Pc support

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 16 Ιούλ 2008, 09:55

http://keepvid.com/
Μπενεις εδω αδερφε και βαζεις την url (την σελιδα του βιντεο) εκει πανω στο κενο και πατας download.
Το κατεβαζεις σαν flv οποτε για να το δεις θες καπιο προγραμματακι flv ψαξε στο νετ και βρες το προγραμμα vlc ειναι δωρεαν μην μασας.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Σάβ 19 Ιούλ 2008, 23:05

Γεια σας αδέρφια,εχω και εγώ ένα προβλημα και θέλω την βοήθεια σσς.Στο μtorrent τα βέλη έχουν γίνει κόκκινα και δεν μπόρω να κανω download!
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Κυρ 20 Ιούλ 2008, 01:56

πιο πριν κατεβαζες κανονικα?
στο general κατω σαν σφαλμα τι σου λεει???
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Κυρ 20 Ιούλ 2008, 10:42

Βασικά όλα τα αρχεία είναι κόκκινα,απενεργόποιησα όμως το firewall και μερικά από αυτά που έχω ανεβάσει έγιναν ενεργά συνεχίζει να μην κάνει download.Συνήθως κατεβάζω από το Gamato,
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Κυρ 20 Ιούλ 2008, 10:51

Μάγκες οκ.Άρχισε να λειτουργεί κανονικά,ευχαριστώ πολύ αδέρφια...

:) :) :)
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

Δημοσίευσηαπό angelos4a » Κυρ 20 Ιούλ 2008, 11:06

[quote="Toss4"]Φιλε gash καλησπερα! Εξυπνη η κινηση σου και νομιζω πως θα αποδειχτει και χρισημη.. μιας και οι αλοι δεν εχουν κανενα προβλημα θα σου παραθεσω εγω ενα, για να μην πανε χαμενα και τα λεφτα που σου δινουμε :wink: :lol:
Το προβλημα μου ειναι με το internet! Εχω forthnet 24κβπς και το καταραμενο το μοδεμ μου μπενοβγαινει λες και ειναι Π..... στον Κ... καποιου γαβρου.. εχει και η περιοχη μου καποιες αποσυνδεσεις, αλλα δεν ξερω αν φταιει μονο αφτο! ενα Κ...λαμπακι "ppp" στο Κ...μοδεμ μου αναδιαστηματα σβηνει και με πεταει εξω.. τους περνω τηλεφωνο αυτους τους Π........ αλλα η λυση ειναι προσορινη! μονο τα βραδυα ειναι καπως καλητερα τα πραγματα.. Αυτα φιλε και δεν ξερω αν μπορεις να με βοηθησεις αλλα ευχαριστω για τον χρονο σου! :) :x
Αντε ΠΑΟΚΑΡΑ καιρο εχουμε να κανουμε νικη στον ΝΑΟ (με εσπονδιλο δεν μετραει..)

Kαλημέρα.Κ γω φίλε το ίδιο πρόβλημα ώσπο είδα το εξής πράγμα:κπς από το σπίτι καταλάθος άλλαξε τα καλώδια στο ρουτεράκι (μεταξύ line k modem) κ επίσης η αδερφή μου έβαλε τηλ συσκευή στην πρίζα χωρίς να τοποθετήσει το φίλτρο που της είχα δώσει πριν από την συσκευή.Συνέπεια να αναβοσβήνει το ΡΡΡ κάθε τόσο κ να με βγάζει εκτός σύνδεσης.
angelos4a
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν 2008, 13:26

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Κυρ 20 Ιούλ 2008, 17:28

πολύ απλά, τώρα πρέπει να μας πεις τι firewall χρησιμοποιείς, ώστε να δούμε πως θα δηλώσεις το utorrent ως έμπιστη εφαρμογή.[/quote]

Που μπορώ να το δω?
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

help!!!

Δημοσίευσηαπό ratatoulis » Κυρ 20 Ιούλ 2008, 22:36

:arrow: loipon tsakale HELP ligo gt den thn palevw!!! loipon kathws antegrafa ena dvd kolise to pc patisa to reset ekane epanakinisi mexrhs ena shmeio ekei pou exei thn mavri othoni me ta gramata pou se leei ti exeis (ram,dvd-rw, sklhrw ktl) katw katw me egrapse "very pool dmi dada" (kapws etsi) kai ekklise!!!!(stoixeiomeno) kai twra pataw na anoiksei akougete pws anoigei dld doulevei to trofodotiko alla den anoigei i othoni..... oute akougetai o klasikos ixos pou bootari apo ton sklhro... an mporeis re aderfe HELP ligo gt tha to vapsw mple kai tha to petaksw ston thermaiko!!!





*sigoura den ftaei to trofodotiko mias kai allaksa kai pali den anoigh i tanapou othoni!!! :shock: :roll:
Άβαταρ μέλους
ratatoulis
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 22:55
Τοποθεσία: KORDELIO

Δημοσίευσηαπό Akis o skoulikofagos » Τρί 22 Ιούλ 2008, 13:32

gash εχω προβλημα με τα ηχεια...ενω ειναι ανοιχτα δν δουλευουν και στο πινακα ελεγχου λεει δν υπαρχει συσκευη ηχου...τι κανω΄??αν μπορεις απαντησε...ευχαριστω...
Άβαταρ μέλους
Akis o skoulikofagos
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 13:45
Τοποθεσία: toumpa

Δημοσίευσηαπό Akis o skoulikofagos » Τρί 22 Ιούλ 2008, 13:40

πως διωρθόνεται??μονο με αλλαγή???
Άβαταρ μέλους
Akis o skoulikofagos
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 13:45
Τοποθεσία: toumpa

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Τρί 22 Ιούλ 2008, 19:27

_sleeper έγραψε:
stelios85 έγραψε:
_sleeper έγραψε:πολύ απλά, τώρα πρέπει να μας πεις τι firewall χρησιμοποιείς, ώστε να δούμε πως θα δηλώσεις το utorrent ως έμπιστη εφαρμογή.


Που μπορώ να το δω?


καταρχήν αν έφτιαξε χωρίς να κάνεις εσύ τίποτα, αγνόησε όλα τα παρακάτω..

αν δεν έχεις εγκαταστήσει εσύ κάποιο firewall τότε υποθέτω πως τρέχει από μόνο του αυτό των windows.

αν χρησιμοποιείς κάποιο άλλο firewall θα φαίνεται κάτω δεξιά δίπλα από το ρολόι, όπου έχει κάτι εικονίδια (υποθέτω οτι έχεις XP κ όχι vista). εν πάσει περιπτώσει, αν δε βγάζεις άκρη κ από εκεί, πήγαινε στον πίνακα ελέγχου (control panel) κ κάνε κλικ στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων (add/remove programs). δες αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να έχει σχέση με firewall (πχ, Zonealarm, Comodo, κτλ). υπάρχει επίσης η περίπτωση να χρησιμοποιείς κάποιο all in one πρόγραμμα, που έχει μαζί antivirus κ firewall μαζί.

αν για οποιοδήποτε λόγο σταμάτησες τη λειτουργία του, πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το επαναφέρεις σε λειτουργία, για να είναι ο υπολογιστής σου ασφαλέστερος.

ανέφερέ μου αν ισχύει κάτι από τα παραπάνω κ περιμένω απορίες για το σετάρισμα.. :)


Τα ΧΡ έχω αλλά δεν έχω βάλει κάποιο πρόγραμμα εκτός από το κλασσικό NORTON.Στο μόνο που με πάει το μυαλό είναιν αν έχει γίνει κάποια αυτόματη ενήμερωση.
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τρί 22 Ιούλ 2008, 19:33

παιδια πως θα γινει να κατεβασω το φωτοσοπ φρεε.πειτε την διευθηνση γιατι μου βγαζει πολλες στο γκουγκλ.και να παιζει στα γουινδονς βιστα.γιατι αυτο εχω.αμα ξερετε πειτε.πλιζ
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό TomG4 » Τρί 22 Ιούλ 2008, 19:50

Blackterror έχεις PM
TomG4
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 12:29

Δημοσίευσηαπό Steenage » Τρί 22 Ιούλ 2008, 19:53

Καλησπερα παιδα οποτε παω να μπω σε ενα σαιτ με βγαζει μια πινακιδα στην μεση που γραφει.system error!attention,usersome dangerous trojan horses detected in your system.Microst windows xp files corrupted.this may lead to the destructin of imporant files n C:WINDOWS download protetion software now!clich to download the antispyware(recommended)Κ μετα εει οκ κ ακυρο...τι να κανω?????
Άβαταρ μέλους
Steenage
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:51
Τοποθεσία: Vorras

Δημοσίευσηαπό maikopoulos » Τρί 22 Ιούλ 2008, 20:00

Φίλε μου είναι κλασικό πρόβλημα με κάποιο adware που έχει εγκατασταθεί στο pc σου. Εάν χρησιμοποιείς κάποιο antivirus ενημέρωσέ το και σκανάρισε τον υπολογιστή. Πιθανότατα θα το βρει και θα το διαγράψει. Εάν όχι, κατέβασε κάποιο (π.χ. το Ad - aware της Lavasoft, www.lavasoft.com ,είναι και τζαμπέ) εγκατέστησέ το και σκανάρισε το σύστημα για να το βρει και να το διαγράψει.
Go Village!
Άβαταρ μέλους
maikopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες