Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 13:08

Re: ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα
Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ Νοέμ 10, 2019 2:44 am

Τα λέμε σε δυο βδομάδες.


Την καλημέρα μου:

α) Στον συνοπαδό Μπαρκαρούτσο (Οι 2 βδομάδες ban με τις οποίες με φιλοδώρησες πέρασαν και δεν έφτασαν να μου αλλάξουν γνώμη καθώς αυτά που πίστευα εκείνη την δεδομένη στιγμή, συνεχίζω να τα πιστεύω έως και σήμερα).
β) Σε αυτούς που έχουν το καρπούζι.
γ) Σε αυτούς που έχουν το μαχαίρι.
δ) Σε αυτούς που έχουν και τα δύο.
ε) Σε αυτούς που δεν έχουν τίποτα από τα δύο.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 13:19

Δεν ζήτησε κανείς να αλλάξεις γνώμη.
Κι εγώ αν γράψω τι πιστεύω για Jaba και Smith, είμαι για 3 μήνες ban.
ΔΕΝ ΤΑ ΓΡΑΦΩ, όμως. Προσπαθώ να είμαι εγκρατής.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 13:42

Καλησπερα απο τον συννεφιασμενο Α.Δ.!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 14:13

Άγιο Δομίνικο;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29934
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 14:18

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 15:13

Εικόνα
Δε γινόταν να αντισταθώ στον πειρασμό να το μοιραστώ :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 06:40

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 09:29

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Πέρασε τα χαράματα ο Γυρυόνης πάνω από την Αττική. Στις 08:00 που έφυγα για τη δουλειά δεν έβρεχε. Η συννεφιά όμως παραμένει. Λογικά, σιγά - σιγά (γιαβάς - γιαβάς) θα απομακρύνεται για άλλες πολιτείες, αναρχικές...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 12:01

Καλημέρα από την ηλιόλουστη Αττική! Τα σύννεφα διαλύθηκαν...

Καλή εβδομάδα από τη χώρα που το καλοκαίρι του 2018 κάηκαν τα Γεράνεια και μετά από 18 μήνες κόβεται ο Εθνική οδός σε τρία σημεία από χειμάρους.

Κι αυτό είναι το ελάχιστο, εκατοντάδες σπίτια πνιγμένα στη λάσπη και τα μπάζα...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 14:43

Πράγματι τώρα είναι χαρά Θεού!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 22:56

.
SunAce16 έγραψε:Παίκτες του ΠΑΟΚ, ο αγώνας αυτός, σε περίπτωση που τον νικήσετε, θα είναι ο ιστορικότερος των τελευταίων 30 ετών. Όχι για τον ΠΑΟΚ μας, αλλά για όλο το Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Στείλτε τους στα άδυτα της αβύσσου. ΜΠΟΡΕΙΤΕ


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Καλά, ακόμα δεν άνοιξες το ΠΑΟΚ - Ξάνθη;;;; Θα σ'το προλάβει άλλος...

Θυμάσαι τις προάλλες που άνοιξες topic 1.5 βδομάδα πριν; Επί μέρες δεν έγραφε κανείς... Έχουμε τους χρόνους μας.


SunAce16 έγραψε:Αυτό που ξέρω σίγουρα φίλε μου είναι πως όποιος μιλάει πολύ είναι καταδικασμένος να εκτίθεται.
Μη με βάζεις σε διαδικασία να ψάξω να βρω τα όσα κατά καιρούς έχεις γράψει γιατί σίγουρα θα "αναγκαστείς" να με ξαναbanάρεις.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Για λέγε. Αφού έχεις ράμματα για τη γούνα μου (?), πες τα.


SunAce16 έγραψε:Δεν έχω ράμματα για την γούνα σου. Απλά αν ήμουν τέτοιος άνθρωπος, ψάχνοντας στις 28.000 και πλέον τοποθετήσεις σου πιθανόν κατι θα μπορούσα να βρω ώστε να πιαστώ από αυτό για να σε ειρωνευτώ.
Ακόμα και αν οι πιθανότητές περιορίζονταν σε ποσοστό 0,1% (μιας και είσαι πολύ σίγουρος για τον εαυτός σου), κάπου εκεί μέσα υπάρχουν σίγουρα περίπου 28 μαργαριτάρια σου.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Έλα λίγο στο Προβλήματα.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τι εννοείς μαργαριτάρια μου; Να βρίσω παίκτη ή προπονητή πχ;; Ή μπαρούφες;;
Στο 1ο θα δυσκολευτείς πολύ. Το 2ο είναι πολύ πιθανό να το βρεις...

Από εμένα έχεις το ελεύθερο, scripta manent αφού.


SunAce16 έγραψε:1ον) Δεν χρειάζεται να ψάξω τίποτα, βαριέμαι αφάνταστα και απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει και λόγος καθώς δεν δηλώνεις σίγουρος ότι δεν έχεις κάνει κάτι απ' όλα τα παραπάνω.

2ον) Το σύνθημα βαριά βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα .... το γνωρίζεις. Αν το postάρω ολόκληρο θα θεωρηθεί ότι προσβάλλω τους παίκτες και κατ' επέκταση την ίδια την ομάδα;

3ον) Ήμουν μέλος με άλλο nickname από το 2008 μέχρι και το 2010 και αποχωρησα καθως ο αυταρχικός τρόπος κάποιον μελών εκείνης της περιόδου δεν με εξέφραζε καθόλου. Θα σε ικανοποιούσε να πράξω και τώρα το ίδιο; Πες ναι και θα το κάνω. Και

4ον) Για κάποιους από εμάς που έχουμε "αλλάξει" στην πορεία του χρόνου και δεν παραμένουμε οπαδοί αλλά έχουμε "μεταλλαχθεί" σε φίλαθλοι που απλά υπεραγαπάμε την ομάδα, το ποδόσφαιρο είναι θέαμα. Το θέαμα αυτό το πληρώνουμε και έχουμε απαιτήσεις. Σίγουρα οι αθλητές είναι άνθρωποι και μπορούν κάποιες στιγμές να μην είναι σε θέση να προσφέρουν θέαμα στον μέγιστο βαθμό αλλά εδώ υπάρχει πλέον κάποιος που δεν μοιάζει καν για ποδοσφαιριστής πόσο μάλλον να περιμένουμε από αυτόν να προσφέρει ουσία και θέαμα. Για να κάνει κοντρόλ και να δόσει πάσα, πρέπει να κάνει 10 επαφές με την μπάλα, να μη το πούμε; Εξαιτίας του εξαφανίστηκε σήμερα ο φετινός καλύτερος παίκτης της ομάδας (Μίσιτς).


obanebane έγραψε:Ολοι εσείς που τα πρώτα σας Νικ τα έχετε χίλιο αλλάξει είστε καραγκιόζηδες.-
Τιμιοτατοι όσοι δε μπορούν να συνδεθούν για τον ΑΒ λόγο και έφτιαξαν νέα με το 2 δίπλα.
Αυτά από εμένα,όμορφα και ωραία από το βροχερό Μιλάνο.


SunAce16 έγραψε:Για μένα πάλι είναι καραγκιόζηδες όσοι χαρακτηρίζουν κάποιον που δεν γνωρίζουν από μια του κίνηση ή από μία του λέξη, που έχει κάνει ή έχει πει χωρίς να γνωρίζουν όλα τα δεδομένα. Αυτά και από μένα ακόμα ομορφότερα και ακόμα ωραιότερα από τις φωταγωγημένες από τα φουγάρα του esso pappas δυτικές συνοικίες.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Κι εμένα καραγκιόζη με λέει.

Τρίτο nick (και μετά από κάποια ηλικία θα το κάνω Μπαρμπαρούτσος).


obanebane έγραψε:Σωστά,με τη διαφορά όμως ότι εσύ έχεις δηλώσει από την αρχή ποιος ήσουν και ποιος είσαι τώρα.


SunAce16 έγραψε:Για μένα όποιοι προσαρμόζουν τα λεγόμενά τους σύμφωνα με αυτόν που κάθε φορά έχουν απέναντί τους (πόσο μάλλον όταν δεν τους πέφτει λόγος), είναι απλά καραγκιόζηδες. Αυτά πανεμορφότερα και πανωραιότατα από τις φωταγωγημένες και σήμερα, από τα φουγάρα του esso pappas, δυτικές συνοικίες.
Να ξέρεις ότι έχω πάθει Λουτσέσκου και θα σε πάω έτσι μέχρι εκεί που δεν παίρνει. Ντόμπρα πράγματα.


obanebane έγραψε:Ανατρίχιασα, να μας έλεγες και ποιος ήσουν καλά θα ήταν.
Α και που σαι,κατουρα και λίγο.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Μήπως όσους έχετε beef ο ένας με τον άλλον, να σας αφήσουμε μια βδομάδα στα pits να ξεθυμάνετε; Κι εγώ μαζί σας, μπέσα (απλά θα ανοίξω topic για τον αγώνα μπάσκετ με Νιόνιο και θα γράφω καλημέρες στο Καφενείο).

Τις τελευταίες μέρες είστε στη τσίτα και δεν είναι καλό αυτό.


obanebane έγραψε:Εγώ δεν έχω πρόβλημα και δεν με προσβάλει καμία απάντηση,πάνω σε αυτά που γράφω,βέβαια θα απαντάω ανάλογα.


Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ναι, δεν πάει έτσι όμως. Εσύ λες τώρα αυτό, ο άλλος λέει "όπως με απαντάνε θα απαντάω κι αν θέλει κλείνω και ραντεβού". Χαλαρώστε λίγο, αλλιώς αναγκαστικά έξω. Βρείτε τα. Γαμώ το κεφάλι μου, ΠΑΟΚ είμαστε και τη Κυριακή παίζουμε με τον μεγαλύτερο εχθρό μας (μετά τον Γιδώνη).


obanebane έγραψε:Τι να βρω ρε συ;
Μπαίνει ο άλλος και μας γράφει ήμουν μέλος από παλιά και έχω κάνει και άλλους δύο τρεις λογαριασμούς γιατί έτσι.
Όταν κάνεις αναφορά στο παρελθόν,γράφεις και ποιος ήσουν.
Αλλιώς δε το λες καθόλου και πάμε παρακάτω.
Είμαστε 10+ χρόνια εδώ μέσα,ανοιχτά βιβλία,όλα τα ποστ μας είναι στη διάθεση του καθενός και μπαίνει ο κάθε τυχάρπαστος,που ήταν άλλα μετά δεν ήταν και τώρα ξανά είναι ένας άλλος και μας κουνάει και το δάχτυλο.


Περιμένω να μου πείτε αν κάποιος από τους τρεις μας παραβιάζει τους όρους του forum, ποιος είναι και ποιους συγκεκριμένα όρους παραβίασε με τις τοποθετήσεις του.

Θέλω την άποψη τρίτων γι' αυτό τοποθετώ ΟΛΗ την στιχομυθία στο καφενείο.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 23:17

Εγώ τους έχω παραβιάσει, εσύ τι ακριβώς είσαι, και άλλος ρουφιανος;
Χορτάσαμε, ότι πρόβλημα υπάρχει το λύνουμε μεταξύ μας ή δε το λύνουμε καθόλου.
Τι ακριβώς ζητάς,να με μπαναρουν;
Κανένα πρόβλημα, πες και τον χρόνο που θέλεις και θα μπαναριστω μόνος μου.
Αν θέλεις δώσε μου και email και σου στέλνω ακριβή στοιχεία μου,γιατί εγώ δεν έχω ούτε να κρύψω ούτε να φοβηθώ τίποτα.
Μεταξύ μας μιλάμε, γιατί ανακατεύεις τρίτους;
Σε φίμωσε κανένας;
Τι θες άνθρωπε μου,επιβεβαίωση;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 23:49

Το καραγκιοζηδες (που το λεει και για μενα επειδη εχω αλλαξει το νικ) θα μεινει ατιμωρητο φυσικα οποτε εχει δικιο ο sun. Και οι χαρακτηρισμοι πανε συννεφο, τωρα μιλαει για ρουφιανους ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ρε πουστη μ θα τρελαθουμε
Dimg4
 

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 26 Νοέμ 2019, 00:01

Γιατί δεν είσαι;
Έλα ριξτε μου μπαν,να ηρεμήσουν οι ρουφιανοι.
Και αφήστε τους να σουλατσάρουν εδώ μέσα.
Άντε πολύ ασχολήθηκα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Καφενείο ΠΑΟΚμάνια ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 26 Νοέμ 2019, 00:08

Εισαι μεγαλος κλοουν και σου επιστρεφω το καραγκιοζηδες. Τοση μιζερια μαζεμενη σε ενα ατομο... σε λυπαμαι
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες