poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητή

poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητή

1) Μπολονι
58
28%
2) Σαντος
56
27%
3 )Αναστασιάδης
24
11%
4) Άλλος
72
34%
 
Σύνολο ψήφων : 210

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό paoki1985 » Παρ 10 Μάιος 2013, 15:16

Moican δε σε έχω ρωτήσει εσένα ποιά είναι η άποψη σου για Άγγελο. Τον θέλεις? Την αξίζει μια ευκαιρία να δουλέψει μια φορά σε τέτοιον ΠΑΟΚ?
paoki1985
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Πέμ 28 Απρ 2011, 11:52

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό stephanos » Παρ 10 Μάιος 2013, 17:31

Ψήφισα άλλον.

Ο Σάντος έκανε τον κύκλο του, είναι προπονητής στην Εθνική και έφυγε στο απόγειο της πορείας του στον ΠΑΟΚ, ξεφτιλίζοντας τον πρωταθλητή (που την ίδια χρονιά προκρίθηκε - ένα σπάνιο κατόρθωμα - στους 16 του ch.l.). Πιο δύσκολο και από τα πρωταθλήματα είναι οι ευχάριστες αναμνήσεις και προτιμώ να μήν τις χαλάσουμε.
Μια γνώμη του πάντως θα την ήθελα για μερικά πορτογαλάκια που είναι στα αζήτητα στην πατρίδα του.

Τον Μπόλονι τον θέλω υπεύθυνο ακαδημιών. Με συγκεκριμένο μπάτζετ και εν λευκώ διαχείριση. Από την πρώτη μέρα που ήρθε, φαινόταν ότι η ανάδειξη των μικρών ήταν αυτό που τον «έφτιαχνε» περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.
Και ως υπεύθυνος γραφείου Τύπου μια χαρά θα τα πήγαινε. Τόσα ρεζιλίκια που έφαγαν οι ΑΡΔ, στο τέλος φοβόντουσαν να ρωτήσουν οτιδήποτε, μήν ξεφτιλιστούν τελείως.

Ο δέ Άγγελος, με την πολυπραγμοσύνη του και με το ήθος του, μπορεί άνετα να σταθεί ως πρόεδρος της ΠΑΕ και να προφυλάξει τον μεγαλομέτοχο από σπατάλες.

Με τέτοιο επιτελείο, προπονητής δεν με νοιάζει ποιός θα είναι, ας είναι και ο Γκαρσία. ;)
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Παρ 10 Μάιος 2013, 17:32

Είμαι κατά του ξαναζεσταμένου φαγητού!Μόνο με την περίπτωση του Σάντος είμαι λιγάκι μπερδεμένος!!Αλλά αν έλεγα ένα προπονητή θα έλεγα τον Γκους Χίντινγκ!Μεγάλος Κόουτς και δεν ξέρω αν μπορούμε να τον πάρουμε!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό PAPA TSIBIKOS » Παρ 10 Μάιος 2013, 18:09

Εγώ νομίζω ότι στην ΠΑΕ (Ζαγορ) θέλουν Σάντος γιατί μετά το κάζο με τον Αηδώνη τα χρονικά
περιθώρια είναι στενά και η ομάδα θέλει άμεσα αποτελέσματα.

Πως τον παίρνεις όμως από την εθνική???Εμμμμμ εδώ σας θέλω.
Μην τρώγεστε μεταξύ σας φάτε τους πλούσιους......λεφτά υπάρχουν.
Άβαταρ μέλους
PAPA TSIBIKOS
 
Δημοσιεύσεις: 1454
Εγγραφή: Παρ 11 Φεβ 2011, 20:30

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 10 Μάιος 2013, 20:12

PAPA TSIBIKOS έγραψε:Πως τον παίρνεις όμως από την εθνική???Εμμμμμ εδώ σας θέλω.


Τον φυγαδεύεις στο πορτμπαγκάζ για να μην τον δουν οι αφηνιασμένοι οπαδοί της εθνικής Ελλάδος και τον πουν "προδότη" και τον δείρουν! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό shark4 » Παρ 10 Μάιος 2013, 20:16

PAPA TSIBIKOS έγραψε:ως τον παίρνεις όμως από την εθνική???Εμμμμμ εδώ σας θέλω.


Να μην μας σκοτιζουν και πολυ τα @ρχιδια , μην βαλουμε τον Ιβαν και αγορασει και την Εθνικη ..... :evil:
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 10 Μάιος 2013, 20:55

Ετσι λύνεται και το πρόβλημα έχεις και ένα προπονητή και για τις δύο ομάδες και κάνει ξκαι οικονομία :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 10 Μάιος 2013, 21:07

Μια χαρά τον παίρνεις από την Εθνική.

Και να μην κλαίγονται καθόλου οι αρδ των Αθηνών, να μην κράζουν και να μην κατηγορήσουν κανέναν, επειδή δήθεν η Εθνική μένει ακέφαλη.

Ορίστε, υπάρχει ο ψηφισμένος με 70 % μέχρι στιγμής, ο πολυβραβευμένος, ο "έχων την νοοτροπίαν", ο "θα πάω μια μέρα στην Premier League", ο "αποθεώστε με κι ας έκανα κλαρίνο", αυτός που για χάρη του έριξαν τόνους λάσπης και λυσσομανούσαν κατά του ΠΑΟΚ επειδή έδιωξε ατιμωτικά αυτό το "διαμάντι".

Ορίστε μπούφοι ελεύθερος είναι ο καλύτερος προπονητής, να η ευκαιρία να δικαιωθείτε.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 10 Μάιος 2013, 21:24

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εκτελεστή με τελείωσες!!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Παρ 10 Μάιος 2013, 22:26

παντως επειδη κραταει μηνες το φλερτ με τον σαντος,εγω ηδη εχω προμηθευτει τα υπογλωσια!διοτι ειμαι και σε κρισιμη ηλικια!σαλοσπυρια και ολα τα σχετικα!παντως μου αρεσει δεν μου αρεσει ,στηριζω τον προπονητη του Π.Α.Ο.Κ.!
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Παρ 10 Μάιος 2013, 22:49

Το όχι του Σάντος στον ΠΑΟΚ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΤΣΟΥΖΕΙ ΜΟΥ#$@@#$@ΝΑ!
Ο Βασίλης Σαμπράκος αναρωτιέται πώς είναι δυνατόν να μην έχουν ήδη βάλει τέλος στα βλαπτικά για την Εθνική σενάρια ο Πορτογάλος προπονητής και η ΕΠΟ.

Παρακολουθώ με έκπληξη και απορία το σερί των πρωτοσέλιδων και των δημοσιευμάτων των media της Θεσσαλονίκης περί του σεναρίου επιστροφής του Φερνάντο Σάντος στον ΠΑΟΚ. Κι εκείνο που με εκπλήσσει δεν είναι το ότι δεν υπάρχει μεγάλη δόση αλήθειας στα περισσότερα σενάρια που έχουν κυκλοφορήσει, αλλά ότι η ΕΠΟ και – κυρίως αυτός – ο Πορτογάλος προπονητής αφήνουν να σέρνεται ένα θέμα που μόνο κακό μπορεί να κάνει σε όλους και μόνο αρνητική επίδραση μπορεί να έχει στην ζωή της Εθνικής ομάδας και μάλιστα σε μια εποχή που αυτή προετοιμάζεται για το παιχνίδι που θα αποφασίσει σε μεγάλο βαθμό αν η Ελλάδα θα δώσει ή όχι το παρών στο Μουντιάλ της Βραζιλίας.



Δεν είναι της παρούσης να αναλύσω αν πράγματι προσπαθεί και αν έχει ή όχι νόημα να προσπαθεί ο ΠΑΟΚ να ξαναβάλει τον Σάντος στη θέση του προπονητή. Είναι συζήτηση μιας άλλης στιγμής ετούτη. Πρέπει όμως κανείς να σημειώσει ότι ο Θοδωρής Ζαγοράκης δεν θα μπορούσε ποτέ ούτε για αστείο να σκεφτεί να ρισκάρει να βλάψει την Εθνική ομάδα παραμονές του πιο καθοριστικού αγώνα της για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Γράφτηκε ότι ο Ζαγοράκης, που πράγματι έκανε Πάσχα στη Χίο προσκεκλημένος ενός φίλου του, πήγε να κάνει Πάσχα προσκεκλημένος του Γιώργου Σαρρή, με τον οποίο συναντήθηκε μόνο τυχαία και πάντως όχι για να του ζητήσει τάχα να τον αφήσει να πάρει τον Σάντος με παράλληλη απασχόληση στον ΠΑΟΚ. Αυτό δεν είναι παραμύθι ούτε για μωρά... Εκτός κι αν υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι ειδικά στη σημερινή Ελλάδα είναι δυνατόν να έχει παράλληλη απασχόληση σε σύλλογο ο Εθνικός Προπονητής. Εκτός αν πιστεύει κανείς ότι ο Σάντος που αντιμετώπισε προβλήματα με τους συλλόγους δίχως να φορά και συλλογική φόρμα θα μπορούσε να σκεφτεί ότι είναι εφικτό να φορά τη φόρμα με το εθνόσημο και συγχρόνως τα ρούχα ενός συλλόγου...



Η ουσία του θέματος και το μεγαλύτερης σημασίας ζήτημα είναι μέσα στη στάση της Ομοσπονδίας και του προπονητή μπροστά σε ένα θέμα που καθημερινά γίνεται πρωτοσέλιδο, καθημερινά γίνεται μεγαλύτερο. Θα έπρεπε να το έχουν ήδη ξεκόψει ότι δεν πρόκειται ούτε για αστείο να συζητήσουν, η ΕΠΟ με τον προπονητή, τούτη τη στιγμή οτιδήποτε άλλο πλην των αναγκών για την όσο το δυνατόν καλύτερη προετοιμασία της Εθνικής για τα υπόλοιπα παιχνίδια της προκριματικής φάσης.



Δεν είναι ποτέ δυνατόν ο Σάντος που έχουμε γνωρίσει στη διάρκεια των τελευταίων 12 ετών να θέλει τούτη τη στιγμή να συζητά οτιδήποτε άλλο πλην της κορύφωσης της προσπάθειάς του για την πρόκριση της Ελλάδας στο Παγκόσμιο κύπελλο. Για ποιο λόγο λοιπόν δεν το ξεκόβουν;



Αυτή η ιστορία μπορεί μόνο κακό να κάνει στον προπονητή και την Εθνική όσο σέρνεται. Και μόνο να φθείρει μπορεί τον Σάντος στα μάτια των ποδοσφαιριστών του. Ναι, απουσίαζε, ήταν αυτές τις μέρες στην Πορτογαλία, και πιθανόν να μην είχε αντιληφθεί το μέγεθος της έντασης των σεναρίων, το πόσο έχει “σηκωθεί” αυτή η φημολογία περί της πιθανότητας να αναλάβει τον ΠΑΟΚ. Με την επιστροφή του όμως σήμερα πρέπει να κόψει αυτή την ιστορία. Γιατί αλλιώς θα κόψει τα φτερά της Εθνικής. Και θα απογοητεύσει πολύ ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας των ποδοσφαιρόφιλων, που τον έχει βάλει πολύ ψηλά στην υπόληψή του.





ΚΑΙ ΚΛΑΑΜΑ Η ΚΥΡΙΑ!
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό hitman » Σάβ 11 Μάιος 2013, 00:05

Προβλέπεται θρήνος, κλαυθμός και οδυρμός.

Αλλά είπαμε ρε γατιά. Ο "δικός σας", ο special one, που τον έχετε Θεό είναι ελεύθερος. Γιατί δεν απαιτείτε να πάει να τον κλείσει ο Σαρρής με 10ετές συμβόλαιο;;
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό toumpiotis35 » Σάβ 11 Μάιος 2013, 00:36

Ο τροπος που επελεξε να διαπραγματευτει τοτε ο Σαντος με την ΕΠΟ και τελικως να φυγει δεν εχει ενοχλησει περιεργως κανεναν...
Στην ομαδα σημερα ειναι προεδρος αυτος που τον ακολουθησε στην Εθνικη..
Στον Δωνη αποδιδονται ευθυνες για τις θλασεις αλλα ψηλα στις προτιμησεις για νεο προπονητη ειναι αυτος με το ψευδωνυμο Θλασλο..
toumpiotis35
 
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 10:18

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 11 Μάιος 2013, 10:23

Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου. Σίγουρες λύσεις και ξαναζεσταμένο φαγητό.
Κάντε πλάνο, βρείτε προπονητή που να ταιριάζει σε αυτό και στον ψυχισμό της ομάδας, στηρίξτε τον και όλα θα πάνε καλά.
Και λέω κάντε πλάνο αναφερόμενος στην διοίκηση γιατί αυτή είναι που πρέπει να επιλέξει την ποδόσφαιρο θα πρἐπει να παίζει η ομάδα από τις ακαδημίες , και τις συνεργαζόμενες, μέχρι την μεγάλη.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: poll - ποιον θεωρείτε καταλληλότερο για επόμενο προπονητ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 11 Μάιος 2013, 10:31

toumpiotis35 έγραψε:Ο τροπος που επελεξε να διαπραγματευτει τοτε ο Σαντος με την ΕΠΟ και τελικως να φυγει δεν εχει ενοχλησει περιεργως κανεναν...
Στην ομαδα σημερα ειναι προεδρος αυτος που τον ακολουθησε στην Εθνικη..
Στον Δωνη αποδιδονται ευθυνες για τις θλασεις αλλα ψηλα στις προτιμησεις για νεο προπονητη ειναι αυτος με το ψευδωνυμο Θλασλο..

Οι θλασσεις ήταν σταθερά ψηλές όλα αυτά τα χρόνια άρα το θλασλο ειναι άκυρο ,βρες κάτι άλλο να χρεώσεις τον μπολονι όχι ομως τις θλασσεις
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες