Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 65-61, MVP, σχόλια & παραλειπό

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Langford
2
33%
Λιάπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Carter
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
1
17%
Κώττας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Odum
3
50%
Vaughn
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Sinadinovic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαριτόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλούστρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 6

Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 65-61, MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Φεβ 2015, 21:10

Μια καλή ευκαιρία να διατηρήσουμε τη διαφορά μας με τον Άρη, που σκόνταψε στη Πάτρα την προηγούμενη αγωνιστική και να μη χάσουμε την επαφή με την 2η θέση, έστω και μαθηματικά..

Βαθμολογία

Η ομάδα είναι πλήρης (πλην των Κωστήδων) και χρειάζεται να κάνει μια δεύτερη σερί νίκη, κυρίως λόγω ψυχολογίας στο derby που ακολουθεί.
Αν κερδίσουμε, θα είναι η καλύτερη εκτός έδρας συγκομιδή από τότε που ανέλαβε ο Μαρκόπουλος!

Σούλη, βάλε Λιάπη!
Τον πιτσιρικά λέω, με το 5, τον αμούστακο. Δεν είναι και πολλοί...

Θα συναντήσουμε Marshall, Γιαννακίδη και φυσικά, Χάρη Μαρκόπουλο.

ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ Π.Α.Ο.Κ. BASKETBALL!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:



Η Α.Ε.Κ. δεν κέρδισε τον Π.Α.Ο. (στο 3ο 10λεπτο τους έσβησαν κάθε ελπίδα).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Φεβ 2015, 21:41

http://www.paokbc.gr/news/news/4152

Διπλή προπόνηση και αναχώρηση για Αμαλιάδα...

Στο επόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος, τον αγώνα της Τετάρτης στην Αμαλιάδα με τον Κόροιβο έχουν επικεντρώσει όλοι στον ΠΑΟΚ το ενδιαφέρον τους. Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό και δύσκολο παιχνίδι με ιδιαίτερες συνθήκες και ένα κουραστικό ταξίδι για την ομάδα μέχρι να φτάσει (αλλά και για να επιστέψει από) την πόλη της Πελοποννήσου.

Την Δευτέρα το πρόγραμμα της ομάδας περιελάμβανε δύο προπονήσεις, πρωί και απόγευμα (προηγήθηκε και ανάλυση του αντιπάλου με την χρήση βίντεο). Οι καλαθοσφαιριστές του ΠΑΟΚ θα προπονηθούν στο PAOK Sports Arena και νωρίς το πρωί (09:30) της Τρίτης και στη συνέχεια η αποστολή της ομάδας θα αναχωρήσει γα την Αμαλιάδα, όπου την Τετάρτη (18/2 στις 5μ.μ.) θα διεξαχθεί το παιχνίδι με τον Κόροιβο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τρί 17 Φεβ 2015, 09:58

Χάρη ξηγήσου και βάλε τα δεύτερα για να ξεκουράσουμε κι εμείς τους δικούς μας, μπας και δεί ο μπαμπάς (κι εμείς) καμιά άσπρη μέρα 20 χρόνια μετά!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Φεβ 2015, 11:00

Μπααα, αν ο Χάρης είναι "γιος του μπαμπά του" σε αυτό το θέμα, δεν θα βάλει τα δεύτερα ούτε στα σουτάκια στο ζέσταμα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 17 Φεβ 2015, 11:04

Για ηττα μου μυριζει το ματς,η αμαλιαδα θα δωσει και τη ψυχη της στο παρκε γιατι εχει μεγαλη αναγκη τη νικη.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 17 Φεβ 2015, 11:25

Πολύ καλή ομάδα η Αμαλιάδα αν και θα είναι σκασμένοι όλοι τους από την υπερπροσπάθεια στο Ρέθυμνο που στις λεπτομέρειες έχασαν στην παράταση! Πολύ καλή δουλειά από τον μικρό Μαρκόπουλο! Θα δούμε ωραίο ματσάκι...
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9506
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Φεβ 2015, 11:26

Μη ξεχνάμε ότι κέρδισαν Άρη και Α.Ε.Κ.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 17 Φεβ 2015, 12:05

Διπλό και βουρ για ημιτελικό!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Φεβ 2015, 20:46

http://www.paokbc.gr/news/news/4154

Ο Σούλης Μαρκόπουλος για τον αγώνα στην Αμαλιάδα

Από πολύ νωρίς το πρωί (09:30) βρέθηκαν στο γήπεδο οι παίκτες του ΠΑΟΚ για την τελευταία προπόνηση της ομάδας πριν από τον αγώνα με τον Κόροιβο. Αμέσως μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης και αφού πραγματοποιήθηκε μία μικρή γιορτή για τα γενέθλια του μάνατζερ της ομάδας Τέλη Ζουρνατσίδη, η αποστολή του ΠΑΟΚ ξεκίνησε οδικώς για την Αμαλιάδα, όπου αύριο το απόγευμα (5μ.μ.) αντιμετωπίζει τον Κόροιβο για την 17η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ Σούλης Μαρκόπουλος αναφερόμενος στον αγώνα με τον Κόροιβο τόνισε: «Διανύουμε μία ιδιαίτερη και πολύ γεμάτη εβδομάδα για μας, με τρία παιχνίδια, τα οποία έχουμε την υποχρέωση να τα δούμε ένα προς ένα. Είναι σημαντικό και για την ψυχολογία μας, που επιστρέψαμε στις νίκες στο παιχνίδι με τον ΚΑΟΔ και τώρα έχουμε μπροστά μας ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Κόροιβο. Πρόκειται για μία πολύ αξιόλογη ομάδα, με αρχές στο παιχνίδι της, που άλλαξε σε σημαντικό βαθμό το ρόστερ της, διαθέτει παίκτες έμπειρους, πολύ ικανούς σουτέρ και θα χρειαστεί απόλυτη συγκέντρωση από μας σε όλη την διάρκεια του αγώνα, ώστε να πετύχουμε τον στόχο μας. Πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή στο παιχνίδι, καθώς ο αντίπαλός μας ήταν ανταγωνιστικός σε όλα του τα παιχνίδια και ακόμη και έχασε πολλά ματς στον πόντο και στις λεπτομέρειες και να είμαστε προσηλωμένοι σε αυτά που πρέπει να κάνουμε».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Φεβ 2015, 08:23

RoMaN έγραψε:Θα συναντήσουμε Marshall, Γιαννακίδη και φυσικά, Χάρη Μαρκόπουλο.


http://www.paokmania.gr/stiles/mme/80143-synantisi-me-filo-apo-ta-palia

Συνάντηση με φίλο από τα παλιά...

Εικόνα

Φίλος από τα παλιά και αύριο αντίπαλος, ο Rawley Marshall, συνάντησε την αποστολή του ΠΑΟΚ, στην Αμαλιάδα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Φεβ 2015, 17:24

19-19 στο πρώτο 10λεπτο...


23-23 τώρα, 1ος scorer του Π.Α.Ο.Κ. ο Odum (11) και του αγώνα ο Marshall (12)...

Live ΕΣΑΚΕ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τετ 18 Φεβ 2015, 17:37

υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για παράπονα στη nova εκτός του 18345 που εδώ και 20 λεπτά είμαι στην αναμονή; η έστω κατι αντίστοιχο; δεν είναι κατάσταση αυτή σε αντιμετωπίζουν σαν τα Τρίκαλα και τον Πανελευσινιακό. παράλληλη μετάδοση και σε δείχνουν λιγότερο από όλους.

το χανουμι ήταν 3 χρονια στην αφάνεια και με το που ανέβηκε α1 έκανε ανεξάρτητο συμβόλαιο με ΟΤΕ tv και μεις κρεμόμαστε από τα φρύδια της νόβα ποτε θα δείξει λίγο ΠΑΟΚ όταν οι τηλεοπτικοί ανταγωνιστές σου την ίδια ώρα είναι η Ελευσίνα και η Δράμα. ταυτόχρονα συνεχίζουν να παίζουν με τη νοημοσύνη μας δείχνοντας στις 7 ζωντανά το εξαιρετικής σημασίας ντέρμπι βαζελος Τρίκαλα
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 18 Φεβ 2015, 18:10

43-44 5 λεπτα πριν τη ληξη 3ου δεκαλεπτου.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 18 Φεβ 2015, 18:17

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο Μαργαριτης τραυματιστηκε.. :( εχει παιξει μονο 5 λεπτα στην αρχη ενω Βον και Λανγκφορντ εχουν 4 φαουλ.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Κόροιβος Αμαλιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 18/2 17:00 (Παρ. μετάδ. NS

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 18 Φεβ 2015, 18:55

τελικο σκορ
65-61 ο Κοροιβος
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες