Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 19 Οκτ 2013, 23:28

KalamarGiannis έγραψε:φἴλε Μπάνε , δεν έχω εγκαταλείψει για τον Τσόχλα. έχει και θετικά. θα διαφωνήσουμε άλλη φορά όμως.
απόψε γλεντάμε ΠΑΟΚτσήδικη νίκη και χαρούμενη βραδυά!!

Ο Βεζυρτζής ο Βεζυρτζής αγόρασε...



Ναι ρε Γιαννη μαζι σου και μακαρι για τον Απολλωνα να αλλαξει την εικονα του δεν εχω τιποτα με το παιδι απλα εκεινη τη στιγμη με εβγαλε εξω απο τα ρουχα μου.
Επαιξαν πολυ καλα ολα τα παιδια σημερα μεγαλη νικη και εδειξαν οτι και μπασκετ ξερουν και @@ εχουν και παλι μπραβο σε ολους. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 19 Οκτ 2013, 23:33

Αυτο με τον βεζυρτζη δεν το επιασα,ψηνετε επιστροφη του η καταλαβα λαθος?
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 19 Οκτ 2013, 23:47

νομιζω αναφερετε σε παλιο συνθημα

ο βεζυρτζης ο βεζυρτζης αγορασε των αριαννων τις μανες κτλ κτλ
αλλα δεν το θυμαμαι καλα μετα :oops:
σε ρυθμο με κανα 2 χιλιαρικα....

:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 19 Οκτ 2013, 23:53

ναι για το παλιό σύνθημα μιλούσα...έτσι μου ήρθε στο μυαλό...πως χορεύαμε τότε...

...τις έβγαλε στη βίζιτα, τις έκανε π@@@νες...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 19 Οκτ 2013, 23:54

Ναι ρε stelyk εχεις δικιο αυτο ειναι ειπα και εγω μια μαλακια να περναει η ωρα. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Κυρ 20 Οκτ 2013, 01:20

Σκοραρε και ο Καλλες βλεπω..ιστορικο γεγονος!!
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ARMY » Κυρ 20 Οκτ 2013, 06:38

Φάσεις εδώ: http://paokmania.novasports.gr/
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ARMY » Κυρ 20 Οκτ 2013, 06:42

Εικόνα
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ARMY » Κυρ 20 Οκτ 2013, 06:45

Πρωταγωνιστές οι ψηλοί του ΠΑΟΚ


Ο Γιώργος Μπόγρης βρίσκεται ίσως στην καλύτερη κατάσταση της καριέρας του και μετά τους 28 πόντους που πέτυχε επί τους Μπούντουσνοστ στο Γιούροκαπ, πρόσθεσε το βράδυ του Σαββάτου άλλους 21 και μαζί με τον Μιχάλη Τσαϊρέλη ήταν οι κορυφαίοι του ΠΑΟΚ στη νίκη επί του Αρη μέσα στο Αλεξάνδρειο! Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου πήρε, έτσι, την ρεβάνς για την εντός έδρας ήττα στο κύπελλο σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το ελληνικό πρωτάθλημα, το οποίο κρίθηκε στην παράταση με σκορ 79-75, μέσα σε ένα κατάμεστο γήπεδο!

Η εξέλιξη του παιχνιδιού ήταν πραγματικά ακατάλληλη για καρδιακούς. Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού λίγο πριν την λήξη της κανονικής περιόδου, ήταν μπροστά με 3 πόντους (62-65), αλλά λίγα δευτερόλεπτα αργότερα βρέθηκε να χάνει και τρεις! Ένα τρίποντο του Γκίκα και ένα γκολ – φάουλ του Πελεκάνου έδωσαν στον Αρη την εικόνα του νικητή!

Μόνο που το …έτερον ήμισυ του Μπόγρη, ο Ντι Τζεϊ Κούπερ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη! Με ένα απίθανο σουτ τριών πόντων ισοφάρισε σε 68 – 68, δείχνοντας ότι είναι «επαγγελματίας φίνισερ», ο ιδανικός εκτελεστής όταν η μπάλα καίει! Στο ματς με την Μπούντουσνοστ, ο αμερικανός έβαλε το τρίποντο της νίκης, στο Αλεξάνδρειο έστειλε το παιχνίδι στην παράταση και έδωσε στην ομάδα του μια δεύτερη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη!

Στην παράταση, ο ΠΑΟΚ στάθηκε καλύτερα και με πρωταγωνιστές πάλι τους ψηλούς του (Τσαϊρέλης, Μπόγρης) κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ και να το κρατήσει ως το τέλος. Ο Αρης, πάντως, ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 38-28, αλλά ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και πέρασε μπροστά με 38-41 στο 23'. Από εκείνο το σημείο και ως το τέλος του ματς οι εναλλαγές στο προβάδισμα ήταν συνεχείς.

Η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, στηρίχθηκε στα περιφερειακά σουτ, αλλά είχε κακό ποσοστό (25.9%) με 7/27 στο τρίποντο, μόλις τέσσερις ασίστ, έναντι 15 και με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει τα ριμπάουντ (42-35), η νίκη φυσιολογικά κατέληξε στο στρατόπεδο των φιλοξενουμένων. Ο Δικέφαλος από την πλευρά του είχε μια ισορροπημένη εικόνα, (οι ψηλοί του έβαλαν 45 από τους 79 πόντους της ομάδας) και εκμεταλλεύτηκε το άγχος που είχαν οι γηπεδούχοι. Εκτός από τον Μπόγρη, εξαιρετική δουλειά έκαναν και οι Τσαϊρέλης (6/6 βολές στην παράταση), Κούπερ, Χαραλαμπίδης.


Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών...

Βαγγέλης Αγγέλου (προπονητής Άρη): «Πρέπει να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στον κόσμο και στους ανθρώπους του Άρη που δούλεψαν πολύ αυτή την εβδομάδα. Όλους τους ανθρώπους στα γραφεία της ομάδας, ανθρώπους που δούλεψαν εθελοντικά για να υπάρξει αυτή η απίστευτη ατμόσφαιρα. Συγχαρητήρια σε όσους προσπάθησαν για το σημερινό παιχνίδι.Εμείς δεν τα καταφέραμε σήμερα και μπορούμε να πούμε πολλές δικαιολογίες. Βάλαμε κι εμείς μεγάλα σουτ, αλλά κάναμε και μεγάλα λάθη. Οι αριθμοί μάς δίνουν μια κατεύθυνση. Συνεχίζουμε για να πετύχουμε τον στόχο μας την άνοιξη. Να δημιουργήσουμε μια ομάδα που θα μπορέσει να επικοινωνεί μέσα και έξω από το γήπεδο. Ο αντίπαλος σήμερα επέβαλλε το παιχνίδι του. Θα πρέπει να δούμε με ποιον τρόπο θα διαχειριστούμε αυτό το αποτέλεσμα. Οι αυξομειώσεις στην απόδοση μας ήταν πολύ σημαντικές. Οι μικροί θα πρέπει να μάθουν να παίζουν. Είμαστε εδώ να πολεμήσουμε και να παλέψουμε με τον χρόνο. Κάθε ήττα πονάει. Ο κόσμος ήρθε στο γήπεδο και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Το πιο σημαντικό, όμως, είναι να καταφέρουμε να τον κρατήσουμε».


Ευθύμης Τσακαλέρης (αθλητής Άρη): «Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στον κόσμο του ΑΡΗ, που δημιούργησε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα και από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ήταν στο πλευρό μας. Θα ήθελα να του ζητήσω, όμως και μια μεγάλη συγγνώμη.Δε θέλω να πω κάτι περισσότερο για τον αγώνα. Θα τον αναλύσουν οι προπονητές μας. Εμείς χάσαμε. Κάναμε κάποια λάθη. Ο ΠΑΟΚ ήταν πιο ψύχραιμος και πήρε τη νίκη, αλλά πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά. Έχουμε έναν αγώνα με την Νέα Κηφισιά στην έδρα μας. Θα δούμε τα λάθη μας για να τα βελτιώσουμε και να παρουσιαστούμε όσο το δυνατόν καλύτεροι».


Σούλης Μαρκόπουλος (προπονητής ΠΑΟΚ): «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου που κέρδισαν σε αυτή την έδρα, μία ομάδα που έπαιξε πολύ καλά. Ξέραμε ότι θα είχαν την διάθεση μετά τα πρώτα αποτελέσματα. Η ζυγαριά έγειρε για εμάς γιατί στο τέλος εφαρμόσαμε αυτά που θέλαμε. Ήμασταν δυνατοί και αποφασιστικοί, είχαμε 15-4 ασίστ και περισσότερα ριμπάουντ. Στους πιο πολλούς τομείς κερδίσαμε. Σε σχέση με το περασμένο ματς, τότε είχαμε εμείς το «πρέπει» να κερδίσουμε και τώρα εκείνοι. Αλήθεια είναι ότι κοντέψαμε να χάσουμε, αλλά βάλαμε και εμείς μεγάλα σουτ και τα καταφέραμε. Συγχαρητήρια στον κόσμο του Άρη που ήταν ενθουσιώδης. Ελπίζουμε να γεμίζουν τα γήπεδα πάντα και στα επόμενα ματς».


Γιώργος Μπόγρης (αθλητής ΠΑΟΚ): «Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι που έπαιζε σκληρά. Εμείς δεν ξεκινήσαμε καλά, στο δεύτερο μπήκαμε καλύτερα, βάλαμε σημαντικά καλάθια και πήραμε μια σημαντική νίκη. Γιορτάζουμε σήμερα και από αύριο σκληρή δουλειά. Είμαστε η ίδια ομάδα, οι ίδιοι παίκτες και θέλω να πω ότι μπορούμε να σηκώσουμε το βάρος της φανέλας.Παίξαμε καλά, παίξαμε σωστά, μου βγήκαν οι φάσεις και είχα και εγώ κάποιους πόντους. Το οφείλω στον Χαραλαμπίδη, τον Κούπερ και τον Τσόχλα που με βοήθησαν πάρα πολύ. Ο Λάζαρος έχει το παιχνίδι του και εγώ το δικό μου».Αναφορικά με το τι τους είπε στο ημίχρονο ο κόουτς τόνισε: «Μας είπε ότι δεν είναι αυτό που βλέπω στην προπόνηση, βγάλτε το και πάμε να πάρουμε το ματς. Η νίκη αυτή θα μας βοηθήσει πολύ στη συνέχεια».


Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.esake.gr/el/BA32C6DF
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό don pablo » Κυρ 20 Οκτ 2013, 06:55

http://www.youtube.com/watch?v=aNz18caYvIYκλαιιιιιιιιιιιωωωωωωωωωωω :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
don pablo
 
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιουν 2009, 15:53

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stilikos » Κυρ 20 Οκτ 2013, 10:14

Μπράβο στην ομάδα για το πάθος που έδειξε και συγχαρητήρια για την νίκη...

Απλώς θα συμφωνήσω με τον Παναγιώτη ότι ο Τσόχλας μάλλον δεν μπορεί (μακάρι να ανέβει) αλλά το ματς παρ' ολίγο να το χάσουμε από δύο ατομικά λάθη του ενώ είμαστε μπροστά τρεις πόντους...

Ξέρετε ποιο είναι το παράπονο μου;
Ελάτε στο γήπεδο να βοηθήσουμε την ομάδα.. Και εμείς μπορούμε και αυτή μπορούν!!

:nairepaok: :nairepaok:
stilikos
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Τετ 30 Σεπ 2009, 15:49

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 20 Οκτ 2013, 11:22

τι έγινε τα παλικάρια που εκραζαν μετά το ματς που χάσαμε που είναι σήμερα;
μεγάλε λαε του ΠΑΟΚ τα είδες τα σκουλήκια χθες;
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 20 Οκτ 2013, 11:36

Εγώ εδώ είμαι και λέω μπράβω στα παιδιά... Αλλά επειμένω παίκτης τσόχλας δεν υπάρσει!!!!! Μακάρι να διαψευσθώ και ας κάνω κωλοτούμπα!!!
ΥΓ Για άλλη μια φορά γ@μ@ τα λινκ που έχασα ένα τόσο ωράιο "ντέρμυ" :evil: :evil: :evil: με σεξ στο τέλος :D :D :D :D
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lefis » Κυρ 20 Οκτ 2013, 11:51

desperando έγραψε:τι έγινε τα παλικάρια που εκραζαν μετά το ματς που χάσαμε που είναι σήμερα;
μεγάλε λαε του ΠΑΟΚ τα είδες τα σκουλήκια χθες;

απλά πολλά ++++
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Αρης - Π.A.O.K. 75-79, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 20 Οκτ 2013, 11:56

Αλήτες είμαστε...
Ο Τσόχλας μόλις αρχίζει σε ψηλό επίπεδο,κρατάει την ομάδα για 15'
ο κουτς του δινει χρονο :-)
κι εμεις βλεπω τον στηριζουμε...
Τα ιδια και με τον Καλλέ: έδωσε αυτό που θέλει η ομάδα στο 4λεπτο του κι ενα μπραβο δεν ακούστηκε...
Το οτι πρεπει να στηριζουμε ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΦΟΡΑΝΕ ΤΞΝ ΙΕΡΟΤΕΡΗ ΦΑΝΕΛΑ πρεπει να μας το υπενθυμιζουμε ρε παδιά??
για μεβα το λεω πρωτα,κι εγω κραζω δεν ειμαι παναγιτσα
Αν ειχε η ομαδα στηριξη...που θα εφτανε?
Θαειμαστν περήφανοι ή οχι;;;/
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες