Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 22 Δεκ 2014, 22:19

RoMaN έγραψε:http://www.paokbc.gr/news/news/3944

Η αναβολή του αγώνα ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός και τα εισιτήρια…

Με απόφαση του Υφυπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γιάννη Ανδριανού αναβλήθηκε η διεξαγωγή του αγώνα ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός για την 6η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ που είχε προγραμματιστεί για την Δευτέρα 17 Νοεμβρίου (7μ.μ.) Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ που είχαν ήδη προμηθευτεί εισιτήρια για το συγκεκριμένο παιχνίδι, θα πρέπει να κρατήσουν τα εισιτήριά τους, τα οποία θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν για τον αγώνα πρωταθλήματος ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός που θα διεξαχθεί σε ημερομηνία που αναμένεται να γνωστοποιηθεί από τον ΕΣΑΚΕ.

(...)





Ο αγώνας ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού για την 6η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ, που είχε αναβληθεί, θα διεξαχθεί την Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015 στις 5μ.μ. Αυτό θα είναι και το πρώτο επίσημο παιχνίδι για τη νέα χρονιά. Για τον αγώνα Κυπέλλου δεν υπάρχει καμία επίσημη ενημέρωση ακόμη, οπότε αναμονή...

Από το Facebook της Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black_White_Heart » Τρί 27 Ιαν 2015, 15:46

Μπορειε να μου καποιος με ποιον παιζουμε το ΣΚ 7.2 η 8.2 ??
Επειδη θα ειμαι Θεσσαλονικη θα ηθελα περα απο το ποδοσφαιρικο τμημα να τιμησω και το μπασκετικο! ;)
Εδω και τωρα ισονομια στον Π.Α.Ο.Κ ρε νιαμου...
Black_White_Heart
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:42
Τοποθεσία: Γερμανια

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τρί 27 Ιαν 2015, 16:03

Εικόνα

esake.gr
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black_White_Heart » Τρί 27 Ιαν 2015, 16:19

Αυτα ειναι! να σαι καλα!
αρα Παλατακι και Τουμπα!
Εδω και τωρα ισονομια στον Π.Α.Ο.Κ ρε νιαμου...
Black_White_Heart
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:42
Τοποθεσία: Γερμανια

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό adidas1926 » Τετ 28 Ιαν 2015, 02:44

Δεν ειναι ακριβως ετσι,ολα τα ματς εκεινης της αγωνιστικης το σαιτ του εσακε τα εχει στις 7 φλεβαρη χωρις ωρα εναρξης ενω η αγωνιστικη θα πραγματοποιηθει 7-8-9 φλεβαρη...

Φημες λενε οτι το ματς θα γινει την δευτερα χωρις κατι επισημο...
adidas1926
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 21:22

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τετ 28 Ιαν 2015, 03:26

το σιγουρο ειναι οτι δεν θα γινει την κυριακη στις 8 παντως
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιαν 2015, 05:27

9 ξεκινάω εξεταστική, ας κάνουν καμιά μαλακία...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό adidas1926 » Πέμ 29 Ιαν 2015, 20:01

Σαββατο στις 5 θα γινει
adidas1926
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 21:22

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 29 Ιαν 2015, 22:57

H απόλυτη αλλοίωση πρωταθλήματος.
Έξω ο καλύτερός σου παίκτης - Χαραλαμπίδης.
Έξω ο Κακαρούδης.
Χάνεις τον Μπρέμερ...
Δυο μέρες πριν το ματς. Καληνύχτα μας.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ 19 Φεβ 2015, 00:11

Αν και με το μπάσκετ (ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ) ασχολούνται 3 κι ο κούκος ας κάνουμε λίγες σκέψεις.

Μετά και την ήττα από τον μικρό Μαρκόπουλο η κατάσταση έχει ως εξής. Αυτό που ήταν σχεδόν δεδομένο, επαληθεύτηκε από τους αγώνες με το ρούλη, ότι δηλαδή η 2η θέση ήταν όνειρο, οπότε πάμε στην 3η που είναι και το πιο λογικό.

Η μόνη ομάδα που μπορεί να μας κερδίσει πλην των γαυροβάζελων είναι η άεκ, οπότε πρέπει πάσει θυσία να κρατήσουμε την 3η θέση για να μη διασταυρωθούμε σε καμιά περίπτωση με αυτούς αφού κατά πάσα πιθανότητα θα τερματίσουν στην 4η-5η θέση, ξεπερνώντας Ρέθυμνο, Πάτρα και ίσως άρη. Ακόμα και με ντεμαράζ νικών, δε νομίζω ότι μπορούμε να απειληθούμε αν και το πρόγραμμά μας είναι πολύ ύπουλο από δω και πέρα.

Ένα άλλο μεγάλο πλεονέκτημα της 3ης θέσης είναι ότι διασταυρώνεται με το νικητή 2-7 (δηλαδή τη βαζέλα). Στην προκειμένη, ο βάζελος είναι αρκετά χειρότερος από το γαύρο. Όχι ότι έχουμε πολλές πιθανότητες, αλλά κηνυγάμε τουλάχιστον το πιο εφικτό.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Φεβ 2015, 08:58

Εγώ και για Άρη θα κρατούσα μια επιφύλαξη.. Ως προς το πόσο τον θέλουμε για αντίπαλο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Πέμ 19 Φεβ 2015, 16:22

Το ότι μας νίκησε στις λεπτομέρειες στη χειρότερη φάση μας δεν τον κάνει καλύτερη ομάδα. Εγώ την κίτρινη φοβάμαι στα πλέυ οφφ γιατί έριξε λεφτά, ανέβασε τον μέσο όρο προσέλευσης φιλάθλων στο πρωτάθλημα και γενικά εμφανίζεται φιλόδοξη. Ο κίτρινος έχει να μας αποκλείσει σε φάση πλέυ οφφ από την εποχή της Μαρινέλλας και οι παίχτες του δεν μπορούν να διαχειριστούν την επιτυχία, όπως φάνηκε στην ήττα τους από τον Απόλλωνα και στην παραλίγο ήττα τους από τον ΚΑΟΔ -τους έσωσε ο Ρηντ, όπως χθες έσωσε τον Κόροιβο ο Μάρσαλλ-. Βέβαια, στην κατάσταση που είμαστε τον τελευταίο καιρό, δε θα μας είχα εμπιστοσύνη με κανέναν αντίπαλο.

Στόχος στο πρωτάθλημα είναι και πάλι η τρίτη θέση. Ο πράσινος είναι αποδυναμωμένος αλλά έστω κι έτσι δε νομίζω ότι υπάρχει ομάδα πλην κόκκινου -αν και αυτοί έχουν τα ψυχολογικά τους- που να μπορεί να του σπάσει την έδρα σε σειρά παιχνιδιών. Όσο το τμήμα τρέχει με τα χρήματα που τρέχει, δεν μπορεί να χτυπήσει κάτι περισσότερο, εκτός φυσικά αν ευνοήσουν οι περιστάσεις στο κύπελλο όπως φέτος.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 21 Μάιος 2015, 18:44

Ο ΕΣΑΚΕ έκανε γνωστό το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης, στην οποία ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό με μειονέκτημα έδρας.

Το πρώτο ματς θα γίνει την προσεχή Τρίτη, 26 Μαΐου, στις 20.00 στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ και το δεύτερο ματς, ορίστηκε για δύο μέρες αργότερα (Πέμπτη 28 Μαΐου) στις 18.30.


Η σειρά θα έρθει στο Παλατάκι, την Τρίτη 2 Ιουνίου στις 20.30, αν χρειαστεί τέταρτος αγώνας θα γίνει ξανά στο Παλατάκι την Πέμπτη, 4 Ιουνίου στις 18.30 και επίσης αν χρειαστεί πέμπτο ματς, θα γίνει το Σάββατο 6 Ιουνίου στις 18.30.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Μάιος 2015, 00:23

Συγχώρα με, αλλά προτιμώ αυτό που ανέβασε η Κ.Α.Ε. στο Facebook.. :mrgreen:

Την Τρίτη 26 Μαΐου ξεκινάμε τους αγώνες της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ απέναντι στον μΠαναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Το πρώτο jumpball στις 20:00 και συνεχίζουμε, στο ίδιο γήπεδο την Πέμπτη (28/5 στις 18:30). Τρίτο παιχνίδι της σειράς και πρώτο στη Θεσσαλονίκη και στο γήπεδό μας, στο "Παλατάκι" την Τρίτη 2 Ιουνίου στις 20:30. Βάζουμε τα δυνατά μας και ετοιμαζόμαστε να τα δώσουμε όλα και ΟΛΟΙ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρόγραμμα Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Πέμ 18 Ιουν 2015, 15:31

Φτάσαμε μέσα Ιουνίου για να τελειώσει το πρωτάθλημα και πάλι καλά να λένε που δεν πήγαν σε πέμπτο παιχνίδι οι σειρές των τελικών αλλιώς θα εξαντλούσαμε και το δεύτερο δεκαήμερο. Του χρόνου ξέρετε, καθυστερήστε ακόμα περισσότερο να βγάλετε αποφάσεις στο ΑΣΕΑΔ και αναβάλετε και άλλες αγωνιστικές. Φυσικά το κακό δεν είναι αποκλειστικά ελληνικό. Τόσο ωραίο άθλημα με τόσο εκτός πραγματικότητας θεσμούς... Κρίμα. Όπως όμως έχει γραφτεί και αλλού, το μπάσκετ μάς έδωσε χαρές και θα μας ξαναδώσει.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες