, διακρίνουν πως ο Αμερικανός δείχνει να είναι κάπως αγχωμένος σχετικά με το ότι πρέπει να δείξει πως έχει πολλές δυνατότητες και αυτό δεν λειτουργεί ευεργετικά στο να ξεδιπλώσει το ταλέντο του. Εκτός από τα όποια... μαθήματα τού γίνονται από το τεχνικό τιμ, τον Οντουμ προσπαθούν να τον βοηθήσουν και οι συμπαίκτες του ώστε να προσαρμοστεί καλύτερα και πιο γρήγορα.



Προσωπικά δεν αγχώνομαι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 23 Οκτ 2014, 13:57

Διάστρεμμα πρώτου βαθμού ο Jake Odum

Εξαιρετικά αμφίβολη είναι πλέον η συμμετοχή του Jake Odum στον επόμενο αγώνα του ΠΑΟΚ για την Basket League ΣΚΡΑΤΣ, το Σάββατο (25/10) στη Δράμα. Ο Αμερικανός γκαρντ τραυματίστηκε στη διάρκεια του χθεσινού αγώνα με την Zielona Gora και αποχώρησε με ενοχλήσεις στον δεξί αστράγαλο. Σήμερα το πρωί εξετάστηκε από τον υπεύθυνο του ιατρικού επιτελείου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, χειρούργο ορθοπεδικό Κώστα Σαμαρά και διαπιστώθηκε ότι υπέστη διάστρεμμα πρώτου βαθμού.

Ο Jake Odum θα ακολουθήσει ειδική αγωγή και με φυσιοθεραπείες και δεν θα συμμετέχει στις προπονήσεις της ομάδας, μέχρις ότου επανεκτιμηθεί η κατάστασή του.

http://www.paokbc.gr/news/news/3892
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Πέμ 23 Οκτ 2014, 15:43

Διάστρεμμα α' βαθμού σημαίνει πάνω - κάτω πόσο καιρό έξω;
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 23 Οκτ 2014, 21:32

Φαντάζομαι μετά τον Κ.Α.Ο.Δ. θα αρχίσει κανονικές προπονήσεις..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 24 Οκτ 2014, 17:36

Josey Wales έγραψε:Διάστρεμμα α' βαθμού σημαίνει πάνω - κάτω πόσο καιρό έξω;

καμια εβδομάδα με 10 ημέρες......
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 15 Φεβ 2015, 12:51

Jake είσαι σε ασσιστ/turnover ratio από τους τελευταίους PG του πρωταθλήματος. Και το νούμερό σου 0,29 ασσιστ ανά κατοχή δεν είναι καθόλου εντυπωσιακό (0.22 λάθη ανά κατοχή). Επιθετικά δεν είσαι κακός με 0.82 FGA/κατοχή (και 0.91 πόντους/κατοχή) παρόλο που είσαι ο χειρότερος PG στις βολές στην Α1 μαζί με τον Demarcus Nelson :oops:

θέλει παραπάνω φίλε. Μπορείς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 15 Φεβ 2015, 12:56

Τουλάχιστον χθες ήταν σκύλος. Πηδούσε στο ριμπάουντ, έπεφτε κάτω,ξύπνησε λίγο την ομάδα
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 15 Φεβ 2015, 13:15

Άκουσα ότι θα μπορούσε να 'χε χτυπήσει άσχημα όταν έπεσε χθες..!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 13.Jake Odum

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 15 Φεβ 2015, 15:10

1 . δε νομίζω ότι υπάρχει σημαντική πιθανότητα για βελτίωση πλέον. Αυτά που μπορεί, άλλοτε τα κάνει και άλλοτε τα ξεχνάει. Αυτός είναι, ασταθής, με τα καλά του και τα κακά του.
Στο ριμπάουντ δεν μπορείς να ευχηθείς για καλύτερο άσσο, πήρε 2 αμυντικά και 1 επιθετικό χθες που ούτε το 3αρι σου δεν παίρνει εκτός αν έχει το άλμα του Γκρέγκορι...
Δημιουργία δεν έχει, εμπιστοσύνη στο σουτ του δεν έχει πάντα...στο μπάσιμο που είναι καλό πάει 1-2 φορές σε κάθε αγώνα...
αμυντικά μάλλον είναι πολύ καλός, δεν μπορώ να "δω" αν κάνει αυτά που πρέπει σε ομαδικές άμυνες...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες