Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τζαβέλας
69
43%
Σκόνδρας
15
9%
Ινσουαράλδε
19
12%
Βίτορ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κάτσε
2
1%
Νάτχο
19
12%
Λάζαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλπιγγίδης
2
1%
Λούκας
1
1%
Αθανασιάδης
33
21%
Κατσουράνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κίτσου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χούσεν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 160

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:23

Spiros_S έγραψε:
nikolasf έγραψε:Ενα καινούριο ξανθό παοκσάκι φανατικό με έβριζε χθες γιατί δεν την πήρα μέσα, :cry: :cry: , Ο βλακας φοβήθηκα λίγο το κρύο αλλά ειχα άδικο γιατί ξεροστάλιασε ούτως ή άλλως στο μπαλκόνι της γιαγιάς της, προσπαθώντας από τα 800 -900 περίπου μέτρα να νοιώσει λίγο τον παλμό!!!! Της υποσχέθηκα σύντομα να επανορθώσω!!!!


Ένα άλλο μερικά χρόνια μικρότερο (3,5 ετών η κόρη μου) και 500 χλμ πιο μακριά φώναζε μαζί μου:
"ΠΑΟΚ μπαμπά, μπάβο μας" (το τρώμε μερικές φορές το "ρ").

Κάποια στιγμή θα τη φέρω που θα πάει....

Να είσαι καλά αδερφέ.
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Μαζί! Σπύρο μαζί!!!!!!!!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:25

Λοιπόν, Νικόλα, τέτοια γούρια δεν χάνονται! Μετακομίζεις πάραυτα Θεσσαλονίκη και το διαρκείας κάθε χρονιά κερασμένο! :opaokara:
Υ.γ.: Να χαίρεστε και οι δύο τις πριγκήπισές σας!!! :D
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:26

Εδώ θα γυρνάμε, το κανονίζουμε.
:P :P :P

Να'σαι καλά Ale. Μόνο μη μου φέρει κανέναν γάβρο σε λίγα χρόνια. Και να τον φέρει, τον "γυρνάμε" στα σωστά βέβαια :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από Spiros_S και Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:28

keeper4 έγραψε:Αυτό που μου τη δίνει πιο πολύ είναι πως όλοι με αφορμή την μπουνιά του Ελ Τσάκο ανατρέχουν στη μπουνιά του Παβλάρα επειδή ηταν ο ίδιος διαιτητής, ξεχνάνε όμως (επίτηδες προφανώς) ότι αν ο Κάκος είχε δει την αγκωνιά του ντιόγκο (δόντια του έσπασε αν θυμάστε) και τον είχε αποβάλλει όπως θα πρεπε τοτε η μπουνιά του γκαρσία δεν θα είχε γίνει ποτέ. Αυτά για να μη μας κοροιδεύουν, απο κει και πέρα θα πρέπει ο Ινσαουραλδε να σοβαρευτεί και να είναι πιο ήρεμος στο μέλλον, έχουμε άλλα δυο παιχνίδια με αυτούς στα οποία η κόκκινη είναι πιθανό να έρθει για κάτι πολύ μικρότερο από αυτό.


nikolasf έγραψε: Με κλεισμένο και πρυσμένο το λαιμό και κόκκινα τα μάτια από δάκρυα χαράς και συγκίνησης

Πες το στα ισα ρε Νικολα "Ποιος ..μπιπ... εριξε τα καπνογόνα?" :lol: :opaokara:



ΥΓ Ονειρο ζω μη με ξυπνάτε.Ο γαυρος κλαψουρίζει για τη διαιτησία με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:32

Δεν υπάρχει ΠΑΟΚτσής να μη χαρεί νίκη επί του γάβρου, ας μην γράφουμε ότι να 'ναι.
Ο Γεωργιάδης έχει στα θετικά του το γεγονός ότι οι παίκτες έβγαλαν μετά από πολύ καιρό πάθος στο γήπεδο, το οποίο ήταν για τους περισσότερους από εμάς ζητούμενο πριν το μάτς. Με βάση την εξέλιξη του αγώνα θα μπορούσε να κάνει κίνηση νωρίτερα, αλλά τελικά ο Τζαβέλ τον δικαίωσε. Εξαιρετική εμφάνιση, από τον προαναφερθέντα, τον Κλάους και τον μέγιστο Κιρκάσιο Βίβρας. Συνολικά καλή λειτουργία της ομάδας, με αυτοματισμούς και γρήγορες αλλαγές στο χώρο. Στο γκολ τους αφήσαμε ολόκληρη πουλιάνα ανοικτή για να σουτάρει το ζαγκαράκι ο Σάμαρης, αλλά η συνολική αμυντική λειτουργία είναι καλός οιωνός για το μέλλον. Ο Ελ Τσάκο είναι αλητάμπουρας, θυμίσε λίγο Πάμπλο αλλά είναι σίγουρο ότι μαζί με την αγάπη μας θα μαζέψει αρκετές τσάμπα κάρτες στο προσεχές μέλλον. Με Βίτορ θα έχουμε υπέρπλήρη αεράμυνα με ένα ερωτηματικό τόσο δα για το τι θα γίνεται με γρήγορους επιθετικούς. Για τον Κάτσε είναι ευχής έργο, που έχει έρθει πλάι του ένας παίκτης σαν τον Νάτχο, ενώ Σάλπι - Κατσουράνης μου κάνουν πιο πολύ για παγκίτες πια...
Για τη συνέχεια η νίκη στο σπίτι του ουραγού συμπολίτη είναι μονόδρομος, ενώ για τη συνέχεια και με το μυαλό σε κύπελλο και πλέι οφ η ομάδα πρέπει να πείσει τον κόσμο της ότι αξίζει περισσότερη στήριξη και θέρμη.
Τον γάβρο θα τον ξανασυναντήσουμε και είμαι πολύ αισιόδοξος για όσα θα δούμε. Το έχω γράψει από το ματς κυπέλλου με τον Απόλλωνα ότι από το Μάρτη θα δούμε άλλον ΠΑΟΚ και παρά τη φυγή του προπονητή, νομίζω ότι η συνοχή των παικτών που ήρθαν με τους παλιούς θα μας προσφέρει ουσία και θέαμα.
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:35

Ale έγραψε:Λοιπόν, Νικόλα, τέτοια γούρια δεν χάνονται! Μετακομίζεις πάραυτα Θεσσαλονίκη και το διαρκείας κάθε χρονιά κερασμένο! :opaokara:
Υ.γ.: Να χαίρεστε και οι δύο τις πριγκήπισές σας!!! :D

Ale νά'σαι καλά!!!! Σπίτι έχω στη Θεσσαλονίκη και δίπλα στο ΝΑΟ και αν πανε καλά τα επαγγελματικά η επιστροφή είναι προγραμματισμένη!!! Για το πότε δεν ξέρω !!! Στην ΤΟΥΜΠΑ θα ξανανέβω σύντομα και το γούρι είναι να πληρώσω το εισητήριο :lol: :lol: :lol: !!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό PAOKpanta » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:50

ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΞΥΛΟ κωλογαυροι πεταμενες σαπιες ντοπαρισμενες αδερφες
μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι οπαδοι σου
Άβαταρ μέλους
PAOKpanta
 
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιουν 2010, 13:27

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:52

Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού ήμουν απόλυτα σίγουρος ότι θα κερδίσουμε. Εστω και στο 90. Έστω και με ένα τσαφ. Δεν γινόταν να πάρουν οι γαύροι τίτλο μέσα στην Τούμπα. Ούτε ο Θεός δεν το ανέχεται αυτό. Ακόμα κι όταν χάναμε 0-1, πάλι πίστευα ότι θα το πάρουμε. Δεν υπήρχε γαύρος στο γήπεδο, μόνο ο ΠΑΟΚ. Και είναι κρίμα που όλοι στάθηκαν στην απαράδεκτη μπουνιά του αργεντίνου, που όντως ήταν για αποβολή. Μόνο που και με 10, το πάθος των παικτών μας ήταν τόσο που δεν θα άλλαζε χέρια η νίκη!
Η ομάδα έπαιξε καλά και μακάρι να υπάρχει συνέχεια. Τα ματς κυπέλλου με τον γαύρο σαφώς και είναι πιο δύσκολα και πρέπει οι παίκτες μας να αφήσουν την ψυχή τους στο χόρτο. Είμαι όμως αισιόδοξος.
Όσον αφορά δε στον αργεντίνο, προσωπικά θα εισηγούμουν πρόστιμο διότι θα πρέπει να μάθει να φέρεται. Αν αυτό γίνονταν στο τηγάνι, θα μας στοίχιζε. Δεν πρέπει να ξανασυμβεί και εδώ ο ΓΧ πρέπει να τους τρίξει τα δόντια. Βέβαια από την άλλη, μπορώ να καταλάβω την αντίδραση του αργεντίνου: Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η παρανομία γίνεται καθήκον...

Και ένα μεγάλο μπράβο στον κόσμο που και υποστήριξε την ομάδα, αλλά δεν ξέφυγε κι όλας!

:pano:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Δευτ 10 Μαρ 2014, 22:00

Πάμε για άλλα....
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 10 Μαρ 2014, 22:05

ΠΑντα με προβληματιζει η ψευτικη εφορια μετα πο νικες ...χωρις κπ ουσιαστικο αντικρισμα...

Για το ματς...:

Συγκλονιστικος Μ ΛΕοντιαδης
ΚΑλη ατμοσφαιρα αλλα θα μπορούσαμε και καλυτερα....
Τα πραγματικα @@ στο κυπελλο πρεπει να τα δειξουμε...
Νατχο Τζαβελλας: δε μπορω να καταλαβω αν το νοιωθει ειδικα ο πρωτος αλλα ερχεται παντα προς εμας...κουνουσε και σημαια χτες στο τελος....μακαρινα μεινει , οι πεισσοτεροι παικτς οσο παραξενο και αν ακούγεται μας φοβαται...

Στα καθαρα αγωνιστικα....μου εκανε καπως ο σκονδρας αρχικη 11αδα αλλλα δικαιωθηκε ο ΓΧ....καθως εκανε εξαιρετικο παιχνιδι σε βααθμο να τον βρισεις.. :twisted:
τα σεντερμπακ δειχνουν τι χαναμε τοσο καιρο...ο τζαβελλας μετα το γκολ ηταν συγκλονιστικος αλλα θελω περισσοτερη ποιοτητα στο παιχνιδι και όχι σαβινοειδες....παροτι απειλησε και άλλη φορα...
Ο κατσε μηχανακι με σωτες επιλογες...Ο κατσουρ μετριος προς κακος...
ο νατχο σε μρικα σημεια από άλλο επιπδο..
ο σαλπι για μενα καλυτερος του λουκας...εκανε αυτά που μπορει δεξια...Ο κλαους π π καλος στο α....

Για τις αλλαγες θα τις ηθελα νωρίτερα γιατι αν δε γυρνουσε θα χαμε αλλα τωρα....κατά τα αλλα μ αρεσα οι δηλωσεις του ειδικα στο κομματι που ειπε ότι όταν κυκλοφορουσαν τη μπαλα αυτοι το καναν καλυτερα που φανηκε ξεκάθαρα και στο χορταρι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 10 Μαρ 2014, 22:15

Τι κι αν ... καταβροχθίζει μερικά γραμματάκια,όταν γράφει.Έχει δίκαιο. :lol: :lol:
Ειδικά όσον αφορά στα παιχνίδια του κυπέλου.Μην τρώμε τον πρόλογο που μας ταϊζουν τα μμε του αξιοθρήνητου θρήνου.Μας "παίζουν" εν όψει κυπέλου,όπου μπορεί ο Αργεντινός να σηκώσει το χέρι του για να ... ξυθεί και να αναβιώσουν μνήμες Κουκουλάκη.Εκεί να μας δω.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Mpoz » Δευτ 10 Μαρ 2014, 22:15

kataramenos5 έγραψε:Γαυράκια την άλλη φορά να ρθείτε με τη βάρκα των μπαμπάδων σας για να μη σας κάνουν ντα.

Εικόνα

ρε μαγκες μπορειτε να μου πειτε την ιστορια γιατι δεν την ξερω?τα ναυτακια γλεντουσαν τις μανες τους η τς γυναικες του πειραια γενικα? :roll:
Άβαταρ μέλους
Mpoz
 
Δημοσιεύσεις: 798
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 00:35

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Δευτ 10 Μαρ 2014, 22:19

Πολύ σημαντικό το γεγονός ότι χθες κερδίσαμε την μάχη του κέντρου.
Κάτι που σε πολλά παιχνίδια μέσα στη σαιζόν ήταν πρόβλημα.
Ελπίζω να βλέπουμε συχνά τέτοια εικόνα και στο κύπελο αλλά και στα πλέυ-οφ.

:nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ. παντού
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 10 Μαρ 2014, 23:07

mpafos4 έγραψε:Στα του αγωνα...σε αντιθεση με πολλους εδω μεσα,θα πω πως ο Σκονδρας-εκτος απο την τραγικη του αντιδραση στο γκολ-ηταν θετικοτατος και πιστευω πως εαν παρει παιγνιδια στα ποδια του,θα παει ακομα καλυτερα.Μαζι με τον Κιτσιου,αποτελουν,κατ'εμε,ενα πολυ καλο διδυμο για τη θεση αυτη.



Κι εγω τον γούσταρα .Αλλοι κοιτάν τα τεχνικά,άλλοι τα ψυχικά(οπου έχουμε έλλειμα) ,αλλοι τη γενική εικόνα.Και τσαμπουκα είχε ,και τριπλίτσα έκανε,και περνούσε και το κέντρο :mrgreen: .Μπροστα προτιμώ Κιτσιου αλλα πίσω αισθάνομαι καλύτερα με δαύτον.Σιγουρα θέλει παιχνίδια .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός 2-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 10 Μαρ 2014, 23:12

Tην εικονα του Λεοντιαδη θα τη θυμαμαι χρονια....ΜΕΓΑΣ..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης