Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΙΤΑΝΖ
1
2%
ΚΟΣΤΑ
3
6%
ΒΙΤΟΡ
1
2%
ΣΚΟΝΔΡΑΣ
1
2%
ΡΑΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΤΣΕ
1
2%
ΝΟΜΠΟΑ
30
63%
ΓΚΟΛΑΣΑ
1
2%
ΜΑΚ
1
2%
ΠΕΡΕΙΡΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ
1
2%
ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ
8
17%
ΤΖΙΟΛΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΙΤΣΙΟΥ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 48

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 15 Μαρ 2015, 18:33

Μπράβο ρε. ....παπα; , καλά τα λες
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Κυρ 15 Μαρ 2015, 18:46

τσιριγώτης έγραψε:Μπράβο ρε. ....παπα; , καλά τα λες


Γεια σου ρε φίλε ο μόνος που με στήριξε στο μπαν που έφαγα επειδή έλεγα αλήθειες .να είσαι γερός ρε συναγωνιστή στο να τινάξουμε τον ζυγό του αα από τον παοκ μας :lol:
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Κυρ 15 Μαρ 2015, 18:54

ace καλως επεστρεψες ρε φιλε
παπα πολυ καλη αναλυση..
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 15 Μαρ 2015, 19:05

συντοπιτη δεν νομιζω να σε μπαναραν γιατι ...ελεγες αληθειες... αν ειναι ετσι οι μισοι μπαν(ι)αρισμενοι θα επρεπε να ειμασταν! :lol: :lol:

απλα οπως ειπα και σε αλλα ποστ δεν ειναι τιποτα αντι για τα επιθετα που κατα κορον χρησιμοποιουμε, το να "κανουμε πετρα την καρδια μας" και να εχουμε τον απειροελαχιστο εστω σεβασμο προς οποιονδηποτε καλός ή κακός ειναι στον ΠΑΟΚ και να τον λεμε ειτε με το ονομα του ειτε με τα αρχικα του αν δεν θελουμε καν να...γραφουμε το ονομα του... 8-)

ή επισης δεν ειναι αναγκαιο ΚΑΘΕ μερα να μπαινουμε και να κανουμε κοπυ πεϊστ προηγουμενο μας σχολιο.. στην τελικη σκεψου και εμας που οκ, το εχουμε εντρυφησει! :mrgreen:

δεν ειναι κατι δυσκολο ρε παιδια, ασε που με τα αρχικα γλυτωνεις και...χρονο! :lol: :lol:

τεσπα, το ξεσκισαμε το τοπικ στα οφ τοπικ οποτε.... ας δουμε λιγο βολευ!!!!!

http://webtv.nerit.gr/neritplus-live/

:opaokara: :opaokara:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό spyretto » Κυρ 15 Μαρ 2015, 20:52

Αυτό το link μου λέει "ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ"
Από αυτή την άποψη θυμίζει την ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ. Όπως και να χει πάντως βόλλεϋ δεν δείχνει. :(

ΥΓ Δεν ψηφίζω MVP γιατί δεν ξέρω τι να ψηφίσω. Όταν δεν υπάρχει κανείς πάντως κατάλαβα ότι θα βγαίνει ο Νομπόα, μην τυχόν τον καλοπιάσουμε και μείνει και μετά το καλοκαίρι.
Τελευταία επεξεργασία από spyretto και Κυρ 15 Μαρ 2015, 20:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 15 Μαρ 2015, 20:56

:lol: :lol: :lol:

υγ: και ομως, παιζει. το λινκ.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό spyretto » Κυρ 15 Μαρ 2015, 20:59

Απο εξωτερικό μόνο δεν παίζει;

Καλά που μου το είπες να βάλω proxy
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 15 Μαρ 2015, 22:25

K_geo έγραψε:αν και στο θεμα διαφωνω με κατ στο παραπανω ποστ οχι απλα συμφωνω αλλα και επαυξανω.

βεβαια απο την αλλη κατ5 πιστευω και εσυ παραδεχεσαι οτι φετος η "στηριξη" απο μερικους σε Αγγελο ειναι αρκετες φορες οχι απλα υπερβολικη αλλα και "εριστικη"....

μακαρι πχ να ειχαμε αυτη τη "στηριξη" περυσι στον Χουμπ.... ;)


Προσεχε με ποιους συμφωνεις Αγγελόσκυλο θα βγεις κι εσύ δε θελει πολύ. :lol: Η στηριξη που λες ναι ειναι υπερβολικη γιατι αυτο υπάρχει κι απ τις δυο πλευρες.Αν τα βαλεις κατω ψυχραιμα θα δεις οτι δε διαφωνουμε σε πολλά .Δε νομιζω οτι καποιο αγγελόσκυλο πιστευει οτι αυτος ειναι ο υπερτατος προπονητής ή οτι ειναι καλύτερος απο Μπολονι,Στεφενς ασχετα τι "παραμύθι" πουλαει ο καθενας εδω μέσα.Το ιδιο πανω κατω κι απο την άλλη.Μιλάμε για νορμαλ ανθρώπου και φυσικά οχι για τρολ,αλλόθρησκους,αρδ,μαντζαρεους κλπ ατομα δηλαδή που εχουν συμφερον καθε χρονο να τρωνε τον προπονητη του ΠΑΟΚ γιατι υπάρχουν και τετοιοι.
Κι εσυ ο ιδιος γινεσαι υπερβολικός οταν λες "δεν ειδα κανενα αυτοματισμο " γιατι σε ενόχλησε καποιος αλλος που εβλεπε μεχρι τωρα τον ΠΑΟΚ Μπαρτσελόνα.Κι εγώ βγαινω απ τα ρουχα μου οταν βλεπω συνέχεια τα ιδια υποτιμητικά σχολια(μεχρι πριν λιγο καιρο τον συμπαθούσα τον ποντιο παπά :mrgreen: ) Αν συζητάμε ψυχραιμα ομως τα βρίσκουμε κι αυτο ειναι το καλύτερο για να καταλάβεις τι είναι αυτο που πραγματικά φταίει.Η υπερβολή και ο μηδενισμος κι απ τις 2 πλευρές κουκουλώνουν το προβλημα και δεν αφήνουν να φανουν οι λεπτομέρεις οπου συνήθως κρύβεται ο... διάβολος.
Αν πιστευεις (δε παει προσωπικα)οτι ο ΑΑ ειναι χαλια προπονητής ,ειναι δικαίωμα σου κι αφου το πιστεύεις ακράδαντα κανε και τον καταραμένο,το giapa ,και τον Μανιακό να το δει (καποιοι αλλοι μπορει και να μη θελουν) παραθέτωντας επιχειρήματα και γνώσεις.Οχι "φωνάζοντας", λοιδορώντας και μειώνοντας την προσωπικότητα τους και του προπονητή.
Οσο για το Χουμπ στηριξή υπήρχε απλα ηταν αντίστροφοι οι ρόλοι.Τα ιδια ακούγαμε και τοτε, τι τυφλοί, τι ανεγκέφαλοι βγήκαμε επειδη πιστευαμε οτι ο προπονητής δε πρεπει ν αλλάζει ανα εξάμηνο .Το μεγαλύτερο λαθος βεβαια ειναι της διοίκησης που δε στηριξε απο νωρίς κανενα προπονητή , ουτε τοτε, ουτε τώρα(ασχετα αν θα το πραξει στο τελος) και προτιμαει να ξαναχτιζει(εδω γελάμε) καθε χρονοΠρεπει οι παικτες να εχουν την αισθηση οτι ο κοουτς δεν αλλάζει και δεν υπάρχουν περιθώρια χαλάρωσης.

Υγ Οφ τοπικ παλι αλλα το ματς δεν ελεγε και πολλα απ οτι ακουσα. :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 15 Μαρ 2015, 23:28

Υγ Οφ τοπικ παλι αλλα το ματς δεν ελεγε και πολλα απ οτι ακουσα. :mrgreen:


Ουτε σουπα, κολλυβοζουμι ισως

Ετσι δε το λενε ρε συ πατερ; :?
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό stephanos » Δευτ 16 Μαρ 2015, 00:19

kataramenos5 έγραψε:Δε νομιζω οτι καποιο αγγελόσκυλο πιστευει οτι αυτος ειναι ο υπερτατος προπονητής ή οτι ειναι καλύτερος απο Μπολονι,Στεφενς


What?
Δεν έχεις γνωρίσει πραγματικό αγγελόσκυλο μου φαίνεται, μόνο αγγελοκουτάβια. :lol:
Όχι μόνο ο υπέρτατος, όχι απλώς ο καλύτερος όλων. Ο Μόνος που μπορεί να μας φέρει το πρωτάθλημα. Επί επτά συναπτά έτη ακούω αυτήν την παραμύθα, κάθε μα κάθε φορά που δεν κερδίζαμε ντέρμπι με τον Σάντος, χάναμε από το σκουλήκι με τον Δερμι, τρώγαμε ντόρτι από την κούλα με τον Χάβο, κάναμε κλαρίνο στην Τούμπα από τα Γιάννινα με τον Μπόλονι, κλπ κλπ, γενικά σε κάθε στραβό αποτέλεσμα, ακουγόταν η ατάκα «διώξε τον άχρηστο, φέρε τον Άγγελο».
Τον έφεραν λοιπόν και πολύ καλά έκαναν και τώρα πρέπει να μείνει μέχρι το τέλος της σεζόν, ακόμη κι αν μείνουμε τελευταίοι στα πλέι οφ (που ΔΕΝ θα μείνουμε, εκτός κι αν κοουτσάρω την ομάδα εγώ). :D

kataramenos5 έγραψε:Υγ Οφ τοπικ παλι αλλα το ματς δεν ελεγε και πολλα απ οτι ακουσα. :mrgreen:


Μια χαρά ήταν το ματς, αν εξαιρέσεις τα 60 λάθη του Αστέρα με το τρομερό πάσινγκ γκέιμ του.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό blackjack80 » Δευτ 16 Μαρ 2015, 09:52

στεφανε εσενα σε εχω εμπιστοσυνη οτι δεν θα πας την ομαδα τελευταια για τον παναγιωτατο δνε ειμαι σιγουρος :lol: :lol: :lol: στεφανος για προπονητητης :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
blackjack80
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2015, 15:54

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Δευτ 16 Μαρ 2015, 09:57

δεν λετε παλι καλα που καναμε στον πρωτο γυρο πορεια προταθλητισμου ,γιατι με τους βαθμους του 2 γυρου με τον πλατανια και τον πανιωνιο θα παλευαμε για την παραμονη. :lol: :lol: :lol: :lol: ΄5 αγωνες 7 βαθμοι ρε αγγελεε? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 16 Μαρ 2015, 10:42

Άλλη μια απογοήτευση από την ομάδα που αγαπάμε. Δεν ξέρω αν φταίει η χάλια ψυχολογία των παικτών, αλλά δεν μπορώ να την δικαιολογήσω, όταν παλεύουμε ακόμη για τον στόχο την κατάκτησης της πρώτης θέσης των play-off. Χθες είδα την πρώτη μας επίθεση να γίνεται περίπου στο 6΄ με κέρδος ένα κόρνερ. Το ότι επί 6 λεπτά δεν μπορούσαμε να κατεβάσουμε μπάλα, αντίθετα με τον Αστέρα που έλεγχε τον αγώνα, είναι πολύ προβληματικό. Σύμφωνοι, ο Αστέρας δεν έκανε ΚΑΜΙΑ κλασσική ευκαιρία στα πρώτα 78 λεπτά, αλλά αυτό μπορεί να είναι καλό νέο για την αμυντική μας λειτουργία, αλλά κακό για την μεσοεπιθετική.
Σύμφωνοι, κάναμε 4 κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και άλλη μία στο 48΄που θα μπορούσαν εύκολα κάποιες από αυτές να καταλήξουν σε γκολ, αλλά η ουσία είναι ότι δεν κατέληξαν.
Ο ΑΑ ξεκίνησε με καλή 11άδα, οπότε δεν μπορώ να τον μέμψω για την επιλογή παικτών. Για να είμαι δίκαιος ήταν άτυχος, επειδή έπεσε πάνω στην χειρότερη μέρα του Mak που θα μπορούσε να σκοράρει άνετα τρεις φορές. Έτσι όμως θα ξεχνούσαμε την μέτρια εμφάνιση και θα μιλούσαμε για φοβερό come-back. Θα περνούσαμε στο ντούκου πχ το ότι για άλλη μια φορά αχρηστεύεται ο καλύτερος σκόρερ μας, παίζοντας ως εξτρέμ, όπως αχρηστεύεται και ο Pereyra όταν τον ψάχνεις με ψηλές μπαλιές.
Το κέντρο μας στο πρώτο ημίχρονο δεν τα πήγε πολύ καλά και οι μπαλιές προς τους επιθετικούς δεν έβγαιναν σωστά, εκτός από μερικές περιπτώσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο που αποφασίσαμε να πάρουμε την κατοχή μπάλας (στο πρώτο ημίχρονο ήταν 38-62) πάλι δεν επιτεθήκαμε ορθολογικά.
Ο Σαλπι μπήκε στη θέση του Pereyra χωρίς να μπορεί να προσφέρει κάτι παραπάνω (αυτό είναι γνωστό φέτος), αντίθετα έχασε κι αυτός μια μεγάλη ευκαιρία όταν η μπάλα πέρασε από μπροστά του, σε χαμηλό ύψος χωρίς να μπορέσει να την προωθήσει στα δίχτυα.
Ο διαιτητής μας αδίκησε όταν δεν έδωσε πεντακάθαρη δεύτερη κίτρινη στον Γκόιαν (θα είχαμε αριθμητικό πλεονέκτημα), αντίθετα την έδωσε, ως όφειλε, στον άμυαλο Kace. Για το πέναλτυ, έχω την άποψη ότι θα μπορούσε να το δώσει, γιατί ναι μεν ο αμυντικός αποκρούει, αλλά τον κοντράρει ο Σαλπι που κερδίζει την κόντρα, αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει να την διεκδικεί γιατί έχει ανατραπεί.
O Noboa χωρίς να κάνει σπουδαία εμφάνιση είχε τις καλύτερες προσπάθειες. Πάλεψαν οι Golasa, Kace, αλλά ο τελευταίος δεν έχει μάθει να μαρκάρει όταν χάνουμε τη μπάλα και το κακό παράγινε.
Στην άμυνα ο Costa στάθηκε καλύτερα από άλλες φορές, ενώ ο Vitor παρέμεινε κοντά στη μετριότητα. O Rat δεν μπορεί επιθετικά να βοηθήσει την ομάδα, εδώ και 3 μήνες, αντίθετα με τον Σκόνδρα που έκανε καλή εμφάνιση, αλλά πάλι δεν απέφυγε κάποια λάθη στις πάσες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.ΑΟ.Κ.- Αστέρας Τρίπολης 0-0,MVP- Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 16 Μαρ 2015, 11:50

Άλλη μία κακή εμφάνιση και απογοήτευση! Η ομάδα συνεχίζει να μας ξενερώνει, όλο και περισσότερο!

Από την άλλη, βέβαια, ο Νομπόα έχει καταντήσει μονότονος με το να αναδεικνύεται MVP σε κάθε παιχνίδι!

Προχωράμε... έχουμε Εργοτέλη την Τετάρτη. Πάμε να σώσουμε ότι μπορούμε και να πάρουμε όσο περισσότερους βαθμούς μπορούμε, εν όψει play off!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης