Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 20 Μάιος 2021, 21:42

Μαυρο Χιονι έγραψε:Να σου ζήσει όντι να τη δεις να μεγαλώνει ευτυχισμένη! Και τώρα τέλος ο ύπνος για τα επόμενα εφτά χρόνια!
Υπερβολικό σε βρίσκω...

Θα μπορεί κάτι μισαωρα!!

Και πλέον οι πανηγυρισμοι στα γκολ σε mute on... Xaxaxa


Εγώ στο ματς με αιτχοφεν δεν κρατήθηκα... Χαχα

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:55

ΑποστόληςΑ έγραψε:
trouman έγραψε:... Όντως, αλλο πράγμα το κορίτσι τελικά.

Εγώ ήθελα αγόρι, αλλά μας έτυχε κορίτσι. Μετά από 5,5 έτη μαζί της ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ!
(υιοθετημένη είναι, την πήραμε 4 ετών)


Η αλήθεια είναι ότι κάθε παιδί, κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός. Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν νόημα αυτές οι γενικεύσεις αλλά στην περίπτωσή μας, ζούμε κάτι διαφορετικό πραγματικά. Ήταν και ο πρώτος, είναι μάλλον, full energy. Οπότε ήρθε μετά η άλλη εκδοχή, άλλη επικοινωνία, άλλη κοινωνικότητα , ε και είναι κάτι που απολαμβάνεις, επίσης.
(Από την άλλη, ας πούμε η στιγμή που πήγαμε Τούμπα με τον μικρό πρώτη φορά ήταν πολύ ωραία και περιμένουμε πώς και πώς να ζήσουμε ξανά την εμπειρία).

Αποστόλη χωρίς καμιά διάθεση κολακείας, θέλω να πω ότι θαυμάζω εσάς που κάνετε αυτό το βήμα και ζείτε αυτή τη χαρά και τον αγώνα ταυτόχρονα, να μεγαλώσεις ένα παιδί μέσα από τη συνειδητή επιλογή της υιοθεσίας. Πρόσφατα, μια φίλη μου, που ζει μόνη, χωρίς σύντροφο εννοώ, έγινε ανάδοχος ενός παιδιού, 7 ετών, με την προοπτική της υιοθεσίας αν κατάλαβα καλά και βλέποντας κάποια πράματα από πιο κοντά, θαύμασα αυτή τη διάθεση προσφοράς, ειλικρινούς, ανιδιοτελούς, αυτό που μας κάνει ανθρώπους. Είναι και πολλά άλλα προφανώς, που τα βιώνει όποιος κάνει αυτό το βήμα και το ζει. Να είστε γεροί και με αυτή τη δύναμη, πάντα, που δείχνει μια τέτοια κίνηση (μεταξύ άλλων).
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 21 Μάιος 2021, 07:20

Ευχαριστούμε!
Η αλήθεια είναι ότι ήμουν επιφυλακτικός με την υιοθεσία, αλλά η πραγματικότητα είναι πως το να έχουμε μια μικρή ζωή ανάμεσά μας είναι ό,τι καλύτερο είχαμε ποτέ στη ζωή μας. Καμία σχέση η ζωή μας πριν με τη ζωή μας μετά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 21 Μάιος 2021, 07:21

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους (πολλούς) Κων/νους, τις Κων/νες και τις Ελένες!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 21 Μάιος 2021, 07:41

Καλημέρα και καλή Παρασκευούλα.

Μία και σήμερα.

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 21 Μάιος 2021, 10:31

καλη μερα .....
ερχετε η acs γνωστος φυσιογνωμικα ο κουριερ κατεβαινω μαυρη μπλουζα γκαγκαβα με γιαπωνεζικη γραφη το ονομα στην πλατη η γουρλιδικη μπλουζα μου ,μασκα ΠΑΟΚ .....με βλεπει και ακολουθει διαλογος .....
ετοιμαζεστε ε ?
ναι δεν εισαι ΠΑΟΚ ?
οχι ειμαι απο την αλλη πλευρα
απο ποια πκευρα ? γαβρος ε ?
οχι απο την αλλη πλευρα
εμεις εχουμε αντιπαλο μονο τον γαβρο
με 3 πρωταθληματα πως εχετε αντιπαλο τον γαβρο?
διαχρονικα ειναι αυτο ανεξαρτητα με τους τιτλους και αυξανομαστε συνεχεια δεν σε προβληματιζει αυτο ?
με προπαγανδα
εχετε γινει γιουσουφακι του γαβρου
τοτε γιατι δεν μας αφησε να περασουμε ?
γιατι δεν δινει ο γαβρος τιποτε σε εχει παραρτημα αξιοπρεπεια δεν εχετε ,που ο προεδρος σας ειναι δηλωμενος γαβρος ?
γιατι ο σαββιδης ηταν ΠΑΟΚ απο μικρος ?
σιγουρα δεν ηταν δηλωμενος γαβρος απο μικρος
εγω προτιμω καρυπιδη απο σκορδα σαουριδη γιατι δεν μας χρεωσε
καλα μην βιαζεσε γιαυτο θα παθετε πολυ χειροτερα απο τον καρυπιδη
οχι μας εχει ψηλα
η ανεξαρτησια φιλε ειναι πολυ δυσκολο πραγμα
και εσεις με τον κοκαλη τα ιδια εισασταν
εμεις με τον κοκαλη ειχαμε πολεμο και στο κυπελο του ριξαμε και τεσσαρα
ειστε προπαγανδιστες
ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ηρακλη η ανεξαρτησια ειναι δυσκολο πραγμα
εδω τελειωνει ο διαλογος με εναν που νομιζει οτι ο αντιπαλος του ειμαστε εμεις .....
ρε τι γινετε πρωι πρωι....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 21 Μάιος 2021, 11:38

50€ αντικαταβολή; :mrgreen: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 21 Μάιος 2021, 11:49

ΑποστόληςΑ έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά στους (πολλούς) Κων/νους, τις Κων/νες και τις Ελένες!


Ευχαριστούμε!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6101
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 21 Μάιος 2021, 11:55

Μπαρκαρούτσος έγραψε:50€ αντικαταβολή; :mrgreen: :opaokara: :opaokara:

την φορουσα την πηρα εδω και καιρο και ειναι οντως γουρλιδικη δοκιμασμενο.... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: την πηρα βεβαια ακριβα τοτε αλλα χαλαλι με αρεσε παρα πολυ η γιαπωνεζικη γραφη πισω πανω απο το 23.......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 21 Μάιος 2021, 12:14

Όχι, εννοώ ότι ο αρειανός κούριερ μπορεί να σε χρέωσε πολύ έξτρα.. ή να κατέστρεψε το πακέτο μπροστά σου! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 21 Μάιος 2021, 13:51

οχι απλα οταν ελεγε εγω ειμαι απο την αλλη πλευρα σαν να καμαρωνε λιγο......βεβαια στο τελος ψιλοεκνευριστηκε ..... :lol: :lol: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Παρ 21 Μάιος 2021, 15:24

O George Valcer Vom είναι Σιγκαπουριανός. Το επώνυμο είναι ελαφρώς τροποποιημένο.
Ο Γιώργος έχει πατέρα Σιγκαπουριανό και μητέρα Ελληνίδα και Σαλονικιά.
Ο Γιώργος είναι PhD στο αντικείμενο του και CEO Ν.Α. Ασίας μιας από της κολοσσιαίες επιχειρήσεις του κόσμου.
O Γιώργος θωρείται μια από τις ισχυρότερες προσωπικότητες του επιχειρηματικού και ακαδημαϊκού κόσμου της Άπω Ανατολής.
Ο Γιώργος δεν είναι Π.Α.Ο.Κ., γιατί έτσι έμαθε από παιδί. Πρωτογνώρισε τον Π.Α.Ο.Κ περίπου στα 35 του χρόνια, στα μέσα των '80s.
Ο Γιώργος στην ηλικία αυτή πρωτοπέρασε μια θύρα της ΤΟΥΜΠΑΣ και παρακολούθησε έναν ατυχή αγώνα τελείως σιωπηλός.
Ο Γιώργος μόνος του ζήτησε να ξαναπάει στην ΤΟΥΜΠΑ στον αμέσως επόμενο αγώνα. Η ΤΟΥΜΠΑ τότε ήταν καζάνι.
Ο Γιώργος παρακολουθούσε την κερκίδα και τα συνθήματα αποσβολωμένος. Κάποια στιγμή ο Κος Καθηγητής πέταξε το σακάκι του και άρχισε να ουρλιάζει Π.Α.Ο.Κ. - ασχέτως των συνθημάτων της κερκίδας - εκτός ελέγχου. Μόνο για μια στιγμή είπε "Αυτό (το συναίσθημα) θα κατακτήσει τα πάντα κάποια μέρα, θα με θυμηθείτε"
Ο Γιώργος δεν ξαναμπήκε στην ΤΟΥΜΠΑ με σακάκια και στολίδια. Αλλά πάντα, πλέον, ντυμένος στα ασπρόμαυρα.
Ο Γιώργος μελέτησε την Τεράστια Ιστορία του Π.Α.Ο.Κ. - και σε συνδυασμό με την προσφυγική καταγωγή της μητέρας του - τον λάτρεψε.
Ο Γιώργος κάθε χρόνο έρχεται ένα ολόκληρο μήνα στην Θεσσαλονίκη για τον Π.Α.Ο.Κ. Ήταν επίσης παρών και σε όλους τους μεγάλους αγώνες του Π.Α.Ο.Κ.
Ο Γιώργος έχει μπολιαστεί με το μικρόβιο του Π.Α.Ο.Κ. μέχρι το μεδούλι των κοκάλων του.
Ο Γιώργος έχει μονίμως το διαρκείας του στην ΤΟΥΜΠΑ. Ασχέτως πόσες φορές έρχεται. Η είσοδος του ολόκληρη ιεροτελεστία. Χαιρετισμός δια χειραψίας όλων των Αδελφών μέχρι να φτάσει στη θέση του - γνωστών και αγνώστων. Τις εποχές που γινόταν η προσπάθεια στήριξης με τα διαρκείας, ο Γιώργος αγόραζε σημαντικό αριθμό καρτών.
Ο Γιώργος - στα δύσκολα χρόνια - έλεγε θέλω να βοηθήσω οικονομικά, αλλά δεν ξέρω που να δώσω τα χρήματα.
Ο Γιώργος ήταν στο Κύπελο στην ΤΟΥΜΠΑ, ήταν στο Κύπελο του 2-4 ή 4-2, δεν θυμάμαι.
Το Νοέμβρη του 2013 - στην Αστάνα με την Σαχτιόρ - νιώθοντας σαν οικοδεσπότης, βοήθησε όλα τα Αδέλφια που ταξίδεψαν εκεί, είτε από το Ροστόφ, είτε τους ελάχιστους Θεσσαλονικείς. Ο Γιώργος δεν μπόρεσε να απολαύσει το 0-2 τρέχοντας εδώ και εκεί. Πάντως έκανε 7 Σιγκαπουριανούς νέους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ που ταξίδεψαν μαζί του.
Ο Γιώργος ίδρυσε τον Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Σιγκαπούρης που αριθμεί 19 άτομα. 13 από αυτούς είδαν τον Π.Α.Ο.Κ. ζωντανά κυρίως σε Ευρωπαϊκούς Αγώνες.
Ο Γιώργος ήταν στα Κύπελα του 2017,2018, ήταν και στο Double. Ήταν στην φιέστα με 12 Αδέλφια από την Σιγκαπούρη.
Ο Γιώργος έμαθε το ποδόσφαιρο, ποτέ δεν γκρίνιαξε για τον Πρόεδρο του Π.Α.Ο.Κ., ούτε για τον Προπονητή, ούτε καν για τους Ποδοσφαιριστές. Ρουφούσε την κάθε στιγμή, απολάμβανε την κάθε στιγμή. Έλεγε ότι κάθε φορά που έβγαινε η Ομάδα στο γήπεδο, η καρδιά του πηδούσε έξω από το στήθος του. Κάθε φορά ήταν γιορτή.
Ο Γιώργος ήταν ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ. Μιλούσε για τον Π.Α.Ο.Κ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΥ. Είχε πολλά videos από την κερκίδα της ΤΟΥΜΠΑΣ, από όλα τα συνθήματα και τα επιδείκνυε με καμάρι.
Πιστεύω ότι και από ΕΣΑΣ αρκετοί θα ήσασταν υπερήφανοι για τον Αδελφό Γιώργο Valcer Vom, αν τον γνωρίζατε.
Ο Γιώργος ανήκει στον Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ, από 11 Φεβρουαρίου 2020.

Ο Π.Α.Ο.Κ. έχει αύριο τελικό. - Γιώργο τι πιστεύεις ; - Αυτούς ; θα τους τηγανίσουμε. - Γιώργο λες να πάνε τα πράγματα στραβά ; - E και τι έγινε, εμείς σε 2 μήνες πάλι στην ΤΟΥΜΠΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.


*Δεν ήξερα σε ποιο νήμα να κάνω την ανάρτηση. Οι Administrators ξέρουν πολύ καλά. Όπου μεταφερθεί αυτό θα κάνω ανάλογες αναρτήσεις. Ευχαριστώ.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό praman » Παρ 21 Μάιος 2021, 19:19

Γειά σου Γέρο, χαίρομαι πάντα να σε διαβάζω.

Αύριο ο τελικός είναι δικός μας.
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 21 Μάιος 2021, 19:25

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας, σημαίνουν πολλά για μένα!

Να είστε όλοι καλά!!
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 21 Μάιος 2021, 19:49

Odi έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας, σημαίνουν πολλά για μένα!

Να είστε όλοι καλά!!



Παλικάρι μου και ο Νίκος από εκεί ψηλά που σας βλέπει είμαι σίγουρος ότι θα χαίρεται και θα σας καμαρώνει.

ΥΓ. Συγνώμη για το θάρρος ή αν ξεπερνάω εσκαμμένα,

αλλά είναι έντονα φορτισμένες συναισθηματικά οι τελευταίες ώρες!

ΠΑΟΚ είσαι!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες