Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος 2013 και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
25
16%
Τζαβέλλας
3
2%
Βίτορ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ινσαουράλδε
19
13%
Σκόνδρας
3
2%
Λίνο
1
1%
Σαλπιγγίδης
3
2%
Κάτσε
2
1%
Νάτχο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσουράνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
6
4%
Βούκιτς
2
1%
Λούκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
88
58%
 
Σύνολο ψήφων : 152

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 03 Απρ 2014, 19:10

ο κεφαλογιαννης ειναι απο τους λιγους πολυ καλους δημοσιογραφους αυτος και ο μηλιος στο inpaok με αρεσουν
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Πέμ 03 Απρ 2014, 19:37

η ουσια ειναι μια......ελπιζω να χει μια ηλιολουστη μερα,τα παιδακια να παιζουν στο παρκο,οι μαμαδες να πινουν καφε στην παραλια,να μην εχει κινηση..να ακουγονται χλιαρες ομιλιες απο καφενεια ,ο κοσμος να ναι ηρεμος και χαμογελαστος,..ολα να ναι υπεροχα....εχω θα παω για ουζακι σε ενα τσιπουραδικο στην καλαμαρια......και θα παραγγειλω μια χταποδαρα δυο μετρα.....αφου το φαω ,θα παω στην μαμα μου για επισκεψη...θα τη ρωτησω ¨..ρε μανα εχει κανα γλυκο? και θα μου πει...δεν πας να μαμησεις τον ολυμπιακο? και τοτε θα σηκωθω απο την καναπεδαρα,θα παω να κανω ενα μπανακι,γιατι πρεπει να σαι καθαρος στο σεχ..(ετσι ελεγε ο παππους ) θα βαλω την ασπρομαυρη φανελα,το ασπρομαυρο κασκολ.και θα παρω μαζι μου και το κουτακι με την βαζελινη..θα ανηφορισω προς τον ΝΑΟ και αφου βρω και τα φιλαρακια και πιουμε καμια 40ρια μαλαμο θα μπω εντος γηπεδου....ευελπιστω να μην κουραστω πολυ στο σεχ,γιατι σε λιγες μερες θα κατεβω και αθηνα για κατι βαζελοκουνελια..εκει να δειτε βαζελινη που θα παρω μαζι μου..αφου σκεφτομαι να παραγγειλω απο το ιντερνετ να μου βγει πιο οικονμομικα..εχετε να μου προτεινετε καποιο site?και μια δευτερη ερωτηση στο κοινο εδω περα,στα αδελφια μου...τελικα ειναι φουστης ο γαυρος?γιατι εγω παιδια για να ξηγιομαστε με που@@@@ακια δεν παω...αλλα εχω εναν φιλο που τα μαμαει ολα..οποτε θα κανει κουμαντο αυτος...ΑΝΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΤΩΡΑ....ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΕ ΓΥΑΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟς ΚΑΙ ΝΟΣΤΙΜΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΥ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΜΕΡΙΑ, ΝΑ ΤΟΝ ΔΑΜΑΣΩ.....


Υ.Σ τρια ουισκι,2 βοτκες,ενα καμπαρι και 3 καιζερ για να σβησει..
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika
 
Δημοσιεύσεις: 1901
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 01:19

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 03 Απρ 2014, 19:38

καταρχην θελω να τονισω οτι με στεναχωρει πολυ που επιριπτονται ευθυνες στον στοχ για το σπροξιμο πανω στον κ@λογαυρο με την αιτιολογια οτι δινει δικαιωμα στο κορακι να του βγαλει την κοκκινη.θα πρεπει να ξερετε οτι αν το κορακι θελει να σε καθαρισει θα την βρει την αφορμη του ακομα και αν μεσα στο γηπεδο παιζουν μοναχοί.
δυστυχως εχουμε μπει σε ενα λανθασμενο τριπακι και προσπαθουμε να το περασουμε και στους ποδοσφαιριστες,κατι που αν γινει ειναι εγκλημα για την ομαδα.
ακομα και για τον κλαους ακουστηκε οτι ηταν λαθασμενη η ενεργεια του να παρει την μπαλα και να την παει στην σεντρα γιατι φλερταρε λεει με την δευτερη κιτρινη.βαση κανονισμων οσο φλερταρε με την κιτρινη επειδη σκοραρε αλλο τοσο φλερταρε και επειδη μετερφερε την μπαλα γρηγορα προς την σεντρα.
τωρα αν αυτος που σφυριζε αποφασιζε να δειξει δευτερη κιτρινη στον κλαους σιγουρα ο μονος που δεν θα εφταιγε θα ηταν ο παικτης γιατι καποιος εντεταλμενος αποφασισε να παραποιησει τους κανονισμους.

οσο για την ρεμβανς το μονο που ελπιζω ειναι αφου η τυχη μας βοηθησε να ειμαστε ακομα στο παιχνιδι της προκρισης να μην ξανακανουμε τα ιδια λαθη.

ελπιζω ολοι μεσα στην ομαδα να καταλαβαν οτι πλεον η δυναμη του γαυρου ειναι αυτη η πιεση ψηλα και η ενταση που θα βγαλει για 50-60 λεπτα.
μια πιεση που ειτε του δινει την ευκαιρια να κερδιζει συνεχεια τις μπαλες και να επιτηθεται συνεχεια,ειτε να κερδιζει την μπαλα σε σημεια που μπορει να βγαλει γρηγορες επιθεσεις με την αντιπαλη αμυνα εκτος ισορροπιας,οτι δηλαδη εγινε στα 2 γκολ που φαγαμε.

γι αυτο ειναι πολυ σημαντικο αυτοι που θα αγωνιστουν να ειναι παικτες που μπορουν να βγαλουν ευκολα την μπαλα απο την αμυνα στην επιθεση με οσα γινετε λιγοτερα λαθη.
θα πρεπει τα χαφ με τα εξτρεμ να μπορουν να συνεργαστουν σωστα για να περασουμε την πιεση ψηλα.
πιστευω οτι αν τα καταφερουμε σε αυτον τον τομεα θα σκοραρουμε ευκολα πανω απο ενα γκολ.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 03 Απρ 2014, 19:56

Μπορει καποιος admin να με βοηθησει στην εξης απορια μου αν μπορω δηλαδη να αναζητησω παλαιοτερο ποσταρισμα μου με κριτιριο αναζητησης καποιες φρασεις που ειπα?Αν δεν γινεται γραψτε λαθος,απλως θα ειχε ενδιαφερον γιατι λεω πριν 3 μηνες περιπου τι θα συμβει στον ημιτελικο με τον γαυρο στην τουμπα...[color=#000000]Ενταξει παιδια τα βρηκα ανοιξτε το τοπικ εχω υλικο να σας δωσω :opaokara: [/color]
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:13

Εγω δεν ξερω...
Μπες στα ποστ σου πριν 3 μηνες.Δεν μου ερχεται αλλη ιδεα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:15

Σουρμε ολα οκ ευχαριστω για την απαντηση
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:16

Ελπιζω να ειναι καλη γιατι και η προβλεψη για το πρωτο ματς ηταν σωστη.. ;) ;) ;) ;)
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:18

sourmenetes έγραψε:Ελπιζω να ειναι καλη γιατι και η προβλεψη για το πρωτο ματς ηταν σωστη.. ;) ;) ;) ;)

Η καλυτερη :opaokara:
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:33

Ακόμη δεν μπορώ να ηρεμήσω. Το πουτ@νόσπερμα, ο βλαχόμπατσος, να φάει τα λεφτά που παντελονιάζει από την διαιτησία στους δικηγόρους, ο κ@ριόλης. Να πιάσει την γυναίκα του να γ@μιέται από ΠΑΟΚτσή στο κρεβάτι του απάνω.
Στοχ, παληκάρι μου, είσαι μάγκας. Όταν ορμάνε στον συμπαίκτη σου στον ΠΑΟΚ, αυτή πρέπει να είναι η αντρίκια αντίδραση. Αδερφές παίκτες ο ΠΑΟΚ δεν θα έχει ποτέ.
Μεγάλος μάγκας και ΑΡΧΗΓΟΣ ο Κλάους. Ξερό τελείωμα, και την μπάλα στην σέντρα. Στους τσαμπουκάδες ούτε θέατρο, ούτε δειλία.
Οι π@ύστηδες στην ψυχή λιγδιάρηδες παίκτες του θρήνου αξίζουν πραγματικά τις άδειες εξέδρες, τις απονομές χωρίς κόσμο και την ανηδονία του μοναχοφάη.
ΟΥΣΤ, αξιοθρήνητα ανθρωποειδή.
Η Τούμπα από χθες ξαναγίνεται σύμβολο της ανατροπής του βόθρου. Φέρτε την αποστολή σας με αλεξίπτωτα, υποβρύχια, μεραρχίες. ΣΑΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΑ @ΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ! Ο μόνος τρόπος για να γλιτώσετε είναι να μην έρθετε, μ@υνόπανα.
Αδέρφια που θα μπείτε στο γήπεδο την Μεγάλη Τετάρτη, μην βγάλετε στιγμή από το μυαλό σας ποιός θα είναι ο σκοπός σας εκεί. Ο Π@ΥΣΤΗΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ!!!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:37

Rizla έγραψε:Φρουρε πρωτιστως το λαθος ειναι ορθογραφικο...ολα τα αλλα επονται. :ugeek:


Ολο εξυπναδες εισαι ριζλα. :lol:

Νταξ μωρε πως κανετε ετσι, κανει το κιμπορτ μ@λακιες παλι εγω την πληρωνω.
Τις υπολοιπες φορες που δεν μενουν πισω γραμματα, και απλα ειναι ανορθογραφο ποστ παλι δεν φταιω εγω ειναι ο αυτοματος διορθωτης που δεν εχω. αλλα παλι δεν φταιω εγω.

Και εσεις τι φταιτε που τα διαβαζετε? Δεν φταιτε αλλα ετσι ειναι τουτη η ριμαδα η ζωη.

υ.γ. ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΤΟΧ. Τι νομισαν δηλαδη? ΘΑ μας την μπαινουν και οι γκει πλεον???????
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:37

theodorsalonika έγραψε:η ουσια ειναι μια......ελπιζω να χει μια ηλιολουστη μερα,τα παιδακια να παιζουν στο παρκο,οι μαμαδες να πινουν καφε στην παραλια,να μην εχει κινηση..να ακουγονται χλιαρες ομιλιες απο καφενεια ,ο κοσμος να ναι ηρεμος και χαμογελαστος,..ολα να ναι υπεροχα....εχω θα παω για ουζακι σε ενα τσιπουραδικο στην καλαμαρια......και θα παραγγειλω μια χταποδαρα δυο μετρα.....αφου το φαω ,θα παω στην μαμα μου για επισκεψη...θα τη ρωτησω ¨..ρε μανα εχει κανα γλυκο? και θα μου πει...δεν πας να μαμησεις τον ολυμπιακο? και τοτε θα σηκωθω απο την καναπεδαρα,θα παω να κανω ενα μπανακι,γιατι πρεπει να σαι καθαρος στο σεχ..(ετσι ελεγε ο παππους ) θα βαλω την ασπρομαυρη φανελα,το ασπρομαυρο κασκολ.και θα παρω μαζι μου και το κουτακι με την βαζελινη..θα ανηφορισω προς τον ΝΑΟ και αφου βρω και τα φιλαρακια και πιουμε καμια 40ρια μαλαμο θα μπω εντος γηπεδου....ευελπιστω να μην κουραστω πολυ στο σεχ,γιατι σε λιγες μερες θα κατεβω και αθηνα για κατι βαζελοκουνελια..εκει να δειτε βαζελινη που θα παρω μαζι μου..αφου σκεφτομαι να παραγγειλω απο το ιντερνετ να μου βγει πιο οικονμομικα..εχετε να μου προτεινετε καποιο site?και μια δευτερη ερωτηση στο κοινο εδω περα,στα αδελφια μου...τελικα ειναι φουστης ο γαυρος?γιατι εγω παιδια για να ξηγιομαστε με που@@@@ακια δεν παω...αλλα εχω εναν φιλο που τα μαμαει ολα..οποτε θα κανει κουμαντο αυτος...ΑΝΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΤΩΡΑ....ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΕ ΓΥΑΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟς ΚΑΙ ΝΟΣΤΙΜΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΥ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΜΕΡΙΑ, ΝΑ ΤΟΝ ΔΑΜΑΣΩ.....


Υ.Σ τρια ουισκι,2 βοτκες,ενα καμπαρι και 3 καιζερ για να σβησει..



δεν ξερω που εισαι και που ησουνα αλλα καλωσορισες


ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΝΟΣ ΣΟΦΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

guardian4 έγραψε:Δεν θα γινει κανενα εκτροπο. Εμεις πανω θα περιμενουμε το σφαξιμο αλλα ταυτοχρονα, θα ειμαστε ετοιμοι να διδαξουμε ΗΘΟΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ και ΣΑΒΟΥΑΡ ΒΙΒΡ.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:43

Rizla έγραψε:Φρουρε πρωτιστως το λαθος ειναι ορθογραφικο...ολα τα αλλα επονται. :ugeek:


Αν είναι έτσι, τότε να γράφουμε όλοι "Π.Α.Ο.Κ.", όχι μόνο εγώ! 8-)
Γράψ'το μία, γράψ'το δύο, πλέον τα δάχτυλά μου τρέχοντας γράφουν Π.Α.Ο.Κ.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:51

Εγω καταλαβα πως ο ριζλα με ειπε για το οτι εγραψα το "πρωτιστως" λαθος και με δουλευε.

Καλειται ο στριφτης να διευκρινησει παρακαλω
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokassss » Πέμ 03 Απρ 2014, 20:59

Ότι έγινε έγινε ,το 2-1 μας δίνει την ευκαιρία να περάσουμε αλλά για να γίνει αυτο πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα με πρώτιστο και βασικό να παίξουμε μπάλα όπως τελος πάντων ξέρει αυτή η ομάδα να παίζει.

Το σχήμα χθες των προπονητών εξέθεσε θεωρώ την ομάδα καθώς την μπέρδεψε, παίζαμε με το λίνο χαφ αριστερό , το στόχ δεξί εξτρέμ , τον βούκιτς κάτι ανάμεσα σε 10αρι και κρυφό φορ και τον αθανασιάδη αριστερό σέντερ φορ αν υπάρχει τέτοιο πράγμα με αποτέλεσμα ο μόνος που μπορούσε να βγάλει τη μπάλα σωστά προς την επίθεση σπάζοντας την πίεση του γκει να είναι ο νάτχο που κλείναν πάνω του αμέσως μανιατης εντινγκα και δεν τα κατάφερε,κάτι που σε συνδυασμό με τα ατομικα λάθη στην αρχή εφεραν ενα γρήγορο 2-0.

Θέλω επιτέλους στον επαναληπτικό να επιλεγεί σχήμα που να μη μπερδεύει την ομάδα και να της επιτρέπει να παίξει αυτό που ξέρει εκμεταλευόμενη τις σταθερές που έχει αναπτύξει φέτος, δλδ 2 εξτρέμ κανονικά στην11άδα και έτοιμους απο αποψη φυσικής κατάστασης παίκτες. Μακάρι να είχε γίνει αυτό και χθες πιστεύω θα είχαμε καλύτερα δεδομένα αυτή τη στιγμή, προχωράμε όμως και κοιτάμε με καθαρό μυαλό το μέλλον .

Δε πρέπει να ξεχνάμε όμως ότι όσο ξφτιλισμένοι και αν είναι οι απόγονοι έχουν καλή ομάδα με ποδοσφαιρικούς όρους και παίζουν και αυτοί μπάλα , οπότε για μένα μια Τούμπα που κοχλάζει 90 λεπτά είναι ότι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε για ότι και αν γίνεται μέσα στο γήπεδο και ότι και αν δινει το κοράκι. Φυσικά πριν και μετά τα 90' και μακριά απο τις κάμερες μπορούμε να διδάξουμε ήθος :twisted: όπως μόνο εμείς ξέρουμε χωρίς π@υστομαγκιές τύπου παίρνω τις μπαλες των γκολκίπερ στη προθέρμανση, τέτοια σκουληκογαυρο κόλπα να μου λείπουν υπάρχει η ΠΑΟΚτσήδικη βερσιόν τους όμως :nairepaok:
paokassss
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 01:04

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Emeismazi4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 21:30

Ακόμα να καταλάβουν…

Περίεργο, γιατί δεν είναι δα και το καλύτερα φυλαγμένο μυστικό του κόσμου. Φαίνεται πως δεν ξέρουν τι είναι αυτό που έχει ατσαλώσει αυτόν τον… οργανισμό τόσες δεκαετίες και μεταλαμπαδεύτηκε χωρίς λόγια, χωρίς εξηγήσεις, από γενιά σε γενιά. Δεν ξέρουν τις προσφυγικές του ρίζες και τι σημαίνουν αυτές. Δεν γνωρίζουν πως τα δάκρυα του άδικου ξεριζωμού μπόλιασαν τα θεμέλια του. Αγνοούν πως αυτό που συσπείρωσε και δημιούργησε αυτό το ασυμβίβαστό… πράγμα που λέγεται ΠΑΟΚ δεν ήταν η δύναμη στα κέντρα λήψης αποφάσεων, η εξουσία, ο έλεγχος, ο μακιαβελικός αμοραλισμός (ο σκοπός αγιάζει τα μέσα), μα ο κατατρεγμός, η αδικία, η μπαμπεσιά.

Θέλεις να σπείρεις διχόνοια, να διχάσεις και να κατακερματίσεις τον ΠΑΟΚ; Ευνόησε τον. Μόνος θα ξεσκίσει τις σάρκες του, σαν άλλος Κρόνος που τρώει τα παιδιά του. Κάθισε σε μία γωνιά και δες τον μόνος να αυτοκαταστρέφεται, άμαθος σε αυτό το παιχνίδι κυριαρχίας που καταγγέλλει ως μόνιμο θύμα, με καθαρό κούτελο όλα αυτά τα χρόνια.

Θέλεις να τον κάνεις μία γροθιά; Αδίκησε τον. Για κάθε κεφάλι που θα κόβεις όμως, να ξέρεις ότι σαν μία ασπρόμαυρη Λερναία Ύδρα, θα φυτρώνουν άλλα δύο. Και θα είναι και αγύριστα.

Ο Πλάτωνας έλεγε σοφά πριν από μερικούς αιώνες πως: «αν ήταν ανάγκη να αδικώ ή να αδικούμαι, θα επέλεγα μάλλον να αδικούμαι, παρά να αδικώ». Μέσες-άκρες, μαζί του συμφώνησε και ο Σωκράτης (όχι ο Κόκκαλης, μην μπερδευόμαστε, έτσι;), που έλεγε πως το αδικείσθαι είναι προτιμότερο από το αδικείν.

Ο Δημόκριτος από την άλλη, έλεγε ότι «αυτός που αδικεί είναι πιο δυστυχισμένος από αυτόν που αδικεί». Άδικο είχε; Ο αδικημένος δεν έχει τύψεις. Οι ερινύες κάνουν αλλού στάση. Μπορεί το σώμα να γεμίζει πληγές, μα η συνείδηση μένει καθαρή. Ο αδικημένος μπορεί να κυκλοφορεί με το κεφάλι ψηλά. Να διατηρεί στο στόμα ατόφια την αίσθηση της… παντελονάτης επικράτησης. Να παραδέχεται με ειλικρίνεια τις αληθινές ήττες του και να χαίρεται διπλά τις νίκες του κόντρα σε όλους και σε όλα.

Φαίνεται όμως ότι ακόμα δεν κατάλαβαν…

Το ιστορικό πάθημα, από ένα ελικόπτερο που κάποτε απογειώθηκε για να αστυνομεύσει εξ’ αέρος ένα άδειο σπίτι, φαίνεται ότι δεν έγινε μάθημα. Η άκρατη, άχρηστη, οφθαλμοφανής κατάχρηση… αδικίας κάποια στιγμή γυρνάει μπούμερανγκ.

Για 25 λεπτά, ο ΠΑΟΚ έμοιαζε παραδομένος στους δαίμονες του. Τρέκλιζε στο ρινγκ, πότε στα σχοινιά και πότε στο καναβάτσο. Έμοιαζε πελαγωμένος, έκανε την κουταλιά νερό να μοιάζει φουρτουνιασμένος ωκεανός. Αδυνατούσε να βγάλει δεύτερη μπάλα με ασφάλεια από την περιοχή του. Ασφυκτιούσε από το πρέσινγκ του ψαρωτικού Ολυμπιακού και την πίεση στο μυαλό πως «πρέπει φέτος να πάρω το κύπελλο». Εμφάνιζε τις ίδιες ανίατες ασθένειες, που άλλοτε προκύπτουν από την υπεροψία και την αλαζονεία του κι άλλοτε από την χαλαρότητα ή τον φόβο του. Ο ΠΑΟΚ έμοιαζε να θέλει ένα… φύσημα για να παραδώσει το πνεύμα του. Κι όμως! Ως από μηχανής Θεός εμφανίστηκε το μάννα εξ’ ουρανού με την μορφή ενός… στραγαλιού!

Με μιας ξεχάστηκαν όλα. Η ατυχής έμπνευση για χρησιμοποίηση του Βούκιτς στην αρχική ενδεκάδα σε ρόλο Βλάνταν Ίβιτς από τα παλιά. Η δυσκολία για σωστή πρώτη πάσα. Οι μεγάλες αποστάσεις στο γήπεδο. Η κάκιστη κυκλοφορία μπάλας. Η επιθετική ατολμία. Το νωθρό ξεκίνημα. Τα πάντα εξαφανίστηκαν. Η νέα ερμηνεία -εν έτει 2014- της Σολομώντειας λύσης, η νέα άποψη περί ισονομίας χάρη στην ανακάλυψη του… σπρωχτόμετρου (μηχάνημα που λειτουργεί με ενδοεπικοινωνία, μετρά την δύναμη ενός σπρωξίματος και το ποινικοποιεί με ανάλογου χρώματος κάρτα) μετέτρεψε μία πλαδαρή ενδεκάδα, σε μπετόν-αρμέ.

Οι 10 που έμειναν βρήκαν εξτρά κίνητρο. Απενοχοποιήθηκαν. Χαλυβδώθηκαν. Φανατίστηκαν. Πέταξαν το μπλαζέ κουστούμι, φόρεσαν παραλλαγή και έβαλαν το μαχαίρι στα δόντια. Εκατό ώρες ομιλίας του Ιβάν Σαββίδη και τάξιμο αστρονομικού πριμ αποκλείεται να είχαν τέτοια επιδραστικότητα στους παίκτες του ΠΑΟΚ, όσο μία τέτοια διαιτητική… πιστολιά στα καλά του καθουμένου.

Αυτή η πιστολιά ήταν αρκετή, ώστε ο ΠΑΟΚ να ξαναβρεί ασυναίσθητα το ιδεολογικό του μετερίζι και να πολεμήσει λυσσαλέα εντός γηπέδου, κερδίζοντας αφενός την συσπείρωση των δικών του δυνάμεων, αφετέρου την συμπάθεια-υποστήριξη όσων ουδέτερων ακόμα ασχολούνται. Ο ΠΑΟΚ έχασε 2-1, έκανε μόνο μία τελική προσπάθεια και στα μάτια όλων φαντάζει ως ηθικός νικητής! Μιλάμε για το τέλειο αυτογκόλ.

Ξέρω ότι αυτός ο Πλάτωνας αν ζούσε στην εποχή μας, το πιθανότερο είναι πως αντί για σοφός, θα χαρακτηριζόταν «γραφικός» και «κορόιδο», αλλά αυτός ο τύπος είπε δύο ακόμα πράγματα. Το πρώτο πως: «όταν αδικείται κάποιος δεν πρέπει να ανταποδίδει την αδικία». Το δεύτερο πως: «Είναι δύσκολο αξιέπαινο να ζει κανείς δίκαια, όταν έχει την δύναμη να αδικεί του άλλους». Το πρώτο πάει σε όσους ονειρεύονται ζούγκλες. Το δεύτερο στον Ιβάν Σαββίδη. Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης που θυμάται καλά τον επαναληπτικό με το ελικόπτερο και έχει το know how από τέτοιες προκρίσεις, ας κάνει ταχύρρυθμα σε όσους δεν ξέρουν…

ΥΓ: Άντε να δεχθώ ότι ο Στοχ τρώει το δόλωμα και δίνει πάτημα για πρόωρο ντους. Για την οικονομία της συζήτησης, άντε να δεχθώ ότι σύμφωνα με τον νέο κανονισμό στον οποίο ο νομοθέτης τιμωρεί αυτόν που ΔΕΝ θέλει να κάνει καθυστέρηση (!), ο Αθανασιάδης θα μπορούσε να δει δεύτερη κίτρινη, διότι δεν επιτρέπεται στον σκόρερ να πιάσει την μπάλα με τα χέρια από τα δίχτυα. Να δεχθώ τα πάντα.

Στα… σορτσάκια που φοράς, πως γίνεται ρε συ Νέλσον Βαλντές να σε σπρώχνει κάποιος από πίσω στην πλάτη και εσύ αφού πέφτεις με κίνηση Τσουκαχάρα και μετά από δυο-τρεις γυροβολιές να πιάνεις το πρόσωπο σου; Την ώρα που το έκανες αυτό οι τελευταίοι αυτόχθονες Γκουαρανί που απέμειναν πίσω στην Παραγουάη, απαγχονίζονταν ως ένδειξη ντροπής, φτιάχνοντας θηλιά με την ίδια τους την γλώσσα!

http://inpaok.com/170914/%CE%B1%CE%BA%C ... %B1%CE%BD/
Εμείς, μαζί, για μια, ζωή, αϊτέ, αϊτέ, Δικέφαλε
Άβαταρ μέλους
Emeismazi4
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί 25 Φεβ 2014, 02:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης