30.Bongani Sandile Khumalo

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 26 Μάιος 2013, 23:42

Εξαιρετικός σήμερα.Αυτον τον Κουμάλο θα τον ήθελα και του χρόνου.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 27 Μάιος 2013, 00:26

κλασσική περίπτωση παίχτη που χρειάστηκε το χρόνο του για να μπει στο κλίμα του πρωταθλήματος

όπως πάντα, εμείς βιαστήκαμε να τον κρίνουμε και δυστυχώς του "βγήκε το όνομα"
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10184
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 27 Μάιος 2013, 08:44

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 27 Μάιος 2013, 12:05

επιβεβαιώνει ο Κουμάλο, ότι πολλές φορές δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται οι καλύτεροι, αλλά οι καταλληλότεροι.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 04 Ιουν 2013, 16:20

«Κορυφαίος ο Κουμάλο στα πλέι οφ»

Πηγή: ΠΑΟΚ24 04 Ιουν 2013 15:02

Μπορεί κατά τη θητεία του στον ΠΑΟΚ να μην συγκέντρωσε και τις… καλύτερες των κριτικών, όμως στην πατρίδα του δεν έπαψε ποτέ να «πουλάει».

Ο λόγος για τον Μπονγκάνι Κουμάλο, του οποίου το μέλλον μπορεί τη δεδομένη χρονική στιγμή να χαρακτηριστεί αβέβαιο, καθώς ούτε ο Δικέφαλος εμφανίζεται διατεθειμένος να του προτείνει συμβόλαιο αλλά ούτε και η Τότεναμ στην οποία ανήκει σκέφτεται να τον διατηρήσει στις τάξεις της.

Έτσι, ο Νοτιοαφρικανός στόπερ αναζητεί ήδη μέσω του ατζέντη του την επόμενη ομάδα της καριέρας του, με την ιστοσελίδα «sowetanlive.co.za» να αναφέρει ωστόσο σήμερα πως δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει στο πρωτάθλημα της πατρίδας του. «Παρά τις τελευταίες πολύ καλές εμφανίσεις του στον ΠΑΟΚ και την απόδοσή του στα πλέι οφ του ελληνικού πρωταθλήματος όπου ήταν εκ των κορυφαίων σε απόδοση, ο Κουμάλο δεν θα παραμείνει στην ελληνική ομάδα και τη νέα σεζόν. Ωστόσο, ξεκάθαρα ο Κουμάλο δεν θα επιστρέψει στην Premier Soccer League όπως αναφέρουν ορισμένα τοπικά μέσα μαζικής ενημέρωσης» αναφέρει μεταξύ των άλλων η συγκεκριμένη ιστοσελίδα.

Βάσει πάντως των σχολίων που υπάρχουν στο ρεπορτάζ του «sowetanlive.co.za», μόνο λίγοι δεν είναι οι φίλαθλοι που επιθυμούν την επιστροφή του Κουμάλο στη Νότια Αφρική, με την πλειοψηφία αυτών να προτρέπουν στον υψηλόσωμο στόπερ να υπογράψει στην Orlando Pirates.


Θα επαναλάβω πως μόλις ο Κουμάλο προσαρμόστηκε στην ομάδα έκανε καλές εμφανίσεις και σίγουρα μαζί με Σιλντ ήταν το καλύτερο δίδυμο. Προωπικά θέλω και οι δύο να παραμείνουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 17 Ιουν 2013, 20:32

καλή συνέχεια στην καριέρα σου.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Δευτ 17 Ιουν 2013, 20:45

ΑποστόληςΑ έγραψε:«Κορυφαίος ο Κουμάλο στα πλέι οφ»

Πηγή: ΠΑΟΚ24 04 Ιουν 2013 15:02

Μπορεί κατά τη θητεία του στον ΠΑΟΚ να μην συγκέντρωσε και τις… καλύτερες των κριτικών, όμως στην πατρίδα του δεν έπαψε ποτέ να «πουλάει».

Ο λόγος για τον Μπονγκάνι Κουμάλο, του οποίου το μέλλον μπορεί τη δεδομένη χρονική στιγμή να χαρακτηριστεί αβέβαιο, καθώς ούτε ο Δικέφαλος εμφανίζεται διατεθειμένος να του προτείνει συμβόλαιο αλλά ούτε και η Τότεναμ στην οποία ανήκει σκέφτεται να τον διατηρήσει στις τάξεις της.

Έτσι, ο Νοτιοαφρικανός στόπερ αναζητεί ήδη μέσω του ατζέντη του την επόμενη ομάδα της καριέρας του, με την ιστοσελίδα «sowetanlive.co.za» να αναφέρει ωστόσο σήμερα πως δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει στο πρωτάθλημα της πατρίδας του. «Παρά τις τελευταίες πολύ καλές εμφανίσεις του στον ΠΑΟΚ και την απόδοσή του στα πλέι οφ του ελληνικού πρωταθλήματος όπου ήταν εκ των κορυφαίων σε απόδοση, ο Κουμάλο δεν θα παραμείνει στην ελληνική ομάδα και τη νέα σεζόν. Ωστόσο, ξεκάθαρα ο Κουμάλο δεν θα επιστρέψει στην Premier Soccer League όπως αναφέρουν ορισμένα τοπικά μέσα μαζικής ενημέρωσης» αναφέρει μεταξύ των άλλων η συγκεκριμένη ιστοσελίδα.

Βάσει πάντως των σχολίων που υπάρχουν στο ρεπορτάζ του «sowetanlive.co.za», μόνο λίγοι δεν είναι οι φίλαθλοι που επιθυμούν την επιστροφή του Κουμάλο στη Νότια Αφρική, με την πλειοψηφία αυτών να προτρέπουν στον υψηλόσωμο στόπερ να υπογράψει στην Orlando Pirates.


Θα επαναλάβω πως μόλις ο Κουμάλο προσαρμόστηκε στην ομάδα έκανε καλές εμφανίσεις και σίγουρα μαζί με Σιλντ ήταν το καλύτερο δίδυμο. Προωπικά θέλω και οι δύο να παραμείνουν.
danirifle έγραψε:κλασσική περίπτωση παίχτη που χρειάστηκε το χρόνο του για να μπει στο κλίμα του πρωταθλήματος

όπως πάντα, εμείς βιαστήκαμε να τον κρίνουμε και δυστυχώς του "βγήκε το όνομα"


Καλά κρασιά!
Μόνο παικταράδες πλέον
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 17 Ιουν 2013, 20:46

Καλή συνέχεια στην καριέρα σου... Εσύ δεν έχω καταλάβει γιατί δεν χωράς στο νέο ΠΑΟΚ!!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό hitman » Δευτ 17 Ιουν 2013, 21:06

Νέος, με καλά φυσικά προσόντα, αν μπορούσαμε να τον αποκτήσουμε με ένα λογικό συμβόλαιο, θα ήταν επένδυση.

Τέλος πάντων, έχει όλο το μέλλον μπροστά του και δε θα χαθεί.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό PAPA TSIBIKOS » Δευτ 17 Ιουν 2013, 21:57

nikolasf έγραψε:Καλή συνέχεια στην καριέρα σου... Εσύ δεν έχω καταλάβει γιατί δεν χωράς στο νέο ΠΑΟΚ!!!!!

Μάλλον γιατί πιάνει θέση ξένου και πιθανόν να θέλουν να φέρουν πιο ποιοτικούς παίκτες.

Πάντος στα πλευ ωφ μας έβγαλε ασπροπρόσωπους :D
Μην τρώγεστε μεταξύ σας φάτε τους πλούσιους......λεφτά υπάρχουν.
Άβαταρ μέλους
PAPA TSIBIKOS
 
Δημοσιεύσεις: 1454
Εγγραφή: Παρ 11 Φεβ 2011, 20:30

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 17 Ιουν 2013, 22:06

Καλή συνέχεια Bongani.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 17 Ιουν 2013, 22:38

Καλή συνέχεια. Ήταν από την αρχή λάθος η επιλογή σου. Ας είναι καλά ο προηγούμενος καταστροφέας.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8726
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό slidar » Δευτ 17 Ιουν 2013, 22:57

Στην αρχη μου φανηκε για μεγαλο καδρονι.

Τελικα δεν ειναι τοσο ασχημος.

Ειδικα στα Play off ηταν αψογος.

Καλη συνεχεια.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 17 Ιουν 2013, 23:42

Για τον παίκτη είπα τη γνώμη μου όταν υπέγραψε (όποιος δε βαριέται κάπου στη αρχή είναι). Το παιδί έδειξε σχεδόν όλα όσα πίστευα οτι θα έδειχνε. Είναι δλδ ένα πολύ δυνατό, γεροδεμένο παιδί, που δεν ξέρει ποδόσφαιρο (εννοώ το άθλημα δλδ τακτική κτλ), που είναι αξιόπιστος και μέχρι εκεί, και είναι άψογος επαγγελματίας (το θεωρώ δεδομένο μιας και αυτόν τα ...σκληρά γήπεδα και το ...χορτάρι δεν τον τραυμάτισαν). Είναι λίγο σοφτ για μπακ είναι η αλήθεια. Θέλω δλδ να πω οτι σε σχέση με τον σωματότυπό του, έριξε πολύ λιγότερο ξύλο απ' ότι περίμενα. Ίσως απλά να είναι υπερβολικά καλό παιδί για να κάνει καριέρα ως σεντερ μπακ.

Σε αυτό που είχαν δίκιο 100% κάποια άλλα παιδιά, και όχι εγώ, ήταν στα λεφτά που πήρε. Ήταν ΠΟΛΛΑ για αυτόν. Δε πιστεύω οτι μπορεί να βρει ανάλογο με το φετινό του συμβόλαιο, ή να το πω αλλιώς εγώ δεν θα του τα έδινα.

Νάσαι καλά ρε Μπογκάνι. Δεν (νομίζω οτι) θα μας λείψεις αλλά απ' την άλλη ότι μπορούσες να παίξεις το έπαιξες. Ομάδα θα βρεις πιστεύω να παίξεις. Τώρα για λεφτά πολλά δεν ξέρω.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: 30.Bongani Sandile Khumalo

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Ιουν 2013, 01:01

Καλή συνέχεια, όποτε χρειάστηκες προσέφερες!
Θα ήταν καλό να έρθεις για χαμηλότερο συμβόλαιο ως πρώτη αλλαγή, αλλά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47040
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες