Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Πέμ 10 Σεπ 2009, 00:26

αν δεν κερδίζεις τέτοια ματς,απαγορεύεται να έχεις βλέψεις για κάτι παραπάνω...

δεν γίνεται ολόκληρη ομάδα να μην έχει προσωπικότητα και αγωνιστική ταυτότητα επειδή δεν παίζει ή βγήκε αλλαγή ο καραγκούνης...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό stephanos » Πέμ 10 Σεπ 2009, 01:37

Αποτυχία; Ναι. Ντροπή; Όχι και ντροπή ρε παιδιά μια ισοπαλία με την Μολδαβία.

Χθες κάπου στην Ευρώπη:
Αρμενία - Βέλγιο 2-1 (το Βέλγιο μείωσε στο... 92'). Δεν πέρασε ούτε μήνας από την εντός έδρας συντριβή των Αρμένιων με 4-1 από τη... Μολδαβία.
Νησιά Φαρόε - Λιθουανία 2-1
Λιχτενστάιν - Φινλανδία 1-1
αλλά και Μάλτα-Σουηδία 0-1 (στο 81' με αυτογκόλ).

Δηλαδή οι Λιθουανοί που έχασαν από μια ομάδα ψαράδων (πραγματικών,
όχι σαν αυτούς της Βαλερένγκα), πρέπει να μην γυρίσουν πίσω;
Οι Φινλανδοί που κράτησαν το προβάδισμα για ένα (!) λεπτό απέναντι στην μοναδική ομάδα στον κόσμο που έχασε από το Σαν Μαρίνο, πρέπει να πάνε να πνιγούν στις χίλιες λίμνες τους;

Εκπλήξεις γίνονται και θα γίνονται και ευτυχώς για να έχει αυτό που βλέπουμε και λίγο ενδιαφέρον. Κάποιες φορές είναι θετικές (Euro 2004 μαζί με τα προκριματικά), κάποιες φορές αρνητικές (χθες με τους Μολδαβούς).

Ευτυχώς που τελικά δεν νίκησαν οι Λετονοί και θα χρειάζονται αυτοί την νίκη στο μεταξύ μας παιχνίδι. Αν και νομίζω ότι θα το κερδίσουμε.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Πέμ 10 Σεπ 2009, 02:27

stephanos κανένας απο αυτούς δεν έχει πάρει euro...
Κανένας απο αυτούς δεν βρέθηκε πάνω απο την δέκατη θέση στην βαθμολογία της φίφα πλην της σουηδίας[η οποιά κέρδισε με μισό μηδέν]..
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 10 Σεπ 2009, 07:54

Τελικά ρε παιδιά, είτε ΠΑΟΚ, είτε Εθνική, η γκρίνια-γκρίνια.....

Πάντως μέχρι που φάγαμε το γκολ χτες, το ματς κύλαγε όπως όλα τα ματς της Εθνικής. Απλά στο 89...έσπασε το καλούπι....

Αξιοι της μοίρας μας.....

Κι αυτός ο Χαριστέας ρε παιδί μου. Αράχνες έχει βγάλει πια...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 10 Σεπ 2009, 08:22

Ειμαι πολυ κοντα στο να γκρινιασω και εγω για πρωτη μου φορα...
αυτο το πραμα που ειδαμε εχθες δεν χωνευεται οπως και να προσπαθησουμε να το ωραιοποιησουμε...
Ομαδα χωρις χαρακτηρα...τραγικη...
να πω οτι η αποδοση δεν ηταν και τοσο ασχημη αλλα η νοοτροπια και ο τροπος που αντιμετωπιστηκε το ματς (απο τους παικτες) θυμιζε προηγουμενες δεκαετιες....δεν ειναι δυνατον να εισαι 0-1 απο το πρωτο ημιχρονο.οι αντιπαλοι στο 2ο ημιχρονο να παραπαιουν και να σου δινουν ενα σωρο ευκαιριες για το 0-2 και εσυ να πηγαινεις λαου λαου....και οποιος πει οτι αρκουσε η νικη,εκει ειναι που εγινε το ακομη μεγαλυτερο λαθος...ακομη και το 0-1 δεν ηταν αρκετο σε περιπτωση που βγουμε 2οι...επρεπε να σκοραρουμε οσα περισσοτερα γκολ γινοταν...δεν ειναι δυνατον οι παικτες να μην το γνωριζουν αυτο.
οικονομια δυναμεων λες και κανανε στο 2ο...λες και εχει κανα ματς η εθνικη και την ερχομενη εβδομαδα...
λυπαμαι αλλα το χθεσινο μονο σαν αισχος μπορω να το χαρακτηρισω...

Ο χαριστεας δεν ακουστηκε στο 2ο ημιχρονο...φαντασμα
Ο κατσουρανης απο τοτε που πηγε στο βαζελο λες και γερασε 5 χρονια σε 1 μηνα ειναι
Ενας σαμαρας μου αρεσε (οπως και στο ματς στην Ελβετια) και ο καημενος προς το τελος παρασυρθηκε στο αργο ρυθμο των υπολοιπων.ηθελε να βγει μπροστα και κανεις δεν ακολουθουσε...
ο πατσατζογλου για σφαλιαρες
Ο Γκεκας δεν ηταν κακος...

Κριμα...
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 10 Σεπ 2009, 09:05

Αν προκριθουμε ως 2οι, στα πλειοφ θα ειμαστε στους αδυνατους στην κλήρωση, κατα τα λεγομενα του Σωτηρακοπουλου...
Οποτε παρα πολυ δυσκολα θα προκριθουμε στο μουντιαλ..

Η ελλειψη αξιοκρατιας σε αυτη την ομαδα εχει ξεπερασει καθε οριο..
Ειναι δυνατον να παιζει βασικος ο τζιωλης που δεν παιζει ουτε καν οικογενειακο διπλο στον παναθηναικο?
Είμαστε αξιοι της μοιρας μας τελικα...


Υ.Γ. Τρέμω στην ιδεα να μην δω την αργεντινη στο μουντιαλ...
Εχασε παλι 1-0 αυτη τη φορα και κινδυνευει αμεσα...
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Μολδαβία-Ελλάδα 9/5/09

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 10 Σεπ 2009, 09:12

Καλή η εθνική αλλά άτυχη.
Με τελικό σκορ 0-1 όλοι θα τραγουδούσαμε τώρα διαφορετικά.
Πιαστήκαμε στον ύπνο το φάγαμε και τέλος έτσι απλά.
Ο Ρεχάγκελ μας έβγαλε απο τις 5άρες που αρπάζαμε απο τυχάρπαστες ομάδες με το αμυντικογενές σύστημα ο Ρεχάγκελ έχει και το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει.
Προσωπική άποψη ας την καταστρέψει κιόλας την ομάδα τέτοια χαρά και ενασχόληση με την Εθνική δεν έγινε ποτέ, δεν υπήρξε ποτέ και δεν 8α ξαναέρθει.
Γιούρο έφερε ξεκολάτε.
Αν πιστεύετε ότι θα σας το φέρει κάποιος άλλος ξανά σκεπαστείτε μην κρυώσετε.
Άτυχη στιγμή 1-1 στο 90ο απο αδράνεια.
Δικαίως παίζουν παίχτες του εξωτερικού και παίχτες απο Αθηναικές ομάδες στην Εθνική.

Topic Locked.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Εθνική Ελλάδος- Σας πορώνει ή σας αφήνει αδιάφορους??

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 10 Σεπ 2009, 10:20

Αγαπητοι μοντς, θα με συγχωρεσετε αλλά επειδη κλειδωθηκε το τοπικ με την Μολδαβια, θα ηθελα να γραψω στο παρον γιατι δεν προλαβα χτες(αν και οχι απολυτα οφ τοπικ καθως ειναι πιο γενικό)...

Το χθεσινο αποτελεσμα της Εθνικης είναι το κλασικο παραδειγμα του παιχνιδιου για το οποιο η συντηρητική προσεγγιση δεν πρεπει να εφαρμοζεται απολυτα...

Επειδη βλεπω πολλες ομοιοτητες στο στυλ που παιζει ο Ρεχαγκελ με αυτο του Σαντος...

Οταν παιζεις με μεγεθη του στυλ Μολδαβιας-Λεβαδειακου...δεν νοειται σοβαρη ομαδα που εχει κατακτησει το Euro ή ομάδα που κανει πρωταθλητισμό...να μην μπει μεσα και να ριξει 3 μπαλακια μεχρι το 30 και να καθαρισει το ματς...και οχι φυσικά να εχει αυτο το μονοτονο συντηρητικό αμυντικογενες συστημα λες και παιζεις με την Βραζιλια...

Ναι οκ...δεν ειναι φιφα μανατζερ ούτε φυσικα υποτιμουμε τους αντιπαλους αλλά οπως και στον πολεμο...ο μεγαλυτερος και πιο συγχρονος στρατος κοιταει να ερθει σε κατα μετωπο μαχη με τους ολιγαριρθμους αντιπαλους για να τελειωνει μια και καλη με δαυτους...Οταν απο την αλλη εισαι ολιγαριθμος, τοτε πρεπει να πας σε κλεφτοπολεμο, βαρα-τρεχα-κρυψου...για να εχεις οσο το δυνατον λιγοτερες απωλειες...

Οκ,το καταλαβαινω αυτο το αμυντικογενες συστημα αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε το μοναδικο και ανυπερβλητο νομο του ποδοσφαιρου:

Η μπαλα ειναι πορνη...

Οταν κυριοι Ρεχαγκελ-Σαντος πηγαινεται με κλεφτοπολεμο 1-0 να παρετε ματς με μικρες ομαδες...λογικό είναι να μην σας κανει ευκαιριες ο αντιπαλος αλλά επισης ειναι και λογικό να γυρισει η γ@μημενη μπαλα στο 89' και απο μια στραβοκλωτσια να φας γκολ! Ετσι δεν ειναι;

Δηλαδη μονο εμεις θα εχουμε το κοκκαλακι της νυχτεριδας; Οι αντιπαλοι δεν θα εχουν;

ΥΓ.

Παρεπιμπτοντως να σας πω οτι στο 60 με πηρε ο υπνος! Σοβαρα μιλάω...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης