Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 24 Οκτ 2017, 16:55

Πτολεμαίο μου καλέ, αν θεωρείς ότι "δασκαλίζω" επειδή χρησιμοποιώ το "θαρρώ" αντί του συνώνυμου του, που είναι το "νομίζω", επειδή έχει λιγότερα γράμματα, ε τότε δεν φταίω εγώ βρε αδερφέ... :oops:
Εκτός κι αν δεν ξέρεις ότι αυτές οι δύο λέξεις είναι συνώνυμες, που δεν το πιστεύω... ;)
Συμπάθα με όμως, αλλά λέω να το συνεχίσω, παρ όλο που δεν είμαι δάσκαλος, πράγμα που το ξέρεις καλά... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Τρί 24 Οκτ 2017, 17:06

Paoki-nrw έγραψε:το εγραψα αλλου, αλλα μαλλον εδω επερεπε να μπει για να διαβασω και τις δικες σας αποψεις.
Να θεσω καποιες σκεψεις που εχω εδω και ενα μηνα περιπου.
Το τι γραφεται και ακουγεται τα προσπερναω αφου παντα προτιμω αυτα που βλεπουν και ακουν τα δικα μου ματια και αυτια.
Ενω με το Ροστερ που εχουμε και συμφωνα με τις δυνατοτητες που θεωρητικα παντα, εχουν οι παικτες σαν μοναδες,
Θα επρεπε παρολο το προβλημα της φυσικης καταστασης ( αν ειναι αυτο το προβλημα τελικα ) να μπορουν να αποδωσουν θεωρητικα τουλαχιστον 50-60 λεπτα υποφερτης εως καλης μπαλας.
Με αυτα που βλεπω προσπαθω να βρω με το ζορι τις αιτιες, μια στην προετοιμασια, μια στον προπονητη, μια στο δεσιμο. Και τα 3 ισχυουν εως ενα βαθμο. Απο αυτο το σημειο και μετα αρχιζει η παρανοια.
Μεχρι να κουραστουν και τα ποδια να μην μπορουν να εκτελεσουν αυτο που θελει το μυαλο, ( παραδειγμα η φαση στο 88 με τον Μαουριτσιο να μην μπορει να βγαλει μονο του τον Μακ με μια 15αρα μπαλια χωρις πιεση απο αντιπαλο )
θα περιμενα φασεις και θεαμα ανταξιο των θεωρητικων ικανοτητων των παικτων.
Αντι αυτου στατικοτητα και καμια πρωτοβουλια. Μονο ο Πελκας εκανε ολους αυτους τους αγωνες καποιες επελασεις.
Για να μην το τραβαω με παρα πολλα παραδειγματα, αρχιζω και πιστευω εντονα οτι το προβλημα ειναι εσωτερικο, κακου κλιματος στην ομαδα. Και μια επιβεβαιωση ειναι και οι δηλωσεις του παικτη και αρχηγου Πελκα.



Και εγω 1 Οκτωβριου το εγραψα και πιστευω ακομα πιο φανατικα απο τοτε οτι ειναι εσωτερικο το προβλημα.
Ουτε φυσικη κατασταση, γιατι θα επρεπε τουλαχιστον 60 λεπτα μπαλα να βλεπαμε
Ουτε δεσιμο, γιατι παικτες τετοιας αξιας θα επρεπε τα στοιχειωδη να τα κανουν με κλειστα ματια ακομα και αν βρεθηκαν πριν 5 λεπτα.
Αυτο το στυλακι να παιζουν χωρις παθος (εκτος Ματος χθες, Πελκα Λημνιου σε αλλα ματς ) μου την εχει δωσει στα νευρα και δεν υπαρχει καμια δικαιολογια.
10000 ανθρωποι αφησαν τις δουλειες τους και ξοδεψαν κιολας, για να τους πορωσουν και να τους δωσουν να καταλαβουν που ηρθαν, και αυτοι στα τετοια τους χωρις ντροπη.
Και τσακωνομαστε ολοι εμεις και προσπαθουμε οπως παντα να βρουμε δικαιολογιες.
Υπαρχουν ανθρωποι υπαλληλοι της ομαδας που πληρωνονται στην ωρα τους και πλουσιοπαροχα, για να βρισκουν τα προβληματα προτου καν δημιουργηθουν, και ολοι το ξυνουν κανονικα.
το "ΠΑΟΚ εισαι" τα λεει ολα
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 24 Οκτ 2017, 17:14

Ναι γκοραν δεν έχουμε λογοτεχνική βραδιά :) :) οπου το θαρρώ θα ταίριαζε, έτσι νομίζω, καλόπροαιρετα το λέω....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 24 Οκτ 2017, 17:34

Να με συγχωρείς ρε Πτολεμαίο μου που εμένα όλη μου η ζωή είναι λογοτεχνική... :D

Για την ουσία περί στόχων του Π.Α.Ο.Κ. έχεις να πεις κάτι ή να μην ζαλίζουμε κι άλλο τον κόσμο με τα off topic? :?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 24 Οκτ 2017, 17:43

Θα πάρουμε το πρωτάθλημα λίγο αγχωτικά αλλά θα το πάρουμε,το λέει και το τσακαλακι ο Ενρίκε:):)
Θα πετύχουμε τον ποιο δύσκολο στόχο.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τρί 24 Οκτ 2017, 18:46

Ανοίξτε ένα τόπικ με τίτλο `εγώ τα έλεγα` να ξεδώσουμε λίγο :lol:
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Τρί 24 Οκτ 2017, 20:51

δεν ειναι ασχημη ιδεα :idea: :idea:
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 04 Ιαν 2018, 17:50

Τελική στροφή του πρωταθλήματος και πρέπει να είμαστε όλοι πλέον ενωμένοι.
Θεμιτό να επιθυμούμε το καλύτερο, αλλά στη φάση που βρισκόμαστε τώρα πιστεύω μόνο πινελιές χρειάζονται.
Η ομάδα έχει αρχίσει να ρολάρει, που θα πάει και τα μεγάλα ονόματα/μεταγραφές του καλοκαιριού θα φτάσουν σε ένα 75% απόδοσης. 15 παιχνίδια έμειναν για το μεγάλο στόχο, η όποια μεταγραφή θα είναι διαθέσιμη ρεαλιστικά στα 10.
Σεντερφορ μόνο εάν ο Πρίγιο ο ίδιος το σκεφτεται σοβαρά. Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος.
Χατσερίδι κλπ τώρα δε βλέπω πως μπορούν να βοηθήσουν περισσότερο από Μαλεζά, Κρέσπο, Πούγγουρα.
Ο οργανισμός ΠΑΟΚ τώρα προέχει να γίνει γροθιά.

Με την κατάκτηση του μεγάλου στόχου είμαι 100% σίγουρος πως ο οργανισμός του ΠΑΟΚ (αγωνιστικό τμήμα, διοίκηση, ΜΜΕ, οπαδοί) θα ελευθερωθεί από το βαρύ φορτίο τόσα χρόνια και αφενός η ομάδα (με αυτά τα δεδομένα) τα επόμενα χρόνια θα κεντάει και πετάει και εμείς θα βάλουμε νερό στον παραλογισμό του πάνω-κάτω.

Το καλοκαίρι ναι, θα φύγουν αρκετοί από το υφιστάμενο ρόστερ ανεξαρτήτως αποτελέσματος, αλλά η αντικατάστασή τους ένας-προς ένας δεν είναι να γίνει αναγκαστικά μέσω πανάκριβων μεταγραφών.
Στο τέρμα είσαι ΟΚ, στα εξτρέμ ΟΚ, επιστρέφουν(;) Χαρίσης, Κίτσιου, Ενρίκε, Γιαννούλης, Χατζηψηλέας, Λάμπρου, Ζαίρο.
Ειλικρινά προτιμώ σαν στρατηγική να έχεις από έναν πολύ καλό της τάξης μισθολογικά 1-2 χαρτιά το χαρτιά σε κάθε γραμμή από 10 ημίμετρα.

Επειδή γίνεται και ντόρος για το παλικάρι από τα Γιάννενα που πήγε στην Άρσεναλ. Σε πλειστηριασμούς στυλ Κουτσιανικούλη, μακριά από εμάς.
Απο την άλλη, ο γαύρος πχ τον Πέλκα με αυτά που έκανε πέρσυ και φέτος θα τον είχε δώσει με 20. Γκαραντί. Γιατί;
Γιατί εμείς μέχρι στιγμής εστιάζαμε στις κακές εμφανίσεις, ξεχνώντας πως ένας ποδοσφαιριστής σε ανέλιξη δύσκολα θα έχει σταθερή απόδοση στο 7,αλλά πιο συνήθως θα έχει κάποια παιχνίδια στο 9-10, κάποια στο 7-8, αλλά και κάποια στο 4-5.


ΥΓ2: τα παραπάνω ισχύουν αν ο Γραμμένος ή τα παιδιά του δε βρει κι άλλες σφαίρες τυλιγμένες σε γράμματα, οπότε θα έρθει ο ίδιος να καθίσει τον Γκιρτζίκη στην καρέκλα της ΕΠΟ και τζάμπα χαλιόμαστε.


Σόρρυ για το σεντονάκι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με τίτλους πολλούς
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:39

ΑποστόληςΑ έγραψε::mrgreen:
6 σελίδες για την μεγαλύτερη σε εύρος νίκη μας στη Τούμπα εδώ και 3 έτη (....


Petros1988 έγραψε:Όλα εξαρτώνται από εμάς δεν με νοιάζει αν κερδίζει ο γαυρος και η αεκ. 14 ματς μείνανε αν τους κερδίσω στην έδρα μου όλους και εκτός δεν χάσω παραπάνω βαθμούς από αυτούς θα πάρω το Πρωτάθλημα! Η αλήθεια είναι ότι πλέον όλα τα παιχνίδια είναι τελικοί κάθε απώλεια από δω και πέρα μετραει


GoMaRoS έγραψε:ολοι Θα περασουν απο το περιστερι στον δευτερο γυρο, η κουλα παιζει εκει μετα το παιχνιδι με την ντιναμο, και εκει θα κριθει ο τιτλος. το προγραμμα μας ευνοει


14 κωλοπαιχνίδια μείνανε.
ΟΛΟΙ ΠΑΜΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Τους έχουμε τους άλλους 2 Τούμπα.

Θα το πάρει αυτός που έχει πιο καλή επίθεση πλέον. Τελεία. Και ευτυχώς εμείς δείχνουμε να ρολάρουμε πλέον.
Η άμυνα θα παίζει 90% ρόλο σε φάση αντεπίθεσης αντιπάλου, οπότε μακριά από βαρυά αργοκίνητα κορμιά.
Προσωπικά πιο ¨δύσκολα¨παιχνίδια βλέπω τις εξόδους σε Περιστέρι και Τρίπολη.
Με Κούλα, γκέι στην Τούμπα δεν έχει νόημα να μπεις νωχελικά και να ¨περιμένεις¨. Ή τώρα ή ποτέ. Πάτημα από το 1ο δευτερόλεπτο.
Γενικά για όλους βλέπω πιο πονηρά τα εντός, όταν δεν μπαίνει η μπάλα μέσα μέχρι το 60πχ.

14 κωλοπαιχνίδια μείνανε. Με 40 βαθμούς στο 2ο γύρο πιστεύω είμαστε πρωταθλητές.

ΟΜΟΝΟΙΑ, ΣΥΜΠΝΟΙΑ, ΦΩΝΗ


ΥΓ: Μην ξεγράφουμε τον Ατρόμαχτο!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 29 Ιαν 2018, 11:00

Δεν μπορώ να περιμένω λέμε.

Λούτσε, φτιάξε ένα γκρουπ μουτζαχεντίν με 18 παθιασμένα κομάντα και πόρωσέ μας.
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Μαλεζάς, Αζεβέδο, Ευγένης, Κάνιας, Μαυρίσιος, Τζάλμαρος, Αντελίνος, Μακ, Λημνιός, Πέλκας, Μυστακίδης, ΜπιςΜπις, Πρίγιο, Θύμιος, κανένας δεν περισσεύει.

Αρχηγέ Αντελίνε, ώρα να έρθεις μπροστά στην τελευταία στροφή του πολέμου με τις μεγάλες μάχες μπροστά.


ΥΓ: Θλίβομαι που πιάνομαι να ¨χαίρομαι¨ για τον τραυματισμό του Καντούρη. Σόρρυ μαν, δεν είναι ώρα για πειράματα.
Αυτη τη στιγμή δεν είσαι για βασικός.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιαν 2018, 12:05

Επειδή ό,τι και να γράψει κανείς σήμερα για την ανάπτυξη του Π.Α.Ο.Κ., τείνει να καταστεί τουλάχιστον άκυρο...
Επειδή ξημέρωσε ο Θεός την περίλαμπρη σημερινή μέρα που τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια κοιτάν τους πάντες απ τα ψηλά...
Επειδή ο Ιερός Ασπρόμαυρος Δικέφαλος Αετός πετάει επιτέλους περήφανα στους πιο ψηλούς αιθέρες της πλάσης...

Ας χαρούμε όλοι μαζί το τώρα της Π.Α.Ο.Κ.άρας μας εκεί, ψηλά στα ουράνια..
Πιστεύοντας στα 4 Ιερά γράμματα είχαμε την αιτία...ΤΩΡΑ και την αφορμή!!!!


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :pano: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Ο στόχος είναι ένας, αλλά διπλός: ΝΤΑΜΠΛ '17-'18!!!!

:nairepaok:


Υ.Γ. Όσοι συνηθίσατε να μας κλέβουν δεκαετίες και δεν το πιστεύετε, κάντε τους φόβους σας κουράγια αδέρφια!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 29 Ιαν 2018, 12:25

Σωστό, αυτή τη στιγμή το long term είναι περιττή πολυτέλεια.
Ας γλεντήσουμε το ΤΩΡΑ.

Δεν μπορώ, δεν μπορώ να περιμένω!!!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 31 Ιαν 2018, 10:58

Συγχωρείστε μου αδέρφια το σεντόνι που ακολουθεί, αλλά δεν κρατιέμαι να εκφράσω κάποιες σκόρπιες σκέψεις...

Η χειμερινή περίοδος των μεταγραφών λήγει σε 9 ωρίτσες και ο Π.Α.Ο.Κ. μας μάλλον δεν αποδυναμώνεται τελικά...
Παρ όλο που αργήσαμε και πάλι χαρακτηριστικά, δείχνει να μας κάθεται η κέντα και να ρχεται η ψυχή στον τόπο της!
Edit: Μετά τις 8 λοιπόν θα μαστε εντελώς σίγουροι...Σήμερα μάθαμε πια κάθε πιθανή κλίση της λέξης "ανατροπή"!

Βαδίζουμε λοιπόν, ολοταχώς πλέον, για να κατακτήσουμε τον έναν, μοναδικό και αδιαμφισβήτητο πλέον στόχο...
Το Πρωτάθλημα Ελλάδος (ή μήπως το ΠρωΚτάθλημα ενός υποσαχάριου προτεκτοράτου σε λάθος γεωγραφική θέση)?

Η ανάπτυξη του Π.Α.Ο.Κ. μας είναι πλέον εμφανής, αφού καταφέραμε να αγοράσουμε, για πρώτη φορά στην κοντά 92 χρόνων Ιστορία μας πια, πρωτοκλασάτο παίχτη του ενός τρίτου της ομοούσιας τριάδας των εχθρών μας του ΠΟΚ...
Βαζέχα δεν τον λένε βέβαια, ούτε Ζάετς, αλλά ούτε καν Μπορέλι, μα κάτι παραπλήσιο...Κουρμπέλη...Ναι, μάλιστα...
Ποιος να το φανταζόταν ότι το σωτήριο έτος 2018 το πρωτοκλασάτο όνομα των β@ζελων θα ήταν Πελοποννησιακό...
Στην Ελλάδα όμως, αυτήν της απαξίωσης και της υπερφτωχοποίησης μεγάλου τμήματος του λαού της, αυτά είναι...

Διχασμένος ο λαός για την φαινομενική βοήθεια στο σχεδόν ψόφιο φίδι, ένα απ αυτά που μας δάγκωνε δεκαετίες...
Ήμουν βέβαιος ότι το λαϊκό Π.Α.Ο.Κ.τσίδικο αίσθημα θα επηρεαζόταν περισσότερο από ένα όνομα ποδοσφαιριστή που θα αποκτηθεί ή θα παραχωρηθεί στον πράσινο πουτ@νολαγό, παρά από μια παρέμβαση "τύπου Προέδρου της σούπας λίγδας προς τον ομόλογο του της ΕΠΟ", για φωτογραφική τροποποίηση των κανονισμών διεξαγωγής του ΠρωΚταθλήματος και παράλληλη απενεχοποίηση όσων χρωστάνε της Μιχαλούς, ώστε να μην μπορεί τώρα πια να τους αφαιρεθεί η άδεια συμμετοχής στο ΠρωΚτάθλημα του προτεκτοράτου μας, όσο αυτό θα είναι "σε ροή"...

Φυσιολογικό το βρίσκω μάλιστα, μιας και ο λαός του Π.Α.Ο.Κ. ήξερε και ξέρει ότι τα Πρωταθλήματα κερδίζονται μόνο μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου και γι αυτό "εμείς δεν γίναμε-είμαστε Π.Α.Ο.Κ. για τους τίτλους"...

Όπως όμως πολύ σοφά έγραψε πριν κάνα δυο μέρες και πολλές σελίδες πίσω κάποιος συμφορουμίτης (Asimos, νομίζω εσύ αλλά αν όχι συμπάθα με) τα ΠρωΚταθλήματα δεν τα κερδίζει αυτός που κάνει καλύτερες μεταγραφές...
Γι αυτόν τον λόγο άλλωστε (ελάτε τώρα, ας το παραδεχτούμε όλοι πια) έχουμε να πάρουμε 33 χρόνια ένα τέτοιο...

Προσωπικά θα περιμένω πρώτα να το πανηγυρίσω...Αφού γίνει, θα μιλήσω, είτε για επιτυχία είτε για αποτυχία...

Επίσης προσωπικά πιστεύω ότι είναι τρομερά δύσκολο να το σηκώσουμε, γιατί αυτό, ειδικά το φετινό, δεν θα είναι μόνο ένα απλό ΠρωΚτάθλημα...Δεν θα μοιάζει καν με κανένα σχεδόν απ τα προηγούμενα σε πολιτικές διαστάσεις...
Μπορεί να αποτελέσει μέχρι και το έναυσμα μεγάλων γαιοπολιτικών αλλαγών στα Βαλκάνια ή/και την Ν. Ευρώπη...
Γιατί θα είναι, πιστεύω, ένας "τίτλος αναγνώρισης και εδραίωσης" του Ιβάν Σαββίδη στις βορειοελλαδίτικες μάζες...
Του Πόντιου για τους περισσότερους από εμάς, αλλά Ρώσου και εκφραστή τέτοιων συμφερόντων για τους άλλους...


Σκέφτομαι λοιπόν, πόσο εύκολο θα είναι να αγνοήσουν οι ταγοί μας τις "δυτικές και υπερατλαντικές" εντολές που έχουν και να τον αφήσουν, πλην των επιχειρηματικών του σχεδίων που προχωράνε σχετικά, να καθιερωθεί σαν ευεργέτης-κατακτητής της κορυφής (33 χρόνια μετά) στα μυαλά αυτών των διψασμένων για επιτυχία μαζών?

Ίδωμεν λοιπόν στις αρχές Μαΐου, αν και ποιος εγγυάται ότι: το φετινό δεν θα είναι το 1ο επεισόδιο από τα πολλά?

Ίσως βέβαια όλες αυτές οι σκέψεις μου να αποδειχθούν τελικά παπάρια μάντολες και να χρειάζομαι τρελογιατρό...
Συμπαθάτε με λοιπόν ξανά, αλλά...Π.Α.Ο.Κ. είσαι... :pano:

:nairepaok:


Edit 2...Για να μπαίνουν τόσα εμπόδια στο να αγοράσουμε έναν, δύο ή και τρεις παίχτες του πουτ@νοβάζελου, όντας μάλιστα ψόφιος, βάζω με τον νου μου πόσα ακόμα τέτοια έχουν να ξεπεραστούν για το ΠρωΚτάθλημα... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 16:11

Αν αποφύγουμε κάνα χοντρό σαμποτάζ από χοντρέμπορα και γκάγκστερ, τύπου Γοργοπόταμου, ξέρετε, τότε...

Εικόνα

...δεν κάνουμε πια :pano: στάση πουθενά.... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση περί στόχων και ανάπτυξης του Π.Α.Ο.Κ μας

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 05 Φεβ 2018, 16:27

Ωραία η υπερταχεία ;)

Ευελπιστώ το αγωνιστικό τμήμα να είναι πιο κρυοαίματο από του λόγου μας πάντως :lol: :lol:
γιατί οι αφεντομουτσουνάρες μας έχουμε φάει τα νύχια μας
Κάντε τη δουλειά σας όπως ακριβώς την κάνετε μέχρι τώρα.
Τώρα που το καλοσκέφτομαι -ενώ την ώρα του αγώνα σκυλόβριζα- ίσως χρειάζεται και το μπλαζέ υφάκι του Πρίγιο.
Γουάτ δε φάκ; It's just a game, I am the best at it & wanna enjoy it too.

Ποιος περιμένει μέχρι Δευτέρα βράδυ.. ωραία ήταν τα μεσημεράκια, παίζαμε πρώτοι και μετά αραχτοί περιμέναμε τους άλλους.
Το μόνο που φοβάμαι είναι μην πάθουμε καμιά αγκύλωση όπως η Βραζιλία με Γερμανία.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες