Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
1
1%
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ
5
4%
ΣΚΟΝΔΡΑΣ
1
1%
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
16
12%
ΚΙΤΣΙΟΥ
1
1%
ΚΑΤΣΕ
41
31%
ΜΑΝΤΟΥΡΟ
10
8%
ΛΟΥΚΑΣ
2
2%
ΒΟΥΚΙΤΣ
1
1%
ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ
44
33%
ΟΛΙΣΕ
8
6%
ΤΖΙΟΛΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
3
2%
ΝΙΝΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 133

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:30

Τον περιμένω με ανοιχτές αγκάλες.. :ugeek:
Στο σπίτι του δεν έχω λόγο να πάω..
Η οικογένειά του δε μου έχει κάνει κάτι..
Στο γήπεδο με βρήκε δεν τον βρήκα..
Όσο για το μπινελίκι που σε χαλάει, αδερφέ σε γήπεδο πας..
Αν δε θες να ακούς μπινελίκι το θέατρο ενδείκνυται για ψυχαγωγία χωρίς βωμολοχίες..

Αδερφέ giapas εφόσον λοιπόν δεν το πήρες όσο βαριά το πήρα εγώ δε γίνεται να με καταλάβεις..
Δεν σου τη λέω και ούτε παρεξηγούμαι για τις (καλές πιστεύω) προθέσεις σου να με κάνεις να χαλαρώσω με τον Σαλπιγγίδη..
Απλά δεν γίνεται..
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:35

Τον τύπο αφου πήγε και του έραψαν το χέρι ο δικός ειχε ανεβει στα κάγκελα της 4 φωνάζοντας για να ερθει απο την τέσσερα, του άνοιξαν την πόρτα και οι ΤΕΣΣΕΡΙΣ δικοί πήγαν τον περικύκλωσαν και μετα απο δυο λεπτα τον πήραν και έφυγαν. Οποίος θέλει να μειώσει το συμβάν λέει τα δικά του, και οποίος θελει να κανει την τρίχα τριχια την κανει... Οποτε κρανατε καλα τις άρπαξε το κωλοπαιδι και ετσι πρέπει. Όπως θεωρείς ότι κερκίδα ξεχειλίζει απο υγεία.
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:41

ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΡΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;;;;;


Ο ΑΠΕΝΑΝΤΙ...ΕΣΕΙΣ...ΕΜΕΙΣ...ΟΙ ΤΙΣ 4...ΟΙ ΤΙΣ 5....ΦΥΤΑ...ΠΡΟΒΑΤΑ...ΚΑΝΑΠΕΔΑΚΗΔΕΣ


ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ;;;;;

ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ;;;;

υ.γ.Οσο κι αν δν το παραδεχονται μερικοι εδω μεσα υποστηρικτες των συνδεσμων(ακου τι γραφω ρε πουστη μου κολλησα και εγω) το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης για την καταντια του γηπεδου και του οπαδικου μας κινηματος το εχουν αυτοι...αφου οι συνδεσμοι παντα ηταν οι εκπροσωποι της ΠΑΟΚτσηδικης ιδεας...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2623
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:44

Kranatos έγραψε:Τον περιμένω με ανοιχτές αγκάλες.. :ugeek:
Στο σπίτι του δεν έχω λόγο να πάω..
Η οικογένειά του δε μου έχει κάνει κάτι..
Στο γήπεδο με βρήκε δεν τον βρήκα..
Όσο για το μπινελίκι που σε χαλάει, αδερφέ σε γήπεδο πας..
Αν δε θες να ακούς μπινελίκι το θέατρο ενδείκνυται για ψυχαγωγία χωρίς βωμολοχίες..

Αδερφέ giapas εφόσον λοιπόν δεν το πήρες όσο βαριά το πήρα εγώ δε γίνεται να με καταλάβεις..
Δεν σου τη λέω και ούτε παρεξηγούμαι για τις (καλές πιστεύω) προθέσεις σου να με κάνεις να χαλαρώσω με τον Σαλπιγγίδη..
Απλά δεν γίνεται..


Ειπες ποιο πριν οτι θες να τον ξεφτηλιζεις οπου τον βρεις. ΟΚ. Το οτι γιουχαρωντας τον στο γηπεδο ΔΕΝ τον ξεφτιλίζεις αλλα μονο κακο στην ομαδα κανεις, δε σε ενοχλει?
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:49

Όπως να'ναι σου τα μετέφεραν ρε φίλε..
Μπήκε από το πορτάκι της 4, ανέβηκε πάνω και έφυγε όταν έληξε το ματς..
Τώρα ποιοι δικοί και ξεδικοί γράφεις μόνο εσύ τα καταλαβαίνεις..
Όσο για το συμπέρασμα που βγάζεις από τα γραφόμενά μου για ρίξε άλλη μια ανάγνωση γιατί ούτε για κωλοπαίδια έγραψα ούτε και είπα ότι καλά έκανε και τις άρπαξε..
Αυτά είναι δικά σου μασάλια..

psykoman μην τα περιμένεις όλα από τους σ.φ. και επίσης μην χρεώνεις για όλα αυτούς..
Κι αυτοί απλοί άνθρωποι είναι..
Δε μιλάμε για υπερήρωες..
Όσο θα περιμένετε από άλλους να δράσουν για να φτιάξουν αυτά που εσείς θεωρείτε κακώς κείμενα, δε θα γίνεται
ΤΙ ΠΟ ΤΑ..

CCCP πες μου ρε αδερφέ ότι εγώ φταίω τελικά που δε μπορεί να πετύχει εστία στα 9 από τα 10 σουτ που πραγματοποιεί..
Αυτό έμεινε να ακούσουμε..
Στο γήπεδο σιχαίνομαι που τον βλέπω να φοράει την ιερή φανέλα την οποία κάποτε έφτισε και απλά εξωτερικεύω αυτό που νιώθω..
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:52

Kranatos έγραψε:
psykoman μην τα περιμένεις όλα από τους σ.φ. και επίσης μην χρεώνεις για όλα αυτούς..
Κι αυτοί απλοί άνθρωποι είναι..
Δε μιλάμε για υπερήρωες..
Όσο θα περιμένετε από άλλους να δράσουν για να φτιάξουν αυτά που εσείς θεωρείτε κακώς κείμενα, δε θα γίνεται
ΤΙ ΠΟ ΤΑ..



Αν δν κανω λαθος αυτοι ειναι ''οργανωμενοι''....μπορουν και δρουν διαφορετικα....ο απλος κοσμος ο καθανας με το κριτιριο του οταν εβλεπε καλες προσπαθειες ηταν εκει και τους υποστηριζε...τωρα απλα βλεπει την καταντια και δν ασχολειται....τοσο απλα τοσο λιτα...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2623
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Τρί 28 Ιαν 2014, 00:58

Αν δεν ασχολείσαι λοιπόν μη ζητάς πράγματα από αυτούς και μην τους χρεώνεις για καταστάσεις που κι εσύ προσωπικά δεν έχεις κάνει τίποτα..
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:04

Κρανατο εισαι εξυπνο παιδι και ξερεις παρα πολυ καλα τι εννοω...
Αλλες φορες απαντας εξυπνα και με πολυ σωστη και αναλυτικη σκεψη(ασχετα αν διαφωνουμε η οχι) και αλλες ομως κανεις την ''παλαβη''....το ιδιο θεωρω οτι κανεις και τωρα...οποτε δν εχει νοημα να συνεχισουμε...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2623
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:12

Τίποτα δεν μου μετέφεραν. Και με τον Απόλλωνα έλα να με βρεις εκει που ειμαι τόσα χρονια. Δίπλα απο τα τέσσερα τσακαλια που πήραν τον τύπο και έφυγαν δλδ τον μαλλιά με το δερμάτινο, τον τύπο με τη μπλε φόρμα και άλλους δυο. Μαλλον εσυ εχεις λάθος πληροφόρηση. Τι προσπαθείς να αποδείξεις όμως δεν μπορω να καταλάβω. Ειπαμε , το τόσο τόσο, και η τρίχα τριχια. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους.
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:15

Αν είναι δυνατόν να προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα...

Φίλε Kranatos, η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου αν κάποιος τους βρίσει, πρώτα θα ζητήσει λόγο και μετά θα αρχίσει τις μάπες. Απάντηση στον λόγο δεν είναι το χέρι.
Επειδή κι εγώ ήμουν λίγα μέτρα από τη σκηνικό και το είδα πεντακάθαρα (όταν ο τύπος σκάλωσε το χέρι του στο συρματόπλεγμα "πόνεσα" εγώ ο ίδιος που λένε), είδα έναν τύπο που τον βρίσανε, οπότε αποφάσισε να πηδήσει τα κάγκελα και να πλακώσει τον άλλον. Όπως κι αν θες να το παρουσιάσεις αυτό δεν είναι υγειές, και την ενέργεια αυτήν ο τύπος δεν την βγάζει για τον ΠΑΟΚ αλλά για να καλύψει δικά του προσωπικά προβλήματα.

Το ότι δεν κατάλαβε πως ο τύπος είναι τυφλός ΔΕΝ είναι ελαφρυντικό. Επιβαρυντικό είναι. Σημαίνει πως ο τύπος απλά έψαχνε αφορμή να τις παίξει με τον πρώτο που θα βρεθεί.

Το να βρίσεις παίκτη του ΠΑΟΚ είναι δεκτό. Το να βρίσεις αυτόν που βρίζει παίκτη του ΠΑΟΚ είναι αφορμή για ξύλο. Το μάθαμε κι αυτό.

ΥΓ απ'ο εδώ και μπρος, πριν πάρει παίκτη η ΠΑΕ να τον περνάει από οντισιόν μπροστά από επιλεγμένα κέντρα ΠΑΟΚτσήδων. Να είμαστε σίγουροι ρε αδερφέ πως συμφωνούνε όλοι.

Αν δεν κάτσει αυτό το σκηνικό, απλά η ΠΑΕ να διώχνει όποιον παίκτη δεν γουστάρει ΜΙΚΡΗ μερίδα των οπαδών. Γιατί ΑΥΤΗ (η ΠΑΕ) Φταίει προφανώς. Εμείς δεν φταίμε ποτέ, προς θεού...

Επίσης, για να αποφευχθούν τέτοια προβλήματα στο μέλλον, μπορεί να γίνεται γκάλοπ μέσα στο site της ΠΑΕ ώστε να ψηφίζει ο κόσμος και να αποκτώνται μόνο παίκτες που γουστάρει το 100% των οπαδών. Αλλιώς, αν μετά ο κόσμος βρίσει παίκτη που φοράει τα ιερά ασπρόμαυρα, φταίει η ΠΑΕ που τον έφερε και όχι αυτός που βρίζει.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΟΚ Η Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΜΑΣ?
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:23

Besuch 2 έγραψε:Θα γραψω το πρωτο και τελευταιο μου λογικα μηνυμα με αυτο το ονομα.

Σας ενοχλουν βλεπω αρκετους οσα γινονται στην Τουμπα...λες και τα σημαδια δεν τα εχουμε παρει για τον εκφυλισμο του ΠΑΟΚτση εδω και αρκετα χρονια...λες και δεν εδειχνε που παει το πραμα.

Διπλα στον ΠΑΟΚ για πανω απο 20 χρονια της ζωης μου...
Μελος το forum σας για καμμια τριετια αν δεν απατωμαι (χωρις το "2" ως ονομα μελους)

Απο την Τουμπα ΜΟΥ, απεχω συνειδητα οπως χιλλιαδες αλλοι, εξαιτιας των οσων γινονται καθε Κυριακη! Την αποφαση μου την πηρα στο ματς Κυπελου με ΑΕΚ, οταν καποιοι τα καναν λαμπογυαλο επειδη δεν αντεξαν, οχι λαμογια προεδρους οπως ειχαν τη δικαιολογια παλιοτερα για να μπουκαρουν, αλλα επειδη δεν αντεξαν μια αγωνιστικη ηττα και μια χαμενη "μεγαλιωδη εκδρομη" στον τελικο του ΟΑΚΑ!
Γυρισα με / για τον Π.Α.Ο.Κ 10 φορες την Ελλαδα και 2 φορες την Ευρωπη, ειχα 25 χρονια μονιμη παρουσια στην 4, και πλεον με τεραστιο πονο εχω σχεδον 4 χρονια που εγινα ο καλυτερος πελατης καφενειων.

Απο το φορουμ σας παλι, διαγραφτηκα ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ μια μερα, επειδη μετα απο καποια αντιστοιχα γεγονοτα, εβαλα ως υπογραφη μου το "SUPER-4" για να δειξω ποσο αρχιζουν καποιοι να μοιαζον σε συμπεριφορα οπαδων στη γειτονια!
Δεχτηκα ενα μηνυμα την ιδια μερα που το εβαλα ως υπογραφη απο καποιον του Φορουμ (ονομα ουτε θυμαμαι, ουτε με ενδιαφερει να θυμαμαι, ουτε θα ελεγα και αν θυμομουν...admin, modereitor δεν τα παω και καλα με την τεχνολογια) "να βγαλω την υπογραφη επειδη ...καποιοι ενοχλουνται"!!! και προτου καν προλαβω να το σκεφτω αν πρεπει να το πραξω η οχι (δεν θα το εκανα παντως), την επομενη νομιζω μερα ειχα ηδη διαγραφτει!! Σκουπισατε -τελειωσατε...

Δεχομαι οτι εχετε τους κανονες σας, δεχτηκα την αποφαση και ειμαι σχεδον μια 2ετια ανενεργος χρηστης και που και που σπανια λαθραναγνωστης σας.
Δεν με ενοχλησε τοσο η ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ την ξαναλεω αποφαση, οσο η επιβεβαιωση οτι ο ΠΑΟΚτσης, σε ολα τα επιπεδα οντως μοιαζει φρικτα πλεον με τους σουπεραδες! Ειτε μιλαμε για γηπεδο, ειτε για ιντερνετ, ειτε για ραδια...

Αυτο που με ενοχλει ομως εναι που ο Π.Α.Ο.Κ ΜΟΥ, ο Π.Α.Ο.Κ του πατερα μου και του παππου μου, ο Π.Α.Ο.Κ με τον οποιο μεγαλωσα ειναι σε τροχια βεβαιου θανατου! Οπαδικα ετσι κι αλλιως εχει πεθανει και νεκραναστασεις δεν υπαρχουν πλεον. Η μαγια η παλια χαθηκε, ακομα και αν διορθωθουν καποια πραγματα αυτοι ειμαστε πλεον κα εκει γυρω θα κινουμαστε μελλοντικα.
Ο παλιος ΠΑΟΚτσης πεθανε,πλεον υπαρχουν τα νεο-ΠΑΟΚια (και ως προς τη διαφωνια σας προσφατα...ναι, το ΠΑΟΚια εχθροι μας το εβγαλαν αρχες δεκαετιας του 90, αρχικα οι γαυροι με αφορμη τη μασκωτ μας στο μπασκετ)
Και φυσικα με τον θανατο του Λαου δεν μπορει παρα να ακολουθησει και ο θανατος της ομαδας. κανενας Σαββιδης και τα λεφτα ολου του κοσμου δεν ειναι ικανα να το αλλαξουν αυτο. Η μιζερια, η γκρινια, η εσωστρεφια και το οτι δεν ειμαστε πλεον Π.Α.Ο.Κ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ θα το φερουν αυτο. Μαθηματικα!

Καποτε δεν μας χωριζαν ουτε πολιτικες ιδεολογιες ουτε συμπαθιες-αντιπαθιες προς παιχτες, ουτε προσωπικα, ουτε τιποτα...ημασταν ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ!
Εβλεπες τους ιδιους οπαδους να φωναζουν συνθηματα που θυμιζαν αριστερη πορεια, και στο καπακι τραγουδουσαμε ολοι μαζι "και του ΠΑΟΚ τα παιδια μπηκαν στην Αγιά-Σοφιά το Δικεφαλο να στησουν..."! Τωρα μαχαιρωνεστε για τα πολιτικα και διαβαζω σε φορουμ και απο τους μεν και απο τους δε οτι "πρεπει να καθαρισει η ΤΟΥΜΠΑ απο τους απεναντι"!!! Τουμπα με διαβατηρια πολιτικων φρονηματων!!!! Πολυ ωραια!!!! Το "Ο Π.Α.Ο.Κ πανω απ'ολα" περιπατο!
Παλια εβλεπες στα ντερμπυ καμμια ψιλη αλλα ηξερες οτι κατα κανονα ηταν απο οπαδους των 3ων ματς το χρονο που μπορει να ειχαν παρεξηγηθει για τη γκομμενα τους. Τωρα φτασατε μεχρι να δερνετε ΤΥΦΛΟΥΣ επειδη δεν αντεχετε την κριτικη; Ξεφτυλισμενοι σουπεραδες!!!!
Τοτε εβλεπες τον παιχτη με το δικεφαλο στο στηθος και τον στηριζες, ειτε σου αρεσε ειτε οχι! Και εχθρος σου μεσα στην Τουμπα ηταν παντα Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ, ποτέ ο δικος σου παιχτης, ποτέ ο συνοπαδος σου ποτέ ο ιδιος Π.Α.Ο.Κ! Ετρωγες γκολ απο το αυρο και ανατριχιαζες απο την ενταση με την οποια ακουγοταν "ΠΑΟΚ" σε δευτερολεπτα! Τωρα τρως γκολ στο 4ο λεπτο με τη γρια και αμεσως ακους "ΠΑΟΚ παιξε τη μπαλα της ζωης σου, γιατι θα σε Γ@μμΗσουμε...."!!!!
Παλια δεν επιβεβαιωνομασταν με το να ριχνουμε δυναμιτακα στα παρκε. Δεν δειχναμε ετσι τη μαγγια μας. Ουτε ψαχνομασταν να βρουμε λιγοτερους αλλοθρησκους για μανουρα ωστε να κερδισουμε οπαδικες νικες! Οι νικες αυτες που εχτισαν το τεραστιο ονομα του ΛΑΟΥ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ ηρθαν οταν αλλοι υπεραριθμοι απο εμας ερχοταν μεσα στη δικη τους πολη για μανουρες και επαιρναν τις απαντησεις που ολοι γνωριζουμε. Εμεις για τον Π.Α.Ο.Κ κατεβαιναμε, οχι για τις βλαχομαγγιες. Και ηταν οι βλαχομαγγιες των αλλων, πολλες φορες και ενωμενων για να μπορεσουν να τα βαλουν μαζι μας, που εκαναν τελικα εμας γνησιους μαγγες.

Η ιδεολογια του ΠΑΟΚτση αρχισε να αλλοιωνετε απο τη δεκαετια του 80 ακομα! Αλλα τα σημαδια ηταν μικρα και χανοταν μεσα στα αλλα. Δυστυχως ομως τοτε δεν καναμε για αυτο αρκετα. Κι ακομα και αν καποιοι εκαναν, με πρωτο και καλυτερο το Στρατηγο που προσπαθησε να κρατησει το στυλ του ΠΑΟΚτση ακεραιο βλεποντας το να αλλοιωνεται απο ξενοφερτες μοδες, τελικα αυτη τη μαχη την εχασαν. Τη μονη μαχη που εχασαν.

Δεν τα γραφω ολα αυτα για τη δικη μου περιπτωση. Εγω διαγραφτηκα - τελειωσα για το φορουμ και δεν με ενδιαφερει και να επανελθω πλεον απο τη στιγμη πο ενιωσα μη-ευπροσδεκτος.
Για τον Π.Α.Ο.Κ μου ποναω, για τον Π.Α.Ο.Κ τα εγραψα!
Καλη συνεχεια και οτι σας φωτιζει ο οποιοσδηποτε στον οποιο πιστευετε.

Ενα τελευταιο "γεια" προς οσους ειχα καποιες καλες κουβεντες εδω μεσα και δεν προλαβα ποτε να τους χαιρετησω!
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2623
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:24

sourmenetes έγραψε:Μεχρι το βραδακι θα μεινει ανοιχτο το τοπικ.


κακως
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό karl » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:24

Kranatos έγραψε: Τέλος πάντων θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη στον παλίκαρο από τη θύρα 5 για το ξύλο που έφαγε επισημαίνοντας παράλληλα όμως ότι όσο άρρωστο είναι ΠΑΟΚτσής να κοπανάει ΠΑΟΚτσή άλλο τόσο άρρωστο είναι ΠΑΟΚτσής να βρίζει τη μάνα και το σπίτι ΠΑΟΚτσή..


Αυτή εδώ είναι μια σωστή επισήμανση - αλλα για να πάω στο ζουμί ρωτάω αν ο ορος "ΠΑΟΚτσής" είναι μοναχα προνόμιο εκείνων που είναι στις κερκίδες.

Για να το θέσω αλλιώς: οι παίκτες για μας τι είναι και τι αντιπροσωπεύουν;
Άντε να δεχτώ ότι πρόκειται κατά κύριο λόγο για επαγγελματίες - εμείς όμως μπορούμε να τους κάνουμε ΠΑΟΚτσήδες η - εφόσον είναι οι ίδιοι τους τέτοιοι - να τους κάνουμε ακόμη περισσότερο ΠΑΟΚτσήδες; Και έτσι να ανεβάσουμε αυτούς, εμάς και την ομάδα;

Πιστεύω το ζητούμενο είναι αυτό!

Ειδικά για το Σάλπι: το θεωρώ θλιβερό φαινόμενο να βρίζεις παίκτη της ομάδας σου.
Η μπάλα είναι στρογγυλή για να αλλάζει η τροπή του παιχνιδιού
Άβαταρ μέλους
karl
 
Δημοσιεύσεις: 2267
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 23:32
Τοποθεσία: Αμβούργο

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:25

OK θα ψάξω να σε βρω..
Με τα μάτια μου τα είδα δε με πληροφόρησε κανείς..
εσύ κατάλαβες από εκεί που καθόσουν ότι ο άνθρωπος στην 5 είναι τυφλός..?

Καρλ ο συγκεκριμένος κάποτε ήταν ΠΑΟΚτσής και επέλεξε να γίνει οπαδός του κατοστάευρου..
Τελευταία επεξεργασία από Kranatos και Τρί 28 Ιαν 2014, 01:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Βεροια 4-1,Mvp-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 28 Ιαν 2014, 01:28

Kranatos έγραψε:CCCP πες μου ρε αδερφέ ότι εγώ φταίω τελικά που δε μπορεί να πετύχει εστία στα 9 από τα 10 σουτ που πραγματοποιεί..
Αυτό έμεινε να ακούσουμε..
Στο γήπεδο σιχαίνομαι που τον βλέπω να φοράει την ιερή φανέλα την οποία κάποτε έφτισε και απλά εξωτερικεύω αυτό που νιώθω..


Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι. Αυτο που εννοω με το οτι κανεις κακο στην ομαδα δεν ειναι το οτι...επηρεάζεις τον παικτη. Ειναι το οτι ειναι πολυ ασχημο το να γιουχαρεται παικτης της ομαδας μεσα στο γηπεδο.

Γιατι καλος η κακος, ο ανθρωπος αυτος φοραει τη φανελα της ομαδας. Και οταν τον γιουχαρεις ΜΕΣΑ στο γηπεδο, στην ουσια γιουχαρεις την ιδια την ομαδα και τη φανελα. Ασχετα αν δεν νιωθεις εσυ οτι αυτο κανεις η αν δεν ειναι αυτος ο σκοπος σου, αυτο ειναι το αποτελεσμα.

Εχεις καθε δικαιωμα να μην τον γουσταρεις, ακομα και να κανεις διαμαρτηρια μπροστα στο σπιτι του οπως ειπε και καποιος αλλος. Αλλα αυτο το πραγμα εχει κουρασει παρα πολυ, γι αυτο και το υπολοιπο γηπεδο εχει στραφεί εναντιον σας.

Δεν κερδιζουμε τιποτα με το να βριζουμε μεσα στο γηπεδο. Διαμαρτηρησου οσο θες για το οτι αυτος ο παικτης φοραει τη φανελα του ΠΑΟΚ, αλλα ΟΤΑΝ τη φοραει πρεπει να ειναι ιερη. Αποψη μου.

Ασχετα απο το ποσο δικιο μπορεις να εχεις. Αν καποιος δηλαδη ειχε προσοπικο θεμα με τον Χ παικτη και ειχε δικιο. Θα τον δεχοσουν εσυ διπλα σου στην κερκιδα να βριζει με συνθηματα σε σημειο που να ακούγεται?
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης