4. Mark Payne

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό ARMY » Τετ 16 Οκτ 2013, 06:07

Ο Mark Christopher Payne, όπως είναι το πλήρες όνομά του, γεννήθηκε στις 17 Ιουνίου 1988 στο Lubbock του Texas, έχει ύψος 2μ.03 και αγωνίζεται ως γκαρντ/φόργουορντ.

Ο Mark Payne ξεκίνησε την καριέρα του στο γυμνάσιο St. Mary’s στην Californa, ενώ φοίτησε στο πανεπιστήμιο Californa Davis. Το 2011 ολοκλήρωσε τις σπουδές του, με 15,4 πόντους, 4,9 ριμπάουντ ανά αγώνα, στην τελευταία του σεζόν.


Την σεζόν 2011-12, την πρώτη του ως επαγγελματίας, έπαιξε στην Ισπανία. Ξεκίνησε από την Clinicas Rincon στην Α2 Ισπανίας και μετά από 6 παιχνίδια, «προβιβάστηκε» στην Unicaja Malaga, στην οποία έπαιξε 21 παιχνίδια με 3,2 πόντους και 1,4 ριμπάουντ. Πέρσι αγωνίστηκε στον Πανιώνιο, τόσο στο Ελληνικό πρωτάθλημα, όσο και στο Eurocup.
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό paok87 » Σάβ 26 Οκτ 2013, 16:50

Μεγάλο παιχνίδι ! :pano:
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Κυρ 01 Ιουν 2014, 19:13

Mvp για μένα σήμερα. Είσαι παικταράς ξέρεις τόνους μπάσκετ κ πρέπει να μείνεις οπωσδήποτε
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 01 Ιουν 2014, 19:23

4 πόστ μαζί με το δικό μου για έναν από τους καλύτερους πάικτες μας φέτος δείχνει την πλήρη αδιαφορία μας για το μπάσκετ... Μακάρι να μείνει...
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 01 Ιουν 2014, 19:35

ξεκίνησε οικτρά αλλά αποδείχτηκε λίρα εκατό, όπως έδειχνε και το βιογραφικό του φυσικά. παίκτης ευρωλίγκας όταν τα πόδια του είναι καλά και η αυτοπεποίθησή του η ενδεδειγμένη. μου θύμισε αρκετά τη χρονιά με dozier και christmαs που και οι 2 δεν είχαν στην αρχή πατήματα και μετά πέταξαν. ανανέωση χτες.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 02 Ιουν 2014, 00:30

Μπασκετοφατσα μεγαλη μακαρι να μεινει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 02 Ιουν 2014, 15:46

Το προσωπικό μου πουλέν από την ομάδα.
Μπασκετικές κινήσεις, μπασκετικά καλάθια, μπασκετική φιγούρα στα όλα της.
Προσφέρει ανιδιοτελώς σε πολλούς τομείς του παιχνιδιού
και δεν κρύβεται στα κρίσιμα (πολύ βασικό)
Μακάρι να μείνει και του χρόνου.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 4. Mark Payne

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Ιουν 2014, 21:45

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/66651-parelthon-apo-ton-paok-o-pein

Παρελθόν από τον ΠΑΟΚ ο Πέιν


Παρελθόν από την ομάδα του ΠΑΟΚ αποτελεί ο Μαρκ Πέιν, καθώς, όπως γνωστοποίησε ο ίδιος στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter, θα συνεχίσει στο γαλλικό πρωτάθλημα, με τη φανέλα της Σαλόν Ρεμς.

Ο Αμερικανός πραγματοποίησε μια εξαιρετική σεζόν πέρσι, καθώς μέτρησε 11 πόντους και 4,6 ριμπάουντ κατά μέσο όρο στο ελληνικό πρωτάθλημα, κυρίως ερχόμενος από τον πάγκο.

Ο καλύτερος έκτος παίκτης του πρωταθλήματος πιστώθηκε την καλή χρονιά που έκανε με μια μεταγραφή στη Σαλόν, ομάδα που αγωνίζεται στο γαλλικό πρωτάθλημα και ευχαρίστησε διοίκηση, κόσμο αλλά και συμπαίκτες του.
«Είμαι περήφανος κι ενθουσιασμός που θα πω πως υπέγραψα με τη γαλλική Σαμπάν Σαλόν-Ρείμς στην Pro A league (σ.σ. φέτος ανέβηκε). Είμαι ενθουσιασμένος να αρχίσω τη δουλειά» γράφει αρχικά.

«Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους φίλους του ΠΑΟΚ, τους προπονητές, τους μάνατζερ και τους συμπαίκτες μου. Είμαι περήφανος για την χρονιά που είχαμε. Σας ευχαριστώ όλους!» πρόσθεσε στη συνέχεια.

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ τον αποχαιρέτησε μέσω της επίσημης ιστοσελίδας στο twitter γράφοντας : «Καλή συνέχεια στον Μαρκ Πέιν στην καριέρα του. Θα είναι πάντα ένας ξεχωριστός φίλος. Good luck to Mark Payne a special friend. PAME PAOK».


Κρίμα και με άρεσε, από το λίγο που είδα..
Θα βρουν άλλον, δεν τους φοβάμαι, έχουν πολύ καλό μάτι.. Έχουν φοβερό ποσοστό πετυχημένων-αποτυχημένων μεταγραφών, για ομάδα με περιορισμένη οικονομική δυνατότητα!

Καλή συνέχεια στη... Σαμπάν Σαλόν-Ρείμς που φέτος ανέβηκε..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες