Διακοπές

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:03

enpens4 έγραψε:Μετά από πολύ καιρό κατεβαίνω Θεσσαλονίκη από εξωτερικό με φίλους ξένους.
Που να τους πάω στο κέντρο για ποτά, γκομενάκια κλπ ;

Να τους μείνει καλή εντύπωση της πόλης και των ατού της :D




Τις προάλλες πέρασα από εκεί, υπάρχουν στημένα στρομφάκια (ΟΠΚΕ) κτλ..

Λαδάδικα οπουδήποτε έχει ποζεροδιασκέδαση πλέον. Αυτά που ήταν Βαλαωρίτου έφυγαν εδώ και χρόνια προς Λαδάδικα μεριά.
Το ΔΑΠroom...εεεε συγγνώμη Bedroom υπάρχει νομίζω ακόμα.
Επίσης, Dogs με μέσο όρο ηλικίας 14.5.
Αλλά ναι, ποζεροδιασκέδαση στα Λαδάδικα. Τσιχλογκόμενες, δηθενηλίκι, κλαρινογαμπροί που γαμάνε με κερασμένο μπουκάλι το καριολάκι που θα τον τσιμπουκώσει στη τουαλέτα από ανασφάλεια.

Τα γνωστά τα ωραία.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46419
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:13

Το κέντρο της ΔΑΠ πλέον είναι το trois(εννοείται δεν έχω πατήσει)..
Το bedroom δεν είναι άσχημο αλλά τα καλύτερα για μένα είναι το Casper και το σταφύλι..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:28

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
.......
Αλλά ναι, ποζεροδιασκέδαση στα Λαδάδικα. Τσιχλογκόμενες, δηθενηλίκι, κλαρινογαμπροί που γαμάνε με κερασμένο μπουκάλι το καριολάκι που θα τον τσιμπουκώσει στη τουαλέτα από ανασφάλεια.

Τα γνωστά τα ωραία.


Γίνονται αυτά Σαλονίκη; Εγώ γιατί μετανάστευσα; Ουαί Γραμματρίς και Φαρισσαίοι, τω καιρώ εκείνω, άντε με το ζόρι στο πίσω κάθισμα και αν ήταν ντίρλα!

Καταραμένα μνημόνια!!!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:33

Mitsospaoki4 έγραψε:Το κέντρο της ΔΑΠ πλέον είναι το trois(εννοείται δεν έχω πατήσει)..
Το bedroom δεν είναι άσχημο αλλά τα καλύτερα για μένα είναι το Casper και το σταφύλι..


Casper σταφυλι και τρουα για να ανοιξει το ματι.

Προυποθεση να ακους ελληνικα και να ανοιγεις μπουκαλι
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:40

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
enpens4 έγραψε:Μετά από πολύ καιρό κατεβαίνω Θεσσαλονίκη από εξωτερικό με φίλους ξένους.
Που να τους πάω στο κέντρο για ποτά, γκομενάκια κλπ ;

Να τους μείνει καλή εντύπωση της πόλης και των ατού της :D


Αλλά ναι, ποζεροδιασκέδαση στα Λαδάδικα. Τσιχλογκόμενες, δηθενηλίκι, κλαρινογαμπροί που γαμάνε με κερασμένο μπουκάλι το καριολάκι που θα τον τσιμπουκώσει στη τουαλέτα από ανασφάλεια.

Τα γνωστά τα ωραία.


Παιδιά το Markiz και το Dogs έκλεισαν. Ρε σεις, εγώ Λονδίνο μένω, εγώ θα σας τα λέω; :D

Για τον φίλο που ρώτησε, "Συγγρού" πάνω από το Trap Basement, "Σταφύλι", "Delilah", "Suita" και "Elli's" είναι αυτά που θα πήγαινα εγώ. Όπου και να αποφασίσεις, κάνε κράτηση, αλλιώς είσαι δύσκολα. H ποιότητα των κοριτσιών είναι πολύ ανώτερη σε αυτά τα μαγαζιά από ότι σε Casper, Trois κτλ όπου συχνάζουν 17χρονα. Απευθλυνονται σε λίγο πιο σωστές ηλικίες.

Μπαρκαρούτσος, περιγράφεις την κατάσταση σαν να είναι κάτι κακό. Εγώ που έρχομαι απ' έξω και θα κάτσω μια βδομάδα στην πόλη, 2-3 τέτοιες δήθεν τσιχλογκόμενες θέλω, όχι να βρω νύφη.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:45

enpens4 έγραψε:Μετά από πολύ καιρό κατεβαίνω Θεσσαλονίκη από εξωτερικό με φίλους ξένους.
Που να τους πάω στο κέντρο για ποτά, γκομενάκια κλπ ;

Να τους μείνει καλή εντύπωση της πόλης και των ατού της :D


Εάν υπαρχει ακομα…..θα τους περασεις μια βολτα από το Ταξιδι….Εκτος εάν γουσταρουν μονο κυριλικια…..
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:55

gika έγραψε:Παιδιά το Markiz και το Dogs έκλεισαν. Ρε σεις, εγώ Λονδίνο μένω, εγώ θα σας τα λέω; :D

Για τον φίλο που ρώτησε, "Συγγρού" πάνω από το Trap Basement, "Σταφύλι", "Delilah", "Suita" και "Elli's" είναι αυτά που θα πήγαινα εγώ. Όπου και να αποφασίσεις, κάνε κράτηση, αλλιώς είσαι δύσκολα. H ποιότητα των κοριτσιών είναι πολύ ανώτερη σε αυτά τα μαγαζιά από ότι σε Casper, Trois κτλ όπου συχνάζουν 17χρονα. Απευθλυνονται σε λίγο πιο σωστές ηλικίες.

Μπαρκαρούτσος, περιγράφεις την κατάσταση σαν να είναι κάτι κακό. Εγώ που έρχομαι απ' έξω και θα κάτσω μια βδομάδα στην πόλη, 2-3 τέτοιες δήθεν τσιχλογκόμενες θέλω, όχι να βρω νύφη.


ποιοτικος

mpafos4 έγραψε:Εάν υπαρχει ακομα…..θα τους περασεις μια βολτα από το Ταξιδι….Εκτος εάν γουσταρουν μονο κυριλικια…..


αυτο ειναι αφτεραδικο ρε συ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 21 Ιαν 2020, 15:56

Καλή ιδέα και το ταξίδι. Πάνε σε κάποιο από τα άλλα πρώτα, και πέρνα από Ταξίδι κατά τις 5 για σβήσιμο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:05

Εγω αυτό που θυμαμαι είναι πως- ειδικα Παρασκευη και Σαββατο-εαν δεν πηγαινες μεχρι τις 2 μετα δεν χωρουσες να μπεις.....

Δεν το λες και afterαδικο…..
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:07

Ερώτηση: SHARK, ΟΛΥΜΠΙΟΝ κλπ δυνατά μαγαζιά των 00s παίζουν ακόμα;
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:09

Ναι παίζουν. Ολύμπιον είναι πολυ ωραιο είναι στα πάνω.του θα έλεγα . Και για καφέ και κάτω το Υπόγειον έχει καλό χώρο φαγητό ( τέλεια πίτσα) ποτό κλαμπιζει τα βράδυα. Και μαζεύει καλά νετα γενικά. Shark το ίδιο ίσως λίγο ποιο πεσμένο από τις χρυσές εποχές αλλά εχει σταθερά κόσμο.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:13

Ρε το λαο του ΠΑΟΚ......Στα κυριλε κυκλοφορει,πλεον….

:lol:
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:17

Ο λαός του ΠΑΟΚ δεν έχει κόμπλεξ.
Και Παραρλάμα και Μινουί και Σκορπιό και SHARK. Στη χρυσή του εποχή (early 00s) μια φορά καλοκαίρι στη γιορτή μου έτυχε να έρχεται για διακοπές Θεσσαλονίκη και η γερμανίδα αφεντικίνα μου κι έπαθε την πλάκα της.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:40

Το expose στην Αγγελάκη? Το θυμάται κανείς? Πρώην Ακρόαμα. Εδώ σας θέλω..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:40

Παίδες για Αθήνα τι είναι in αυτήν την εποχή;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες