Διακοπές

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Ιούλ 2022, 14:04

pgetsos έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Το ΣΚ, πρώτα ο Θεός, θα είμαι Τήνο. Πέδρο αν έχεις αντέξει και είσαι ακόμη Τήνο θα το κανονίσουμε με τον Δημητρό, που είναι σταθερή δύναμη.

Θα φυγω το Σαββατο το μεσημερι κατα τις 4 για Συρο. Οποτε, αν θελετε ενα καφεδακι το πρωι, πολυ ευχαριστως!

ΟΚ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89842
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 25 Ιούλ 2022, 14:42

renegade έγραψε:
Jeremy4 έγραψε:
renegade έγραψε:Την επόμενη εβδομάδα πετάω για Σικάγο από όπου και θα πιάσουμε τον route 66 με τελικό προορισμό την Σάντα Μόνικα.
Αν κάποιος έχει κάνει τη συγκεκριμένη διαδρομή και έχει να δώσει κάποιο tip... ευπρόσδεκτος


Δεν έχω κάνει όλη τη διαδρομή, αλλά ένα μέρος της. Ο βασικός highway της Καλιφορνια έχει σχεδόν πάντα πολύ κίνηση, αν είστε 2-3 άτομα στο αυτοκίνητο χρησιμοποιήστε τις carpool lanes όπου είναι δυνατό για να κερδίσετε χρόνο. Προσοχή στις προτάσεις του gps για εναλλακτικές διαδρομές για να αποφύγετε την κίνηση. Εμένα το Google Maps με έβγαλε από το φημισμένο Compton το οποίο ειδικά το βράδυ δεν είναι κ η καλύτερη επιλογή για να κυκλοφορείς.

Ευχαριστώ πολύ φίλε.
Επειδή θα είμαστε δυο άτομα στο αυτοκίνητο, υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες carpool lanes έχουν όριο τα δύο άτομα και ποιες τα τρία?

Υπάρχει σήμανση που εξηγεί σε κάθε δρόμο. Δεν το χάνεις.
Εικόνα
Αντίστοιχα για 2 or more.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6895
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 25 Ιούλ 2022, 20:16

Thanks
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 25 Ιούλ 2022, 23:18

Για Φολεγανδρο εχουμε τιποτα μαγκες;
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10213
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 25 Ιούλ 2022, 23:22

renegade έγραψε:
Jeremy4 έγραψε:
renegade έγραψε:Την επόμενη εβδομάδα πετάω για Σικάγο από όπου και θα πιάσουμε τον route 66 με τελικό προορισμό την Σάντα Μόνικα.
Αν κάποιος έχει κάνει τη συγκεκριμένη διαδρομή και έχει να δώσει κάποιο tip... ευπρόσδεκτος


Δεν έχω κάνει όλη τη διαδρομή, αλλά ένα μέρος της. Ο βασικός highway της Καλιφορνια έχει σχεδόν πάντα πολύ κίνηση, αν είστε 2-3 άτομα στο αυτοκίνητο χρησιμοποιήστε τις carpool lanes όπου είναι δυνατό για να κερδίσετε χρόνο. Προσοχή στις προτάσεις του gps για εναλλακτικές διαδρομές για να αποφύγετε την κίνηση. Εμένα το Google Maps με έβγαλε από το φημισμένο Compton το οποίο ειδικά το βράδυ δεν είναι κ η καλύτερη επιλογή για να κυκλοφορείς.

Ευχαριστώ πολύ φίλε.
Επειδή θα είμαστε δυο άτομα στο αυτοκίνητο, υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες carpool lanes έχουν όριο τα δύο άτομα και ποιες τα τρία?

Και στο Σικαγο βγες δυτικα με την μια, μην πας πιο κατω απο Hyde Park. Θα περασεις απο Κολοραντο;
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10213
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 26 Ιούλ 2022, 08:51

aivas19 έγραψε:Για Φολεγανδρο εχουμε τιποτα μαγκες;


Μαγεία...
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3280
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 26 Ιούλ 2022, 08:53

Επίσης να πω πως οποιος έχει κατά νου να κατέβει στα Κύθηρα, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω σε ο,τι κ αν χρειάζεται.
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3280
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τρί 26 Ιούλ 2022, 11:41

ΑποστόληςΑ έγραψε:Το ΣΚ, πρώτα ο Θεός, θα είμαι Τήνο. Πέδρο αν έχεις αντέξει και είσαι ακόμη Τήνο θα το κανονίσουμε με τον Δημητρό, που είναι σταθερή δύναμη.
Έχετε λίγο αέρα φέτος, ε...
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11427
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 26 Ιούλ 2022, 11:55

Αυτες τις μερες ειναι λιγος σε σχεση με προηγουμενες... :mrgreen: Συνηθισμενο φαινομενο για Τηνο αν εξαιρεσεις τη περσινη χρονια που ηταν once in a lifetime με καμια 20ρια μερες απνοιας...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 26 Ιούλ 2022, 13:07

aivas19 έγραψε:
renegade έγραψε:
Jeremy4"[quote="renegade έγραψε:Την επόμενη εβδομάδα πετάω για Σικάγο από όπου και θα πιάσουμε τον route 66 με τελικό προορισμό την Σάντα Μόνικα.
Αν κάποιος έχει κάνει τη συγκεκριμένη διαδρομή και έχει να δώσει κάποιο tip... ευπρόσδεκτος


Δεν έχω κάνει όλη τη διαδρομή, αλλά ένα μέρος της. Ο βασικός highway της Καλιφορνια έχει σχεδόν πάντα πολύ κίνηση, αν είστε 2-3 άτομα στο αυτοκίνητο χρησιμοποιήστε τις carpool lanes όπου είναι δυνατό για να κερδίσετε χρόνο. Προσοχή στις προτάσεις του gps για εναλλακτικές διαδρομές για να αποφύγετε την κίνηση. Εμένα το Google Maps με έβγαλε από το φημισμένο Compton το οποίο ειδικά το βράδυ δεν είναι κ η καλύτερη επιλογή για να κυκλοφορείς.

Ευχαριστώ πολύ φίλε.
Επειδή θα είμαστε δυο άτομα στο αυτοκίνητο, υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες carpool lanes έχουν όριο τα δύο άτομα και ποιες τα τρία?

Και στο Σικαγο βγες δυτικα με την μια, μην πας πιο κατω απο Hyde Park. Θα περασεις απο Κολοραντο;[/quote
Όχι φίλε μου είναι. Η μόνη μεγάλη παράκαμψη θα είναι ( αν α πάνε καλά ) για ένα τριήμερο μας Βέγκας
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Miles » Τρί 26 Ιούλ 2022, 13:43

Λας Βέγκας; Ωχ, πάνε τα λεφτά. :lol:
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5045
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τρί 26 Ιούλ 2022, 13:50

renegade έγραψε:
aivas19 έγραψε:
renegade έγραψε:[quote="Jeremy4"[quote="renegade"]Την επόμενη εβδομάδα πετάω για Σικάγο από όπου και θα πιάσουμε τον route 66 με τελικό προορισμό την Σάντα Μόνικα.
Αν κάποιος έχει κάνει τη συγκεκριμένη διαδρομή και έχει να δώσει κάποιο tip... ευπρόσδεκτος


Δεν έχω κάνει όλη τη διαδρομή, αλλά ένα μέρος της. Ο βασικός highway της Καλιφορνια έχει σχεδόν πάντα πολύ κίνηση, αν είστε 2-3 άτομα στο αυτοκίνητο χρησιμοποιήστε τις carpool lanes όπου είναι δυνατό για να κερδίσετε χρόνο. Προσοχή στις προτάσεις του gps για εναλλακτικές διαδρομές για να αποφύγετε την κίνηση. Εμένα το Google Maps με έβγαλε από το φημισμένο Compton το οποίο ειδικά το βράδυ δεν είναι κ η καλύτερη επιλογή για να κυκλοφορείς.

Ευχαριστώ πολύ φίλε.
Επειδή θα είμαστε δυο άτομα στο αυτοκίνητο, υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες carpool lanes έχουν όριο τα δύο άτομα και ποιες τα τρία?

Και στο Σικαγο βγες δυτικα με την μια, μην πας πιο κατω απο Hyde Park. Θα περασεις απο Κολοραντο;[/quote
Όχι φίλε μου είναι. Η μόνη μεγάλη παράκαμψη θα είναι ( αν α πάνε καλά ) για ένα τριήμερο μας Βέγκας[/quote]
Ε ναι αξιζει το Βεγκας. Παρτους τα λεφτα!!!
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10213
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό lkosmid » Τρί 26 Ιούλ 2022, 13:55

Να θυμάσαι, "What happens in Vegas, stays in Vegas" :D
Για τις παρακάμψεις να έχεις στο νου σου επίσης μην τυχόν πάρετε δρόμο με διόδια χωρίς I-PASS/EZ-Pass.
Λογικά αν ρυθμίσετε το GPS δεν θα έχετε πρόβλημα, αλλά αν τύχει και καταλάθος βρεθείτε σε τέτοιο δρόμο (μου έχει τύχει στην Καλιφόρνια), πρέπει να μπεις στη σελίδα τους και να το δηλώσεις. Αλλιώς αν το αφήσεις στην εταιρία ενοικίασης (υποθέτω πως πάτε με ενοικιαζόμενο), μπορεί να σας το χρεώσουν σε πολλαπλάσια τιμή.
lkosmid
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 03:00

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τρί 26 Ιούλ 2022, 14:00

τσιριγωτης έγραψε:
aivas19 έγραψε:Για Φολεγανδρο εχουμε τιποτα μαγκες;


Μαγεία...

;;;;
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10213
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Miles » Τρί 26 Ιούλ 2022, 14:08

aivas19 έγραψε:Ε ναι αξιζει το Βεγκας. Παρτους τα λεφτα!!!


Αυτό μόνο στο σινεμά. :lol:
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5045
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες