ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Ο.Σ.Φ.Π.- Π.Α.Ο.Κ.

Carter
2
25%
Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλούστρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαραλαμπίδης
4
50%
Τσόχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λιάπης
1
13%
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Langford
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κακαρούδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κώττας
1
13%
 
Σύνολο ψήφων : 8

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:13

Ρομαν για το ταμπλό έχεις δίκιο!!! Οχι για το στεφάνι!!! Παρόλλα αυτά η μπάλα είναι καταφανώς στην κάθοδο.... Τόν λόγο στον έχουν οι ειδήμονες και εγώ δεν είμαι!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:15

Ο ΠΑΟΚ αρνήθηκε να «τιμήσει» τον Ίβκοβιτς
Ο ΠΑΟΚ αρνήθηκε να «τιμήσει» τον Ίβκοβιτς

Ο Ολυμπιακός ήθελε να τιμήσει τη μνήμη του Μάρκο Ίβκοβιτς, του οπαδού του Ερυθρού Αστέρα που δολοφονήθηκε στα επεισόδια της Κωνσταντινούπολης, αλλά ο ΠΑΟΚ δεν δέχθηκε να κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στο μεταξύ τους ντέρμπι στο ΣΕΦ.

Οι «ερυθρόλευκοι» είναι αδελφοποιημένοι με τους φίλους του Ερυθρού Αστέρα, ωστόσο ο «δικέφαλος» του Βορρά έχει φιλικές σχέσεις με την... μισητή αντίπαλο Παρτιζάν κι έτσι αρνήθηκε.

Πάντως, οι οπαδοί του Ολυμπιακού είχαν πανό-πορτρέτο του Μάρκο Ίβκοβιτς κρεμασμένο στην εξέδρα.

εχει γινει χαμος εδω και λιγη ωρα
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:23

gergeo4 έγραψε:Ο ΠΑΟΚ αρνήθηκε να «τιμήσει» τον Ίβκοβιτς
Ο ΠΑΟΚ αρνήθηκε να «τιμήσει» τον Ίβκοβιτς

Ο Ολυμπιακός ήθελε να τιμήσει τη μνήμη του Μάρκο Ίβκοβιτς, του οπαδού του Ερυθρού Αστέρα που δολοφονήθηκε στα επεισόδια της Κωνσταντινούπολης, αλλά ο ΠΑΟΚ δεν δέχθηκε να κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στο μεταξύ τους ντέρμπι στο ΣΕΦ.

Οι «ερυθρόλευκοι» είναι αδελφοποιημένοι με τους φίλους του Ερυθρού Αστέρα, ωστόσο ο «δικέφαλος» του Βορρά έχει φιλικές σχέσεις με την... μισητή αντίπαλο Παρτιζάν κι έτσι αρνήθηκε.

Πάντως, οι οπαδοί του Ολυμπιακού είχαν πανό-πορτρέτο του Μάρκο Ίβκοβιτς κρεμασμένο στην εξέδρα.

εχει γινει χαμος εδω και λιγη ωρα


ο ολυμπιακός ζήτησε να τιμηθεί κάποιος σε λάθος τόπο και χρόνο, τέλος !

όσο για το mats είμαστε και φέτος τουλάχιστον μια κλάση κατώτερη, να μην πω δυο.....κυρίως μας λείπει ο Dj
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:26

Αν έρθει ο κόσμος στο γήπεδο, θα έρθει και ο καλός Αμερικανός άσσος. Αλλιώς Odum. Με 1000 άτομα μέσο όρο δεν γίνεται δουλειά, τουλάχιστον τους διπλούς θέλουμε! Το Γενάρη αν πουληθούν mini διαρκείας μαζικά, κάτι γίνεται...


Η ήττα από μια ομάδα του βεληνεκούς του γαύρου, αναμενόμενη είναι.. Ήμασταν και ανεπαρκείς ώστε να το παλέψουμε, οπότε δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε μπασκετικά θαύματα...
Προχωράμε!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:33

RoMaN έγραψε:Αν έρθει ο κόσμος στο γήπεδο, θα έρθει και ο καλός Αμερικανός άσσος. Αλλιώς Odum. Με 1000 άτομα μέσο όρο δεν γίνεται δουλειά, τουλάχιστον τους διπλούς θέλουμε! Το Γενάρη αν πουληθούν mini διαρκείας μαζικά, κάτι γίνεται...


Η ήττα από μια ομάδα του βεληνεκούς του γαύρου, αναμενόμενη είναι.. Ήμασταν και ανεπαρκείς ώστε να το παλέψουμε, οπότε δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε μπασκετικά θαύματα...
Προχωράμε!

και περσι δεν πηγαιναμε στο γηπεδο ομως ο ασσος ηταν 2 κλασεις καλυτερος απο τον φετινο που γενικοτερα ειναι ανεπαρκης...
πρεπει να συμφωνησουμε οτι ητανε μια ατυχεστατη επιλογη και δεν φταιει καθολου ο κοσμος στις κερκιδες για εναν παικτη που τον παρακολουθουσανε τουλαχιστον εναν χρονο
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:38

Σήμερα καταλαβαίνει κανείς διπλά τη γενναιότητα κ την ηθική Μαρκόπουλου. Θέλει μεγάλα κότσια να επιλέγεις να είσαι στο 80-55 με το 55.

βασ. παπαθεωδορου τουιττερ

ΙΒΑΝ ΠΑΡΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΝΕ ΜΠΑΤΖΕΤ 3-4 ΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΗΔΗΞΕ ΤΟΥΣ!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό astronaut » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:42

Να βάλει η Παναγιά το χέρι Της και να μην τριτώσει το κακό σε 10 μέρες.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:43

MVP για 'μένα ο Carter... 10 πόντοι και 7 rebounds!

Στατιστικά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:51

Εντάξει για τον αγώνα δεν υπάρχει κάτι να σχολιάσουμε! Είναι φανερό πως η ομάδα μας θέλει ενίσχυση ... (Ιβάν, ρίξε λίγο παραδάκι και η ΠΑΟΚΑρα θ' απογειωθεί!) :mrgreen:
Ωστόσο δεν κατάλαβα γιατί να μην σεβαστούμε του ενός λεπτού σιγή! Μέγα λάθος από την μεριά μας να μην τιμήσουμε έναν νεκρό... ΆΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ μισητό αντίπαλο ή σωματείο! Τα οπαδικά ΔΕΝ έχουν θέση σε τέτοιες περιπτώσεις! Στα φρύδια μου αν είναι από τον γκέι ή από όποιον άλλον θέλει! Σε τέτοια ζητήματα πρέπει να υπάρχει ευαισθησία!
Βέβαια δεν ξέρω αν όντως έγινε έτσι η κάτι άλλο συνέβη! Ας πει κάποιος αν ξέρει παραπάνω πληροφορίες...
(ΜΗΝ αρχίσετε μερικοί να μου κάνετε μαθήματα ΠΑΟΚΤΣΙΔΙΚΟΥ ήθους και τα τοιαύτα, νομίζω ήμουν σαφής! Αναφέρομαι αποκλειστικά στο θέμα "άρνηση ενός λεπτού σιγής για έναν νεκρό"! Όποιος έχει όρεξη ν' ανοίξει θέμα για να μαλώσουμε μεταξύ μας το κάνει αλλού!)
Δηλαδή αν εμείς ζητούσαμε ενός λεπτού σιγή για κάποιον από την Παρτιζάν και οι γκέι έλεγαν όχι, τι θα γινόταν????? Εγώ πιστεύω πως ο αγώνας δεν θα γινόταν ΠΟΤΕ μιας και θα μπαίναμε όλοι μέσα!! Έχω άδικο????
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό johnny_paokara » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 14:53

Κακός ο Π.Α.Ο.Κ. σήμερα. Στην επίθεση μας βραχυκύκλωσαν, κι αν εξαιρέσεις κάποιες αναλαμπές των Χαραλαμπίδη, Κάρτερ και στο τέλος του Σαλούστρου, η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτε στο καλάθι. Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες για Όντουμ, (δυστυχώς). Αγχωμένος, παιχνίδι χωρίς καθαρό μυαλό, νευρικό και πολύ άσχημα τελειώματα σε μακρινά σουτ και διεισδύσεις. Οι ψηλοί δεν τράβηξαν, ο Βον κυρίως, που συνήθως έχει καλά τελειώματα από τις ασίστ. Το διάβασαν όμως καλά αυτό το στυλ παιχνιδιού οι του γάβρου. Για Λάγκφορντ- Κακαρούδη, ως συνήθως λίγα πράγματα από τα 4άρια μας, που όποτε βρουν δυνατότερους αντίπαλους, τότε έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα κάτω από το καλάθι, σε άμυνα και επίθεση. Δε μπήκαν και τα τρίποντα, (παρότι ορισμένα από αυτά ήταν με καλές προϋποθέσεις), ειδικά στο πρώτο μέρος. Λάθη πολλά + χαμένες βολές, ειδικά από το Βον (που θυμίζει τον ακατανόμαστο ψηλό όταν πάει από τη γραμμή των ελευθέρων).
ΥΓ1. Στα συν το θράσος του Λιάπη, κάτι που είχα δει και σε άλλα μεγάλα ματς (στα λίγα λεπτά που έπαιξε στο α' ημίχρονο με το συμπολίτη στο Παλέ, αλλά και την Τετάρτη με τους τούρκους). Έχει μέλλον ο πιτσιρικάς, το θέμα όμως είναι να το έχει με την ασπρόμαυρη φανέλα, κι όχι να τον δούμε (κι αυτόν) σε άλλη ομάδα όταν ωριμάσει μπασκετικά.
ΥΓ2. Συνεχίζουμε Τρίτη με Ζιελόνα στην Πολωνία, ευκαιρία για έναν καλό ευρωπαϊκό διπλό,(με τη συμπαράσταση των εκδρομέων Παοκτσήδων) και επιστροφή Σάββατο με Παλευσινιακό στο Παλατάκι, να επιστρέψουμε στις νίκες, γιατί η γκρίνια είναι έτοιμη να ξεκινήσει, αν δεν έχει γίνει ήδη...

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
johnny_paokara
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 12 Νοέμ 2014, 21:07

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 15:20

Για όσα λένε για το ένα λεπτό σιγής, κάτι τέτοιο γίνεται για κάποιον που έχει προσφέρει στο σύλλογο ή στο άθλημα γενικότερα. Δεν γίνεται για κάποιον που - δυστυχώς πάντα - μαχαιρώθηκε σε συμπλοκές οπαδών στο δρόμο. Πόσο μάλλον όταν το γεγονός έγινε σε μια άλλη χώρα από δυο ομάδες άλλων χωρών.
Είναι προφανές ότι το ζήτησαν για να κάνουν τις δημόσιες σχέσεις τους. Αλλιώς θα έπρεπε να δούμε κάτι ανάλογο όταν πχ σκοτώθηκε ο οπαδός της Νάπολι από αυτούς της Ρόμα.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 15:58

Αν η σιγή είχε λάβει έγκριση από τον ΕΣΑΚΕ, τότε οφείλαμε να υπακούσουμε, θεσμικά και ηθικά.. Αν ήταν κάτι που ήθελε μόνο η Κ.Α.Ε. γαύρος, τότε αλλάζει το πράγμα... Αλλά δεν απέχω πολύ από τη γνώμη του hasiο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 16:03

RoMaN έγραψε:Αν η σιγή είχε λάβει έγκριση από τον ΕΣΑΚΕ, τότε οφείλαμε να υπακούσουμε, θεσμικά και ηθικά.. Αν ήταν κάτι που ήθελε μόνο η Κ.Α.Ε. γαύρος, τότε αλλάζει το πράγμα... Αλλά δεν απέχω πολύ από τη γνώμη του hasiο..


Δεν έχω καμία διαφωνία με αυτό, ούτε νομίζω πως είναι θέμα για αντιπαραθέσεις. Μακάρι να την γλύτωνε ο μικρός και να μην είχαμε θέμα να μιλάμε.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 18:14

παλι εμεις φταιμε γιατι δεν σιγονταραμε τις δημοσεις σχεσεις των γαβρων....τον κατσε τον σκισανε για τον κασαμι τσιμουδια για τα 3 αλβανακια στα χανια που τα δασκαλεψανε να προκαλεσουν τους σερβους τσιμουδια ....ΑΝ ΣΕΡΒΟΣ ΜΑΧΑΙΡΩΝΕ ΤΟΥΡΚΟ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΣΙΓΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΑΒΡΟΥΣ ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ....αν μαχαιρωνοτανε στην ρωμη καποιος οπαδος που γινετε συχνα θα ειχαμε ενος λεπτου σιγη του γαβρου ? οχι βεβαια, επιλεκτικη ευαισθησια λεγετε αυτο και δημοσιες σχεσεις
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ 80-55 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό billospaok_4 » Κυρ 23 Νοέμ 2014, 18:26

ρωτηστε αδερφια που ητανε στο φιλικο με το ρεθυμνο που καναμε ενος λεπτου σιγη για τα ΠΑΙΔΙΑ στα τεμπη για την αντιμετωπιση που ειχαμε απο τους πουστ@ρ@δες!δημοσιες σχεσεις της σκ@τοεφτα δεν θα γινονται στις πλατες του ΠΑΟΚ μας!ας κανανε μονοι τους το λεπτο και ας εβγαινε μετα η ομαδα μας!μην φερεστε σαν προβατα και συμμετεχετε στην προπαγανδα και την αποτομη συγκινηση των χαβουζαιων!ΜΠΑΡΑΒΟ στην ομαδα που διαφωνησε! :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
billospaok_4
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 15:46

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες